چین را وادار Uighurs به کار در کارخانه کفش که منابع نایک

آنا Fifield واشنگتن پست

پوستر بر روی دیوار کنار چینگدائو Taekwang کفش Co. کارخانه — سمت جایی که اویغوری کارگران ورود و خروج و زندگی در خوابگاه — ویژگی حزب کمونیست تبلیغات ارج “رویای چین” و “حمایت ملی روح متحد و همه را از چین قوی است.” دیگری می گوید: “تمام اقوام متحد به عنوان یک خانواده است.”

چینگدائو, چین — کارگران در استاندارد شماره کت آبی بخیه و چسب و فشار با هم حدود 8 میلیون جفت Nikes هر سال در چینگدائو Taekwang کفش Co., نایک تامین کننده بیش از 30 سال و یک آمریکایی با نام تجاری بزرگترین کارخانه.

آنها بوسیله اسباب گردنده از جفت پس از جفت Shox با خود فنری فنر در روی پاشنه و امضای Air Max به همراه هفت دیگر خطوط از کفش های ورزشی.

اما صدها نفر از این کارگران را انتخاب کنید نه به اینجا: آنها قومی Uighurs از چین غربی سین کیانگ منطقه در اینجا ارسال توسط مقامات محلی در گروه های 50 به زحمت دور از خانه.

پس از انتقاد شدید بین المللی حزب کمونیست انتخاباتی به زور جذب عمدتا مسلمان اویغوری اقلیت با بازداشت بیش از یک میلیون نفر در اردوگاه های بازآموزی حزب گفته است که بیشتر آنها “فارغ التحصیل” و منتشر شده است.

اما شواهد جدید نشان می دهد که مقامات چینی در حال حرکت Uighurs به دولت به کارگردانی نیروی کار در سراسر کشور به عنوان بخشی از دولت مرکزی “سین کیانگ کمک” ابتکار است. برای این کمک خواهد کرد که مقابله با فقر اهداف اما همچنین اجازه می دهد آن را برای کنترل بیشتر اویغوری جمعیت و شکستن خانوادگی اوراق قرضه.

آنا Fifield

واشنگتن پست

منو در محلی مسلمان رستوران که بخار کاسه از رشته فرنگی و گوشت در سوپ تا به حال به عربی نوشتن و ضبط بیش از, مطابق با بخشنامه دولت. کلمه “حلال” در خاص پاک شده در سراسر چین است.

“ما می تواند راه رفتن در اطراف, اما ما نمی توانیم بازگشت [به سین کیانگ] بر خود ما” گفت: یکی اویغوری در شکسته ماندارین به عنوان او به مرور به اصطبل خیابانی در کارخانه دروازه در اخیر بعد از ظهر. عصبی در مورد دیده شدن و صحبت کردن به یک خبرنگار او به سرعت scurried دور.

زمانی که تغییرات خود را پایان اویغوری کارگران — تقریبا تمام زنان در 20s خود و یا جوان تر — استفاده از حرکات دست و ابتدایی ماندارین برای خرید میوه های خشک, جوراب و نوار بهداشتی در اصطبل. سپس آنها راه رفتن در اطراف گوشه, گذشته کارخانه ایستگاه پلیس — آراسته با اویغوری نوشتن و گفتن آنها را به “ماندن وفادار به حزب” و “باید روشن و انضباط” — به خوابگاه جایی که آنها زندگی می کنند و تحت نظارت مداوم است.

به اویغوری کارگران می ترسند و یا قادر به ارتباط برقرار کردن با هر کسی در این شهر شمال چینگدائو فراتر از سطحی ترین معاملات در اصطبل و یا در فروشگاه های محلی فروشندگان می گویند. اما کاتالیزور برای ورود خود را در اینجا است که به خوبی درک شده است.

“هر کس می داند که آنها نمی آمد در اینجا خود به خود آزاد خواهد شد. آنها در اینجا آورده:” یکی از میوه فروشنده به عنوان بالا غرفه. “این Uighurs تا به حال به آمده چرا که آنها نمی باید یک گزینه است. دولت آنها را فرستاده اینجا” یکی دیگر از فروشنده گفته واشنگتن پست.

پست بپرسید نه برای نام خود را از نگرانی برای ایمنی خود و به طوری که آنها می تواند بحث در مورد یک موضوع که بسیار حساس در چین است. (در حالی که بازدید از چینگدائو در این پست خبرنگار احاطه شده بود هفت افسران پلیس, سوال و دستور به ترک شهر.)

[او جان سالم به در برد چینی اردوگاه ساخته شده و آن را به ویرجینیا. آیا آمریکا اجازه ماندن ؟

این Taekwang کارخانه یکی از بسیاری از کجا Uighurs در حال کار “تحت شرایط است که به شدت پیشنهاد می کنم کار اجباری” را به کالا برای بیش از 80 تاسیس برندهای جهانی با توجه به آینده گزارش از استرالیا استراتژیک موسسه سیاست های کانبرا بر اساس فکر می کنم تانک.

“دولت چین در حال حاضر صادرات تنبیهی فرهنگ و اخلاق سین کیانگ را ‘بازآموزی اردوگاه’ به کارخانه در سراسر چین گفت:” ویکی Xiuzhong زو مطالعه سرب نویسنده. در برخی موارد آنها شواهدی که Uighurs منتقل شدند به طور مستقیم از اردوگاه های اقامت اجباری به کارخانه.

“برای دولت چین هدف این است که به ‘sinicize’ به Uighurs; برای دولت های محلی کارگزاران خصوصی و کارخانه های آنها دریافت مبلغی پول در سر در این کار نقل و انتقالات” زو گفت.

در مورد خواسته اویغوری کارگران در کارخانه نایک گفت که “ما از احترام به حقوق بشر در ما گسترش زنجیره ارزش و همیشه در تلاش برای انجام کسب و کار اخلاقی و مسئولانه است.”

“ما متعهد به رعایت استانداردهای بین المللی کار در سطح جهانی گفت:” Nike سخنگوی ساندرا Carreon-جان افزود که تامین کنندگان آن به “ممنوع از استفاده از هر نوع زندان مجبور پیوند می خورند و یا قراردادی کار است.”

Kim Jae-min, مدیر اجرایی Taekwang این کارخانه کره جنوبی شرکت مادر گفت: حدود 600 Uighurs در میان 7,100 کارگران در کارخانه. نایک تولید نقشه نشان می دهد که کارخانه 4,095 کارکنان از آنها 3,445 هستند “خط کارگران است.”

“هدف از آوردن مهاجر سین کیانگ کارگران (در علاوه بر این به دیگر مهاجر هان کارگران چینی) است که برای جبران محلی کمبود نیروی کار با توجه به افزایش تعداد رقابت صنایع برای کارگران در منطقه ما” کیم در بیانیه ای گفت.

‘گوش دادن به این حزب عبارت’

به ASPI گزارش محافظه کارانه تخمین می زند که بیش از 80,000 Uighurs منتقل شدند از سین کیانگ به کار در کارخانه در سراسر چین بین سال 2017 و 2019. این رقم مطابق با گزارش از دولت چین سمتش که گفت: در ماه نوامبر که سین کیانگ دولت می خواست به انتقال 100,000 “مازاد کارگران” بین 2018 و 2020.

آنا Fifield

واشنگتن پست

نرده کنار چینگدائو Taekwang کفش Co. کارخانه شامل برج های نگهبانی با دوربین های دیجیتال اشاره کرد و در تمام جهات بالا و سیم خاردار بالای دیوار.

ارسال جوان Uighurs دور به کار می توانید ذهن خود را تغییر دهید-مجموعه توسط “فاصله آنها از دیدگاه های افراطی مذهبی و آموزش به آنها گفت:” دولت های محلی گزارش.

سین کیانگ را با زبان ترکی زبان عمدتا مسلمان Uighurs باید خیلی بیشتر مشترک با فرهنگ آسیای مرکزی در مقایسه با چین ماندارین زبان هان اکثریت و به مدت طولانی chafed در پکن سرکوبگر حکومت.

[برای چین بحرانزده Uighurs بانک و انتقال به خارج از کشور می تواند تبدیل به یک “تروریسم” مصیبت

توسط حزب خود حساب دهها هزار نفر از Uighurs فرستاده شده اند به گوانگدونگ و استان فوجیان در جنوب به استان ژجیانگ و آنهویی و شاندونگ در شرق.

رسانه های دولتی گزارش توصیف کرده اند “کشاورزان فقیر و دامدار” ارسال به شرکت های داخل و خارج از سین کیانگ به تصویر کشیدن آنها را به عنوان سپاسگزار. “ما احساس خواهد شد را به نفع گوش دادن به حزب کلمات و دنبال حزب در هر کجا و هر زمان که ما به” یک 20 ساله به نام Zulinar ادریس به نقل شد.

صنعت واسطه بریدن به منظور تسهیل در اعزام Uighurs ، touting “نیمه-نظامی-سبک مدیریت” و “مدیریت دولتی با پلیس مستقر در کارخانه ها.”

در آن گزارش ASPI گفت: آن را به حال شواهدی وجود دارد که Uighurs شد و در حال بهره برداری و خارجی و شرکت های چینی درگیر شدند احتمالا ندانسته در نقض حقوق بشر ،

محققان دریافتند 27 کارخانه در نه استان است که باید مورد استفاده قرار گیرد اویغوری کارگران استخدام از طریق نیروی کار انتقال برنامه ها از سین کیانگ پس از 2017. این کارخانه متعلق به شرکت هایی که خوراک به زنجیره تامین از برخی از جهان بهترین و شناخته شده ترین شرکت ها از جمله اپل و دل و و فولکس واگن, این گزارش می یابد.

بانک مرکزی انگلیس از تکنولوژی که تجهیزات صفحه نمایش برای اپل و O-فیلم, که باعث می شود آی فون, دوربین هر دو استفاده اویغوری کار به طور مستقیم یا از طریق پیمانکاران این گزارش در بر داشت. اپل لیست هر دو شرکت در آخرین فهرست تامین کنندگان.

اپل گفت که این شرایط سخت برای تامین کنندگان.

“اپل اختصاص داده شده به حصول اطمینان که همه ما در زنجیره تامین است که تحت درمان با عزت و احترام سزاوار آنها گفت:” سخنگوی جاش Rosenstock. “ما را دیده اند این گزارش اما ما از نزدیک کار با تامین کنندگان ما برای اطمینان از استانداردهای بالا ما را تایید کرد.”

سخنگوی فولکس واگن Nikolas Thorke گفت که “هیچ یک از موارد ذکر شده شرکت های تامین کننده در حال حاضر یک عرضه کننده مستقیم فولکس واگن است.”

“ما متعهد به مسئولیت ما در تمام زمینه های کسب و کار ما که در آن ما را مستقیم قدرت,” او گفت:.

دل را پاسخ نمی دهند با نظر توسط انتشارات زمان.

در حالی که ASPI نمی تواند قاطعانه تایید می کنند که این کار مجبور شد خود را گزارش گفت: هیچ شواهد روشنی از “بسیار نگران کننده سرکوبگر شیوه های کار” بود که مطابق با سازمان بین المللی کار تعریف کار اجباری.

کارخانه تحت ‘در سطح ملی استانداردهای امنیتی’

در مقابل دروازه Taekwang کارخانه به نظر می رسد مانند هر دیگر در چین است. ردیف طولانی ساختمان نشستن پشت دروازه که در آن سه پرچم بال بال زدن: این شرکت پرچمدار و یک پرچم بلکه یک کره جنوبی یک, بازتاب شرکت مادر را در خانه پایه.

آنا Fifield

واشنگتن پست

اطلاع هیئت مدیره در ورودی به کارخانه را فراهم می کند اطلاعات در مورد بیمه و مسکن پشتیبانی چینی — ظاهرا برای هان کارگران تنها — برای کسانی که کار در کارخانه.

داخل کارگران ایدئولوژی و رفتار از نزدیک تحت نظارت هستند. در یک هدف ساخته شده “روانی لایروبی, دفتر” مقامات از Taekwang محلی زنان فدراسیون انجام “heart-to-heart” مذاکرات و ارائه مشاوره روانی برای تشویق یکپارچه سازی با توجه به عکس از دفاتر منتشر شده توسط رسانه های دولتی.

در کنار این امکانات شبیه به یک زندان است. وجود برج های نگهبانی با دوربین های دیجیتال اشاره کرد و در تمام جهات و سیم خاردار بالای دیوار که از ویژگی های حزب کمونیست پوستر های تبلیغاتی ارج رئیس جمهور شی جین پینگ “در چین رویا است.” “همه اقوام متحد به عنوان یک خانواده می گوید:” یکی placard.

وجود دارد یک ویژه پلیس مجهز به صورت-شناخت دوربین ها و دیگر نظارت با تکنولوژی بالا است که کارگران باید از طریق زمانی که آنها ورود و خروج کارخانه.

این Uighurs در حال تفکیک از هان کارگران هر دو از نظر جسمی و زبان با توجه به بیش از یک دوجین از تجار محلی و کارگران صحبت کرد که برای این پست در مورد وضعیت در داخل کارخانه.

“آنها نمی ماندارین صحبت می کنند و ما هرگز هر گونه تعامل است. ما فقط اتفاق می افتد به کار در همان کارخانه” گفت: یکی میانسال هان زن به عنوان او را ترک کار برای بعد.

“ما دو سالن های غذاخوری” او گفت:. “کارگران چینی غذا خوردن در یک و سین کیانگ کارگران رفتن به یک جداگانه. به اویغوری کارگران مجاز به سرگردان در اطراف در نزدیکی ترکیب اما باید برای بازگشت به خوابگاه خود را بعد.”

کارگران زنده تحت مراقبت و مواظبت چشم خود را به کادر مدیریت در خوابگاه ساختمان ها در مقابل ایستگاه پلیس.

[گزارش آمریکایی خواستار تحریم بر چین برای نقض حقوق بشر تاثیر عملیات]

آنها گاهی اوقات به یک مسلمان رستوران در شهر اغلب سفارش بخار کاسه گوشت بره سوپ رشته فرنگی با اشاره به عکس روی دیوار. علائم و گفت “حلال” و دیگر عبارات عربی شده اند ضبط بیش از, در خط با دستور از مقامات.

وجود مسجد در شهر و یا در کارخانه. تلخ زمستان یک وب سایت اختصاص داده شده به آزادی مذهبی در چین گزارش کرده است که اویغوری کارگران مجاز به دعا یا خواندن قرآن است.

در عوض آنها باید حضور میهنی آموزش و پرورش و ماندارین در کلاس های آموزشی مدرسه به نام “دانه های انار” دولت-اجرای نشریه چین قومی اخبار گزارش. مدرسه است که پس از یک فرمان از یازدهم که گفت: “مردم از همه گروه های قومی باید با هم نگه دارید و مانند دانه های انار.”

حزب کمونیست مقامات در چینگدائو ارسال شده عکس های اویغوری کارگران تحصیل در Taekwang کارخانه دانه انار مدرسه و نشستن در ردیف تکان دادن چینی پرچم.

آنا Fifield

واشنگتن پست

به اویغوری کارگران باید ورود و خروج این کارخانه از طریق ترکیب ویژه پلیس مجهز به تشخیص چهره دوربین های دیجیتال و دیگر نظارت با تکنولوژی بالا. نشانه ها در خارج می گویند در زبان اویغوری است که “مردم خدمات سالن.”

امنیت در کارخانه تنگ است. کارخانه مدیران گفت: آمریکا این بود که یک نایک نیاز — Nike بازرسان بودند که به دیدار روز — اما مردم محلی گفت: همچنین برای نظارت بر اویغوری کارگران است.

“برخی می گویند استفاده از آنها در سطح ملی استانداردهای امنیتی” یکی از فروشندگان خیابانی گفت. “آنها را نگه دارید یک حساب دقیق از کارگران ورودی و خروجی و آنها را به اطاعت از یک برنامه دقیق آمدن به محل کار و یا ترک این ترکیب تنها در ساعت خاص.”

Taekwang نیست پاسخ به سوال در مورد اینکه آیا Uighurs بودند مجبور به کار در کارخانه تحت تهدید بازآموزی و نه این که آیا آنها می تواند دعا یا رعایت آداب مذهبی در حالی که مشغول به کار در کارخانه.

این شرکت فراهم می کند “ویژه مواد غذایی به کارمندان ما از سین کیانگ” و “اختیاری زبان ماندارین برای غیر ماندارین سخنرانان کمک خواهد کرد که اطمینان از مثبت محیط کار و موفقیت شغلی” گفت: کیم رئیس اجرایی است.

برای قسمت بالای حزب عدالت و خوشحالیم که با تلاش.

“توسط ‘تشویق’ اقلیت های قومی در سین کیانگ به تعامل و توسعه خود'” وانگ یانگ که منجر سین کیانگ کار سیاست گفت: در یک جلسه در سین کیانگ شهرستان از هوتن, “چین فوق العاده ترویج تعامل و همگرایی میان اقوام مختلف.”

ادامه مطلب

Uighurs و حامیان آنها نگرانی چینی ‘اردوگاه های کار اجباری,’ ‘نسل کشی’ پس از سین کیانگ

E. U. s ساخاروف حقوق بشر اهدا جایزه به زندانی اویغوری فکری احتمالا عصبی چین

‘جوش ما مثل قورباغه’: چین سرکوب مسلمانان سرخی به heartland می یابد اهداف جدید

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>