در حال حاضر بوئینگ را آغاز کرده است بازگشایی این کارخانه در چه خواهد بود را از نزدیک تماشا آزمایش در اینکه آمریکایی ها با خیال راحت می توانید از بازگشت به کار در کشور با بالاترین تعداد covid-19 تلفات درگیری ها در جهان است. قبل از بازگشت به کارخانه شد پاک پاک و تنظیمات ساخته شده بودند برای مبارزه با ویروس مرگبار در مکان های که در آن اجتماعی فاصله دشوار است اگر نه غیر ممکن است.

در Puget Sound منطقه از ایالت واشنگتن 27,000 کارکنان بوئینگ بازگشت به کار. چند هزار نفر بیشتر بازگشت به دفاع گیاهان در خارج از شهر و در کلمبوس, اوهایو. یک گیاه در خارج از چارلستون S. C. باقی می ماند بسته به زمان بودن است.

بازگشت چپ بسیاری از کارکنان و خانواده های آنها ناراحت.

صبح روز سه شنبه, کارمند بسیاری در بوئینگ رنتون کارخانه سه چهارم کامل به عنوان machinists و اتوبوس شاتل گذر گاه از کارکنان زیادی به کارخانه در زمان فقط یک یا دو مسافر یا چپ خالی است. رانندگان گفت: وجود دارد به مراتب از کارگران کمتر از حد نرمال است.

یک کارمند یک فولاد ماسک آویزان از مچ دست خود را و عینک ایمنی حلق آویز در اطراف گردن او گفت که پنج تن از 15 اعضای تیم تا به حال نشان داده نشده است تا برای کار. “بسیاری از بچه ها راحت نیست” گفت: این کارمند که مانند دیگران مصاحبه صحبت کرد به شرط ناشناس ماندن به دلیل بوئینگ منع کارگران از صحبت با خبرنگاران بدون مجوز. “من حتی مطمئن نیست اگر اتاق ناهار باز است.”

در منطقه Puget صدا به تنهایی نمرات از بویینگ در حال آزمایش مثبت برای این ویروس و حداقل یک کارگر فوت کرده است. بنابراین به عنوان کارخانه و بازگشت به کار کارگران خواست اعضای خود را نگه دارید کارفرما پاسخگو با صحبت کردن و در صورت لزوم با کشیدن کارت قرمز.

در فوتبال کارت قرمز توسط داوران به خارج کردن یک بازیکن پس از ناپاک است. در کارخانه بوئینگ طبقه استفاده می شود برای تماس با یک ناپاک از نوع مختلف: برای هشدار مدیران به شرایط نا امن کار. به طور سنتی از کارت استفاده شده است برای هشدار مدیران به فیزیکی خطرات ناشی از کار در اطراف ماشین آلات سنگین و یا حفاظت از مواد شیمیایی خطرناک. اما در حال حاضر اتحادیه رهبری اصرار کارگران برای استفاده از آنها برای محافظت در برابر ویروس.

در یک طرف کارت نمادی از یک علامت توقف است که می خواند: “توقف برای ایمنی خود را. اگر شما بر این باورند که ادامه کار خود را و می تواند منجر به از دست دادن زندگی و یا اندام شما حق متوقف شود.”

از طرف دیگر: “دست از این کارت را به سرپرست خود و یا تماس با سایت/مدیریت ایمنی به استناد این زبان است. شما باید برای انجام کار دیگری که در نظر آنها امن در حالی که تصمیم گیری ساخته شده است.”

دیوید Calhoun, بوئینگ مدیر عامل جدید گفته است که بارها و بارها این شرکت در اولویت است برای محافظت از سلامت و ایمنی کارکنان خود را. و بسته شدن گیاهان نهایی شد بیان که مقامات گفته اند.

در نامه ای به کارکنان در هفته گذشته, Calhoun نوشت که “همکاران بازگشت به کار را ببینید طیف گسترده ای از اقدامات ایمنی در محل” از جمله “شیوه های فعال, فیزیکی, فاصله, مانند مبهوت تغییر زمان گسترش-کار مناطق و کنترل های بصری.”

اعضای کنگره و مقامات محلی گفته اند که آنها شده اند در تماس نزدیک با بوئینگ به عنوان کارکنان بازگشت به انجام کار تلقی می شود “ضروری” توسط دولت فدرال. این شرکت گفت: برخی از مشتریان هنوز هم مصرف تحویل هواپیما. و بوئینگ Puget Sound کارخانه نیز تولید KC-46 تانکر سوختگیری هوایی جت و همچنین P-8 گشت دریایی هواپیما به پنتاگون.

در یک مصاحبه Rep. Rick Larsen (D-شستشو.), که منطقه شامل چندین کارخانه بوئینگ گفت که “اکثر مردم نفس راحتی کشیدند” زمانی که بوئینگ بسته شد و کارخانه های. او گفت که او احساس اعتماد به نفس است که “نیروی کار خواهد بود و نه فقط پلیس آنها خواهید بود پلیس بوئینگ.”

تارا لی سخنگوی واشنگتن رژیم صهیونیستی. جی Inslee (D) گفت: Inslee انتظار “که بوئینگ انجام خواهد شد دقیق پروتکل های ایمنی آنها به عنوان حرکت به جلو است.”

اما جان هولدن از محلی 751 International Association of Machinists است متقاعد شده است که مورد است. او صرف دوشنبه تفریحی امکانات با بوئینگ مدیریت, راه رفتن روی خطوط تولید و بازرسی جدید در دست شویی ایستگاه های جدید و درجه حرارت-بررسی مناطق. او را به نام کسانی که ویژگی های یک توسعه مثبت اما او همچنان شک و تردید است.

“من قصد ندارم بگویم که من راضی هستم,” او در مصاحبه ای گفت:. “من قصد دارم برای گفتن که من نگاه به جلو به اعضای ما تضمین این که محیط خود را امن است.”

با توجه به مشکلات خودنمایی قبل از خاموش شدن هولدن مطمئن بود که هر چیزی می تواند بهتر از این زمان با وجود این شرکت وعده. واقعیت این است که این کار نیاز به مردم را به هم نزدیک است. اجتماعی فاصله صدق نمی کند نصب کابین خلبان و یا سیم کشی بدنه.

“ما هزاران نفر از مردم در این کارخانه که در مجاورت نزدیک به یکدیگر” هولدن گفت. “بنابراین برای اعضای ما که در ما می شود سخت کوش در مورد اجرای قوانین ایمنی و حصول اطمینان از که وجود دارد به اندازه کافی ماسک و دستکش و لوازم تمیز کردن. اما آن را نمی خواهد آسان است. … آن باقی مانده است دیده می شود که چگونه آن را در عمل کار می کنند.”

کارگران در مصاحبه خارج از رنتون کارخانه سهشنبه توافق کردند.

“ما قرار است به کار بر روی این هواپیما و اقامت شش فوت از هم جدا. چگونه ما قرار است به انجام این کار ؟ یکی از کارکنان گفت.

یکی دیگر گفت که مدیران بودند “انجام همه چیز آنها احتمالا می تواند به نگه داشتن ما شش فوت از هم جدا. اما زمانی که ما برای ساخت یک بال آن خواهد بود دشوار است به دلیل شلوغ وضعیت است.”

او گفت: او با استفاده از مرخصی در طول روز خاموش کردن و انجام بسیاری از پروژه های خانه است که او هیچ چیز از چپ در تابستان کارهای عادی و روزمره فهرست. با این وجود او احساس این شرکت به نام کارگران به عقب بیش از حد به زودی به خصوص با توجه محدود و تقاضای جهانی جدید هواپیما در زمانی که مسافرت هوایی عملا دارند.

“با شرکت های هواپیمایی نمی گرفتن سفارشات آنها باید منتظر ماند تا پایان ماه” او گفت:.

این اتحادیه مشغول به کار سخت برای رسیدن به یک ماده به نام ماده 16.1 به قرارداد با بوئینگ است که اجازه می دهد تا هر کارمند به کشیدن کارت قرمز و توقف کار.

قبل از خاموش شدن اتحادیه ستایش چند نفر از کارگران به استناد ماده 16.1 برجسته تلاش های خود را در خبرنامه منتشر شده توسط اتحادیه. در یک مورد دوم-شیفت کارگران در 777X خط به خانه فرستاده شدند برای احساس بیمار بود اما مشخص نیست که آیا این شرکت تا به حال خود را تمیز ایستگاه های کاری. پس از آن نوبت خودداری کرد تا زمانی که آنها تا به حال شواهدی وجود دارد که این مناطق بوده و کاملا تمیز.

یکی دیگر از “کشیده کارت قرمز” هنگامی که کارگران در بال 737 خط تولید را به اندازه کافی تجهیزات حفاظتی و “نياز به کار در عرض شش متر از یکدیگر” با توجه به عضویت در خبرنامه. نتیجه: “کار متوقف شد در حالی که مدیریت ارزیابی وضعیت است.” در نهایت “موارد از ماسک منتشر شد به مدیر برای ارائه به اعضای ما.”

این اتحادیه گفته است که اعضای آن است که اگر آنها ترس آنها می تواند امتناع به کار می آیند و نگاهی به تعطیلات یا مرخصی بدون حقوق به جای. “برخی از آنها در معرض خطر توسط هر سن و یا بیماری های زمینه ای یا مراقبت از آنها برای کسی که در معرض خطر بالا” هولدن گفت. “خود را بر اساس وضعیت آنها در حال رفتن به مجبور به تصمیم گیری که آیا آنها می توانید رفتن به محل کار یا نه.”

در حالی که بسیاری از ما خوشحال به بازگشت به کار به آنها احساس هدف و چک آنها می دانند که خود کارفرما چهره های آینده. بوئینگ بود و وضعیتی وخیم از 737 Max بحران — هواپیما مبتنی شده در سراسر جهان برای بیش از یک سال و پس از دو تصادفات منجر به مرگ که به کشته شدن 346 نفر است. پس از آن آمد coronavirus که همه اما کشته مسافرت هوایی در سطح جهانی و تبخیر تقاضا برای جدید هواپیما.

در توجه داشته باشید خود را به کارکنان Calhoun تصویری تیره و تار از این صنعت در آینده نوشتن که تاثیر آن بر شرکت های هواپیمایی “شده است مانند چیزی که ما تا کنون دیده اند.” هواپیمایی درآمد انتظار می رود که به رها کردن توسط $314 میلیارد دلار در پایان سال او نوشت:, و اضافه کرد که “برخی از 2500 هواپیما شده اند idled و حجم مسافر است که بیش از 95 درصد در مقایسه با سال گذشته است.”

او اضافه کرد که “ما در آبهای ناشناخته” و “تاثیر این جهانی ویروس تغییر خواهد کرد کسب و کار ما برای سال آمده است.”

هنوز هم او با ستایش دولت از 25 میلیارد دلار بسته حمایتی برای صنعت هواپیمایی و گفت: هواپیمای بوئینگ به دنبال “بهترین راه برای حفظ جریان نقدینگی از طریق کسب و کار ما و به ما عرضه زنجیره ای تا زمانی که مشتریان در حال خرید هواپیما دوباره.”

هنگامی که آن روز خواهد آمد که حدس میزنن گفت: Richard Aboulafia یک هوافضا تحلیلگر با Teal گروه شرکت مشاوره.

“این به این موضوع روی حیله و تزویر از انکار” او گفت:. “من فکر می کنم بسیاری از مردم در برگزاری برخی از ضعف امیدوارم که این یک V-شکل رکود. و اگر شما هنوز هم نگه دارید که امید و سپس آره شما می خواهید قرار داده شود و برای بهبود در سپتامبر. و به همین دلیل من شروع یک اسب شاخدار نوازش مزرعه برای فرزندان من است.”

این چشم انداز وخیم نمی شد از دست داد در کارگران در مشکل 737 Max برنامه یکی از کارکنان گفت: آن را بی معنی بود به نام بازگشت به کار بر روی یک پروژه متوقف طول بهداشت عمومی اورژانس. واشنگتن اقامت در خانه جهت است که اجرا می شود از طریق مارس 4, هر چند صنعت هوافضا معاف است.

“ما هیچ دلیلی به اینجا,” او گفت:. “ما ضروری نیست. … شرکت بوئینگ به خطر انداختن سلامت من بدون هیچ دلیل خوب است.”

20 سال machinist گفت: دریافت پرداخت از طریق آوریل 8 و سپس اعمال شده برای بیمه بیکاری. پس از بازرسی روز سه شنبه شرایط کار در یک پروژه او راه می رفت خاموش و گفت: او را در برای دوران بازنشستگی.

داونپورت گزارش از واشنگتن است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

دانلود رایگان مقالات