چین چرنوبیل ؟ Coronavirus شیوع منجر به لود استعاره.

اما برای رئیس جمهور چین های اضطراری برای بهداشت عمومی است که تنها نوک از بحران است. قبل از ظاهر شدن در مقابل دوربین در روز دوشنبه در پکن درمانگاه یازدهم شده بود آشکارا وجود ندارد به جای امید بستن به اجازه معاونان او تبدیل به چهره عمومی دولت پاسخ. با توجه به منابع ذکر شده توسط ایسنا یازدهم است دست پاچه اقتصادی تاثیر تلاش های دولت برای مهار ویروس. رشد اقتصادی چین در حال حاضر در آن کمترین تقریبا در سه دهه; شیوع بیماری منجر به بی شمار کارخانه ها و کسب و کار به طور موقت تعطیل چین را در بازار املاک و مستغلات در نظر گرفتن یک بینی-شیرجه و عمده جهانی زنجیره تامین بودن مختل شود.

“Coronavirus شیوع در مسیر تبدیل شدن به بدترین های انسانی و اقتصادی بحران یازدهم تصدی اما رئیس جمهور چین است که قطعا نه به احتمال زیاد به استعفا” نوشته الیزابت اقتصاد از دانشگاه استنفورد موسسه هوور. او اشاره کرد که با وجود سال خود را از ظالم top-down حکومت های خودکامه “این بیماری همه گیر به ارمغان آورده است به تسکین sharp میزان Xi قدرت.”

برخی از تحلیلگران جهانی خطرات ناشی از شیوع در بخش سوخت اولیه اشتباه و پنهان کاری مقامات چینی و استناد لود استعاره: 1986 فاجعه در چرنوبیل نیروگاه هسته ای در اتحاد جماهیر شوروی. بحران از یکی از کارخانه های اصلی راکتور باعث یک انفجار که به کشته شدن ده ها تن که بلافاصله پس و احتمالا محدود زندگی ده ها هزار نفر دیگر مسموم توسط تابش به بیرون درز. آن را در معرض شکست از مات استبدادی شوروی سیستم است که تلاش در ابتدا به سرکوب آگاهی از این حادثه. فاجعه شتاب میخائیل گورباچف را تلاش اصلاحات و مشاهده شده است در حقیقت به عنوان یک مقدمه به فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی.

“مشترک حقایق چرنوبیل و coronavirus روشن” نوشته تام روگان از واشنگتن آزما. “این دو وحشتناک حوادث به طور چشمگیری بدتر شده توسط عجیب و غریب سوء مدیریت و بزرگ شده توسط قابل اجتناب ثانویه بی عدالتی در بالاترین سطح دولت است.”

در چین برخی از شهروندان عادی به نظر می رسد به توافق برسند. همکار من جری Shih گزارش ماه گذشته از افزایش شهروندان ترک بررسی HBO را 2019 تحسین سریال “چرنوبیل” در چینی معادل IMDb. “بسیاری از ارتباط رسمی نادانی در حال حاضر بعد از چین و اتحاد جماهیر شوروی سال های پایانی و اشاره کرد که ووهان ویروس چیزی بود که از یک چرنوبیل لحظه” نوشت: Shih. چینی بازرسان باید پس از swooped در به حداقل رساندن دسترسی به آن صفحه.

محبوب پیام رسانی برنامه WeChat یک نقل قول از HBO نشان می دهد شخصیت والری Legasov ساخته شده دور: “چه هزینه نهفته است ؟ این نیست که ما اشتباه آنها را برای حقیقت” خوانده شده نقل قول ذکر شده توسط کوارتز. “خطر واقعی این است که اگر ما به اندازه کافی نهفته است, پس از آن ما دیگر تشخیص حقیقت در همه.”

این ویروس به مرگ مربوط به هفته گذشته از لی Wenliang — یک whistleblower, دکتر, در ووهان که مقامات محلی اقدام به سکوت در اوایل ماه ژانویه و زمانی که او سعی در جلب توجه به هشدار دهنده خوشه پنومونی-مانند موارد در شهر زده ملی عصب و نیز دامن زده چرنوبیل منابع آنلاین است که باید نگه داشته پکن بازرسان مشغول است.

“او عادی شکل اما نماد” ژانگ لیفان مستقل مورخ در پکن گفت: Shih. “اگر آن نیست برای این بیماری همه گیر است و هیچ کس نمی تواند ترک خانه خود را وجود دارد به احتمال زیاد خواهد بود تظاهرات در حال حاضر. مقامات کاملا نگران است.”

و بنابراین فراتر از چین چرخش مثبت از بحران وجود دارد ممکن است عمیق وجودی ناخرسندی در میان رهبری در پکن. “مسیر ویروس طول می کشد بعدی می تواند تعیین کند که آیا لی است که در نهایت در مقایسه با بیشتر معاصر تاریخی شکل — جوان تونس میوه-فروشنده که immolated خود را در اعتراض به بی عدالتی رژیم جرقه بهار عربی و سقوط سلسله های مختلف در سراسر خاورمیانه” نوشت: جمیل Anderlini از بار مالی در یک ستون که با اشاره به یازدهم را “چرنوبیل لحظه.”

دیگران کمی محتاط تر. “در حال حاضر یکی خواهد بود شجاع به پیش بینی های گسترده اجتماعی و تغییرات سیاسی در چین به عنوان یک نتیجه از coronavirus — مشابه که به هر طریقی در اتحاد جماهیر شوروی پس از فاجعه چرنوبیل در سال 1986” نوشته پیتر Frankopan, استاد جهانی, تاریخ در دانشگاه آکسفورد. “بستگی دارد در چه مدت آن طول می کشد برای این بیماری شامل می شود و چه مفاهیم گسترده تر ممکن است.”

Frankopan اضافه شده است که “بیشتر از متوسط نتایج هستند و نه آسان تر به پیش بینی” های جدید از جمله بهداشت عمومی اصلاحات و همچنین پکن قابل پیش بینی قربانی از مقامات محلی.

“چرنوبیل داعش و ماهیت دولت اتحاد جماهیر شوروی کل سیستم ساخته شده بر روی یک اسطوره أفرسزد نظامی و اقتصادی ممکن است” نوشته مارکز است. “همچنین ضرب و شتم این ایده است که محدود بودن کفایت خواهد کرد. مسکو مجبور شد به آن اعتراف مشکل به دلیل رادیواکتیو خوانش در سوئد — پکن حداقل تحویل خود پیام است.”

اما حتی پس از آن را یک پیام یازدهم و همگروهی خود را به مبارزه برای کنترل.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su