Coronavirus لرز تظاهرات نیروهای فعالان به نوآوری

لوئیس ایالت ایدالگو AP

تظاهرات ایستاده در بالای یک اتوبوس در طول تظاهرات ضد دولتی در سانتیاگو, شیلی, در مارس 13.

تنها چند هفته پیش هزاران نفر از مردم شیلی شد پر کردن خیابان های سانتیاگو به صورت منظم جمعه تظاهرات علیه هزینه زندگی فشارهای ناهموار رشد و افزایش نابرابری. سمت چپ متمایل تظاهرکنندگان خواستار همه چیز از استعفای رئیس جمهور به پایان سرمایهداری است.

پس از آن رمان coronavirus. و فقط می خواهم که اجتماعات بزرگ ممنوع شد و تظاهرات درگذشت.

“ویروس است فقط آنچه را که مورد نیاز دولت گفت:” آنتونیو کوتو داوطلب نجات کارگر است که ارائه کمک های پزشکی به داعش است. “آن را ذخیره آنها را به صورت کمی است.”

[چگونه برای ایجاد حس بسیاری از تظاهرات خشمگین در سراسر جنوب امریکا]

در سراسر جهان شیوع کروناویروس است کوبیدن ترمز در آرزوی تغییر اجتماعی توقف یک فصل از ناآرامی های مدنی از هنگ کنگ به لبنان به شیلی. اقامت در خانه سفارشات صادر شده توسط مقامات اغلب اجرا توسط افسران پلیس یا سربازان و حمایت بازداشت همراه با فعالان خود تماس را به ایستادگی کردن در نام بهداشت عمومی هستند نحو حرکت از دموکراسی خواهی جنبش حقوق مدنی راهپیمایی و تظاهرات برای همه چیز از حقوق زنان به بیشتر گام های جدی برای مبارزه با تغییر آب و هوا.

در عین حال به جای کشتن این حرکات آشکار این بیماری همه گیر است که آنها را قانع کننده به تکامل است. برخی از آنها اتخاذ تاکتیکهای خلاقانه برای اعتراض در دوران اجتماعی فاصله.

Esteban فلیکس

AP

خیابان در سانتیاگو منطقه مالی در دراز خالی هفته گذشته در سراسر شهر بود قرنطینه.

در هنگ کنگ هشت ماه از ناآرامی های سیاسی بیش از پکن سفت گرفتن در semiautonomous خاک تا به حال شروع به خرد شدن در اندازه و شدت در چهره مصمم پاسخ دولت در هنگام وقوع ضربه. وجود دارد coronavirus ارائه فرصت های جدید برای حرکت به اثبات ارزش خود را فراتر از تظاهرات خیابانی و شعار.

به جای ادامه به پلاگین جرم تظاهرات ضد دولتی فعالان را با استفاده از شبکه های آنها ساخته شده است در طول ماه از سازماندهی به واردات بیش از 100,000 ماسک های پزشکی و توزیع آنها را به مردم نیازمند. آنها به رسانه های اجتماعی و برنامه های پیام مانند تلگراف به پست توصیه ها و یادآوری در مورد اجتناب از coronavirus.

[Coronavirus است که سوخت جدید اعتراضات در هنگ کنگ است. مقامات به هدف بازداشت خود را در راه است.]

اتحادیه های کارگری که ظهور در جریان ناآرامی ها آغاز شده خم عضلات خود را. پزشکی اعتصاب کارگران در ماه فوریه به عنوان مثال تبدیل یک نیروگاه اتمی برای دولت در نهایت باعث هنگ کنگ رهبر کری لام به بسته اکثریت از خاک او را به مرز با سرزمین اصلی چین — یک گام او قبلا تمایلی به گرفتن.

“البته این اعتصاب حدود کارمند رفاه, اما آن را نیز مبتنی بر این ایده است که هنگ کنگ دولت است که هنوز هم بیش از حد مدیون به پکن گفت:” آنتونی Dapiran نویسنده “شهر در آتش” یک کتاب در هنگ کنگ تظاهرات. “این واقعا جالب مورد مطالعه چگونه سال گذشته جنبش اعتراضی تا به حال نتایج ملموس است.”

با وجود اجتماعی جدید فاصله, قوانین, هنگ کنگ ادامه اعتراضات به خصوص در روز در نظر گرفته قابل توجهی به جنبش دموکراسی خواهی. این هفته تظاهرکنندگان جمع شده در پرنس ادوارد ایستگاه مترو به مناسبت خشونت پلیس و سرکوب وجود دارد در ماه اوت است. به آنها برای پراکنده کردن پلیس به استناد قانون جدید — ممنوعیت تجمع بیش از چهار نفر — و اخطار و جریمه و زندان هم.

اسحاق لارنس

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

ImpactHK کارمند Al lik, مرکز, ترک, می دهد, ماسک ضد عفونی کننده دست, مواد غذایی و نوشیدنی به رفتگران در هنگ کنگ است.

دهها هزار نفر از زنان پر از خیابان های بوئنوس آیرس در ماه فوریه برای حمایت از یک گلوله برفی کردن پیشنهاد برای قانونی کردن سقط جنین در میهن فرانسیس. اما آرژانتین پس نهاد ملی مستند و دولت آماده است تا به معرفی یک نقطه عطفی سقط جنین لایحه به جای تبدیل به کار مبارزه با کروناویروس.

“تاخیر در حال حاضر به دلیل اقدامات این کشور نیاز را برای مبارزه با این بیماری همه گیر” گفت: وکیل Soledad Deza یک سقط فعال از شمال غربی آرژانتین استان توکومن. “بعد از آن خواهد شد به این دلیل که کشور نیاز به تمرکز بر روی بازسازی پس از همه گیر.

“حقیقت تلخ این است که, عمق, ما نمی دانیم که حق لحظه دوباره خواهد آمد.”

رونالدو Schemidt

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

آرژانتین از زنان با تجمع در مقابل ساختمان کنگره در بوئنوس آیرس در طول اعتصاب مارس 9 خواستار قانونی کردن سقط جنین, برابری جنسیتی و پایان خشونت علیه زنان است.

در شیلی در پاییز گذشته جمعه شد و روز گذشته ، این کشور از 18 میلیون شده بود یک مدل توسعه و جزیره ثبات در آمریکای جنوبی است. در حال حاضر تظاهرات که فوران در اکتبر برابر افزایش کرایه حمل و نقل گسترش را در طیف وسیعی از نارضایتی است. شدند و اتوبوس و ایستگاه مترو و ساختمان های دولتی را به آتش کشیده مقامات سربازان مستقر در خیابان های پایتخت برای اولین بار از زمان دیکتاتوری نظامی آگوستو پینوشه در سال 1990 به پایان رسید.

[شیلی در حال آماده سازی برای بازنویسی قانون اساسی آن. چرا مردم هنوز هم اعتراض؟]

رئیس جمهور Sebastián Piñera وعده داده شده را به حالت تعلیق کرایه را افزایش می دهد افزایش حداقل دستمزد و برگزاری همه پرسی در این ماه در مورد اینکه آیا به جای شیلی دیکتاتوری-عصر اساسی است. هنوز هم اعتراضات خروشان به ماه مارس است.

سپس تایید coronavirus موارد شات از کمتر از 50 تا بیش از 3000 در چند هفته. سانتیاگو پلازا ایتالیا صفر برای تظاهرات در حال حاضر می ایستد ترسناک silent. تماس به مه داده اند راه به درخواست حتی توسط فعالان به ماندن در خانه. این همه پرسی قرار داده شده است تا اکتبر.

http://www.washingtonpost.com/video/world/chile-bans-public-events-over-coronavirus-as-protests-rock-santiago/2020/03/14/44693ff9-de83-46f1-aded-a93518f14e1f_video.html

اما فعالان نیز در حال حرکت به وفق دهند. آنها خواستار شده است cacerolazos — بالکن-محدود قابلمه و تابه-کوبیدن اعتراضات سنتی در امریکا — با صدای بلند به اندازه کافی برای غرق کردن موسیقی و مکالمه در داخل خانه. یک هنرمند جمعی متوسط افسردگی منتشر شده نشان داده شده “کتابچه راهنمای کاربر برای اعتراض از خانه” در Instagram تشویق مردم شیلی به عرشه خود را از بالکن با اعتراض نشانه ها “به اشتراک گذاری [خود] آهنگ های مورد علاقه با [خود] محله” و شرکت در cyberactivism.

“امن بودن نمی تواند به سادگی به معنی رها کردن تاریخی جنبش ما شاهد بوده ام در کشور ما گفت:” امیلیا اشنایدر رئیس این فدراسیون از دانشگاه شیلی است که به شدت درگیر با تظاهرات.

ویروس ضد معترض در واقع رفته جهانی. هفده ساله سوئدی آب و هوا فعال گرتا Thunberg — اعلام کرد که در هفته گذشته که او تا به حال علائم کروناویروس — آغاز شده است خواستار مجازی “اعتصاب” در روزهای جمعه. پیروان در حال ارسال تغییر آب و هوا پیام های خود را در ویندوز خوراکی عکس و blitzing رسانه های اجتماعی با هشتگ مانند #DigitalStrike و #ClimateHowl.

در برخی از کشورها تحمل صفر در ملی مستندات قرار دادن یک پایان ناگهانی حتی برای مدرج کردن تظاهرات. در هند برای مثال زنان معترض ضد مسلمان قانون تابعیت خود را کمرنگ ماه-طولانی نقطه عطفی نشستن در دهلی نو به فقط پنج شرکت کنندگان است. هنوز مقامات هفته گذشته بريدن تظاهرکنندگان دور. صدها نفر از مخالفان دولت در سراسر کشور نیز به پایان رسید یا تعطیل توسط پلیس و یا منحل داوطلبانه بیش ویروس ترس.

[هند برای اولین بار از زمان تظاهرات: مادران و مادربزرگ مرحله هفته-نشستن طولانی در برابر قانون تابعیت]

سرکوبگر و فاسد دولت برداشت حداقل به طور موقت پاداش از مکث در تظاهرات. در سوسیالیست ونزوئلا-ایالات متحده-حمایت جنبش برای سرنگونی دیکتاتوری رئیس جمهور نیکولاس مادورو در حال حاضر بوده است از دست دادن بخار زمانی که این بیماری همه گیر رسید. سخت محدودیت های جدید در جنبش همراه با یک تصمیم با مخالفت رهبر ژوئن Guaidó برای متوقف کردن ویژگی های خود را در خیابان تظاهرات در نام بهداشت عمومی را فلج تلاش است.

“این می تواند پایان Guaidó جنبش” گفت: Dimitris Pantoulas یک کاراکاس-بر اساس تحلیلگر سیاسی.

Emilienne Malfatto

برای واشنگتن پست

عراق معترضان به سوی Khilani مربع در بغداد در ماه ژانویه است.

در عراق و لبنان و اقدامات لازم برای جلوگیری از شیوع بیماری خاموش اند آنچه باقی مانده از تظاهرات که تا به حال لرزاند کسانی که سازمان ملل برای ماه می باشد. هر دو کشور در حال حاضر در سراسر کشور تحت حکومت. معترضان تن آنها از دست رفته خود را حرکت حتی به عنوان آنها را تماشا دولت فساد و سوء مدیریت آنها را تقبیح مانع مقامات تلاش برای پاسخ به شیوع بیماری.

[خیابان مبارزه برای عراق در آینده]

در بغداد و سراسر جنوب عراق به معترضان هنوز پیوستن به تظاهرات توسط هزاران نفر به تازگی به عنوان یک چند هفته پیش. در این هفته برخی از آنها در خانه برای اولین بار در ماه, خسته, تماشای Netflix بکشد و به اشتراک گذاری عکس ها در رسانه های اجتماعی خود را از قیام را headiest روز.

محمد خلیلی 24 ساله مجروح شد و بارها در طول پنج ماه از خیابان و درگیری با پلیس در پایتخت.

“من نمی خواهم به ترک است, اما آن را درست به انجام,” او گفت:. “اگر ما می ماند و ما می شده اند دیده می شود به عنوان غیر مسئولانه است.”

هادی میزبان

AP

مرد پیاده روی تقریبا خالی خیابان در مرکز بغداد در روز سه شنبه.

در عین حال در برزیل, امریکا بزرگترین کشور و یکی از سخت ترین ضربه از coronavirus همه گیر آورده یک پیچ و تاب و رمان. به جای سرکوب یک جنبش اجتماعی رئیس Jair Bolsonaro پاسخ به کروناویروس به نظر می رسد دامن زدن یک.

Bolsonaro است را رد کرد و این ویروس به عنوان “یک کمی سرد” و یک “،” در حالی که دولت برزیل فرمانداران دستور داده اند قرنطينه و مستندات, Bolsonaro را تشویق کرده است برزیلی ها به خارج و بازگشت به کار.

در حال حاضر مردم از ریو دو ژانیرو و سائو پائولو در حال گرفتن به بالکن شبانه برای earsplitting panelaços — برزیل نسخه cacerolazos — به تقاضای او را اجتماعی فاصله جدی تر.

Faiola گزارش از میامی; Wessel از سانتیاگو, شیلی; و Mahtani از هنگ کنگ. لوییزا spain agent در لندن; Ana ونسا Herrero و ماریانا Zuñiga در کاراکاس, ونزوئلا; Terrence McCoy در ریو دو ژانیرو; و Niha Masih در دهلی نو کمک به این گزارش.

ادامه مطلب

چرا بحران سیاسی است که فوران در سراسر آمریکای لاتین

شیلی برای برگزاری همه پرسی قانون اساسی جدید

به تظاهرات رفت و برگشت آمریکای لاتین, Bolsonaro هشدار برزیل: همین حالا آن را امتحان کنید در اینجا

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im