قطب جنوب قفسه های یخ ذوب شده در سرعت 50 متر در روز در پایان آخرین عصر یخبندان دانشمندان هشدار می دهند

در پایان آخرین دوره یخبندان, یخ قفسه های اطراف قطب جنوب خط ساحلی عقب نشینی در سرعت های تا 50 متر در روز — بسیار سریع تر از هر مشاهده نرخ امروز قطبی دانشمندان کشف کرده اند.

این مطالعه به رهبری اسکات قطبی موسسه تحقیقاتی در دانشگاه کمبریج با استفاده از الگوهای ظریف موج مانند پشته در قطب جنوب بستر دریا برای محاسبه چگونه به سرعت یخ عقب نشینی حدود 12000 سال پیش در منطقه ای deglaciation.

پشته تولید شد که در آن یخ ورق شروع به شناور و باعث شد یخ فشردن رسوب در بستر دریا به عنوان آن را نقل مکان کرد به بالا و پایین با حرکت جزر و مد.

این کار نشان می دهد که در سریع ترین آن یخ ذوب در این دوره از deglaciation 10 برابر سریع تر از حداکثر مشاهده نرخ در طول چند دهه گذشته.

“با بررسی گذشته رد پای یخ ورق و به دنبال مجموعه ای از پشته در seafloor ما قادر به دست آوردن شواهد جدید در حداکثر گذشته یخ عقب نشینی نرخ که بسیار سریع تر از کسانی که در مشاهده و حتی حساس ترین بخش از قطب جنوب امروز گفت:” نویسنده سرب از تحقیقات پروفسور جولیان Dowdeswell مدیر اسکات قطبی موسسه تحقیقات.

این مطالعه به عنوان بخشی از Weddell دریا اعزامی که در اوایل سال 2019 به انجام یک علم برنامه برای پیدا کردن آقا ارنست شاکلتون را محکوم کشتی استقامت.

شاکلتون کشتی شد منجمد در بسته یخ در طول 1914-15 سفر به قطب جنوب و با توجه به این خائنانه شرایط هرگز مشخص و یا دیده می شود پس از آن رفت و بیش از یک صد سال پیش.

اگر چه یخ دریا شرایط در طول سال 2019 مانع سفر این تیم از دستیابی به تصاویر از افسانه ای خراب آنها قادر به ادامه با کار علمی از جمله نقشه برداری از بستر دریا, نزدیک به Larsen یخ قفسه شرق شبه جزیره قطب جنوب.

با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و ماهواره ها و AUVs (خودمختار بدون سرنشین وسایل نقلیه) محققان قادر به مطالعه شرایط یخ در Weddell دریا در بی سابقه ای از جزئیات.

این تیم به بررسی شکل و وسعت عظیم قفسه های یخ که در دامن حدود 75 درصد از قطب جنوب خط ساحلی که در آن آنها به عنوان یک حفاظت در برابر یخ جریان از یخچالهای طبیعی داخلی.

اما با توجه به بحران آب و هوا, گرم شدن آب و هوا درجه حرارت متوسط این buttresses در حال تضعیف در برخی از بخش هایی از قطب جنوب است.

این بود که شاهد بسیاری به طور چشمگیری در Larsen A و B قفسه های یخ که به سرعت در حال سقوط در سال 1998 و 2002 زمانی که حدود 1250 کیلومتر مربع یخ تکه تکه و سقوط در کمی بیش از یک ماه است.

این قفسه های یخ نازک شدن هستند چون نسبتا گرم آب جریان در حال دور خوردن در آنها از زیر, اما آنها همچنین ذوب از بالا به عنوان تابستان دمای هوا افزایش یابد.

هر دو این عوارض نازک و تضعیف قفسه های یخ و به عنوان آنها را از یخچالهای طبیعی آنها در حال برگزاری در حال حاضر جریان سریع تر به دریا.

“با بررسی لندفرم در seafloor ما قادر به تعیین در مورد چگونه یخ رفتار در گذشته” گفت: استاد Dowdeswell بود که دانشمند ارشد در Weddell دریا سفر.

“ما می دانستیم که این امکانات وجود دارد اما ما هرگز قادر به بررسی آنها را در جزئیات بزرگ قبل از.”

با استفاده از AUVs تیم شناسایی یک سری از “ظریف موج مانند پشته” در seafloor هر یک تنها در حدود یک متر بالا و با فاصله 20 تا 25 متر از هم جدا دوستیابی به پایان آخرین deglaciation از فلات قاره قطب جنوب حدود 12000 سال پیش.

این دانشمندان در تفسیر این پشته به عنوان ناشی از چه بود که قبلا پایه خط — محل که در آن یک پایه یخ ورق خواهد شروع به بلند کردن بستر به عنوان یک یخ قفسه.

آنها بر این باورند که لبه های کوچک باعث شد یخ در حال حرکت بالا و پایین جزر و مد فشردن رسوب به خوبی حفظ زمین شناسی الگوهای به دنبال کمی مانند پله های یک نردبان به عنوان یخ عقب نشینی کردند.

با استاندارد 12 ساعت چرخه بین بالا و پایین جزر و مد و اندازه گیری فاصله میان پشته محققان شد و پس از آن قادر به تعیین که چگونه سریع یخ بود عقب نشینی در پایان آخرین عصر یخبندان است.

آنها محاسبه یخ بود عقب نشینی تا آنجا که 40 تا 50 متر در هر روز در طول این دوره یک رای که معادل به بیش از 10 کیلومتر (6.2 مایل) در هر سال است.

در مقايسه مدرن, تصاویر ماهواره ای نشان می دهد حتی سریعترین عقب نشینی پایه خطوط در قطب جنوب به عنوان مثال در Pine Island Bay, بسیار کندتر از این مشاهدات زمین شناسی در تنها در حدود 1.6 کیلومتر (1 مایل) در هر سال است.

“عمیق محیط زیست دریایی است که در واقع کاملا آرام فلات قاره قطب جنوب اجازه می دهد ویژگی های مانند این به خوبی حفظ شده و در طول زمان در بستر دریا” گفت: استاد Dowdeswell.

“ما در حال حاضر می دانیم که یخ قادر به عقب نشینی در سرعت های به مراتب بالاتر از آنچه ما امروز می بینیم. باید تغییرات آب و هوایی همچنان به تضعیف قفسه های یخ در دهه های آینده ما می تواند نرخ مشابه از عقب نشینی با پیامدهای عمیقی برای جهانی افزایش سطح دریا.”

تحقیقات منتشر شده در مجله علوم.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>