به عنوان مظنون در بدنام ال Mozote قتل در دادگاه, قاضی خواستار شواهد بسیار مهم: دولت ایالات متحده سوابق

ماروین Recinos خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

یک مرد نقاط در یک نام در بنای یادبود قربانیان قتل عام در ال Mozote در جریان یک مراسم در این روستا در شمال شرقی السالوادور در ماه دسامبر.

این بدترین قتل عام در تاریخ مدرن امریکا: به عنوان بسیاری از یک هزار السالوادور غیرنظامیان بسیاری از آنها کمتر از 6 کشته شده توسط یک جناح راست دیکتاتوری نظامی با حمایت ایالات متحده است.

سی و نه سال بعد مشکوک قاتلان در دادگاه و قاضی است که به دنبال یک قطعه بسیار مهم از شواهد: دولت ایالات متحده در پرونده مربوط به سال 1981 ال Mozote قتل عام.

دادستان زمان بوده است توسط هر دو دولت ایالات متحده و بستگان قربانیان. در حال حاضر برگ برنده دولت را مجبور به تصمیم می گیرید چه چیزی به دست. تا کنون آن را ارائه کرده است هیچ چیز نیست.

این Mozote محاکمه آغاز شد که در سال 2016 در نظر گرفته شده است یک نقطه عطف در ال سالوادور حساب با آن تاریک تاریخ است. قتل عام باقی می ماند بدنام ترین کشتار در این کشور خونین 12 سال جنگ داخلی در آن بازماندگان خاموش جانشینی دولت ها قربانیان خود را از چپ به تجزیه در یک گور دسته جمعی.

این روند آغاز شده است به فاش کردن آنچه اتفاق افتاده در شمال شرقی روستای ال Mozote. شواهد ارائه شده توسط دادستان تضاد اصلی السالوادور و آمریکا حساب از قتل عام implicating آمریکا آموزش نیروهای ویژه گردان. ژان مانى سابق سفیر آمریکا در السالوادور است به نام محاکمه “یک نکته مهم گام مثبت برای حکومت قانون و پایان دادن به مصونیت از مجازات” در کشور است.

[به عنوان گواتمالا به دنبال جنایتکاران جنگی یک راز تاریک ظهور: برخی از متهمان در حال زندگی آرام, زندگی در آمریکا]

اما به عنوان قاضی Jorge گوزمن Urquilla طبقه بندی شده اند از طریق reams اعم از شواهد و شهادت او در بر داشت که یک قطعه کلیدی از دست رفته بود: آمریکا اسناد و مدارک است که ممکن است روشن کردن نحوه قتل عام برنامه ریزی شده بود و اعدام شد. در ماه ژانویه او با ارسال نامه ای به وزیر امور خارجه مایک Pompeo.

“به عنوان یک قاضی” Guzmán نوشت: “من امیدوارم که آن را ارائه می کنند من با اطمینان بیشتر و وضوح در این اعمال شنیع که در حال حاضر بخشی از تاریخ کشور ما چیزی نیست که ما افتخار می کنیم اما آن سابقه تاریخی خواهد شد و تقاضا ما داوری.”

در جلسه روز شنبه, گوزمن صحبت کرد دوباره مورد نیاز برای ایالات متحده برای باز کردن آن ها.

“این اطلاعات می تواند بسیار برای ما ارزشمند است.” “این می تواند به روشن کردن آنچه اتفاق افتاده است.”

وزارت امور خارجه کاهش یافته است به نظر.

“ما نمی اظهار نظر در مورد وزیر مکاتبات” یک سخنگوی وزارت امور خارجه.

ماروین Recinos

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

ژوئن رافائل Bustillo تولدو رئیس سابق السالوادور نیروی هوایی نشان می دهد که یک کپی از یک حقیقت گزارش کمیسیون در جلسه قبل از دادگاه از آموزش سان فرانسیسکو Gotera.

به عنوان جنگ سرد توجه تغییر در اوایل 1980s به آمریکای مرکزی دولت ریگان bankrolled دولت السالوادور جنگ علیه چپ چریک ساخت آنچه پس از یک ملت کمتر از 5 میلیون یکی از بزرگترین ذینفع از کمک های ایالات متحده. ارتش آمریکا آموزش دیده السالوادور ماموران در مدرسه آمریکا در Fort Benning, Ga., و با ارسال مشاوران نظامی ایالات متحده به ال سالوادور. در روی کارآمدن رئیس جمهور رونالد ریگان دیدم شبح کمونیسم در آمریکا آستان.

در اوایل سال 1981 السالوادور نیروهای مستقر در نزدیکی El Mozote و گشت زنی در نزدیکی یک اردوگاه چریکی. که در ماه دسامبر در ایالات متحده آموزش دیده Atlacatl گردان شد و اعزام به منطقه برای مبارزه با چریک. اما آنچه اتفاق افتاد در روستای on Dec. 11 بود بسیار متفاوت است.

“چند صد نفر از غیر نظامیان از جمله زنان و کودکان گرفته شد از خانه های خود در داخل و اطراف این روستا و کشته شدن توسط ارتش السالوادور نیروهای” واشنگتن پست گزارش داد در ماه ژانویه سال 1982. بازماندگان گفت: نیروهای جمع روستاییان به دو گروه مردان و در یک, زنان و کودکان در دیگر — آنها را گرفت و آنها را به گلوله بست.

[السالوادور دهقانان توصیف کشتار جمعی]

ماریا دل روساریو لوپز سانچز در حال حاضر 73 به یاد یک گروه 60 نفری از سربازان ورود به روستا و هدف قرار دادن ساکنان. او از دست داد 24 اعضای خانواده در یک روز. او به سختی موفق به فرار با پای پیاده.

“من تو را دیدم سربازان” لوپز سانچز گفت: پست. “آنها مجبور کرده بود همه مردم در خارج از خانه های خود را, آنها تا به حال آنها را در زیر یک درخت انبه. من دیدم من دیدم چه اتفاقی افتاده است. آنها آنها را به گلوله بست.”

در آن زمان ایالات متحده حاضر به دلالت شرکای آن است.

“مرگ غیرنظامیان را در طول عملیات Rescate اما هیچ شواهد می توان به تایید می کنند که نیروهای دولتی به طور سیستماتیک قتل عام غیر نظامیان در این عملیات منطقه” توماس اندرز دستیار وزیر امور خارجه برای inter-American امور در زمان حمله به کنگره گفت در فوریه سال 1982.

مشخص شد که السالوادور نظامی مسئول این قتل عام. اما جزئیات مبهم بودند. فرماندهان این Atlacatl گردان باقی می ماند رایگان. بنابراین فراموش ارشد پیشین مقامات وزارت دفاع آمریکا که گفته می شود دستور به گردان. در دهه 1990 این کشور تصویب عفو عمومی که محافظت جنایتکاران جنگی. که قانون اعلام شد, قانون اساسی در سال 2016 پاکسازی راه را برای محاکمه.

[ناپدید شده در السالوادور: بازگشت جنگ سرد کابوس]

متهمان شامل 16 فرماندهان سابق از جمله یک وزیر سابق دفاع. در سال گذشته گوزمن اضافه شده به اتهام شکنجه مجبور جابه جایی و مجبور ناپدید شدن. اما چگونه درگیر شدند ارشد السالوادور مقامات ؟ شد, قتل عام یک بداهه شوک از خشونت به عنوان برخی از افسران نظامی پیشنهاد کرده اند و یا آن سازمان در پیشبرد سطح بالا فرماندهان و سیاستمداران ؟

“ایالات متحده اسناد خواهد روشن شدن نقش السالوادور زنجیره ای از فرمان” به گفته دیوید مورالس یک وکیل برای قربانیان. “آنها می تواند نشان دهد که چرا این جمعیت انتخاب شد مرگ و این که چگونه این جنایات عظیم رخ داده است.”

ایالات متحده از مدت ها اذعان کرد نقش السالوادور نظامی در موارد نقض حقوق بشر در جنگ زد که از سال 1979 تا 1992. در این سال وزارت امور خارجه به تحریم 13 سربازان سابق برای کشتن شش کشیش یسوعیون و دو نفر دیگر در سال 1989.

ماروین Recinos

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

بستگان قربانیان قتل عام در ال Mozote گوش دادن به عنوان Bustillo تولیدو شهادت.

دولت کلینتون محرمانه صدها نفر از اسناد مربوط به نقش ایالات متحده در جنگ داخلی السالوادور. محققان دریافت اسناد دیگر از طریق قانون آزادی اطلاعات درخواست. بسیاری مجبور شدهاند به عنوان مدرک در محاکمه. اما تحلیلگران فکر می کنم دولت آمریکا خودداری کلیدی اسناد و مدارک.

“شکی وجود ندارد که ما را در پیدا کردن فوق العاده قوی و مرتبط اطلاعات مرتبط با این مورد اگر آمریکا باز کرد تا آن archives” گفت: کیت دویل, یک تحلیلگر ارشد در امنیت ملی بایگانی در واشنگتن است.

“سازمان سیا و دفاع متصل تا به حال یک خط مستقیم به ارشد السالوادور ساختارهای نظامی با دسترسی مستقیم به از فرماندهان ارتش در میدان” دویل گفت. “آنها تا به حال اطلاعات دقیق در مورد آنچه که این رژیم انجام شده بود در آن کمپین ضد شورش.”

سازمان سیا کاهش یافته است به نظر.

[مرحله نهایی مسابقات در ال سالوادور نشان می دهد در حال رشد نقش نظامی در آمریکای لاتین دموکراسی]

اعضای کنگره تحت فشار بوده اند مغلوب ساختن پیشی جستن دولت برای پاسخ به گوزمن درخواست. حتی قبل از گوزمن نامه فرستاده شد خانه تخصیص بودجه به کارگردانی Pompeo سال گذشته به “کمک به مقامات قضایی از ال سالوادور در تحقیق و تعقیب قانونی کسانی که مسئول ال Mozote قتل عام.”

این کمیته مشخص شده “شناسایی و مقررات مربوط به اسناد و مکاتبات کپی از السالوادور اسناد و سایر مواد مشابه از ژانویه 1981 تا مارس سال 1983.”

محرمانه ایالات متحده اسناد و مدارک استفاده شده است در محاکمات جنایات جنگی در سراسر آمریکای لاتین در دهه های اخیر. سال گذشته رئیس جمهور تهمت شخصا بیش از یک گنجینه از آمریکا اسناد مربوط به نقض حقوق بشر تحت آرژانتین دیکتاتوری نظامی بین سال های 1976 تا 1983 به بعد-رئیس جمهور Mauricio Macri.

جورج میسون دانشگاه علوم سیاسی جو-ماری برت یک عضو ارشد در واشنگتن در آمریکای لاتین خواست همان عمل برای Mozote محاکمه.

“این بیرون تظاهرات از [ایالات متحده] پشتیبانی بی معنی است مگر اینکه آنها را همراه با عمل” او گفت:. “و declassifying داخلی دولت اسناد و مدارک خواهد بود بسیار روشن عمل است.”

[حداقل 138 اهالی السالوادور را اخراج توسط آمریکا کشته شدند در ال سالوادور: گروه حقوق]

گوزمن و دادستان نیز تلاش برای به دست آوردن اسناد داخلی از دولت السالوادور.

“آنها ادعا می کنند آن را خود به خود عملیات یک مستند نشده یک” Guzmán گفت: پست.

در صورت عدم وجود السالوادور اسناد گفت: دولت ایالات متحده مواد حتی بیشتر مهم است.

“این اطلاعات می تواند به تقویت پرونده متهم” او گفت:. “این خواهد آن را روشن نه تنها که یک قتل عام رخ داده است که در پشت آن است که برنامه ریزی آن است.

“قربانیان مسن تر هستند. برخی از آنها در حال مرگ هستند. آنها سزاوار پاسخ.”

Sieff گزارش از شهر مکزیک.

ادامه مطلب:

ال سالوادور رئیس جمهوری این کشور هیچ coronavirus موارد اعلام ملی قرنطینه

آن را بسیار خطرناک برای پلیس MS-13 در السالوادور که ماموران در حال فرار از کشور

یک جوان 19 ساله السالوادور زن می خواست دوباره با پدرش در کالیفرنیا. او به ضرب گلوله کشته شد مرده در مکزیک است.

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de