آن را به عنوان آماده برای پرواز انسان ایلان SpaceX چهره بزرگترین چالش در تاریخ خود

این شرکت هرگز قرار بود به موفقیت است. حتی موسس آن به آن شانس چند قماربازان را — 1 در 10.

اما Elon Musk تصمیم به رفتن تمام در هر حال سرمایه گذاری برخی از $100 میلیون از پول خود را بیش از این تظاهرات از دوستان خود و خانواده و منطق اساسی که گفت: یک کارآفرین خصوصی با تجربه در spaceflight نباید شروع یک موشک شرکت.

نتیجه — Space Exploration Technologies — تبدیل به یکی از مهمترین و محتمل داستان در تاریخ آمریکا شرکت ترکیبی از اختلال در شکست و پیروزی است که تبدیل آن از یک روح شروع به یک صنعت نیروگاه با برخی از 7000 کارکنان.

شرکت SpaceX به عنوان آن را معمولا شناخته شده چهره مهم ترین تست پس از آن در سال 2002 تاسیس شد. در مه 27, شرکت مستقر در کالیفرنیا است که برنامه ریزی برای راه اندازی دو کهنه کار ناسا فضانوردان باب Behnken و داگ Hurley, به ایستگاه فضایی بین المللی از همان گفتوگو در مرکز فضایی کندی که برافراشتند خدمه آپولو 11 به ماه.

اگر همه می رود با توجه به طرح این ماموریت را هرالد به یاد ماندنی لحظه در انسان اکتشافات فضایی: راه اندازی اولین بار توسط یک شرکت خصوصی از مردم به مدار. دو فضانورد خواهد بود برداشته به ایستگاه فضایی توسط یک تقویت کننده و فضاپیما و متعلق به اداره شده توسط SpaceX به مناسبت پایان دوران که در آن تنها متعلق به دولت فضاپیما به دست آورد از جمله ارتفاعات و اضافه کردن یکی دیگر از گام عمده در خصوصی سازی از فضا. همچنین این امر تبدیل به یک پیروزی برای SpaceX بیش از رقیب بوئینگ شرکت دیگر کار به پرواز ناسا فضانوردان به ایستگاه فضایی است که تصادفا بد در طول راه.

اگر SpaceX ماموریت با شکست مواجه, این امر می تواند غم انگیز شکست که از خط خارج ناسا برنامه ای برای بازگرداندن پروازهای بشر به فضا از خاک آمریکا و سوخت انتقاد که آژانس فضایی هرگز باید برون سپاری چنین ماموریت مقدس به بخش خصوصی است.

چهار فضانوردان اختصاص داده شده به SpaceX صحبت با رسانه ها در Hawthorne, کالیفرنیا., در سال 2018 است.

باب Behnken قرار می دهد در لباس فضایی در مرکز فضایی کندی در کیپ کاناورال فلوریدا. در مه 27, او و همکار فضانورد داگ هرلی به برداشته شود به ایستگاه فضایی بین المللی توسط یک تقویت کننده و فضاپیما و متعلق به اداره شده توسط SpaceX.

داخل SpaceX Dragon آموزش کپسول.

بالا: چهار فضانوردان اختصاص داده شده به SpaceX صحبت با رسانه ها در Hawthorne, کالیفرنیا., در سال 2018 است. پایین سمت چپ: باب Behnken قرار می دهد در لباس فضایی در مرکز فضایی کندی در کیپ کاناورال فلوریدا. در مه 27, او و همکار فضانورد داگ هرلی به برداشته شود به ایستگاه فضایی بین المللی توسط یک تقویت کننده و فضاپیما و متعلق به اداره شده توسط SpaceX. پایین سمت راست: داخل SpaceX Dragon آموزش کپسول.

پرواز اولین فضانورد ناسا از ایالات متحده پس از شاتل فضایی بازنشسته شد نزدیک به یک دهه پیش است — اوج سال کار توسط SpaceX و ناسا برای پایان دادن به امریکا تکیه بر روسیه به پرواز فضانوردان به ایستگاه فضایی. بدون یک راه برای به دست آوردن فضانوردان به مدار ناسا تا به حال به تکیه بر روس ها برای رسیدن به فضا — یک واقعیت است که خجالت آژانس اما می تواند به زودی به پایان رسیده و اگر SpaceX موفق است.

برای رسیدن به این نقطه SpaceX و ناسا آن را تشکیل عجیب و غریب زن و شوهر جفت از 62 سال بوروکراسی دولتی و تکه تکه شرکت هنوز در آن بچه که در آغوش شکست به عنوان یک ابزار یادگیری است. آن را در زمان است که یک رابطه تیره و تار — به خصوص پس از SpaceX تا به حال دو نفر از آن موشک فالکون 9 منفجر کردن یکی در طی یک ماموریت در سال 2015 به محموله به ایستگاه فضایی دیگری یک سال بعد در حالی که آن را سوخت رسانی در گفتوگو جلوتر از یک موتور آزمون به پرتاب تجاری ماهواره ای.

سپس سال گذشته همان اژدها فضاپیما که پرواز فضانوردان به ایستگاه منفجر شد و در طول یک تست از آن سقط جنین موتورهای.

اما در حال حاضر آنها به عنوان آماده سازی برای پرتاب فضانوردان با هم برای اولین بار هر دو ناسا و اسپیس ایکس می گویند که شکست های گذشته مورد بررسی قرار گرفته و اصلاح شود. در سال گذشته SpaceX با موفقیت به اتمام تست ماموریت آن اژدها فضاپیمای بدون خدمه به ایستگاه فضایی. در اوایل سال جاری آن را انجام آنچه که ناسا گفته بود, بی عیب و نقص آزمون از سقط سیستم در پرواز خواهد بود که حمل فضانوردان به ایمنی در شرایط اضطراری — قابلیت شاتل فضایی ندارد.

SpaceX و ناسا می گویند که پس از سالها کار سخت و تست آنها تقریبا آماده پرواز است. این تیم در حال اقدام با یک “راه اندازی آمادگی نقد و بررسی” در روز پنج شنبه نشان می دهد آنها احساس اعتماد به نفس با تاریخ هر چند هر تعداد از مشکلات — آب و هوای بد در آخرین لحظه مکانیکی اشکالات — می تواند تاخیر در راه اندازی.

SpaceX و ناسا “مجدانه در حال کار بر روی گرفتن وسایل نقلیه آماده” کتی Lueders مدیر برای NASA commercial crew program, گفت: در اخیر کنفرانس خبری. او گفت: این تیم بودند “رفتن را از طریق تمام بررسی و مطمئن شوید که ما در حال آماده شدن برای این ماموریت مهم را با خیال راحت پرواز. … این فروتنی ، من فکر می کنم ما به آن است.”

حتی تحت شرایط ایده آل راه اندازی فضانوردان خطرناک است و تلاش پر مخاطره اما SpaceX و ناسا در حال حاضر در حال انجام آن در طول بیماری همه گیر کوروناویروس اضافه کردن یکی دیگر از درجه سختی به یک ماموریت با هیچ جایی برای خطا. حداقل نیمی از SpaceX مهندسان در حال کار از خانه گفت: Gwynne Shotwell SpaceX رئیس جمهور و رئیس اجرایی. کسانی که می آیند به کارخانه در حال نگه داشتن فاصله خود را, او گفت:. ناسا مقامات خواسته اند که همه اما ضروری کارکنان به ماندن در خانه برای این ماموریت است.

برای پرتاب موشک به موفقیت “یک میلیون چیز باید به حق” Shotwell را دوست دارد به می گویند. “و تنها یک چیز است و به اشتباه به خصوص در یک روز بد.”

هر کس در SpaceX می داند که سهام او گفت: در اخیر کنفرانس خبری.

“تا آنجا که من تیم می رود آنها نمی نیاز به یادآوری در مورد بحرانی از کار است که هر فرد برای انجام این ماموریت” او گفت:.

همانطور که برای او برگزار شد دست او را تا زیر چانه اش و گفت: “قلب من نشسته است حق در اینجا. و من فکر می کنم آن را به اقامت وجود دارد تا زمانی که ما باب و داگ بازگشت با خیال راحت.”

Behnken چپ و Hurley صحبت با رسانه ها در ماه ژانویه پس از ناسا و اسپیس ایکس انجام آنچه که ناسا به عنوان یک بی عیب و نقص آزمون از سقط سیستم در پرواز خواهد بود که حمل فضانوردان به ایمنی در شرایط اضطراری.

یک دهه پیش آن شده اند که غیر قابل تصور است که ناسا chastened توسط چلنجر و کلمبیا شاتل فضایی حوادث که منجر به مرگ 14 خدمه را واگذار زندگی از آن فضانوردان به یک فضای خصوصی شرکت و به خصوص به عنوان سبز به عنوان SpaceX.

این شرکت نزدیک به فوت در مراحل ابتدایی پس از سه دوره متوالی به راه اندازی کرد که موفق به رسیدن به مدار تخلیه مشک حساب بانکی و قرار دادن این شرکت در مسیر ورشکستگی. آن پدید آمده و بلافاصله پس از آن چهارم راه اندازی با موفقیت تحویل داده ساختگی ماهواره به مدار در سال 2008 و نجات توسط ناسا که تعلق آن 1.6 میلیارد دلار قرارداد به پرواز حمل بار و تجهیزات به ایستگاه فضایی چند ماه بعد. مشک غلبه بر تغییر ورود به سیستم رمز عبور برای “ilovenasa.”

سپس مشک در زمان بوئینگ و لاکهید مارتین دهه انحصار در پنتاگون راه اندازی قرارداد. آن شکایت نیروی هوایی — بسیار مشتری آن در تلاش بود به دادگاه و در نهایت به یک راه حل که اجازه آن را به رقابت برای راه اندازی به ارزش صدها میلیون دلار است.

آن را در نهایت موفق شد در تلاش خود را برای ساخت موشک قابل استفاده مجدد طولانی در نظر گرفته جام مقدس spaceflight که در بسیاری از راه های نشان می دهد این شرکت مبارزه — نزدیک به غیر ممکن است هدف یک رشته از شکست و پس از آن یک غیر محتمل موفقیت است.

SpaceX نیز بهره مند از زمان بندی خوب.

در سال 2010 باراک اوباما لغو برنامه صورت فلکی ناسا را برنامه ریزی برای ساخت یک ناوگان جدید از موشک و فضاپیما برای پرواز فضانوردان به ایستگاه فضایی و فراتر از آن. این برنامه راه بیش از بودجه و سال در پشت برنامه. این برنامه شاتلهای فضایی بود که در نزدیکی پایان آن است. و بنابراین ناسا نگاه به بخش خصوصی به پرواز آن فضانوردان — یک تصمیم که بسیاری یافت زودرس در بهترین حالت بی پروا در بدترین حالت.

“یک روز از آن خواهد شد مانند تجاری خطوط هوایی, مسافرت, فقط, هنوز رتبهدهی نشده است” سابق ناسا مدیر مایک گریفین گفت: در آن زمان. “آن را مانند 1920. لیندنبرگ نشده پرواز اطلس و آنها در حال تلاش برای فروش 747s به پان هستم.”

فضانورد سابق ناسا گرت Reisman رفت و به کار در SpaceX در میان است که آشفتگی در بر داشت و برداشت از این شرکت به راه.

“وجود دارد یک محبوب ادراک این بود که یک دسته از افرادی که واقعا نمی دانم چه چیزی آنها انجام می دهند” او به یاد می آورد در مصاحبه اخیر است. “این فقط یک دسته از دیدن surfer در یک گاراژ زندگی در پدر و مادر خود را زير زمين و ساختمان موشک. این یک واقعی چشمگیر عملیات در مقیاس بزرگ.”

از زمان تاسیس آن SpaceX کمک کرده جرقه علاقه در فضا و منجر به رشد فضای تجاری صنعت که شامل جف بزوس آبی مبدا و ریچارد برانسون, باکره کهکشانی. (بزوس صاحب واشنگتن پست.)

در اواخر 2018, Virgin Galactic ارسال یک جفت از تست خلبانان به ارتفاع بیش از 50 مایل در گذشته که اداره هوانوردی فدرال می گوید فضا آغاز می شود. آن را مستقیم بالا و پایین سفر که نمی رسیدن به مدار بود اما اولین انسان به فضا پرتاب از خاک ایالات متحده آمریکا پس از پایان شاتل عصر.

توسعه شرکت که امیدوار است که به طور معمول پرواز گردشگران به فضا و بازگشت برانسون می داند که چگونه مشکل چنین سرمایه گذاری است. برای رسیدن به این نقطه Virgin Galactic به حال برای غلبه بر یک شکست در طول یک پرواز آزمایشی از آن در SpaceShipTwo فضاپیما در سال 2014 که به کشته شدن یکی از خلبانان.

“من یک مقدار زیادی از احترام به آنچه الون و SpaceX تیم دست یافته اند در یک دوره کوتاه از زمان,” او گفت: در بیانیه اخیر به پست. “احترام من است بزرگ شده آنجا که من می دانم چیزی از چالش های عظیمی درگیر در بازسازی انسان spaceflight برای قرن 21st بلکه بی نظیر رضایت می آید که با هر موفقیت نقطه عطف. در حالی که موانع فراوان و دردناک پیشرفت در حال حاضر تبدیل به رابطه ما با جهان هستی است.”

Behnken قطار در مرکز فضایی کندی در ژوئن 2018.

SpaceX را Falcon 9 rocket دیده می شود در مرکز فضایی کندی در ماه ژانویه قبل از آزمایش موفق اضطراری سقط سیستم.

پس Elon Musk تاسیس آن در سال 2002 SpaceX باعث شده است که رشد فضای تجاری صنعت که شامل آبی مبدا و کهکشانی.

بالا: Behnken قطار در مرکز فضایی کندی در ژوئن 2018. پایین سمت چپ: SpaceX را Falcon 9 rocket دیده می شود در مرکز فضایی کندی در ماه ژانویه قبل از آزمایش موفق اضطراری سقط سیستم. پایین سمت راست: پس از Elon Musk تاسیس آن در سال 2002 SpaceX باعث شده است که رشد فضای تجاری صنعت که شامل آبی مبدا و کهکشانی.

علامت کوبا یکی از میزبان از “مخزن کوسه” این واقعیت تلویزیون نشان می دهد که در آن راه اندازی شرکت های پیچ پانل از سرمایه گذاران گفت: در یک ایمیل به پست است که او می دهد مشک “یک تن از اعتبار. از آن آسان است به خواب. آن را سخت به انجام است. او هر دو.”

ارتباط با ناسا در زمان تیره و تار شده است. در سال 2018 ارشد رهبران در ناسا خشم بودند که مشک در زمان ضربه ماری جوانا در یک نمایش جریان بر روی اینترنت و دستور بررسی ایمنی این شرکت است. بوئینگ نیز قرار است به موضوع های مشابه نقد و بررسی, اما در ابتدا یک پاس. (پس از شرکت در اولین پرواز خود را Starliner فضاپیمای بدون خدمه چپ چپ رفت در اواخر سال گذشته ناسا گفت: این امر در واقع انجام کامل پروب شرکت فرهنگ ایمنی.)

در ماه اکتبر گذشته Bridenstine همچنین ناراحت شد مشک برای تمرکز بیش از حد در نسل بعدی سفینه فضایی Starship آن را به عنوان آماده سازی برای پرواز فضانوردان ناسا. Bridenstine متنبه او در توییتر نوشته است که ناسا “انتظار برای دیدن همان سطح از شور و شوق متمرکز بر سرمایه گذاری از آمریکا مالیات دهندگان. از آن زمان به ارائه.”

پس از آن مشک به Bridenstine تور SpaceX مقر و allayed نگرانی های خود را. “من فکر می کنم احتمالا یک هفته پیش ما نمی شد و در همان صفحه” Bridenstine گفت: در آن زمان. “اما در حال حاضر ما 100 درصد است.”

SpaceX همیشه پرهای ژولیده به ویژه در میان سنت گرایان در صنعت که تمسخر عمومی آن شکست به عنوان نشانه ای است که آن را بی پروا. SpaceX, اما آنها را می بیند به عنوان دردهای در حال رشد باید بر طرف شود.

“اگر وجود دارد یک برنامه تست و هیچ چیز اتفاق می افتد که در تست برنامه من می خواهم بگویم آن را به اندازه کافی دقیق” مشک گفت: سال گذشته است. “اگر وجود نداشته است سخت افزاری که دمیده در آزمون پایه, من فکر نمی کنم شما تست کردید آن را به اندازه کافی سخت. شما رو به فشار پاکت.”

یکی از مشک اهداف بود برای تغییر اقتصاد از پروازهای فضایی با تغییر راه راکت اداره می شود. به طور سنتی, مرحله اول یا بوستر بودند در حال غرق به اقیانوس پس از پرتاب هرگز به توان دوباره استفاده شود. که مشک فکر بود و زباله ساخته شده است که spaceflight گران. چگونه می تواند یک صنعت پایدار شود اگر آن را نگه داشته و دور انداختن گران قیمت ترین بخش این موشک پس از یک استفاده می کنید ؟

بنابراین او شروع به تلاش برای پرواز خود را بوستر بازگشت به زمین است. تلاش وادار SpaceX به اختراع کاملا جدید موشک قطعات و سخت افزار — گسترش نه تنها توانایی های فنی اما اضافه کردن به واژگان از فضا را به عنوان به خوبی.

یک موشک فالکون 9 راه برای عرضه مجدد ماموریت به ایستگاه فضایی بین المللی در سال 2018 است.

SpaceX را فالکون 9 راکت مجهز “شبکه باله” مقاوم در برابر حرارت بال است که به کمک هدایت 230-پا بلند تقویت کننده از طریق جو است. آن را به حال یک کوارتت از فرود پاها که گشودن فقط قبل از دست زدن به پایین بر روی یک پلت فرم مستقل, 300 فوت شده 170 پا گسترده ای که این شرکت به نام “droneship.”

و هنگامی که موشک سقوط کرد, مشک, لقب های آتشین و نه انفجار اما “سریع برنامه ریزی disassemblies.”

در ابتدا وجود داشت تعدادی از آنها رژه از توپ های آتشین یکی پس از دیگری.

در سال 2014 یک موشک ماند اقیانوس سپس نوک بیش و بقایای پراکنده در سراسر سطح آب. در اوایل سال 2015 یکی از ناودان به droneship — “نزدیک اما نه سیگار برگ” مشک توییتی در آن زمان است. چند ماه بعد یکی دیگر از سقوط و سوخته است.

این شرکت در نهایت منتشر شد یک اشتباه احمقانه حلقه از آن راکت باد تا با یک عنوان برای یک سقوط است که خواندن “خوب از لحاظ فنی آن را زمین … نه فقط در یک قطعه.”

برخی در فضای صنعت آغوش شکست طراوت بود. هنگامی که ناسا جانبازان بازدید Reisman در SpaceX او گفت: آنها می خواهم به او بگویید “این مکان به یاد من بسیاری از آنچه که ناسا بود که در طول آپولو. پس از آن بود که نوع مانند آن را تقریبا مانند گرفتن ناسا بازگشت به ریشه های آن است.”

سپس در دسامبر 2015 یکی دیگر از فالکون 9 فرود آمد فقط به عنوان یک شوم تندر آبشاری بیش از کیپ کاناورال.

یکی دیگر از انفجار مشک فکر می کردم.

اما این بار هنگامی که دود پاک هیچ آتش وجود دارد. فقط یک موشک پیروزمندانه ایستاده بر روی یک پد فرود در کیپ است. صدای مشک شنیده بود sonic boom نه انفجار.

“شما باید به یاد بگیرند که کسانی که سخت درس” Shotwell گفت. “من فکر می کنم گاهی اوقات در صنعت هوافضا shies دور از شکست در مرحله توسعه است. به نظر می رسد بد سیاسی است. آن را دشوار است. و رسانه ها قطعا باعث می شود بسیاری از شکست. اما رک و راست است که بهترین راه برای یادگیری به فشار سیستم خود را به حد خود که شامل مردم خود را به سیستم ها و فرآیندهای خود را و یاد بگیرند که در آن شما ضعیف هستید و همه چیز را بهتر است.”

عکاسی توسط جاناتان نیوتن. ویرایش عکس توسط توماس Simonetti.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>