مصالحه رمزگذاری ماشین آلات به سازمان سیا پنجره به عمده نقض حقوق بشر

ادواردو Longoni Corbis/گتی ایماژ

در دسامبر 1981 اعضای خانواده که تا به حال از دست عزیزان شرکت در اول ماه مارس از مقاومت در بوئنوس آیرس در برابر دیکتاتوری نظامی که حکومت آرژانتین از 1976 تا 1983.

آمریکای جنوبی دیکتاتوری های نظامی نیروهای مشترک در اواخر دهه 1970 در یک قاره گسترده سرکوب آنها به نام Operation Condor در برابر تهدید درک شده به خود را رد. این بخشی از یک موج گسترده تر از خشونت که در آن راهبه ها و کشیش و زندانی کردن مخالفان بودند پرتاب از هواپیما و هزاران نفر از قربانیان “ناپدید شد.”

به منظور هماهنگی این کمپین آرژانتین شیلی و کشورهای دیگر تاسیس یک راز ارتباطات شبکه با استفاده از رمزگذاری دستگاه از یک شرکت سوئیسی به نام Crypto AG.

Crypto مخفیانه متعلق به سازمان سیا به عنوان بخشی از یک دهه عملیات با غرب آلمان هوش. آمریکا جاسوسی آژانس بود و در اثر عرضه تقلب ارتباطات دنده به برخی از آمریکای جنوبی ترین وحشیانه رژیم و به عنوان یک نتیجه در موقعیت منحصر به فرد برای دانستن میزان جنایات.

[‘هوش کودتای قرن’: برای دهه سیا خواندن رمزگذاری ارتباطات از متحدان و دشمنان]

سازمان سیا اتصال به شاهرخ دقیق است در اسناد و مدارک به دست آمده توسط واشنگتن پست به عنوان به خوبی به عنوان فایل های اضافی کشف شده توسط محققان در امنیت ملی بایگانی در واشنگتن است. چه اسناد و مدارک نشان ندهید که هر گونه تلاش قابل توجهی توسط سازمان های جاسوسی امریکا و یا مقامات ارشد ضروری به هوش به افشا و یا متوقف کردن نقض حقوق بشر اتفاق می افتند در مشخصات خود را.

که آیا وجود دارد فرصت های به عمل و شکست برای انجام این کار در میان دشوار است سوالات مطرح شده توسط این آیات در مورد سازمان سیا را به دخالت در Crypto — دوبله عملیات مرزی توسط آژانس. برنامه فعال ایالات متحده جاسوسی آژانس برای نظارت بر ارتباطات از ده ها تن از کشورها در اروپا و آسیا و آفریقا و آمریکای لاتین بیش از نیم قرن.

به عنوان یک نتیجه از اسناد برجسته یکی از جاودان معضلات جاسوسی وجود دارد موظف به دخالت و یا افشای غیر قانونی و یا اقدامات خشونت آمیز حتی اگر انجام این کار ممکن است به خطر اندازد گرانبها هوش جریان?

Jahi Chikwendiu

واشنگتن پست

H-460 در تصویر بالا بود و الکترونیکی رمزگذاری دستگاه فروخته شده به دولت ها در سراسر جهان در 1970s. در میان کاربران شد و دیکتاتوری های نظامی آمریکای جنوبی است که با استفاده از دستگاه های مختصات خشونت آمیز و اقدامات تلافی جویانه علیه متهم شدند.

فعلی و سابق آمریکا مقامات امنیتی گفت آیات این ماه در مورد سازمان سیا-Crypto عملیات باعث مکالمات میان همسالان خود در مورد این مسائل و نگرانی ها در مورد قرار گرفتن در معرض طولانی-برگزار راز و همچنین تبریک یادداشت بر روی دستاوردهای عملیات مرزی.

“اخلاق و مسائل اخلاقی هستند چیزهایی که شما هرگز متوقف فکر کردن در مورد گفت:” رولف Mowatt-Larssen سابق ارشد مامور سازمان سیا بود که دو بار مستقر در مسکو و در خدمت به عنوان رئیس این سازمان را در اروپا بدست آورد. Mowatt-Larssen کاهش یافته است به بحث در مورد هر جنبه ای از عملیات رمزنگاری اما گفت: این برنامه ها به ناچار نیاز به کسانی که در حال اجرا آنها را به مقابله با مشکل معضلات.

جاسوسی است “در مورد دستکاری و خیانت” و اغلب شامل توزین منافع ملی در برابر تاثیر افراد, او گفت:. “این است که آنچه شما انجام می دهند در نهایت ارزش خسارت های ناشی از آن باعث شده است انسان هزینه دارد؟”

این مسائل مطرح شده است که در بیشتر استارک مد توسط دیگر سازمان سیا عملیات که به نور آمده در دهه های اخیر از جمله سازمان حمایت از گروه های شبه نظامی در آمریکای لاتین و درمان آن از القاعده بازداشت شدگان پس از حملات یازدهم سپتامبر ، 11 سال 2001 و حملات هواپیماهای بدون سرنشین خود را مبارزات که به کشته شدن صدها نفر از شبه نظامیان و همچنین تعداد نامعلومی از شهروندان در کشورها از جمله پاکستان و یمن.

این Crypto برنامه یکی از هوش-جمع آوری نمی کشنده اقدامات است. حتی پس از, سازمان سیا دقیق داخلی تاریخچه عملیات روشن می سازد که ایالات متحده جاسوس مواجه اخلاقی اخلاقی و حتی قانونی قاطعی در تقریبا در هر نوبت. سازمان سیا کاهش یافته است به نظر برای این داستان.

اطلاعات بیشتر در مورد رمزنگاری بهره برداری قرار گرفتند در هفته گذشته به عنوان بخشی از یک مشترک پروژه گزارش مربوط به پست, آلمانی ZDF پخش و سوئیس تلویزیون اخبار کانال SRF. این مقاله بر آن است تا سازمان سیا سابقه یک همراه و همدم حجم پیش نویس توسط سازمان اطلاعات آلمان خدمات BND و مصاحبه با مقامات فعلی و سابق.

در روزهای اخیر افشای آن دسته از فایل های طبقه بندی شده منجر شده است به دنبال آیات توسط محققان امنیتی که scoured سوابق عمومی برای اشاره به رمزنگاری یا موسس آن بوریس Hagelin. امنیت ملی پاسخها در دانشگاه جورج واشنگتن کشف اسناد متعدد نشان می دهد که کشورهای آمریکای جنوبی با استفاده از رمزنگاری ماشین آلات.

یک مقاله در مجموعه خود را از آژانس اطلاعاتی وزارت دفاع برای مثال در توصیف تلاش های کشورهای درگیر در Condor — از جمله آرژانتین, بولیوی, برزیل, آرژانتین, پاراگوئه و اروگوئه — برای پیدا کردن راه هایی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد اهداف آنها می خواستند دستگیر و یا کشته شدند.

سرویس های امنیتی آن کشورها تاسیس یک شبکه ارتباطات هم با استفاده از نفت خام رمزنگاری رمزگذاری ماشین آلات شناخته شده به عنوان CX-52s. در سال 1977 این گروه به روز رسانی به نسخه های جدیدتر الکترونیکی مدل با توجه به قطر گزارش که اشاره می کند که “آرژانتین ارائه Hagelin Crypto H-4605 تجهیزات به Condortel” این نام برای کشورهای راز ارتباطات شبکه.

http://www.washingtonpost.com/video/world/learn-how-secret-messages-are-created-using-an-early-encryption-machine/2020/02/10/c606fee4-c64c-4341-8124-5ae36eaa9b71_video.html

کشور هدف اولیه بود چند ملیتی گروه های شورشی فعال در بخش جنوبی این قاره است. اما با گذشت زمان این عملیات را بدل به یک کمپین گسترده مربوط به کشتار جمعی در جنوب امریکا و ترور ادعایی شورشی رهبران و تبعیدیان سیاسی در اروپا و ایالات متحده است.

[“بود نه یک حادثه. این یک بمب است.’ سابق شیلی دیپلمات را بی شرمانه قتل در خیابان سی]

اسناد و مدارک نشان می دهد که مقامات CIA بودند و احساس خطر در مورد نقض حقوق بشر توسط ارتش جونتس آمریکای لاتین است. یک سال 1976 یادداشت به معاون مدیر سازمان سیا اشاره به دستورالعمل که رفت به سفیران ایالات متحده در منطقه به “ابراز نگرانی جدی از دولت آمریکا به اتهام ترور برنامه های پیش بینی شده در ‘عملیات شاهرخ.’ ”

اما همان یادداشت نشان می دهد که مقامات ایالات متحده شد بیشتر نگران کشتار فراتر از شاهرخ کشورهای مرزها از تلفات تعداد در آمریکای جنوبی است. سازمان سیا نیز تا حد زیادی متمرکز بر محافظ خود را از “امکان سوء سیاسی انشعابات برای آژانس باید ‘شاهرخ’ شرکت در ترور و دیگر آشکار نقض حقوق بشر است.”

کارلوس Osorio یک محقق در امنیت ملی Archive گفت: رمزنگاری اسناد تقویت ادراک در میان لاتین آمریکایی است که مقامات ایالات متحده را برای توقف خونریزی ها در دهه های قبلی. “آنها همیشه مشکوک آمریکا مشارکت و دانش است یک شکل از مشارکت” Osorio گفت. “این است که تایید آن سوء ظن.”

به طور گسترده تر Osorio گفت: اسناد و مدارک نشان می دهد که سازمان سیا و دیگر سرویس های اطلاعاتی درگیر در رمزنگاری بودند عمدتا preying در کمتر از کشورهای توسعه یافته و کسانی که از نیمکره جنوبی. نه اتحاد شوروی و نه چین تا کنون خریداری شده و یا استفاده از رمزنگاری ماشین آلات.

در آن زمان سازمان سیا تاریخچه طول می کشد ژولیده تن در مورد آمریکای جنوبی مشکلات. این یادداشت که آرژانتین مشکوک شد که دستگاه از آن فروخته شده بودند آسیب پذیر و احضار مقامات شرکت به بوئنوس آیرس. در میان آنها بود و این شرکت اجرایی در زمان هاینز واگنر در میان تعداد انگشت شماری از رمزنگاری مدیران که می دانستند که Crypto شد متعلق به سازمان سیا است.

“آرژانتینی نشان داد حمله خود را” نشان دادن ضعف در تجهیزات رمزنگاری و “خواستار توضیح” در این سند می گوید. “واگنر وحشت زده بود و تقریبا از عقل خود را. این رژیم که مشهور انداخت مخالفان خارج از هواپیما unequipped با چتر نجات. که می خواهد هنوز مبهم سوئیس و مدیر عامل شرکت که موفق به بازگشت از یک سفر کسب و کار؟”

واگنر پس از اصلاح آرژانتین ماشین بازگشت و با خیال راحت و بوئنوس آیرس باقی مانده در رمزنگاری برابر شده است.

ده سال بعد یک بی خبر Crypto کارمند رو بیشتر دلخراش مصیبت زمانی که او در زندان توسط ایران در سال 1992. سازمان سیا ظاهری بی تفاوتی خشم مقامات اطلاعاتی آلمانی اصطکاک که منجر به انحلال خود را مخفی مشارکت یک سال بعد زمانی که سازمان سیا خریداری کردن BND سهام.

هانس Buehler فروشنده برای رمزنگاری مورد بازجویی قرار گرفت برای نه ماه توسط مقامات ایرانی که متقاعد شده بود که خود را رمزنگاری ماشین آلات در معرض خطر قرار گرفت با توجه به سیا فایل های. مثل همه اما چند Crypto کارکنان Buehler می دانستند هیچ چیزی در مورد سازمان سیا مالکیت رمزنگاری و یا آن که دستگاه های تقلب شد پس از آمریکا جاسوسی نرم افزار می تواند کشورهای دیگر’ کدهای.

در سازمان سیا ستاد مقامات برترین نگرانی نیست برای در معرض خطر Crypto کارمند. “پشت در لنگلی موضوع روشن بود” با توجه به تاریخچه سازمان سیا. “چقدر او می دانم در مورد این شرکت مالکیت? چه او خود بگویید زندانبانان به خارج از ایران ؟ چقدر آسیب می تواند انجام دهد؟”

زمانی که ایران نشان داد که این امر می تواند مایل به رایگان Buehler برای 1 میلیون دلار سازمان سیا خودداری کردند در کمک به سیاست ایالات متحده در برابر پرداخت باج به گروگان. این یک اخلاقی پیچشی موقعیت برای دولت ایالات متحده ایستاده در اصل در مقابل پرداخت باج با هیچ مشهود است توجه به آن رفتار در قرار دادن یک فرد خصوصی در راه آسیب است.

به BND در نهایت پرداخت باج و به دنبال بازپرداخت از سازمان سیا برای سال فایده ای نداشت.

Buehler به سوئیس بازگشت و “آسیب های روانی” و قهر با توجه به اسناد و مدارک. او امضا توافق نامه به بحث در مورد آنچه تا به حال برخوردی در طول حبس خود را و یا طبیعت ایران سوء ظن اما او به زودی شروع به صحبت به سازمان های خبری و دیگر Crypto کارکنان در مورد هر دو.

قابل توجه مقامات CIA تایید یک طرح شکایت Buehler — از طریق وکلا استخدام Crypto — وادار به سکوت خود. “استراتژی برای رسم کردن این روند برای سال امیدوار است که در Buehler خواهد خسته و حل و فصل در خارج از دادگاه” سیا فایل می گویند.

یک دادگاه در مرحله نهایی مسابقات تنها برطرف زمانی که Buehler توافق به حل و فصل است که مورد نیاز او را به اعلام — دروغ آن است که در حال حاضر روشن است که وجود دارد هیچ پایه و اساس و اتهامات خود را که Crypto مشغول به کار بود با سرویس های اطلاعاتی خارجی. Crypto موافقت به پرداخت Buehler هزینه های قانونی و او امضا یک سند الزام است که او تا به حال به دور ماندن از مطبوعات است. “هر نقض خواهد هزینه او را” 100,000 فرانک سوئیس با توجه به تاریخچه سازمان سیا.

Buehler درگذشت در سال 2018 است.

در یک کنفرانس امنیتی در هفته گذشته در مونیخ, وزیر خارجه ایران, محمد جواد ظریف گفت: ایران شد شگفت زده از این آیات است که Crytpo تا به حال به عنوان یک جبهه برای اطلاعاتی ایالات متحده. در یک مصاحبه او نشان داد که کشور خود را در رابطه با رمزنگاری قطع شده بود زمانی که تحریم های غرب علیه این کشور مجبور Crypto برای متوقف کردن فروش وجود 20 سال پیش.

فهرست کشورهای هدف در رمزنگاری عملیات نشان می دهد که جاسوسان آمریکا را مجبور گسترده بینش آشفته تحولات متعدد در سراسر قاره ها و دهه ها — قتل عام در اندونزی نقض حقوق بشر تحت آپارتاید در آفریقای جنوبی و خشونت سرکوب علیه مخالفان برپا شده توسط حسنی مبارک در مصر پس از سال 1981 ترور انور سادات.

“دانش از جنایات و ایجاد تعهدات قانونی در موارد شدید و تعهدات اخلاقی در همه موارد” گفت: جان Sifton یک مقام ارشد در سازمان دیده بان حقوق بشر یک گروه مدافع. Sifton گفت: سیا و BND اسناد حکم reevaluation از آن سازمان ملل’ پاسخ به بحران جهانی.

“این امر می تواند جالب به رفتن را از طریق تمام سخنرانی ها و اظهارات وزارت امور خارجه — همه اظهارات در طول سال که در آن مقامات ایالات متحده فاصله خود را از اتهامات جنایات و یا استادانی جهل” Sifton گفت.

پیشین مقامات اطلاعاتی گفت: این استانداردهای غیر واقعی و Crypto آیات منعکس اخلاقی و معنوی به خطر انداخته است که جاسوسی مستلزم.

یک ارشد سابق سازمان سیا رسمی موارد ذکر شده در جنگ جهانی دوم زمانی که ایالات متحده و مقامات بریتانیا به دست آورد اطلاعات در مورد برنامه ریزی آلمانی حملات و پس از آن “کاهش یافته است به واکنش نشان می دهند تاکتیکی و حتی برای محافظت از یک هواپیما یا کشتی و یا نیروهای مبادا آنها در معرض است که آنها در حال خواندن این ترافیک.”

“هوش غیر معمول کسب و کار” گفت: این مقام سابق که صحبت به شرط ناشناس ماندن با استناد به حساسیت موضوع است. “به ناچار شما تبدیل به آگاه از [اخلال] و حتی اگر کسی می خواست شما را در یک موقعیت به حق همه اشتباهات در جهان است. ماموریت اصلی شما این است برای جمع آوری اطلاعات و ارائه آن به سیاستگذاران و جنگ مبارزان و اجازه دهید آنها را کشف کردن چه باید بکنید.”

یک دیپلمات ارشد از جنوب امریکا گفت, واکنش میان کشورهای شناخته شده به عنوان اهداف در Cypto عملیات شده است که یکی از “تعجب و appalment” اما همچنین یکی از استعفای مورد ایالات متحده آمریکا نفاق.

این دیپلمات که صحبت می کرد در شرایطی که نه او و نه خود را در کشور شناسایی شود با استناد به نگرانی برای آسیب رساندن به روابط ایالات متحده گفت دولت او و دیگران بودند پاره پاره بر سر اینکه آیا برای محکوم کردن فعالیت های در معرض در رمزنگاری اسناد و مدارک و یا به تقاضای فولر حسابداری از چه برخوردی.

اما حتی به عنوان فایل های بازیگران آمریکا جاسوسی سازمان در نور سخت آنها همچنین نشان می دهد که چگونه بی رحمانه هدفمند کشور می تواند نسبت به یک دیگر.

زمانی که آرژانتین احضار Crypto, مدیر اجرایی, واگنر به بوئنوس آیرس, مقامات دولتی خواستار آن است که آسیب پذیری در دستگاه های آنها خریداری شده بود تعمیر.

آنها “پذیرفته شده” یک اصلاح است که آنها به این باور منجر شد — دروغ — خواهد خود را به ارتباطات امن از استراق سمع با توجه به تاریخچه سازمان سیا. اما آنها پس از “وعده” است که Crypto مقامات “نه نکته خاموش” دیگر کشورهای آمریکای لاتین نیز بودند Crypto مشتریان.

بوئنوس آیرس می خواستم همسایگان خود را به باقی می ماند نادان از این آسیب پذیری به طوری که آرژانتین می تواند جاسوسی بر روی آنها.

“گراند رقابت بین شرق و غرب” CIA تاریخ می گوید: “از نگرانی کمتری به آنها از intramural مسابقات در پشت حیاط خود را.”

مولر گزارش از شهر کلن آلمان که در آن او یک مستند ساز و روزنامه نگار. Karen DeYoung در واشنگتن و Souad Mekhennet در مونیخ کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de