به یمن جنگ تشدید باز برای القاعده برای احیای آن و اقبال

لورنزو Tugnoli برای واشنگتن پست

این Shabwani نخبگان نیروهای گشت روستای Hota در یمن. Hota اصلی دژ القاعده در منطقه, اما آزاد شد توسط Shabwani در دسامبر 2017.

قاهره — مرگ در ماه گذشته از رهبر القاعده را در یمن شعبه در ایالات متحده در حمله هواپیماهای بدون سرنشین است برخورد یک ضربه به این گروه جاه طلبی اما مقامات غربی و تحلیلگران هشدار می دهند که اخیر تنش ها در یمن و درگیری می تواند اجازه می دهد آن را به تجدید قوا به حدی است.

“ایدئولوژیک هاردکور, از اتریش همیشه باقی می ماند گفت:” الیزابت کندال یمن یک محقق در دانشگاه آکسفورد با استفاده از مخفف القاعده در شبه جزیره عربستان به یمن وابسته نامیده می شود. “قدرت نمایی ساخته شده است قوی comebacks قبل از منودن آن قطعات پراکنده به یک ایدئولوژیک کل دوباره. این است که هیچ وقت برای خوشنودی است.”

یمن وزارت امور داخله/AFP

قاسم-Rimi, اواخر رهبر القاعده در شبه جزیره عربستان.

در 16 دقیقه پیام صوتی بیش از آخر هفته قدرت نمایی تایید مرگ رهبر آن Qasim al-Rimi. این گروه همچنین اعلام کرد رهبر جدید خود را, خالد Batarfi یک شعر-دکلمه کهنه کار القاعده عمل اغلب نشان داده شده در فیلم ارائه مراجع خوب پدر و مادر و دیگر افراد است.

بیش از دهه گذشته القاعده است در پشت صحنه چند بار به دست آوردن قلمرو و استخدام با بهره گیری از خلاء امنیتی ناشی از درگیری میان یمن را بی شمار جناح متخاصم. در حال حاضر پس از یک سکون نسبی در جنگ با تشدید حداقل در چهار استان از جمله در یا در نزدیکی مناطقی که القاعده و دولت اسلامی باید حضور و یا حمایت از قبایل محلی.

یمن 5 ساله جنگ چاله شمال شیعه شورشیان شناخته شده به عنوان واکنش در برابر یک ائتلاف آمریکا-حمایت سنی در کشورهای مسلمان به رهبری عربستان سعودی و امارات متحده عربی که به دنبال بازگرداندن این کشور در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت است. این ائتلاف همچنین در تلاش برای جلوگیری از ایران است که تراز وسط قرار دارد با حوثی ها و از گسترش آن به منطقه نفوذ است.

عربستان سعودی و حوثی ها در یمن به تازگی درگیر در مهم ترین و در عین حال تلاش برای پایان دادن به جنگ از جمله زندانی مبادلات و عربستان تصمیم به اجازه تخلیه پزشکی پرواز از پایتخت یمن, Sanaa. برای بیش از سه ماه عربستان سعودی تا به حال خود را کاهش داد, حملات هوایی, و حوثی ها در یمن به حال متوقف موشکی و هواپیماهای بدون سرنشین و حملات در این پادشاهی است.

اما این درگیری که از سر ماه گذشته را وادار بالا ملل متحد به مقامات هشدار می دهند که تلاش های صلح می تواند از داخل منفجر شدن, به خصوص کسانی که با محوریت استراتژیک شهرستان بندر Hodeida. مقامات می گویند این امر به بدتر شدن بحران انسانی در حال حاضر به عنوان شدید ترین در جهان است.

خلیل Mazraawi

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

یمن کودکان و نگهبان می رسند پس از سازمان ملل متحد تخلیه پزشکی از صنعا در آلیا ملکه فرودگاه بین المللی در جنوب اردن در امان پایتخت در فوریه 3.

در یمن امروز بسیاری از درگیریهای صورت گرفته در استان صنعا, Al-Jawf, مأرب و صنعا را بمباران کردند, با توجه به U. N. مقامات. قدرت نمایی است که در Al-جوف و مأرب و قبیله ای وفاداران و هواداران در تمام استانهای کشور با توجه به انتقاد از رهبران U. N. مقامات و تحلیلگران. Al-Rimi کشته شد در وادی Abedah منطقه از استان مأرب.

در Bayda استان که همسایگان مأرب, قدرت نمایی و دولت اسلامی در یک مسابقه مرگبار برای خاک را جذب و نفوذ است. درگیری و کمین اغلب رخ می دهد در حالی که این گروه در حال راه انداختن یک جنگ تبلیغاتی در رسانه های اجتماعی و انجمن ها و اتاق های چت اینترنتی.

قدرت نمایی برای سال در نظر گرفته شده بود توسط مقامات ایالات متحده به عنوان القاعده خطرناک ترین شاخه. آن را در پشت برخی از مهمترین و بی پروا ضرب و جرح در برابر غرب است. این تلاش ناموفق برای منفجر کردن یک ایالات متحده محدود هواپیمای بیش از دیترویت در روز کریسمس سال 2009 این مسئولیت مرگبار 2015 تیراندازی در طنز شارلی ابدو روزنامه در پاریس.

Al-Malahem رسانه ها/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

خالد Batarfi بالا گرفته به عنوان رهبر القاعده در شبه جزیره عربستان پس از مرگ قاسم-Rimi.

اتریش کشف و ضبط swaths بزرگ جنوب یمن در پی 2011 بهار عربی شورش است که سرنگون دیرین مستبد علی عبدالله صالح. بهره گیری از جنگ که آغاز شد در اواخر سال 2014 که در نهایت به خود جلب کرد در ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در سال 2015, اتریش به دست آورد قلمرو و استخدام و عمیق تر و نفوذ آن در میان شبکه های محلی قبایل.

دولت اسلامی شعبه نیز پدید آمده از هرج و مرج سیاسی. امروز گروه اعداد در حدود چند صد نفر از مبارزان و برپا کرده چریکی شورشیان در جنوب اعزام انتحاری علیه یمن دولت سربازان و مقامات.

ایالات متحده حملات هوایی آغاز شد که در دولت اوباما و ادامه داد: رئیس جمهور تهمت و هدفمند اتریش رهبران و گروه “دولت اسلامی”. در سال 2015 یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته, پس از قدرت نمایی رهبر, Nasir al-Wuhayshi بود که al-Rimi به سلف. در اکتبر 2019 تهمت اعلام کرد که گروه اصلی bombmaker کشته شد در یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین.

“هنگامی که ما این خبر را شنیده است که Qasim al-Rimi کشته شد ما احساس رها” گفت: حمد Wuhait یک رهبر قبیله ای در مأرب. “قدرت نمایی یک تهدید برای جامعه ما در یمن و ما یمنی شده است مبارزه با تروریسم و قدرت نمایی.”

هنوز زمان al-Rimi کشته شد قدرت نمایی در حال حاضر تضعیف شده است با از دست دادن رهبران و ماهر شبه نظامیان و همچنین درگیری با داعش و حوثی ها و به گفته تحلیلگران. این گروه توانایی انجام حملات علیه غرب کاهش یافته بود.

“قدرت نمایی واقعا متمرکز بیشترین تلاش خود را در حفظ یک toehold در داخل یمن, حمله به یمن و امارات متحده عربی مورد حمایت نیروهای حالی که در حال اجرا مقایسه کردن رسانه ها در عملیات متمرکز در جهان خارج تشویق lone-wolf حملات گفت:” پیتر Salisbury ارشد یمن تحلیلگر گروه بین المللی بحران ، “آن نشده مطرح شده نوع تهدید به غرب آن را یک دهه پیش در یک شماره از سال است.”

لورنزو Tugnoli برای واشنگتن پست

یک جاده خلوت چند کیلومتر از خط مقدم جنگ یمن. حوثی ها ساخته شده است یک مانع در همه اصلی تقاطع از شهر در مورد ائتلاف به رهبری عربستان سعودی وارد این شهر است. مبارزه در داخل شهر می تواند فاجعه بار برای جمعیت.

در گروه al-Rimi بود تفرقه شکل که نمی فرماندهی همان نوع احترام و اعتبار خود را به عنوان سلف گفته تحلیلگران.

“تاثیر محدود است به سادگی به خاطر قدرت نمایی شد و در حال حاضر fragmenting” گفت: کندال با اشاره به al-Rimi مرگ است. “شواهد نشان می دهد که قدرت نمایی را جدایی طلب قطعات به طور فزاینده ای در حال انتقال از رزمندگان مقدس به اسلحه-برای-استخدام.”

در نجف یک سراسیمگی از قدرت نمایی داعش پناهنده به دولت اسلامی, در حالی که دیگران باید پیوست, شبه نظامیان و گروه های جنایتکار و یا پیوست دولت حمایت نیروهای تحلیلگران گفت.
“داعش در حال حاضر به نظر می رسد به استفاده بیش از اتریش در al-Bayda” کندال گفت: با اشاره به “دولت اسلامی” با مخفف آن.

این سوال در حال حاضر به گفته تحلیلگران این است که آیا قدرت نمایی جدید رهبر Batarfi می تواند به احیای این گروه بخت و اقبال. او پس از فرار از زندان یمن — مانند پیشینیان خود را — و یک رئیس سابق اتریش خارجی عملیات نشان می دهد این گروه می تواند تمرکز دوباره بر هدف قرار دادن غرب تحلیلگران گفت.

در انتصاب یک شخصیت مذهبی این گروه نیز می تواند تبدیل به بیشتر ایدئولوژیک تمرکز شاید برای به دست آوردن استخدام و اعتبار. در عین حال که می تواند بیگانه اتریش مبارزان که می خواستم یک فرمانده نظامی یا بیشتر عملگرا و رهبر مسئول است.

“این جالب خواهد بود برای دیدن اگر این منجر به بیشتر تکه تکه شدن در گروه ایم” گرگوری Johnsen سابق U. N. محقق و نویسنده “آخرین پناه: یمن, القاعده و آمریکا جنگ در سعودی است.”

وجود دارد نگران کننده نشانه هایی که این درگیری می تواند به شدت کاهش فشار در اتریش به عنوان آنها به دنبال تجدید قوا تحت Batarfi.

روز جمعه عربستان سعودی در گفت و گو با ره موشک توسط داعش با هدف قرار دادن چندین عربستان شهرستانها دو روز پس از پنتاگون متهم به ایران از funneling نوع جدیدی از موشک ضد هوایی به حوثیها. شورشیان نیز استقرار به طور فزاینده ای مرگبار هواپیماهای بدون سرنشین با موتور قوی تر و مواد منفجره بر روی کامپیوتر کاربر با توجه به گزارش منتشر شده در هفته گذشته از درگیری تسلیحات تحقیقات بریتانیا بر اساس گروهی که آهنگ های سلاح در مناطق درگیری.

ادامه مطلب

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im