بزرگ تکنولوژی برای اولین بار به کارگران را به خانه. در حال حاضر آن را در هیچ عجله به آنها را به عقب.

Google و Facebook کارکنان گفته است که بسیاری از کارگران که می توانید شغل خود را از راه دور باید برنامه ریزی برای انجام این کار تا 2021. آمازون گفت که دفتر مرکزی آن در کارکنان خواهد شد در خانه بمانند حداقل تا اکتبر. مایکروسافت گفته کارکنان دوشنبه که کار از خانه باقی می ماند اختیاری از طریق اکتبر برای اکثر کارکنان هر چند این شرکت اجازه خواهد داد که برخی از کارگران به طور داوطلبانه بازگشت به دفاتر خود را در مراحل.

و توییتر تصمیم به رها کردن بر روی جدول زمانی در دسترس نباشد گفتن اکثر کارکنان آنها فقط می توانید از خانه کار می کنند برای همیشه لطفا برای.

مایکروسافت انتظار دارد برای بازگرداندن کارکنان “بیشتر به آرامی و نه با سرعت بیشتری به دلیل اقتصادی ما می تواند در خدمت اقتصاد بیشتر با کار از راه دور از مردم در بسیاری از صنایع می تواند” رئیس جمهور براد اسمیت در مصاحبه ای گفت:.

این یک موضوع مسئولیت اجتماعی اسمیت گفت.

“آنچه ما می دانیم این است که اقتصادهای در حال رفتن به نیاز به باز می شود به تدریج با چرخش شماره گیری به جای کوه در می رم سوئیچ” اسمیت گفت. “و به عنوان اقتصاد انجام دهد که من فکر می کنم ما باید مسئولیت نه تنها به رعایت بهداشت عمومی دستورالعمل اما به آهسته تر از دیگران در آوردن مردم به سادگی از آنجا که ما می توانیم.”

این اظهارات در حال یک تغییر بزرگ برای یک صنعت است که برای دهه بالید خود را در محیط های کار با جمعی از سالن های غذاخوری والیبال, دادگاه ها و باز کردن دفتر برنامه — همه ویژگی های طراحی به منظور ترویج همکاری و ساعت های طولانی قابل تحمل تر.

کسانی که قدرت پردازش نیز در خدمت به عنوان محبوب استخدام ابزار برای تکنولوژی غول های, کمک به آنها را استخدام صدها نفر از هزاران نفر از کارکنان خود در سراسر سواحل غرب است. و مزایای مانند مواد غذایی رایگان مجازی گلف و چرت زدن غلاف کمک به شرکت های حفظ ارزش مهندسین و مدیران پروژه و ارائه به دانشگاه طراحی شده برای منصرف کردن کارگران از پیوستن به رقبا.

کمک کرده است که حرکت مایکروسافت, اپل, آمازون, گوگل صاحب الفبا و Facebook به تبدیل شدن به پنج با ارزش ترین شرکت در جهان در مجموع با استفاده از نزدیک به 1.3 میلیون نفر از کارگران. خود را به عنوان قوی فصلنامه نتایج نشان داد در ماه گذشته تکنولوژی غول های مالی ان برای سوار شدن از همه گیر و حتی به عنوان برخی از آنها از دست دادن فروش و تبلیغات دلار در رکود اقتصادی است.

مالی خود را نیز ممکن میسازد لخت شقاق در شرکت های بزرگ امریکا بین دارا و ندار. شرکت های مانند شرکت های هواپیمایی و هتل های زنجیره ای و شرکت های نفتی در حال تلاش برای شناور باقی می ماند به عنوان اقتصاد جهانی sputters. حتی در تکنولوژی برخی از شرکت ها مانند سوار-به اشتراک گذاری خدمات Uber و Lyft, سفر, سایت Expedia و مشاورین و اقامتگاه ارائه دهنده Airbnb صورت گسترده چالش ها در coronavirus عصر.

حتی پنج شرکت فنی نبوده است قادر به نگه داشتن تمام کارگران خود را در خانه. آمازون همچنان ادامه دارد و نیاز به انبار کارکنان در طول همه گیر رو به واکنش بیش از اتهامات خطرناک شرایط کار. Facebook ارائه مشوق های مالی برای فریب محتوای مدیران به دفتر زیرا بسیاری از این مشاغل نمی توان از راه دور انجام می شود.

یک استثنا برای این کار تمدید-از-صفحه اصلی جدول زمانی در میان غول تکنولوژی به نظر می رسد اپل یک شرکت است که در حال حاضر سخت شده است, ضربه گیر و مجبور شد به طور موقت آهسته تولید در چین و شاتر آن در فروشگاه های خرده فروشی در آمریکا — هر چند هر دو در حال بازگشایی در حال حاضر. اپل کاهش یافته است به نظر برنامه های خود را به ارمغان بیاورد کارگران بازگشت به کار. خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد که این شرکت قصد دارد برای شروع به در آوردن کارگران در فاز شروع این ماه است.

اما همه گیر نیز مجبور بسیار بزرگ با تکنولوژی به چه صورت بسیاری از تیم های فردی در داخل شرکت برای سال شناخته شده: از کار را می توان از راه دور و از راه دور کارگران اغلب فقط به عنوان مولد حداقل در کوتاه مدت.

که با واقعیت و مسائل ایمنی بالا از ذهن بسیاری از کارشناسان انتظار می رود شرکت های طولانی کار از خانه جدول زمانی به مجموعه های مشابه در دستور کار برای کوچکتر شرکت فنی و خارج از صنایع است. دیگر کسب و کار به مدت طولانی به دنبال فناوری های trendsetting قدم به قدم.

“آنها تا به حال یک اثر موج دار شدن چگونه سایر صنایع و بخش های درک آنچه یک یقه سفید محل کار باید مانند نگاه کنید اگر شما می خواهید برای جذب بهترین استعدادهای درخشان گفت:” مارگارت O’Mara یک استاد تاریخ در دانشگاه واشنگتن و نویسنده “کد: دره سیلیکون و بازسازی امریکا” کرونیکل از صنعت فن آوری.

شرکت های فن آوری به خصوص به خوبی مناسب اجازه می دهد تا از راه دور کار می کنند از آنجا که بسیاری از وظایف نیاز به کامپیوتر و دیگری کمی.

مدیر عامل گوگل Sundar Pichai ارسال یک ایمیل به کارکنان در هفته گذشته به آنها گفتن که “سطح شیب دار را به دفتر خواهد بود آهسته عمدی و افزایشی.” با چند مورد استثنا بسیاری از کارمندان گوگل را از خانه کار تمام وقت برای آینده قابل پیش بینی “بالقوه” تا سال آینده, او گفت:.

Facebook سخنگوی پاملا Austin گفت: این شرکت گفت: کارکنان دفاتر خود را نمی خواهد باز تا 6 ژوئیه در اولین و حتی پس از آن کارکنان است که می تواند از خانه کار می توانید انتخاب کنید برای انجام این کار تا پایان سال است.

“ما دریافتیم که ما می توانیم حفظ بهره وری به درجه بسیار بالا با مردم در حال کار از خانه” مایکروسافت اسمیت گفت.

این تصمیم همچنین ممکن است کمک به دفع شیوع است. در دره سیلیکون زود تصمیم گیری توسط, توییتر, Google و Facebook ارسال کارکنان خود را حتی قبل از دولت stay-at-home سفارشات تصویب شد به احتمال زیاد کمک کند coronavirus گسترش در منطقه خلیج گفت: جورج رادرفورد یک استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو.

شمال کالیفرنیا بیشتر خود را آغاز پناهگاه در محل تمرينات سه روز قبل از کالیفرنیای جنوبی و حتی یک مقدار کوتاه از زمان می تواند یک تفاوت بزرگ در این بیماری همه گیر است. لس آنجلس این هفته اعلام کرد که ماندن در خانه و سفارشات به احتمال زیاد در محل اقامت برای سه ماه آینده.

“به هر دلیل این پیام را غرق در اوایل [در شمال کالیفرنیا] و کارفرمایان تحت فشار قرار دادند آن را به همراه کمی” رادرفورد گفت. وقتی که می آید به فن آوری “اگر اقتصاد می تواند اجرا با آنها از خانه فوق العاده است.”

در سیاتل خیلی زود تصمیم گیری توسط غول تکنولوژی برای کارگران خانه در ماه مارس موجب بزرگتر حرکت با مرکز شهر کارفرمایان نسبت به کار از راه دور. که خروج کمک tamp کردن گسترش ویروس در سیاتل که هرگز تجربه خوشه در مواردی که آب گرفتگی بیمارستان در شهرهای دیگر.

“این کاملا حیاتی” سیاتل شهردار جنی Durkan گفت. “تصمیم در اوایل به مردم ارتباط از راه دور اولین گام مهم شکستن پشت این ویروس و مسطح منحنی.”

همه اعتراض سیاسی و کشمکش بیش از بازگشایی کسب و کار نیست به احتمال زیاد ماده وقتی که می آید به شرکت های بزرگ تصمیم گیری در آوردن کارکنان به میز خود Durkan گفت. منطقه tech غول نیست مسابقه را به کارگران عقب و که بیش از حد, خواهد, راهنمای بسیاری از شهرستان های دیگر کارفرمایان.

“بدون شرکت در حال رفتن به می خواهید برای قرار دادن خود حقوقی واجد شرایط در یک موقعیت که در آن آنها به طور ناگهانی با داشتن بسیاری از مردم بیمار در بیمارستان بستری و یا می میرند به عنوان یک نتیجه از آنها کار” Durkan گفت. “این ویروس به تعیین این که چه کسی می آید و هنگامی که مردم در حال رفتن به تماشای با دقت بسیار.”

تکنولوژی غول همچنین ایستادن در تضاد کامل با دیگر تکنولوژی luminary, Elon Musk که تقاضاهای مصرانه برای آوردن تسلا را تولید نیروی کار بازگشت. مشک بازگشایی این شرکت در منطقه خلیج کارخانه این هفته در برابر کالیفرنیا رسمی سفارشات شجاعانه آنها برای دستگیری او.

برای اکثر شرکت های فن آوری در حال رفتن به تحت تأثیر سیاسی بادها باد به بازگشایی جامعه پس از دردناک دو ماه از رکود اقتصادی. و در کوتاه مدت کار از خانه حتی ممکن است صرفه جویی شرکت های برخی از پول است.

مکث در سفر کسب و کار به احتمال زیاد منجر به “صدها میلیون نفر” در پس انداز برای مایکروسافت در سه ماهه Stifel نیکلاس تحلیلگر براد Reback گفت. در حالی که این شرکت به احتمال زیاد تولید برخی از صرفه جویی از شماره گیری پشت آن انرژی استفاده در دفاتر و نه نیاز به صرف مقدار حفظ امکانات است که استفاده از آن هزینه های نسبتا ناچیز Reback گفت.

هنوز هم هر کسی نمی تواند از خانه کار می کنند. آمازون مواجه است طوفان از انتقاد به عنوان کارکنان در ده ها تن از آن در انبارها را آزمایش مثبت برای covid-19 بیماری ناشی از کوروناویروس. (آمازون اجرایی جف بزوس صاحب واشنگتن پست.)

کارگران و سناتور ایالات متحده آمریکا را تحت فشار قرار دادند آمازون برای بهبود سیاست های زمان پرداخت کردن برای کارمندانی که احساس بیمار و همچنین بسته شدن موقت از انبارها برای تمیز کردن که در آن کارکنان تست مثبت است. آمازون اضافه کرده است روش های جدید برای محافظت از کارکنان از جمله دادن انبار کارگران ماسک صورت و همچنین به عنوان چک کردن درجه حرارت خود را در شروع شیفت و فرستادن کارگران خانه به مدت سه روز در صورتی که آنها ثبت نام 100.4 درجه فارنهایت یا بالاتر.

آمازون ستاد در سیاتل اگر چه شده است تا حد زیادی خالی خود را به عنوان ویژگی های کارکنان از خانه کار می کنند. این شرکت انتظار دارد که به صورت حداقل تا اکتبر. 2, شرکت, سخنگوی Jaci اندرسون در بیانیه ای گفت.

“ما سخت در حال کار و سرمایه گذاری قابل توجهی در بودجه برای نگه داشتن کسانی که انتخاب می کنید برای آمدن به اتاق امن از طریق فیزیکی فاصله عمیق تمیز کردن درجه حرارت چک و در دسترس بودن پوشش صورت و ضد عفونی کننده دست” اندرسون گفت.

Facebook و Google نیز مواجه شده فشار به گسترش کار خود را-از-خانه مزایای سپاه از یقه سفید پیمانکاران که کار را برای شرکت ها. هر دو شرکت گفت: پیمانکاران هنوز هم پرداخت می شود حتی اگر آنها نمی تواند کار هر چند سردرگمی در ادامه به برخی از پیمانکاران.

Facebook خواسته است محتوای آن مدیران برای بازگشت به کار به صورت داوطلبانه است. کسانی که داوطلب شده اند با انگیزه اضافی پرداخت به پیمانکاران می گویند.

حتی پس از همه گیر بسیاری از انتظار می رود شرکت به بیشتر انعطاف پذیر در مورد اجازه دادن به مردم به کار از خانه و یا دفتر. Brianne کیمل یک سرمایه گذار در سان فرانسیسکو است که در حال حاضر شاهد شرکت قرار داده و انعطاف پذیری بیشتر در محل.

او برگزار شد یک تماس با 25 منابع انسانی سران برای شرکت های فن آوری در هفته گذشته و در بسیاری از آنها برنامه ریزی برای افرادی به کار از راه دور حداقل بخشی از زمان پس از همه گیر. این شرکت ها در حال حاضر پیدا کردن راه خود را برای انتقال قدرت پردازش به کار از خانه در جهان از جمله مردم دادن پول برای ارتقاء خانه خود را در دفاتر و یا حتی خرید قهوه.

“این تمام ذهن-مجموعه ای از ‘پردیس’ رفتن به دور” او گفت:. “اگر هر چیزی می تواند شرکت را کاهش می دهد هزینه های املاک و مستغلات.”

این تغییر ممکن است کمتر چشمگیر برای شرکت های فن آوری که بسیاری از آنها در دراز مدت اجاره در دفتر بزرگ پارک. در زمان کارکنان به احتمال زیاد خواهد شد بازگشت به دره سیلیکون دانشگاه — اول شاید با سالن های غذاخوری و رایج در مناطق محدود و بازگشت به نوعی از حالت عادی حتی اگر آن می آید با بیش از راه دور کار می کنند.

در حالی که این زمان ثابت کرده است که کارگران می تواند مولد از خانه گفت: اندرو Hargadon استاد مدیریت تکنولوژی در دانشگاه کالیفرنیا در دیویس هنوز هم وجود دارد مقدار در با هم بودن در فرد است. کسانی که اتفاقی تعاملات در آسانسور و سالن های غذاخوری و یا در هنگام گرفتن قهوه هنوز هم می تواند جرقه ایده های.

به عنوان تنظیم جهان به یک دیگر کار از خانه واقعیت, Austin tech کارگر آدم خواننده است همه چیز آماده است. خواننده افسر ارشد بازاریابی برای شرکت سهام خصوصی Think3 گفت که او و همسرش نقل مکان کرد و از سن فرانسیسکو به آستین در اواخر سال گذشته او در زمان زمان برای پیدا کردن یک کار است که به طور خاص تشویق انعطاف پذیر از راه دور کار می کنند.

“به جای درخواست شما در اینجا در دفتر ؟” آنها در حال اندازه گیری بهره وری خروجی,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>