ناسا ایمنی گفته مقامات بوئینگ Starliner کپسول دچار دوم نرم افزار مشکل مجبور بوئینگ مقامات به تقلا برای رفع آنچه که می تواند باعث چه رسمی به نام “فاجعه بار فضاپیما شکست.”

به عنوان کپسول که تا به حال هیچ فضانوردان در هیئت مدیره آماده شد مجددا وارد جو زمین و زمین اپراتورها بر روی زمین متوجه یک مشکل نرم افزار است که می توانست اخراج اشتباه پیشرانه در جدایی از آنچه شناخته شده به عنوان سرویس ماژول از ماژول خدمه به گفته مقامات با آگاهی از بدبختی.

نگرانی این بود که اگر اشتباه پیشرانه اخراج شد امکان سرویس ماژول می تواند در برخورد با خدمه ماژول به طور بالقوه آن را ارسال کردن البته. در طول یک جلسه عمومی از ناسا هوافضا ایمنی پانل مشاوره پل هیل یک مدیر سابق ناسا ماموریت عملیات برای انسان spaceflight گفت که می توانست تا به حال عواقب وخیم است.

“در حالی که این ناهنجاری اصلاح شد در پرواز اگر آن رفته بود داشت این امر منجر به اشتباه thruster اخراج و غیر قابل کنترل حرکت در طول [خدمات ماژول] جدایی برای de-orbit با پتانسیل فاجعه بار فضاپیما شکست” تپه گفت: با توجه به SpaceNews.

این Starliner ماموریت برای سفر به ایستگاه فضایی بین المللی در حال حاضر لغو شده است اواسط پرواز هنگامی که زودتر قطعی نگه داشته فضاپیما موشک موتور از جرقه در زمان برای قرار دادن آن در یک مسیر برای قرار ملاقات گذاشتن با ایستگاه.

اعضای ایمنی بررسی تیم گفت: در سه ماهه خود را در جلسه روز شنبه که ناسا موافقت کرده بود به انجام کامل بررسی بوئینگ فرهنگ ایمنی. تصمیم گیری ساخته شده بود قبل از دسامبر آزمون گفت: یک مدیر ارشد ناسا رسمی بود که مجاز به اظهار نظر publicly. چه چیزی باعث شد که تصمیم ناشناخته بود.

در سال 2018 ناسا دستور داد بررسی ایمنی از هر دو شرکت بوئینگ و SpaceX دیگر شرکت استخدام شده توسط ناسا به پرواز خدمه به ایستگاه فضایی. پروب باعث شد پس از SpaceX مدیر عامل Elon Musk دیده می شد در نظر گرفتن یک پف از یک سیگار ماری جوانا. اما در حالی که SpaceX تحت بررسی کامل بوئینگ قرار گرفتند به مراتب محدود تر ممیزی پست گزارش سال گذشته است.

در آن زمان مقامات ناسا گفت: آنها تا به حال بسیاری از اعتماد به نفس در بوئینگ و دیدم SpaceX به عنوان یک نسبتا تست نشده تازه وارد است که برخی فکر می کردم باید اعتماد کرد و زندگی ناسا فضانوردان. “بوئینگ چیزی نمی به ماشه عمیق تر شیرجه” یک مقام ارشد گفت: در آن زمان. SpaceX شارژ ناسا 5 میلیون دلار برای انجام خود ارزیابی; گفته مقامات بوئینگ درخواست شد تا آنجا که $25 میلیون.

SpaceX تا به حال سهم خود را از مشکلات از جمله یک فضاپیما که منفجر شد در طول یک تست از آن سقط جنین موتورهای سال گذشته است. اما آن را نیز با موفقیت به اتمام آن تست پرواز به ایستگاه فضایی بدون فضانوردان. ماه گذشته آن تست از آن در پرواز سقط سیستم نیز یک موفقیت تلقی می شود و این شرکت در حال حاضر به نظر می رسد آماده به پرواز خدمه به ایستگاه فضایی در ماه.

“پنل ارزیابی از وضعیت SpaceX است که ناسا در یک نقطه که در آن وجود دارد و نه سوال که آیا آنها خواهد بود خدمه پرواز در کوتاه مدت اما زمانی و تحت چه شرایط خطر” گفت: پاتریشیا Sanders, صندلی پانل با توجه به SpaceNews.

بوئینگ اخیر گلایه ناسا مجبور به تجدید نظر در تصمیم خود را به آن منتقل کامل بررسی ایمنی. آژانس فضایی است که هم اکنون در حال برنامه ریزی یک تهاجمی بیشتر تحقیق و تفحص از این شرکت است که وضعیتی وخیم پس از سقوط دو از آن 737 Max هواپیما کشته 346 نفر است.

در یک بیانیه بوئینگ گفت: “خطا در این نرم افزار می توانست منجر به نادرست thruster جداسازی و دفع سوزاند. چه می توانست منجر به از آن نامشخص است.”

پس از آن کشف مشکل کامپیوتر در طول ماه دسامبر پرواز آزمایشی بوئینگ فرستاده نرم افزار پچ به سفینه فضایی که در آن ثابت شده. خدمات ماژول جدا پاک و خدمه ماژول لمس کردن در آنچه که مقامات بعدها به نام “مطلق چشم گاو” فرود دو روز بعد.

ناسا و بوئینگ در حال بررسی و هنوز هم ارائه هیچ توضیحی برای این نرم افزار دیگر مشکل است که این شرکت را مجبور به لغو آن برنامه ریزی ماموریت به ایستگاه فضایی در مدت کوتاهی پس از پرتاب و بازگشت فضاپیما به زمین یک هفته جلوتر از برنامه. مدت کوتاهی پس از این فضاپیما بود برافراشتند به مدار on Dec. 21 این پیشرانه که باید رو این فضاپیما در یک مسیر به ایستگاه فضایی بین المللی موفق به آتش. مقامات سرزنش مشکل در فضاپیمای ساعت داخلی بود که با 11 ساعت است.

در آن بیانیه بوئینگ گفت: اعضای مستقل بررسی تیم فکر می کنم “آنها [را] ریشه و ارائه تعدادی از توصیه ها و اقدامات اصلاحی.” شرکت نکرد چه علت یا راه حل بودند.

ناسا پس از راه اندازی دو تحقیقات. یکی همراه با بوئینگ را بررسی چه چیزی باعث این مسئله زمان شکل و خارج چگونه به رفع آن قبل از پرواز افراد در Starliner برای اولین بار.

در دوم ناسا است که به دنبال به اینکه آیا نیاز به نیاز به بوئینگ به انجام مجدد آزمایش پرواز بدون فضانوردان قبل از اجازه می دهد این شرکت به پرواز فضانوردان ناسا. کسانی که تحقیقات ادامه دارد مقامات گفته اند.

در مورد آن باید دوباره پرواز ماموریت بوئینگ را کنار بگذارند $410 میلیون دلار برای انجام این کار و برای رفع هر گونه مسائل که بوجود می آیند در طول تحقیقات.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im