منازت یک کشور رو به این بدترین سلامت و بحران اقتصادی در دهه, یک تماس برای حمایت از ما گرايش cheesemakers می توانید صدای ناشنوا تن – شاید حتی بیهوده و بیمعنی.

این در حالی است که به هیچ وجه بیشتر فشار تقاضا در کیف پول ملی در حال حاضر این پاره ای نگرانی به مراتب بیش از ساندویچ خود را و یا آن پنیر می رود بهترین و با آن شراب است.

آن را در مورد تاریخچه: بریتانیا ارجمند سنت تبدیل مازاد شیر به چیزی مغذی و خوشمزه و منحصر به فرد به جایی که آن را تولید.

آن را در مورد ما خاک و آب و هوا ما که با هم ایجاد بهترین شرایط ممکن برای مراتع سرسبز و در دست مراقب کم تاثیر کشاورزان – مراتع مملو از گل های وحشی.

و آن را در مورد افراد, اول, سوم, پنجم, نسل کشاورزان و cheesemakers که با قرار دادن محیط زیست و رفاه کارکنان خود و حیوانات خود را و کیفیت تولید خود را در قلب کسب و کار خود را; و کسی که بدون سفارشی از رستوران ها و حوادث caterers, چهره کوه unsold پنیر و با آن شانس واقعی از ورشکستگی است.

“برای بسیاری از تولید کنندگان ما این چند ماه ثابت خواهد کرد که مهمترین و محوری در تاریخ خود را می گوید:” Jason Hinds, مدیر حیاط نیل لبنی.

“بسیاری از آنها را به صورت چشم انداز پرتاب پنیر دور اگر آنها نمی تواند پیدا کردن خانه برای آن را به زودی.”

نرم و آبی تولید پنیر به ویژه آسیب پذیر به دلیل خود پنیر نمی تواند بالغ برای مدت طولانی بدون رفتن به دور گذشته خود را بهترین – اما حتی پنیر تولید کنندگان در حال رفتن به مبارزه به عنوان اتاق های ذخیره سازی رسیدن به ظرفیت و تقاضا کاسته.

گراهام Kirkham, نسل سوم cheesemaker گذشته باقی مانده شیر خام خانه رعیتی Lancashire پنیر reckons او کمی بیش از دو هفته قبل از خود فروشگاه اتاق می رسد ظرفیت و او را به پرتاب شیر دور.

“حدود 75 درصد از پنیر ما فروخته شد سرویس غذا – وقتی که تمام بسته آن را مانند یک بمب اتم رفتن” او می گوید.

“سفارشات موجود ناپدید شد و عمده فروشان بودند که برگزاری پنیر شروع به ارسال آن را به عقب.” متخصص cheesemakers تعریف بستگی به موارد خاص: “ما منحصر به فرد و متفاوت است. شما نمی رفتن به یک رستوران یا اغذیه فروشی برای کلیسای جامع شهر شما” – پس از مرگ ناگهانی (خوب deep-freeze) از رستوران ها, نه به ذکر است مراسم جشنواره غذا نشان می دهد و غیره چپ تولید کنندگان مانند کیرخم را شدیدا در معرض.

آنها در حال پیدا کردن راه های جدید – پست الکترونیکی سفارش از طریق cheesemongers مانند حیاط نیل لبنی و حیاط لبنی و یا کمی farmshop او ایجاد شده در دروازه اش – اما “350 گرم پنیر به فروش می رسد در اینجا وجود دارد و نمی شروع به پر کردن سوراخ از کل چرخ لنکشایر” او اشاره می کند.

“هنگامی که ما شروع به فروش به بزرگتر مغازه ما احساس بهترین راه برای فروش پنیر ما بود در دلی ضد چرا که آن را به صورت چهره به چهره – بیشتر شخصی” مریم خود کشی یک 14th نسل cheesemaker و کشاورز مستقر در دوان می گوید wryly. “در حال حاضر البته دلی شمارنده ها همه بسته و هر تولید کننده که نیست در مقیاس صنعتی و در اصلی قفسه تلاش است.”

خیلی متخصص مواد غذایی است. Cheesemakers نه تنها صنعتگران به از خط خارج توسط coronavirus. در عین حال فاسد شدنی طبیعت از محصول خود را با استفاده از آن تولید و روانشناسی خرید و وحشت در میان همه گیر باعث می شود آنها به ویژه آسیب پذیر است. “آن را مانند یک میخانه که در آن من می تواند به نوبه خود چراغ خاموش کردند و من کارکنان. من حیوانات برای تغذیه و دامپزشکان به پرداخت صورتحساب.”

فروش خود را از مزرعه به مغازه خوراک خانواده خود را و ایمان خود را در طبیعت انسان است. “این شگفت انگیز است که چگونه مردم محلی آمده اند برای حمایت از ما. اما کسانی که خرید و فروش نمی شروع به پوشش بزرگ هزینه های کشاورزی است.”

پس از آن وجود دارد در شیر. شیر گاو و بز نیاز به شیر “در غیر این صورت آنها را در من می میرند. و خواهد شد که یک توده بزرگ از ظروف سرباز یا مسافر می گوید:” کیرخم صراحت. کاهش شیر ممکن است اما دور از ایده آل: “آنها در یک منحنی شیردهی و اگر شما آنها را رها کنید شما نمی توانید به بازگشت می گوید:” خود کشی.

خوشبختانه برای او را بر اساس نزدیکی زیادی کارخانه پنیر – یکی از پشت صنعتی تولید سوپر مارکت با نام تجاری پنیر چدار بلوک – که می تواند بیش از حد شیر کردن دست او اما کوچک ترین مقیاس cheesemakers چنین شانس: زنجیره تامین هستند که هدایت مازاد به سمت مغازه ها نزدیک به غیر ممکن است و با خدمات و کافی شاپ ها همه بسته وجود دارد حتی کمتر راه برای آن را به رفتن.

“این فقط به شما نشان می دهد چگونه شکسته سیستم غذایی ما است که می گوید:” جو اشنایدر که باعث می شود Stichelton – یک stilton-مانند پنیر آبی ساخته شده با شیر خام در Nottinghamshire. ظرف یک ماه تمام پنیر او را نشسته بر خواهد بود گذشته از فروش و محدود برای خراب کردن پشته.

“وجود دارد و کشاورزان با بیش از حد شیر است. ما باید اتاق پر از مزه پنیر. و مردم هم نمی توانند به ما یا نمی دانم.” مثل پنیر نرم پنیر آبی است که از همه بیشتر در معرض این امور برای هر دو بسیار فاسد شدنی و معمولا همراه با ناهارخوری زیبا از اساسی) ،

در عین حال در حال حاضر که علاقه به آنچه که اشنایدر به نام “آخرالزمان پنیر” – grateable, freezable اسلب از پنیر چدار و پنیر پارمسان برای انبار ماکارونی – به نظر می رسد پایانی و احساس ما نیاز به برخی از رفتار به دیدن ما از طریق این دوره در حال رشد حیاط نیل لبنی و برخی از هموطنان خود cheesemongers تنظیم شده برای کمک به سازندگان مانند اشنایدر فروش پنیر در حالی که آن را در این مزه آن را بهترین: پیام مسلح در جیمی الیور حفظ پخت و پز و انجام برنامه در اوایل این هفته.

کوه unsold پنیر کنار اشنایدر یکی از (نسبتا) آنهایی که خوش شانس. او خود را نمی کند مزرعه خود را به طوری که او می تواند – و – متوقف ساخت پنیر برای هم بودن. ترس خود را برای افرادی مثل کیرخم: تولید کنندگان با تمام مزارع در حال استراحت بر روی آنها و که اگر آنها به زیر به راحتی می توانید دوباره و دوباره شروع. “من نمی خواهم به صدا بیش از حد دراماتیک اما گراهام آخرین فرد بر روی زمین ساخت خانه رعیتی Lancashire پنیر. با وجود سنتی غرب کشور چدار سازان باقی مانده است. وجود ندارد یک لیست طولانی از افراد جوان به دنبال به خانه رعیتی cheesemakers” او همچنان ادامه دارد. “اگر ما از دست دادن این مهارت نمی خواهد آنها را دوباره و دوباره.”

از دست دادن این نه تنها به معنی از دست دادن پنیر. سنت از اتصال پنیر چدار چرخ در پارچه و یا ترکیب دلمه از چند روز از شیر به پایان رسید Lancashire باید تحویل شده است در طول قرن ها. خرید این پنیر فقط در مورد حفظ زمین و حیوانات و مردم است که آن را: “از آن تاریخ می گوید:” اشنایدر.

“[تولید مثل این] را اختراع نمی این پنیر آنها به ارث برده است.” این حیاط نیل لبنی که بیش از 40 سال گذشته را احیا انگلیسی, خانه رعیتی, پنیر “و تبدیل آن به ستون فقرات می گوید:” کیرخم. “آنها ساخته شده است این نام بزرگ دوباره: غرب کشور, پنیر چدار, Colston Bassett Stilton, کیرخم را Lancashire.”

اگر آنها برای زنده ماندن ما نیاز به حمایت “این غنی ظریف زیست محیطی, وب سایت تخصصی سازندگان که ما ساخته شده است می گوید:” خود کشی “از آنجا که اگر ما از دست دادن آن, سیستم غذایی ما تبدیل خواهد شد بیشتر و یکنواخت تر و بی ثمر است.” های لبنی از برخی از اندازه و شهرت و 480 سال جایگاه خود کشی خود را احتمالا زنده ماندن.

او ترس است برای کوچکتر بیشتر در معرض خطر cheesemakers: کسانی که ساخته شده خود را در بازارهای کشاورزان که دیگر در حال اجرا به فروش می رسد اکثر آنها پنیر به رستوران و خدمات مواد غذایی که دیگر باز که در حال حاضر آینده استوار در دست خرده فروشان و انتخاب پنیر ما خرید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقالات