بوئینگ می گوید که موفق به تست Starliner فضاپیما به اندازه کافی قبل از پرواز قبل از ازدواج

در جامع ترین نظرات به تاریخ بر آنچه رفت را اشتباه طی بوئینگ تست ماموریت — یک پرواز مستقل و بدون فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی, جان Mulholland مدیر بوئینگ Starliner برنامه گفت: این شرکت تا به حال قطع یک کلید آزمون صنایع دستی در این نرم افزار موفق به تست بحرانی سیستم در برابر مهم سخت افزار و به جای آن استفاده ناقص سیستم های کامپیوتری برای انجام تست.

این یک پذیرش خیره کننده از بزرگترین هوافضا شرکت است که احاطه و سوالات در مورد نرم افزار روی آن 737 Max هواپیما. که نرم افزار در حال سرزنش برای دو تصادفات منجر به مرگ که به کشته شدن 346 مردم و رهبری به جهانی پایه این هواپیما نزدیک به یک سال پیش.

“از نظر ادراک آن را بسیار آسان برای دیدن آنچه که ما باید انجام شود چرا که ما کشف خطا,” او گفت:. “اما من واقعا نمی خواهید کسی به این تصور که این تیم سعی کردم به کلید های میانبر. آنها نمی. آنها فراوانی از تست. و در برخی از مناطق بدیهی است که ما باید برخی از شکاف ها را پر کنید.”

با پرواز از آن Starliner فضاپیمای بوئینگ امیدوار بود به نشان می دهد که آن را نزدیک شدن به پرواز ناسا فضانوردان به ایستگاه فضایی را به عنوان بخشی از این سازمان چند میلیارد دلار “commercial crew program.” اما به جای این ماموریت دیگری شد در یک سری از موانع قابل توجهی برای محاصره شرکت.

این Starliner فضاپیما مشکلات مواجه می شوند تقریبا بلافاصله پس از رسیدن به فضایی که در آن پردازنده کامپیوتر خود را با زمان miscalibrated 11 ساعت موفق به آتش پیشرانه که ارسال خواهد پیشه وری در یک مسیر به ایستگاه فضایی. در حالی که در بالاترین نقطهء کشتی فضاپیما تلاش برای برقراری ارتباط با زمین است. در زمان کنترل می تواند کشف کردن آنچه رفت را اشتباه فضاپیما تا به حال سوخته سوخت بیش از حد آن مانع از اتصال با ایستگاه یکی از آن اهداف اولیه.

زمانی که بوئینگ مقامات کشف یک نرم افزار موضوع باعث شده بود تا زمان مشکل آنها بلافاصله شروع به شکار برای دیگر مشکلات بالقوه است. آن را در بر داشت یک: موضوع دیگری که باید اخراج اشتباه پیشرانه در طول جدایی از خدمات ماژول و ماژول خدمه.

بوئینگ به سرعت قادر به تشخیص این مشکل و ارسال نرم افزار پچ به سفینه فضایی است. این فضاپیما پس از آن فرود آمد با خیال راحت در بیابان نیومکزیکو چند روز جلوتر از برنامه.

ناسا در حال بررسی بدبختی و انتظار برای انتشار نتایج بیشتر از پروب آن در هفته آینده. آژانس فضایی است که هنوز هم خانههای گلی خالی که آیا نیاز به بوئینگ برای پرواز یکی دیگر از تست ماموریت بدون فضانوردان و یا اقدام به پرواز با سه نفر در هیئت مدیره

داگ Loverro ناسا سر انسان spaceflight گفت: در اوایل این ماه که بوئینگ مشکلات اساسی “” و گسترده “تفکیک نرم افزار process.”

“ما نمی دانیم که چگونه بسیاری از نرم افزار خطاهای ما — اگر ما فقط دو یا صدها,” او گفت:.

او گفت که این شرکت مورد نیاز خود را از روشهای تست قوی تر. و در یک پست وبلاگ ناسا گفت: “متعددی وجود دارد که موارد که در آن بوئینگ نرم افزار با کیفیت فرایندهای یا باید یا می تواند به کشف نقص.” آن اضافه شده است که این مشکلات می تواند داشته عواقب جدی و “منجر به فضاپیما از دست دادن.”

صحبت با خبرنگاران در جمعه Mulholland گفت که این شرکت شده است به دنبال “برای دیدن اگر ما هر گونه برنامه نویسی ناهنجاری های ما نیاز به تعمیر. ما هر گونه یافت نشده است.”

در حالی که بسیاری از چیزهایی که رفت حق در طول ماموریت از آن heatshield به کنترل محیط زیست به فرود گفت: این شرکت می دانستم که “ما نیاز به انجام بخشی از ما را برای بازسازی اعتماد با مشتریان است.”

در این زمان مسئله گفت: در ساعت بر روی این فضاپیما کشیده شد آن زمان از موشک. در طول تست این نرم افزار در آزمایشگاه خدمه بودند در درجه اول در رابطه با ساخت مطمئن شوید که این دو وسیله نقلیه شد برقراری ارتباط صحیح می باشد. تست تیم ثابت وجود دارد هیچ ارتباطی با مسائل اما آن را برش آزمون کوتاه پس از آن هرگز کشف شده است که این فضاپیما بود خواندن زمان اشتباه است.

“متاسفانه اجرا متوقف شد بعد از ما جدا از راه اندازی خودرو,” او گفت:.

اگر تست کرده بود ادامه داد: “ما گرفتار آن است.”

بوئینگ همچنین تا به حال شکست در این تست از یکی دیگر از نقطه عطف کلیدی در پرواز — لحظه ای که خدمات ماژول بود که جدا از خدمه ماژول فقط قبل از ورود مجدد به جو است. در همان زمان تست این نرم افزار قرار بود به اتفاق می افتد بوئینگ تا به حال به طور همزمان برنامه ریزی یک “آتش” تست ماژول پیشرانه. به عنوان یک نتیجه واقعی خدمات ماژول های سخت افزاری در محل دیگری که برای تست. برای تست نرم افزار و سپس بوئینگ مقامات با استفاده از یک “شبیه ساز” سیستم های کامپیوتری استفاده می شود به تقلید از خدمات ماژول.

مشکل این بود که شبیه ساز بود اشتباه thruster پیکربندی برنامه ریزی شده است.

Mulholland گفت: مشکلات با تست شد “قطعا نه یک ماده از هزینه. هزینه شده است هرگز به هیچ وجه یک عامل کلیدی در هر یک از ما تصمیم گیری در مورد چگونه ما نیاز به تست سیستم های ما. این تیم فکر آن را منطقی تر برای شکستن این ماموریت فاز به تکه و برای انجام بسیاری از تست در آن تکه های کوچکتر است.”

در آینده او گفت: Boeing ادامه خواهد داد برای تست سیستم در تکه های کوچکتر اما پس از آن نیز دیگر انجام آزمایش برای شبیه سازی لحظه ای از راه اندازی به متصل کردن در ایستگاه فضایی و پس از انتشار به فرود.

“این یک کسب و کار دشوار است.” “این یک بازی اینچ است. و بنابراین شما تا به حال بسیار با استعداد بسیار اختصاصی تیم ساخته شده است که که خطا. و رفتن به جلو ما فقط نیاز به مطمئن شوید که ما باید نظم و انضباط است که آن را نمی خواهد دوباره اتفاق می افتد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>