سیارک که از بین برود دایناسورها به زمین زده در ‘مرگبارترین ممکن است زاویه’, مطالعه جدید نشان می دهد

این سیارک که محکوم دایناسور 66 میلیون سال پیش به زمین زده در “کشنده ترین زاویه ممکن است” با توجه به جدید شبیه سازی رویداد آخرالزمانی.

محققان امپریال کالج لندن نشان داد که این سیارک با زمین برخورد در یک زاویه 60 درجه. هدف قرار دادن این دقیق زاویه حداکثر مقدار آب و هوا-تغییر گازها و ذرات به جو فوقانی.

متعاقب آن زمستان هسته ای دایناسورها را کشته و از بین برود 75 درصد از تمام زندگی بر روی زمین است.

“برای دایناسورها بدترین سناریو این است که دقیقا چه اتفاقی افتاده است” گفت: پروفسور گرت کالینز از وزارت شاهی علوم زمین و مهندسی که منجر مطالعه.

“سیارک اعتصاب unleased یک مقدار باور نکردنی از آب و هوا-تغییر گازها به اتمسفر راه اندازی یک زنجیره ای از حوادث که منجر به انقراض دایناسورها. این بود که به احتمال زیاد بدتر از این واقعیت است که آن را زده و در یکی از مرگبارترین زوایای ممکن است.”

محققان با استفاده از یک ترکیب عددی تاثیر شبیه سازی و ژئوفیزیک داده ها از تاثیر سایت به تکثیر این رویداد در 3D برای اولین بار.

“ما شبیه سازی ارائه شواهد قانع کننده که این سیارک زده در یک زاویه تند, شاید 60 درجه بالاتر از افق و با نزدیک شدن به هدف خود از شمال شرق” پروفسور کالینز گفت.

“ما می دانیم که در این میان بدترین سناریو برای مرگ در اثر به دلیل آن را خطرناک تر باقی مانده به جو فوقانی و پراکنده آن را در همه جا – این چیزی است که منجر به یک زمستان هسته ای.”

همکاری نویسنده دکتر Auriol Rae از دانشگاه فرایبورگ افزود: “با وجود اینکه مدفون در زیر نزدیک به یک کیلومتر از سنگ های رسوبی جالب توجه است که ژئوفیزیکی داده ها نشان می دهد خیلی در مورد دهانه ساختار – به اندازه کافی برای توصیف جهت و زاویه ضربه.”

نتایج مطالعه منتشر شده در مجله علمی Nature Comminications.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de