آسیایی آمریکایی پزشکان و پرستاران در حال مبارزه با نژاد پرستی و coronavirus

حیرت زده در ابتدا و سپس رها او نه جسمی حمله کردند و لی در حال حاضر متاثر و خشمگین طنز که او خرج می کند روز و شب کمک به صرفه جویی در زندگی می کند. کار خود را با قرار دادن لوله ها در بيماران ایرویز رشد کرده ریسک پس از coronavirus ظهور — هر روش انتشار قطرات و ترشحات است که می تواند حمل ذرات ویروسی.

“من خطر شخصی خود من سلامت و پس از آن به تخطئه فقط به دلیل آنچه که من مانند” گفت: Li, 28, با احتیاط آن است که یکی از بیماران خود را بیش از حد می تواند هاربر چنین تعصبات. “من سعی کنید به فکر می کنم در مورد که امکان زمانی که من در محل کار و مراقبت از بیماران است. اما همیشه وجود دارد در پشت ذهن من است.”

در سراسر کشور آسیایی آمریکایی مراقبت های بهداشتی کارگران گزارش داده اند که افزایش متعصب حوادث. نژاد خصومت را ترک کرده است آمریکایی های آسیایی تبار که به نمایندگی از 6 درصد از جمعیت ایالات متحده اما 18 درصد از این کشور را پزشکان و 10 درصد از آن در پرستاران شاغل در یک موقعیت دردناک در خط مقدم از پاسخ به coronavirus بیماری همه گیر. برخی از covid-19 بيمار حاضر به آنها درمان می شود. و زمانی که پزشکان و پرستاران از ترک بیمارستان, آنها, چهره, افزایش آزار و اذیت در زندگی روزانه خود را بیش از حد.

آمریکایی آسیایی را تجربه کرده اند افزایش شدید نژادپرستانه لفظی و حملات فیزیکی در گیر با هشدار FBI از پتانسیل افزایش جرایم ناشی از نفرت علیه آسیایی ها به عنوان coronavirus تلفات مانت و اقامت در خانه سفارشات برداشته می شوند.

“مردم نگران انتقال بیماری است که آنها را مرتبط با foreignness و چهره” گفت: فضل Kao, یک جامعه شناس دانشگاه ییل. “هیچ چیز پاکسازی آنچه که ما شبیه است.”

هیچ اطلاعات جامع اندازه گیری anti-آسیایی تعصب در طول بیماری همه گیر. یک تجزیه و تحلیل از خود حوادث گزارش شده توسط راسل Jeung رئیس جمهوری آمریکا گروه مطالعات در دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو نشان می دهد که افزایش مداوم در گزارش از آزار و اذیت و حمله در برابر آسیایی ها از اواسط ماه مارس با دو برابر بسیاری از زنان نسبت به مردان گفت: آنها بدرفتاری شده است.

Jeung است که تحقیق در مورد نژاد پرستی و بیگانه ستیزی در میان همه گیر گفت: یک وب سایت چند زبانه راه اندازی توسط گروه خود را در همکاری با حقوق مدنی گروه به سند ضد آسیایی, آزار و اذیت ثبت بیش از 1800 گزارش پس از آن در مارس 19 راه اندازی. قربانیان گفت: آنها تف بر روی چاقو در حالی که خرید دوری برای پوشیدن ماسک و منع از ورود سوار-نقطه وسایل نقلیه.

برخی از متخصصان دانشگاهی در مسابقه می گویند رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن و بلاغت در اطراف ویروس و چین منجر به افزایش نژادی و آزار و اذیت. برای هفته مغلوب ساختن پیشی جستن به عمد با اشاره به کروناویروس به عنوان “چینی ویروس” با وجود راهنمایی از مقامات بهداشت عمومی برای جلوگیری از اتصال نقاط و یا قومیت به یک بیماری است. او پس از توییتی که آمریکایی های آسیایی تبار هستند به سرزنش برای این ویروس را گسترش.

“کلمات مهم است. مردم در حال ساخت است که ارتباط نزدیک بین ویروس و مردم چین به دلیل اصرار میکرد که با استفاده از اصطلاح” Jeung گفت.

در طول یک جلسه رسانه در هفته گذشته مغلوب ساختن پیشی جستن شدت انتقاد کرد در ایسنا کاخ سفید خبرنگار Weijia جیانگ که چینی آمریکایی گفتن او را به “از چین!” و پس از او از او سؤال که چرا او اصرار بر ساخت و تست یک رقابت جهانی در زمانی که بسیاری از زندگی ها از بین رفته است. جیانگ قبلا توییتی که یک مقام کاخ سفید تا به حال نام این ویروس “کونگ آنفولانزا” به صورت او.

کاخ سفید مشاور پیتر ناوارو در یک ABC اخبار مصاحبه یکشنبه, متهم چین اعزام “صدها هزار چینی” به “دانه” coronavirus در سراسر جهان است. و از سوی دیگر ، بن Sasse (R-Neb.) درو انتقاد پس از او سرزنش ویروس گسترش “اراذل و اوباش در چین” در یک دبیرستان فارغ التحصیلی سخنرانی بیش از آخر هفته.

Jeung گفت که او انتظار دارد که آزار و اذیت و خشونت علیه آمریکایی های آسیایی تبار به رشد در ماه های آینده به عنوان متحده بازگشایی اقتصاد خود و مردم بازگشت به کار و زندگی است.

“با چین-هجوم و با تانک اقتصاد و مرگ و میر بیشتر از covid-19 ما انتظار داریم ضد آسیایی تعصب تنها به افزایش” Jeung گفت. “مردم را به صورت خودکار مفروضات به خصوص در زمان تهدید و رفتن به مبارزه-یا-حالت پرواز. مبارزه در حالت حمله یا اذیت و آزار زن و حالت پرواز است دوری می گزیدند آسیایی.”

سابق دموکرات نامزد ریاست جمهوری اندرو یانگ را تشویق کرده است آمریکایی های آسیایی تبار به گام تا و “ما نشان می دهد آمریکایی بودن در راه ما هرگز قبل از” در پاسخ به افزایش تنش در سوء استفاده. در بحث op-ed در ماه گذشته به نام او در آمریکایی های آسیایی تبار به بخشی از “درمان است.”

اما بسیاری از آمریکایی های آسیایی تبار احساس جرم به ظاهر نیاز به توجیه وجود خود را. “آن را باید مهم نیست اگر شما یک خط مقدم کارگر گفت:” استر چو اضطراری-اتاق پزشک در پرتلند سنگ., که میزبان یک پادکست در coronavirus بیماری همه گیر. “هر بار که چیزی شبیه به این اتفاق می افتد وجود دارد این موج” اما ما خیلی خوب است و ما این را سزاوار نیست.’ شما اصلا سزاوار این است زیرا شما انسان هستید.”

بودن در خط مقدم کارگر کمک نمی کند Li — و هنگامی که او پیامک همکاران او برای هشدار دادن به آنها را قبل از آنها به سمت چپ کار یکی از آنها را پاسخ گفت و او داستان خود را از مورد آزار و اذیت فقط یک هفته زودتر.

گوهر Manalo یک جرم عمومی بیهوشی مقیم که از چینی و فیلیپینی تبار بود “T” به عنوان مترو نامیده می شود در بوستون در سراسر رودخانه به کمبریج برای یک کلاس یوگا در اوایل ماه مارس زمانی که او گفت: یک مرد شروع به فریاد: “F— چین! F— چینی!”

“من خیلی ترسیده بودم به نگاه او” گفت: Manalo, 29. یک غریبه ثبت این حادثه با تلفن خود را و مطمئن Manalo که او را دفاع از خود را اگر انسان سعی جسمی او آسیب برساند.

“او نگه داشته که می گفت:” شما مردم خوردن خفاش! سازمان دیده بان کانال یوتیوب من امشب و من به شما بگویم داستان واقعی.’ او نگه داشته و گفت: ‘F— چین. F— چینی’ و بیش از بیش” Manalo گفت.

“من اینجا هستم در بیمارستان مشغول به کار در تمام این موقت ويژه,” Manalo گفت. “همه ما در از دست دادن بیش از حد تلاش به آمده تا با پروتکل های جدید برای نگه داشتن همه امن است و این مرد به من گفتن که من وحشتناک است.”

آدری Li داخلی-پزشکی ساکن در Beth Israel Deaconess مرکز پزشکی در بوستون که قصد دارد به تخصص بیماری های عفونی گفت: او بارها و بارها گفته شده توسط یک سرخوردگی بیمار در بیمارستان دیگری به “بازگشت به کشور خود هستند.”

لی که متولد نیوجرسی به پدر و مادر مهاجر بود خیلی شوکه به پاسخ و بلافاصله تعجب اگر او تا به حال انجام کاری اشتباه است. اما یک کارآموز گفت: بیمار که نظرات غیر قابل قبول است.

“بخشی از نگران کننده قطعه ای از نژاد پرستی است که شما هرگز مطمئن شوید که اگر از آن چیزی است که شما به عنوان یک فرد بود یا اگر آن چیزی است که تغییر ناپذیر و بزرگتر از خود گفت:” Li 28. “وجود دارد یک حس کمی از احساس گناه و شرم برای داشتن را فراموش کرده ام آنچه آن را مانند به حاشیه رانده می شود که در راه است.”

در شهرستان لس آنجلس Hengky لیم 44 ساله پرستار پزشک از اندونزی گفت که او با نزدیک شدن یک ER بیمار که تا به حال تب و سرفه به او نشان دهد که چگونه برای قرار دادن بر روی یک ماسک یک شب در ماه مارس است. بیمار به او فریاد زد و سرفه در صورت او تف splattering در صورت پلاستیک سپر. “شما می دانید که در آن coronavirus است ؟ آن را از شما مردم! من نمی خواهید به دیده می شود شما” Lim به یاد می آورد بیمار فریاد. سپس بیمار راه می رفت از ER.

در ماه آوریل زمانی که Lim لباس پوشیدن و در یک hazmat کت و شلوار شد درمان بیماران مبتلا به covid-19 علائم در یک چادر در خارج از بیمارستان اصلی او گفت: یک مرد که در آمد با, درد قفسه سینه, تنگی نفس و سرفه مداوم کاهش یافته است لیم کمک و بازگشت به پرستار که او را گرفته بود اعضای حیاتی و موثر بدن. که که سفید بود بعد گفت: Lim که بیمار گفت: “نمی خواهید به دیده می شود توسط یک ارائه دهنده زیرا او فکر کرد که او قرارداد coronavirus از یک مرد چینی سرفه در نزدیکی او در یک فروشگاه Lim به یاد می آورد.

“من پرسیدم پرستار ‘آیا شما مطمئن هستید که در آن یک مرد چینی?’ آن را فقط كليشه اي فرض کنید هر کسی که آسیایی, چینی است و coronavirus” Lim گفت. او سعی در درمان بیمار به هر حال گفتن او را که او خود را تنها انتخاب و که او را به مراقبت از او را. اما مرد پس از سمت چپ تف به یک جام برای coronavirus آزمون — و نه زحمت گرفتن X-ray و یا EKG که Lim دستور داده بود برای او.

Lim گفت که او تا به حال هرگز قبل از مواجه می شوند از جمله تبعیض در طول 10 سال در پرستاری, اما آن را تبدیل به یک تجربه مشترک میان همکاران آسیایی خود را که او در فکر ترک.

“همه می ترسم. من قرار دادن خودم در خارج وجود دارد تنها به درمان این راه است. آن را بسیار مأیوس کننده است.” “ما بیمار نیست. شما یکی که بیمار است و به همین دلیل است که شما اینجا هستید. و شما در معرض ما به عنوان ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مراقبت از شما و ما به عنوان اگر ما آنهایی حمل coronavirus.”

این بهار در سیاتل امی ژانگ بود مالش با پوشیدن راه رفتن به او 13-ساعت شیفت شب به عنوان یک بیهوشی مقیم هنگامی که یک مرد شروع به لعن در یک بلوک دور از بیمارستان است.

“F— شما چین برای ما آبله” مرد فریاد زد ژانگ 29 ساله چینی در آمریکا به یاد می آورد. او به دنبال او ادامه داد و فریاد نژادی بوسيد.

ژانگ گفت: برخورد را تکان داد او مؤثر بر توانایی خود را به تمرکز بر روی کار او در آغاز خود را تغییر. “من در بهترین حالت ذهن به کمک با مراقبت از بیمار” او گفت:.

و در جنوب کالیفرنیا آدری سو کروز, داخلی, پزشکی, دکتر, در لوما لیندا در حال انجام یک تلفن با یک بیمار جدید به تازگی زمانی که 15 دقیقه به وقت زن شروع به کباب پزشک در پزشکی آموزش و پرورش سابقه کار و قومیت.

کروز گفت: بیمار که او در خانه که به او گفت: بیمار پاسخ داد: “وای. من نمی توانم باور کنم که آنچه را مردم انجام داد. من معمولا نمی را انتخاب کنید آسیایی, دکتر,, اما شما به نظر می رسد خوب است.”

کروز به سرعت به پایان رسید این دیدار است. این حادثه الهام گرفته از او برای پیوستن به بیش از یک دوجین دیگر پزشکان در تولید یک #iamnotavirus تصویری برای کمک به مبارزه با موجی از تعصب در برابر آسیایی ها.

“ما می خواستیم به استفاده از صدای ما به عنوان پزشکان برای پاک کردن ننگ است که اتفاق می افتد در حال حاضر در مورد مردم آسیا که حامل ویروس” گفت: کروز, 30.

او نوشته ویدیو در Instagram. پس از آن نظرات: “خفاش خوار.”

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>