چین به شدت علیه روزنامه نگاران خارجی

بسته کیسه های خود را دریافت کنید.

که پیام تحویل داده و روز شنبه به سه وال استریت ژورنال خبرنگاران در پکن.

برای اولین بار در بعد از دوران مائو, چین همزمان با اخراج های متعدد خبرنگاران از این خبر همان اداره است.

پکن بازیگران این تصمیم به عنوان پاسخ به یک Feb. 3 تیتر یک قطعه توسط یک دانشگاهی است که مراجعه کننده به چین به عنوان “واقعی بیمار مرد آسیا”— یک فریم های بسیاری یافت می شود توهین آمیز و ضعیف به پایان رسیده است.

اما این تصمیم یک روز پس از وزارت امور خارجه اعلام کرد که در حال حاضر درمان ایالات متحده عملیات از پنج چینی, اخبار سازمان های رسمی نهادهای دولتی موجب نگرانی که آمریکا و رسانه های خبری می تواند در گسترش درگیری میان واشنگتن و پکن است.

در 10 سال گذشته در چین کاهش یافته است و یا با تاخیر نگار ویزا برای خط خاص از پوشش — تحقیقات از ثروت رهبران چینی, مثلا و یا گزارش گیری بر سرکوب در چین غربی است.

این بار آنها رفته اند پس از سه خبرنگاران که در پکن دفتر برای یک تیتر در نظر قطعه ای بود که نوشته شده و ویرایش شده در جای دیگر توسط یک کاملا متفاوت تیم.

“این کاملا یک تشدید” گفت: Jude Blanchette سر از چین انجام مطالعات در مرکز مطالعات بین المللی و استراتژیک در واشنگتن است.

این است که حزب کمونیست که کادر نظارت بر مطبوعات خارجی را درک نمی تمایز بین خبر و نظر. آنها انجام دهد. اما به عنوان آنها مبارزه با کروناویروس در خانه و صورت با ایالات متحده آنها احساس محاصره و ممکن است شلاق است.

“وجود دارد یک مسئله بزرگتر اینجا” Blanchette گفت: “است که به طور فزاینده ای متمرد, میبخشد رابطه بین ایالات متحده و چین به عنوان آنها به طور فزاینده ای قفل شده است و در tit-for-tat مارپیچ رو به پایین.”

سه خبرنگاران — جاش Chin, Chao Deng و فیلیپ ون — گفته شده است که آنها باید پنج روز را ترک کنند.

جمهوری خلق چین به مدت طولانی به حال یک متمرد ارتباط با مطبوعات خارجی. اما روز چهارشنبه حرکت بود به نام “بی سابقه” توسط خبرنگاران خارجی’ Club چین است.

آخرین بار یک credentialed خبرنگار خارجی که به طور مستقیم اخراج شد و سال 1998 است. در سال پس از پکن برای اکثر تصمیم گرفتند اجازه دهید به اعتبار منقضی خواهد شد و نه لغو آنها کمتر به طور مستقیم در مقابله استراتژی است که اجازه می دهد تا برای برخی از درجه ای از deniability.

در سال 2012 پکن کاهش یافته است به تجدید مطبوعات اعتبار ملیسا چان و سپس یک خبرنگار الجزیره یا اجازه می دهد تا خبرنگار دیگری را به جای او. مقامات ابراز نارضایتی با شبکه های پوشش اما هرگز مشخص شده چرا دقیقا چان لگد شد.

موضوع آمد تا دوباره پس از یک جفت تحقیقات توسط نیویورک تایمز و خبرگزاری بلومبرگ به دنبال ثروت رهبران چین. پس از بار منتشر شده در سال 2012 تحقیق و تفحص از ثروت یکی از رهبران ارشد خانواده چین در زمان هدف در بار به پکن دفتر مسدود کردن استخدام های جدید و ورودی خبرنگاران از گرفتن ویزا به جای singling از نویسنده این گزارش تحقیقی.

چین رفت و در را به تاخیر مجوز برای روزنامه نگاران از هر دو سازمان های خبری, یک حرکت به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان یک تلاش برای ارعاب رسانه های خبری به کمتر بحرانی پوشش.

اخیرا پکن در واکنش به زور به گزارش در مورد درمان آن از اقلیت ها در منطقه سین کیانگ در این کشور به مراتب غربی است.

در سال 2015 مقامات چینی نیست تمدید اعتبار روزنامه نگار فرانسوی اورسولا Gauthier نوشت که یک گزارش انتقادی از کشور درمان قومی Uighurs در سین کیانگ.

در یک مشابه سال 2018 مورد Megha Rajagopalan یک خبرنگار برای BuzzFeed, اخبار تکذیب شد یک ویزای جدید پس از انتشار گزارش نظارت و بازداشت اعضای این گروه اقلیت.

همان سال یک روزنامه نگار برای بار مالی ویکتور پتک بود به طور موثر اخراج از هنگ کنگ پس از او به مبارزه طلبیده یک درخواست دولت برای انصراف از بحث در این خبرنگاران خارجی’ Club با یک فعال سیاسی که به نام برای هنگ کنگ به اعلام استقلال از سرزمین اصلی چین است.

سپس در آنچه در حال حاضر به نظر می رسد مانند یک باز سالوو پکن رفت و پس از وال استریت ژورنال.

در ماه اوت مقامات تمدید اعتبار Chun هان وانگ سنگاپوری خبرنگار به زودی پس از او co-نوشت: یک گزارش در مورد استرالیا بررسی مقامات پسر عموی رئیس جمهور چین.

او همکاری نویسنده در قطعه ون ادامه کار در چین تا روز چهارشنبه هنگامی که او و دو همکار ترک گفته شد.

در یادداشتی برای وال استریت ژورنال اتاق خبر سردبیر مت موری گفت: ون دنگ و چانه نمایندگی “بهترین” از مجله گزارش در چین است.

“به عنوان کارشناسان است که باید خود اختصاص داده و استعدادهای خود را به پوشش چین تولید کرده اند داستان های شان قابل دقت و مراقبت و دانش و قدرت. حتی در حال حاضر چائو در ووهان در معرض خودش را به بالقوه بیماری به گفتن داستان در مورد کوروناویروس” او نوشت.

مقاله او گفت: آیا نمی شود ترس: “ما همچنان به نوشتن در مورد چین بدون ترس و نفع و با دستور کار است اما حقیقت است.”

ادامه مطلب:

چین اخراج سه وال استریت ژورنال خبرنگاران بیش از نظر مقاله نوشته شده توسط دانشگاهی

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im