کانادا تیراندازی: Nova Scotia مسلح با پوشیدن لباس پلیس, کشته شدن حداقل 13 در داد و بیداد

حداقل 13 نفر کشته شده اند و یک فرد مسلح مبدل به عنوان یک Mountie رفت و در 12 ساعت داد و بیداد در سراسر Nova Scotia.

مظنون – گابریل Wortman, 51 – دنبال شد را به یک ایستگاه گاز در روز یکشنبه پس از تیراندازی “متعدد قربانیان”, پلیس گفت:. آن را در ابتدا اعلام کرد که او دستگیر شد اما پلیس پس گفت: او مرده است.

پیشتر در روز یکشنبه گزارش شد مشکوک بود رانندگی یک ماشین است که شبیه به یک خودروی پلیس در حالی که با پوشیدن یک لباس. Wortman بود و نه متصل به RCMP.

پلیس نیز تایید شد و تا لباس پوشیدن و به عنوان یک Mountie در یک نقطه از داد و بیداد.

“این یک عمل تصادفی,” RCMP رئیس سرپرست کریس چرم گفت: بر اساس این مرد در یک نقطه با استفاده از یک پلیس و ماشین خود را در حمله.

پاسبان هایدی استیونسون 20-سال کهنه کشته شد در حین انجام وظیفه که در پاسخ به فعال تیرانداز وضعیت RCMP تایید کرد در یک کنفرانس مطبوعاتی.

ماموران ابتدا به نام به صحنه در Portapique در شنبه شب و در بر داشت تلفات متعدد در داخل و خارج از خانه یک سخنگوی گفت. Wortman بود واقع در خانه در زمان.

“اولویت ما بود و به منطقه امن و ما قادر به حفظ منطقه” سخنگوی گفت. “و سپس ما شروع به جستجو برای شک دارم.”

مسلح تیراندازی ولگردی و قانونی شکنی و سپس در زمان خاموش در سراسر استان از شنبه به یکشنبه.

اهداف خود را در ظاهر به شامل برخی از تصادفی تماشاگران گفت: آقای چرم. “ما اعتقاد داریم آن را به یک نفر که مسئول همه این قتل و این که او به تنهایی نقل مکان کرد و در سراسر بخش شمالی استان و متعهد آنچه به نظر می رسد چندین قتل.”


برندا Lucki که سر RCMP ملی بعد گفت: Canadian Broadcasting پارسیان که Wortman کشته شدن حداقل 13 نفر است.

نوا اسکوشیا برتر استفان مک نیل خطاب به بررسی بعد از ظهر یکشنبه.

“من هرگز تصور نمی کرد زمانی که من به رختخواب رفت شب گذشته که من را از خواب بیدار به خبری وحشتناک است که یک تیرانداز فعال بود در شل در نوا اسکوشیا. این یکی از بی معنی ترین اعمال خشونت در استان ما سابقه” آقای مک نیل گفت.

نخست وزیر جاستین ترودو همچنین صحبت در مورد این حادثه در خارج از خانه خود در روز یکشنبه. “قلب من می رود به هر کس تحت تاثیر قرار در چه وضعیت وحشتناک,” او گفت:. “من می خواهم برای تشکر از پلیس برای کار سخت خود را و مردم برای همکاری با مقامات.”

آسوشیتد پرس کمک به این گزارش

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im