بوئینگ خواهد پول نقد از $13.8 میلیارد دلار وام و توقف استخدام در میان coronavirus آشفتگی بازار

سهام این شرکت به پایین بود 10 درصد در اواخر صبح روز اخبار. نقد کردن تصمیم قبلا گزارش شده بود توسط خبرگزاری بلومبرگ و به طور جداگانه تایید توسط فرد آشنا با این موضوع صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن چرا که او مجاز به بحث در مورد آن publicly.

در نامه ای به کارکنان چهار شنبه, بوئینگ مدیران گفت: این شرکت با در نظر گرفتن مراحل را برای “حفظ نقدی” و از بین بردن فشار بر پشتیبانان آن است.

“ما همچنین در نظر گرفتن مراحل رسیدگی به فشار بر روی کسب و کار ما است که در نتیجه از درد به مشتریان و تامین کنندگان احساس” نوشته مدیر اجرایی دیو کالهون و رئیس امور مالی گرگ اسمیت. “این مهم برای هر شرکت برای حفظ پول نقد در دوره به چالش کشیدن. به همین دلیل ما در حال اجرای مراحل شبیه به آنچه که بسیاری از شرکت های در حال انجام در حال حاضر است.”

یک بوئینگ سخنگوی کاهش یافته است به نظر.

این حرکت به عنوان شرکت های هواپیمایی در حال آماده سازی برای یک کاهش جهانی در ترافیک هوایی مربوط به گسترش این رمان coronavirus چیزی است که می تواند تلفات در سفارش برای هواپیماهای جدید است.

در یک یادداشت تحقیقاتی در چهارشنبه تحلیلگران گلدمن ساکس پیش بینی کرد که 7 درصد در کاهش ترافیک هوایی در این سال خواهد شد و در نتیجه در بیشتر خطوط هوایی تعویق انداختن برنامه ای برای خرید هواپیماهای جدید. سرمایه گذاری بانک کاهش قیمت آن هدف در بوئینگ سهام گفت: تولید کننده تولید خواهد شد کمتر 737 Max و 787 jetliners در سال های آینده از آنچه قبلا انتظار می رود.

“شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان را کاهش ظرفیت طرح خواهد شد و به احتمال زیاد اجرای این اکثریت از این طریق پارکینگ و بازنشستگی, اما ما همچنین انتظار می رود بیشتر تعویق اطلاعیه ها” از تحلیلگران نوشت.

آیا بوئینگ دسترسی به پول نقد در صورتی که کسب و کار خود را رو به وخامت بیشتر است و همچنین یک نگرانی است. بوئینگ شده است قادر به ارائه 737 Max امضای آن جت در سال گذشته به عنوان تنظیم کننده ناراضی باقی با ویژگی های ایمنی.

یک بار امیدوار کننده جت مبتنی بود در پاسخ به دو سقوط کرد که به کشته شدن صدها نفر از مردم در اندونزی و اتیوپی. تجهیزات مشکلات را متذکر شد که نقش مهمی در هر دو سقوط کرد.

اگر چه بوئینگ اندازه مجاز است آن را به جذب تاریخی ضرر و زیان در حال حاضر برخی از شرکت کنندگان مجبور به اخراج کارکنان. Spirit AeroSystems میان بوئینگ آسیب پذیر ترین تامین کنندگان است که با تکیه بر بوئینگ برای خرید بدنه و دیگر مواد خام برای حداکثر حتی اگر بوئینگ خطوط تولید در حال متوقف شده است.

“اگر هر چیزی بدتر می شود ― حداکثر بازارهای coronavirus ― آنها نیاز به سرمایه گفت:” جورج فرگوسن یک هوافضا تحلیلگر بلومبرگ هوش.

“وجود دارد تامین کنندگان است که [بوئینگ] را سالم باید به منظور رسیدن به حداکثر رفتن دوباره و برخی از آنها را ندارد و جیب عمیق,” فرگوسن اضافه شده است.

تحلیلگران گفته بوئینگ تصمیم به توقف استخدام مسلما واکنش به مشکلات این شرکت در زمینه کسب و کار و نه بیشتر اخیر Coronavirus مربوط به اختلال در بازار.

با توجه به این که شرکت “خونریزی نقدی” ریچارد Aboulafia یک هوافضا تحلیلگر در دفتر گروه مشاور شرکت گفت: “این را حس می کند” که بوئینگ می توقف استخدام. این شرکت تا به حال شده است در یک بیت از یک ولگردی و قانونی شکنی استخدام به عنوان آن کار می کرد برای بازگشت به 737 Max خط به خدمات او گفت:.

“این نشان می دهد آنها فقط یک تماس برای حداکثر برای بازگشت به سرویس و آنها دیگر مجبور فوری نیاز به قرار دادن جت در بازار,” او گفت:. ترافیک خطوط هوایی در سراسر کشور “است که خیلی زشت,” او گفت: ترکیب بیشتر بوئینگ گلایه.

مسیحی داونپورت کمک به این داستان

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de