بانک انگلستان Ponders به یاد ماندنی قمار

باید انگلستان نرخ بهره گرفته شده منفی ؟ از آن خواهد شد به یاد ماندنی قمار که ممکن است تهدیدی برای سلامت بخش بانکی کشور و توانایی خود را برای مدیریت کسری حساب جاری.

با وجود خطر بانک مرکزی انگلیس در حال بررسی این که آیا این گزینه می تواند مورد استفاده قرار گیرد اگر اقتصاد نتواند برای بهبود یافتن از این بیماری همه گیر و یا اگر بیشتر مستندات مورد نیاز هستند. شما می توانید ببینید که چرا آن را در این نگاه اما پیام و باعث سردرگمی بیشتر از وضوح. آن بهتر خواهد بود اگر بانک مرکزی انگلیس فرماندار اندرو بیلی خود را اعلام کرد منظور از تنظیمات برای چگونه بانک را پاسخ به یک پایدار اقتصادی بحران. که خواهد بود مناسب به جلو هدایت کند.

گزینه اول خواهد بود بیشتر بانک مرکزی برای خرید اوراق قرضه از طریق گسترش آن-کمی کاهش برنامه. این می تواند تقویت شده با کاهش نرخ آن در حال حاضر بسیار ارزان وام به بانک. اگر که کار نمی کند و انگلستان 0.1% نرخ بهره می تواند برش به صفر است. یک مطالعه اخیر از اسرائیل دانشگاهیان و بانک مرکزی اروپا کار مقاله نشان می دهد که صفر نرخ ممکن است بیشتر تشویق به قرض گرفتن از منفی نرخ — در بخشی به دلیل دوم می تواند خار ریسک گریزی.

اگر همه چیز با شکست مواجه و سپس منفی نرخ می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان آخرین چاره, اما هیچ کس نباید نادان از خطرات. واضح ترین نگرانی بریتانیا پایدار کسری حساب جاری. به دلیل آن واردات بیشتر از صادرات آن متکی بر سرمایه خارجی است. منفی نرخ می تواند قرار داده که منبع مالی در خطر است.

برخی از طرفداران منفی نرخ نقطه به نقطه بانک مرکزی اروپا که به مدت طولانی در زیر صفر قلمرو آن را به عنوان غرفه تا اقتصاد منطقه یورو. اما تفاوت بزرگ با انگلستان بریتانیا یک outsized بخش مالی که رنج می برند از منفی نرخ به خصوص آن بزرگ بیمه و بازنشستگی صنایع.

کشور نوپای “رقیب بانک” بخش است که در حال حاضر مبارزه با باریک خالص علاقه حاشیه و آن را نمی ممکن است قادر به آمده تا هوا با sub-zero نرخ. نیز چنین تغییری می تواند خراب کردن ساختمان جوامع که ارائه بسیاری از انگلستان وام مسکن. با غلظت بیشتر در دست بانک های بزرگ و ویران پس انداز بخش است که به سختی یک دستور العمل برای بهبود اقتصادی.

علاوه بر مزایای بانک مرکزی منفی نرخ به مراتب از روشن است. منطقه یورو تلاش برای رشد با وجود مستمر چند تریلیون یورو تزریق نقدینگی و تزریق پول به اقتصاد.

سود اصلی شده است نگه داشتن درب در یورو ارز قدرت کمک می کند که صادرکنندگان. اما که بیش از حد ایجاد مشکلات برای کشورهای اروپایی خارج از منطقه یورو. دانمارک و سوئیس آزمایش منفی نرخ تقریبا تنها به توقف ارز خود را از قدردانی در مقابل یورو برای محافظت از خود را از صادرات صنایع. سوئد داده است تا با منفی نرخ ها و افزایش آن معیار بازگشت به صفر.

پوند ضعیف است به هر حال به دلیل مبارزه با تروریسم در اروپا روند اما از بین بردن هر گونه مثبت نرخ بهره سرپا نگه داشتن آن را ترک در معرض سقوط است.

بانک مرکزی انگلیس مناسب است برای ارزیابی چه منفی نرخ ممکن است رسیدن به اگر بریتانیا بزرگ مالی و پولی splurges موفق برای اطمینان از بازیابی. اما باید آن را نقشه راه روشن و تنها اتخاذ منفی نرخ اگر اقتصاد است که آشکارا شکست. که معقول و به جاست.

این ستون لزوما منعکس کننده نظر هیئت تحریریه و یا بلومبرگ LP و صاحبان آن است.

مارکوس Ashworth است بلومبرگ نظر مقاله نویس پوشش بازارهای اروپایی. او به مدت سه دهه در صنعت بانکداری اخیرا به عنوان رئیس بازارهای استراتژیست در Haitong اوراق بهادار در لندن است.

برای مقالات بیشتر بود لطفا با ما در bloomberg.com/opinion

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im