لغو به علت coronavirus رانندگی ترس در میان کروز کارگران در مورد از دست دادن شغل

25 ساله که صحبت به شرط ناشناس ماندن به محافظت از او کار می دهد نیمی از $1,400-یک-ماه حقوق و دستمزد به حمایت از او پدر و مادر پیری در مانیل که در آن او رویای تبدیل شدن به یک دکتر.

اما او به دنبال برادر خود را جای پای کشیده به وعده ماجراجویی و فرود یک آرزو موقعیت با MSC Cruises که مقر آن در ژنو است. این سومین تور. به عنوان 18-عرشه کرگدن مملو از یک کازینو, آبگرم و سالن بولینگ, کشتی, باهاما, شگفتی های او چقدر دیگر او خواهید بود در خدمت پینا coladas پینا و martinis به مهمانان که شماره او می گوید منقبض شده از بیش از 4000 به حدود 3000 در هفته های اخیر.

رئیس جمهور بعد از مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام نرخ جدید سفر از محدودیت های از بسیاری از اروپا به ایالات متحده برای 30 روز یک مارس 20 سوی اقیانوس اطلس عبور از کارائیب به دریای مدیترانه است که تا به حال شده است در برزخ در حال حاضر لغو شد, او گفت: خدمه گفته شد پنج شنبه شب.

“ما هیچ ایده چه چیزی اتفاق خواهد افتاد” او گفت:. “من احساس می کنم می ترسم از آنجا که ما ممکن است در خانه بماند برای پنج تا شش ماه بدون کار و پرداخت. ما نمی هر گونه تضمین از زمانی که این ویروس را متوقف خواهد کرد.”

الهام Sylvester سخنگوی با MSC Cruises گفت: شرکت همراه با جهانی گردشگری بخش مواجه است “چالش های بی سابقه ای با توجه به covid-19 coronavirus وضعیت” را به عنوان کشور تحمیل ممنوعیت سفر و محدود کردن کشتی های دسترسی به پورت.

“برخی از کشتی های ما را به کار گیرند در حالی که دیگران همچنان به انجام این کار در حال حاضر با کمتر مهمانان پردازنده با توجه به محدودیت های مسافرتی,” او گفت:. “متاسفانه این همچنین بدان معنی است کاهش نیاز به نیروی انسانی در کشتی های ما.”

خدمه پرداخت خواهد شد تا آنها پیاده, Sylvester گفت.

“ما به طور موقت مورد نیاز برای کاهش تعداد خدمه در کشتی های ما,” او گفت:. “ما در حال برنامه ریزی پرواز برای همه اعضای خدمه — رایگان — برای بازگشت به خانه های خود در حالی که ما منتظر وضعیت به حالت عادی بازگشت و آنها را تضمین اشتغال به کار مجدد زمانی که همه چیز انتخاب کنید تا دوباره.”

در روز پنج شنبه, کارناوال, شاهزاده Cruises است که با آن مواجه قرنطينه در دو coronavirus زده کشتی اعلام لغو همه سفر دریایی در آن 18 عروق برای دو ماه. وایکینگ کشتی نیز لغو سفرهای تا زمانی که ممکن است.

“با آنچه اتفاق افتاده است به الماس شاهزاده در ژاپن و همانند شاهزاده خانم در اوکلند تمام کشتی های کروز تحت تاثیر قرار خواهد شد” گفت: نلسون رامیرز, جمهور, ایالات, فیلیپینی, دریانوردان. “آنها را ترک نخواهد کرد چرا که وجود ندارد هر مسافر. احتمال وجود خواهد داشت تنها یک اسکلت خدمه فقط برای حفظ کشتی [در حالی که لنگر] — بسیاری از دریانوردان فیلیپینی خواهد بود گذاشته در آن کشتی های کروز.”

فیلیپینی را تشکیل می دهند حدود یک چهارم از جهان دریایی کارگران بخش بزرگی از آن در کشتی های کروز با توجه به ایالات فیلیپینی دریانورد. اتحادیه تخمین زده می شود بیش از 325,000 فیلیپینی مشغول به کار روی یک کشتی در سال 2018 است.

رامیرز گفت: کارگران روی عرشه کشتی که قرارداد اولیه پایان باید دریافت برخی از مقدار پرداخت شده را ترک کنند. اما کسانی که به ساحل نمی خواهد.

“اگر شما در هیئت مدیره وجود دارد هیچ حقوق و دستمزد. اما کسانی که در حال وجود دارد که قراردادهای کوتاه قطع آنها پرداخت می شود,” او گفت:. “هر دریانوردان قرارداد کارگر. پس از قرارداد ما — شش ماه و هشت ماه و یا یک سال پس از آن ما صبر کنید تا زمانی که ما در حال استخدام دوباره. اگر کشتی های کروز در حال لنگر آنها کار می کنید.”

“این واقعا یک تاثیر بزرگ. بسیاری از رنج می برند,” رامیرز گفت. اگر این کار ادامه من حدس می زنم 70 درصد از کارگران فیلیپینی] خواهد بود از کار. فقط در الماس شاهزاده خانم وجود دارد 500 خدمه فیلیپینی. اگر شما تا به حال 10 کشتی است که در حال حاضر 5000 نفر.”

در ضمن در یک کشتی تراورس کانال پاناما 24 ساله خط طبخ روی Cunard ملکه ویکتوریا در حال حاضر احساس نگران فقط چهار ماه به اولین تور.

“در چند روز گذشته این چیزی است که من و همکارانم شده اند بیشتر صحبت کردن در مورد دلیل کلمه در جریان بوده است که در اطراف بسیاری از مردم در حال حاضر خود را لغو رزرو آینده کشتی گفت:” آشپز که صحبت می کرد به شرط ناشناس ماندن برای محافظت از کار خود را. “برخی از همکاران من نگران هستند آنها ممکن است شروع به فرستادن مردم به خانه اگر رزرو شروع به پایین و نه قرارداد به کارگران در تعطیلات با توجه به overmanning.”

او با این نسخهها کار 10 ساعت در روز هیچ روز او گفت: — اگر او را خوش شانس برای مدت نه ماه قرارداد. او در بخشی از $968 ماهانه حقوق و دستمزد — بسیار بیشتر از او می تواند بازگشت به خانه در فیلیپین — به مادرش که بازنشسته از خط کروز در سال گذشته پس از 20 سال به عنوان یک اتاق خواب مهماندار هواپیما.

او زندگی می کند زندگی خود را در زیر عرشه خارج از دید مسافران است. در امتداد یک دیوار دوخته به یک تخته بولتن بعدی به اداره پزشکی, شش, صفحه سلامت, مشاوره در مورد کوروناویروس. او گفت: خط کروز طول می کشد بهداشت و ایمنی بسیار جدی است زیرا آنها زندگی و کار در یک موجود فضایی با قوانین سختگیرانه در مورد نگه داشتن کشتی گیرد.

“با وجود همه آن چیزهایی بزرگتر کشتی های کروز از ما به پایان رسید تا داشتن موارد مثبت این ویروس و به پایان رسید تا بودن قرنطینه و ترک مقدار زیادی از کشتی کروز کارگران مطمئن از آینده خود,” او گفت:.

Cunard است در پاسخ به یک درخواست برای نظر.

اضطراب در میان فیلیپینی کروز کارگران گسترش ساحل, ناهمواری در سراسر کشور seafaring اقتصاد به کسانی که در انتظار شروع بعدی خود را در قرارداد استخدام به عنوان به خوبی به عنوان دریایی مراکز آموزشی.

رقو Fasonilao کار کرده است که سه سال برای یک سنگاپور مبتنی بر خط کروز است که او کاهش یافته است به نام فقط ترویج شد و از پیشخدمت به متصدی بار در آخرین تور به پایان رسید که در ماه دسامبر.

Fasonilao و 30 قرار بود به سر به عقب در ماه فوریه در یک قرارداد جدید اما تمدید زمان خود را چرا که او ترس از ابتلا به ویروس. او به تازگی یک تکلیف برنامه ریزی برای شروع مارس 23.

“اما من هنوز هم می ترسم” او گفت:. “بسیاری وجود دارد لغو کشتی به خصوص در اینجا در آسیا است. برخی از دوستان من نیز به من گفتن آنها برخی از لغو سفرهای دریایی در اروپا, ایتالیا.”

کشتی خود را با استفاده از کتاب حدود 4000 مهمان او گفت:. در حال حاضر آن را به حدود 1000 و در نتیجه در تنظیم خدمه اندازه.

“من بسیاری از همکاران که خیلی در اشک چون تعطیلات خود را است هدف قرار دادن چهار تا پنج ماه آنها هنوز بدون بازگشت, برنامه,” او گفت:.

به پایان می رسد دیدار در حالی که او در خارج از چک های ثابت Fasonilao است پول قرض گرفته شده از خواهر خود را.

Ervin میراندا 38 ساله پیشخدمت برای Cunard ملکه الیزابت نیز ریشه در فیلیپین در انتظار سرنوشت بعدی او تور که قرار است برای شروع در ماه آوریل است. او کشتی شده است جایگزین از کشورهای آسیایی مانند سنگاپور و ژاپن و کره جنوبی است و در حال حاضر کروز تنها در سراسر استرالیا.

“از آنجا که از تمام آنچه که اتفاق افتاده است تمام برنامه های در حال آزمایشی” گفت: میراندا یک مادر تنها که متکی بر او کروز حقوق و دستمزد از حدود 2000 دلار در ماه برای مراقبت از او دو پسر. “اگر من نمی تخته آنچه در مورد شهریه?”

او یک ماشین است و پرداخت وام مسکن, در بالای صورتحساب روزانه و هزینه های خانواده از جمله یک پرستار بچه برای پسران.

اگر او کار نمی کند او نمی خواهد پرداخت. “کسانی که کار بر روی کشتی های کروز زمانی که ما در خانه ما به طور خودکار قطع,” او گفت:. “”شما نمی توانید هر چیزی را انجام دهید اما قرض گرفتن و یا شیب به پس انداز خود را — و یا ماشین و پرداخت وام مسکن دیر خواهد بود.”

میراندا که مشغول به کار در دریا و نه سال گفت: او در حال حاضر با توجه به گزینه های خود را اگر او مجاز به بازگشت به کار. “اگر من نمی تخته من احتمالا مجبور به فروش طلا و جواهر” او گفت:.

میراندا با ابراز تاسف از عدم حمایت مالی سیستم گفت نه شرکت و نه استخدام آژانس موظف به ارائه کمک به کروز بین کارگران قرارداد: “هیچ حمایت می کند. ملوانان ندارد و منافع است.”

دریایی مراکز آموزشی در فیلیپین که به طور معمول ثبت نام دانش آموزان در کلاس مانند جمعیت مدیریت ایمنی و امنیت و کمک های اولیه قبل از آنها سر به دریا نیز انتظار کسب و کار را رها کنید.

“همانطور که ما می بینیم در حال حاضر coronavirus تحت تاثیر بازارهای مالی و اگر مصرف کنندگان می خواهید به بیرون رفتن و صرف. بدیهی است که تاثیر می گذارد صاحبان کشتی که تاثیر خود را استخدام خواهد شد که ما را تحت تاثیر قرار — ما در حال رفتن به انتظار خیلی آموزش گفت:” یک نماینده در یکی از این کشور 100 دریایی مراکز آموزشی صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن به محافظت از کسب و کار خود را.

باب Dickinson, سابق, مدیر عامل شرکت کارناوال کروز خط و صنعت دیرین غیر رسمی گفت خدمه روی عرشه کشتی که در حال برش های کوتاه هنوز هم باید پرداخت شود. خطوط کروز علاقه به حفظ دیرین اختصاصی, کارکنان, او گفت:.

“استاندارد این است که به نگه داشتن آنها را جبران اینکه آیا سفر این است که عامل یا نه. به من دانش آنها در واقع هیچ خطر” گفت: Dickinson, صحبت از یک کروز روی SeaDream در سنت کیتس این هفته است.

“آخرین چیزی که خطوط کروز می خواهید این است که هر کارگر ناجور. آنها می خواهند ثبات است. که بسیار مهم به روحیه خود را گفت:” دیکنسون است که در صنعت برای بیش از 35 سال است. “اگر شما ناراضی اعضای خدمه که می تواند کشتن کل سفر. اگر خدمه نیست خوشحال سپس مهمانان خوشحال نیست. اگر مهمانان راضی نیست و سپس خط کروز دارای یک مشکل بزرگ است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im