کخ شکست یک رکورد در سال 2017 توسط پگی Whitson که صرف 288 روز در فضا در یک ماموریت واحد و در عرض دو هفته از رکورد تک پروازهای فضایی توسط یک آمریکایی 340 روز تعیین شده توسط Scott Kelly در سال 2016. Whitson هنوز هم رکورد مجموع روز در فضا توسط هر ناسا فضانورد در 665.

کخ دانشمند از کارولینای شمالی پیوست فضانورد سپاه در سال 2013 اولین کلاس در ناسا تاریخ است که تا به حال به عنوان بسیاری از زنان به عنوان مردان. وقت خود را در فضا آمد و در یک لحظه مهم برای ناسا که در حال رفتن به طول های بزرگ به برجسته زنان در کمک به اکتشاف.

تحت یک برنامه دوبله آرتمیس برای خواهر دوقلوی آپولو به آژانس فضایی آماده به ارسال “بعدی مرد و زن” به ماه به عنوان اوایل به عنوان سال 2024 به عنوان مدیر ناسا جیم Bridenstine اغلب می گوید.

در ماه اکتبر کخ و جسیکا Meir انجام اولین زن راهپیمایی فضایی زمانی که آنها پا در خارج از ایستگاه فضایی برای تعمیر معیوب شارژر باتری. در همه کخ انجام شش spacewalks از جمله سه با Meir هزینه مجموع 42 ساعت و 15 دقیقه خارج از ایستگاه.

Whitson که از بازنشسته این سازمان در سال 2018 گفت که او خوشحال بود برای دیدن او, تک spaceflight رکورد سقوط.

“من همیشه خوشحال هستم که ما در ناسا در حال شکستن رکورد,” او گفت: در مصاحبه با واشنگتن پست. “این بدان معناست که ما در حال حرکت رو به جلو است. من فکر می کنم این خوب است. آن را نشانه ای از پیشرفت است. من آن را دوست دارم.”

اما برای همه مشخصات بالا نقاط عطف و شکستن رکورد دستاوردهای زنان باقی می ماند قریب به اتفاق اقلیت در ناسا و در صنعت هوافضا به عنوان یک کل. آنها را تنها در حدود یک سوم از ناسا نیروی کار است. آنها را تشکیل می دهند فقط 28 درصد از اجرایی ارشد رهبری و 16 درصد از ارشد علمی کارکنان با توجه به بررسی های وارد شده توسط آژانس.

“این فوق العاده است برای دیدن چگونه به سرعت پگی رکورد رو شکسته” گفت: الن Stofan سابق دانشمند ارشد ناسا که در حال حاضر اجرا می شود موزه ملی هوا و فضای موزه است. “این بدان معناست که زنان واقعا کمک.”

او افزود که زنان هنوز هم “باید یک راه طولانی برای رفتن. و این واقعیت که باعث طولانی برای رسیدن به این نقطه است که ما تا به حال یک زن آمریکایی آفریقایی تبار پیاده روی در فضا را نشان می دهد underrepresenting از گروه است که هنوز هم وجود دارد.”

کخ گفته او آگاه است از اهمیت شاهکارهای او به خصوص زن راهپیمایی فضایی با Meir و چگونه این جفت ارز به عنوان یک انگیزه برای دیگران به دنبال به دنبال رد پای خود را.

“ما هر یک از دیگر چشم و ما می دانستیم که ما واقعا با افتخار این فرصت را برای الهام بخشیدن به بسیاری از” او گفت: در مصاحبه منتشر شده در ناسا سایت. “فقط با شنیدن صدای ما بحث کنترل ماموریت دانستن دو زن صدای هرگز در [ارتباط] حلقه های حل این مشکلات خارج — این واقعا یک احساس خاص.”

او همچنین وزن در یک بحث در مورد استفاده از کلمه “اداره” در هوافضا جامعه است.

ناسا دیگر به طور رسمی با استفاده از اصطلاح و به روز رسانی آن راهنمای سبک می گویند که “همه مراجع به برنامه های فضایی باید غیر جنسیتی خاص (به عنوان مثال انسان, سرنشین, unpiloted رباتیک به عنوان سرنشین و یا بدون سرنشین).” اما آن است که هنوز هم مورد استفاده در زبان رایج و در اخبار.

“این واقعا خوب بوده است برای دیدن است که در چند سال گذشته بسیاری از این زبان جایگزین شده است,” او گفت: در ناسا مصاحبه از ایستگاه فضایی. “حتی اگر آن زبان معنای به نمایندگی از همه بشریت آن التماس کردن تصاویر از مردان اصلی شرکت کنندگان است.”

در یک ایمیل به پست کلی گفت که او فکر کخ رکورد بود “بزرگ” و اضافه کرد که “328 روز است مدت زمان طولانی. هر چیزی بیش از حدود یک ماه طولانی است. تبریک Christina و خوش آمدید صفحه اصلی. کار بزرگ! لذت بردن از سیاره زمین!”

این دستاورد می آید که ناسا در این سال جشن 20 سال مستمر حضور انسان در ایستگاه فضایی برخی از 240 کیلومتری بالای زمین است. در طول اقامت کخ شرکت در تعدادی از آزمایشات علمی از جمله در سبزی خردل احتراق زیستی-چاپ و بیماری های کلیوی است.

Stofan گفت: این مهم است که زنان از شرکت در بلند مدت پرواز در مدار زمین در آماده سازی برای سفر انسان به اعماق فضا.

“هنگامی که ما ارسال انسان به مریخ, ما نیاز به اطلاعات در مورد اثرات طولانی مدت در فضا بر بدن انسان,” او گفت:. “و ما می دانیم که وجود دارد تفاوت بین مردان و زنان چگونه واکنش نشان می دهند به فضا است.”

“چگونه من از دست باد بر روی صورت من احساس قطرات باران شن و ماسه و صدا از گشت و گذار توفنده در گلوستون ساحل” او گفت:.

او همچنین به دنبال به جلو به غذا خوردن با چنگال و چاقو دوباره.

“در مدار ما غذا خوردن با قاشق و,” او گفت:. “یک قاشق — 328 روز با همان قاشق.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دانلود رایگان مقالات