کانادا آسانسور Khashoggi الهام گرفته از ممنوعیت صادرات اسلحه به عربستان سعودی

تورنتو — کانادا بلند است یک مهلت قانونی برای صدور سلاح های جدید-مجوز صادرات به عربستان سعودی و امن است “پیشرفت های قابل توجهی” به شدت مرموز 10 میلیارد دلار قرارداد به فروش ریاض نور وسایل نقلیه زره پوش از یک شرکت تابعه کانادا و به طور کلی دینامیک مقامات کانادا روز پنجشنبه گفت.

پس از او در زمان کار در سال 2015 نخست وزیر کانادا جاستین ترودو آمده است تحت فشار سنگین به انصراف از بحث معامله شد که مذاکره با حزب محافظه کار سلف در سال 2014 و با توجه به نهایی چراغ سبز دولت خود را در بهار سال 2016.

در اکتبر سال 2018 پس از نگار واشنگتن پست و کمک نویس جمال Khashoggi کشته شد و در کنسولگری عربستان در استانبول دولت کانادا گفت که بررسی های موجود فروش اسلحه و نه تایید جدید صادرات اسلحه به پادشاهی در موقت.

قبل از مرگ او Khashoggi نوشتن در پست مهم بوده است از تاج و تخت شاهزاده محمد بن سلمان عربستان سعودی است. سازمان سیا به این نتیجه رسید که ولیعهد بود و احتمالا دستور قتل یک اتهام او را رد کرده است.

کانادا وزیر امور خارجه فرانسوا-Philippe شامپاین و وزیر دارایی لایحه Morneau گفت: در یک بیانیه مشترک که به مرور تکمیل شده و کانادا آغاز شده بود “بررسی مجوز برنامه های کاربردی در یک مورد به مورد و بر اساس.”

ترودو است waffled در تعلیق قرارداد. او در زمان گفت که او به دنبال راهی برای خروج از معامله اما هشدار داد که انجام این کار هزینه می تواند به دلیل تنبیهی بند در قرارداد. در سال 2014 کانادا, به گفته مقامات این توافق حفظ خواهد از 3000 شغل در هر سال از جمله در لندن, انتاریو که در آن وسایل نقلیه تولید می شوند.

شامپاین و Morneau گفت: در بیانیه خود که پس از یک مذاکره دوباره از شرایط معامله آنها می تواند نشان دهد برای اولین بار است که لغو قرارداد و یا “حتی صرف افشای آن از نظر” می تواند منجر به “پتانسیل خسارت به مقدار ارزش قرارداد.”

“تحت بهبود توافق ما را تضمین است که کانادایی ها’ قرار گرفتن در معرض ریسک مالی حذف خواهد شد که در آن آینده مجوز صادرات با تاخیر و یا رد کرده است و تخلف از مجوز تا پایان با استفاده از اطمینان — که اطمینان حاصل شود که وسایل نقلیه استفاده می شود تنها برای بیان هدف” بیانیه ای گفت:.

چندین جنبه از توافق باقی می ماند در پردهی پنهان کاری از جمله تعدادی از نور وسایل نقلیه زره پوش آن را شامل و در برنامه تحویل. صحبت با خبرنگاران در روز پنج شنبه, شامپاین گفت که قرارداد “نزدیک به 50 درصد” تکمیل و اصلاحات مربوط به قرارداد امضا شد مارس 31.

شامپاین, گفت که کانادا خواهد بود ایجاد یک “آغوش ظهر” پانل مشاوره از کارشناسان است که به بررسی بهترین شیوه برای صادرات اسلحه توسط احزاب به U. N. معاهده تجارت اسلحه.

گروه های حقوق بشر گفت که ریاض شد و با استفاده از کانادا ساخته شده و اسلحه به مرتکب نقض حقوق بشر است. در فوریه 2018 و پس از آن — وزیر امور خارجه Chrystia Freeland گفت: وزارت او را بررسی و گزارش آن تبدیل شده تا “هیچ شواهد قطعی” برای حمایت از کسانی که ادعا می کند.

عربستان-کانادا روابط خصمانه در سال های اخیر است. در ماه اوت سال 2018 عربستان سعودی به یاد می آورد آن فرستاده کانادا اخراج سفیر و دستور داد هزاران نفر از عربستان آموزان به ترک کانادا پس از کانادا به وزارت امور خارجه فرستاده شده از یک جفت توییتهایی تماس در ریاض برای آزادی فعالان حقوق بشر زندانی وجود دارد.

شامپاین گفت که “نقض حقوق بشر در عربستان سعودی همچنان نگران کننده” به خصوص وقتی که می آید به حقوق مدنی و حقوق زنان.

“آنچه ما امروز انجام است بهبود وضعیت ما به ارث رسیده است.”

ادامه مطلب

جهان بینی: عربستان سعودی در کشتیهای با پرچم کانادا درس تهمت نادیده گرفته

کانادا در پاسخ به جمال Khashoggi مرگ یک آزمون برای ترودو

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de