بوئینگ نشان می دهد حداقل 60 میلیارد دلار برای کمک به صنعت هوافضا تولید

مغلوب ساختن پیشی جستن اشاره به مشکلات با 737 Max جت که مبتنی شده برای بیش از یک سال پس از مشکلات تجهیزات نقش مهمی در دو تصادفات مرگبار.

“این غیر قابل تصور بود آنچه که اتفاق افتاده است به بوئینگ … غیر قابل تصور” مغلوب ساختن پیشی جستن به خبرنگاران گفت:. “احتمالا من [را] در نظر گرفته آن را به بزرگترین شرکت در جهان قبل از یک سال پیش در حال حاضر آنها ضربه 15 راه های مختلف. … آن را به آینده همراه و سپس همه ناگهانی این بازدید است. بنابراین ما به کمک بوئینگ.”

مدت کوتاهی پس از رئیس جمهور نظرات بوئینگ انتشار بیانیه ای گفت باید وجود داشته باشد حداقل 60 میلیارد دلار در “عمومی و خصوصی نقدینگی از جمله وام تضمین” برای صنعت هوافضا تولید. جزئیات بالقوه نجات اعلام نشده است.

“حمایت از ما قدردانی از رئیس جمهور و دولت برای 2.5 میلیون شغل و 17,000 تامین کنندگان است که بوئینگ متکی به باقی می ماند شماره یک ما صادر کننده و ما مشتاقانه منتظر به کار با دولت و کنگره به عنوان آنها در نظر گرفتن قوانین و سیاست های مناسب” گوردون Johndroe معاون ارتباطات در بوئینگ در بیانیه ای گفت: ارسال به خبرنگاران گفت.

“تا جهانی ترافیک مسافری رزومه به سطح عادی و طبیعی این اقدامات مورد نیاز برای مدیریت فشار در بخش حمل و نقل هوایی و اقتصاد به عنوان یک کل” Johndroe نوشت.

این شرکت تایید کرد که روز شنبه آن را به حال شده است در گفتگو با “رهبران دولت” در مورد کوتاه مدت دسترسی به منابع مالی.

بوئینگ درخواست های عمومی برای کمک به خط تنگه وخیم مالی شرکت می یابد خود را به عنوان دو بحران را تهدید می کند به شدت پیچیده و بازگشت آن به سلامت مالی. در مارس 13, شرکت درو کردن مقدار کامل از آن $13.8 میلیارد وام خصوصی با استناد به نگرانی در مورد اینکه آیا این امر دسترسی به پول نقد باید بازار را بدتر کند. آن را نیز متوقف, استخدام های جدید.

Coronavirus همه گیر و آن مربوط به نوسانات بازار آمد و در زمانی که بوئینگ کسب و کار در حال حاضر آسیب پذیر است. این شرکت در تلاش برای متقاعد کردن رگولاتور که 737 Max ― جدیدترین نسخه از آن بهترین فروش جت ― بی خطر است برای پرواز پس از دو تصادفات مرگبار در اتیوپی و اندونزی کشته شدن صدها نفر از مردم است. پس از بوئینگ رهبری اذعان کرد که جت پرواز سیستم های کنترل نقش مهمی در هر دو سقوط رگولاتور باید ادامه پیدا کردن مشکلات با هواپیما بارها و بارها به عقب هل دادن جت recertification جدول زمانی. بوئینگ خود را تعطیل 737 Max خطوط تولید در اواخر سال گذشته پس از تجربه سخت ترین سال در تاریخچه شرکت.

بوئینگ رنج می برد همراه با گسترده تر در صنعت حمل و نقل هوایی به عنوان ممنوعیت سفر آهسته جدید رزرو. هفته گذشته تحلیلگران گلدمن ساکس پیش بینی 7 درصد در کاهش ترافیک هوایی در این سال که خواهد بی درنگ بسیاری از شرکت های هواپیمایی به تاخیر خرید هواپیماهای جدید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im