یکی دیگر از کودک خرد شده بود توسط یک خانه, آسانسور, تنها چند ماه پس از ایالات متحده تنظیم کننده تصمیم گرفت در برابر امنیت یاد


به نیم میلیون آسانسور مسکونی می تواند به دام انداختن کودکان اما CPSC نشده دستور حل ساده است.

پسر کوچک دوخته بود تحت آسانسور. چهره اش تبدیل شد آبی. پدر خود را از ترس او مرده بود شروع به پنجه در نوار فلزی روی پسر, قفسه سینه. برادر خود کمک کرده است. آنها به نحوی بازدارنده برداشته قطعه فلزی رایگان رقص برهنه کردن پیچ در کوره تلاش است. Kaleb برنج 4 شروع به نفس کشیدن در پاره پاره می ترکد. اما او هنوز هم به دام افتاده است.

آن روز شکرگزاری 2019. سه نسل از برنج جمع خانواده در Kaleb پدربزرگ را فقط در خارج از شهر سالت لیک. خانه مسکونی, آسانسور, نصب Kaleb مادر بزرگ یک جزئی کوادری پلژی. در حال حاضر Kaleb گرفتار شد تحت آسانسور. هیچ کس در خانواده می تواند تصور کنید که چگونه آن را می تواند اتفاق افتاده است.

اما صنعت آسانسور قابل درک باشد. بنابراین فدرال ایمنی تنظیم کننده.

آنها تا به حال برای سال شناخته شده است که کودکان بودند مجروح و کشته بعد از اینکه به طور تصادفی به دام افتاده بین یک آسانسور مسکونی درونی و بیرونی درب کوچک خود بدن خرد هنگامی که آسانسور ماشین نقل مکان کرد. آنها همچنین می دانستند در مورد یک راه ساده برای جلوگیری از این حوادث: 100 دلار قرار دادن برای جلوگیری از شکاف.

اما کمیسیون ایمنی محصولات مصرف کننده تصمیم گرفت در تابستان گذشته به نیاز شرکت به تعمیر آسانسور و یا انجام یک ایمنی با وجود درخواست های مکرر از خانواده های قربانیان که واشنگتن پست گزارش داد در ماه جولای. در این پست مقاله مفصل چگونه صنعت آسانسور گروه استدلال به رگولاتور که مشکل پیچیده بود و اغلب مسئولیت خود با موفقیت مقاومت در برابر فشار از CPSC آژانس فرو رفته توسط بخش داخلی بیش از آنچه که به انجام است.

یوتا مورد — همراه با یک قبلا گزارش نشده در نزدیکی-از دست, صفحه اصلی, آسانسور, حادثه در کارولینای شمالی در سال 2017 — برجسته بالقوه هزینه های دولت را شکست و به آدرس خطرات ایمنی با وجود نسبتا راه حل ساده برای یک مشکل مواجه شده توسط کودکان.

[خانه آسانسور به کشته و مجروح شدن بچه ها برای چند دهه. ایمنی تنظیم کننده نخواهد منظور حل ساده است.]

به جای یک فراخوان CPSC اقدام رئیس در ماه اوت نوشته شده مختصر “ایمنی هشدار” در مورد آسانسور درب شکاف در سایت سازمان و ارسال مشابه با توجه به فرمانداران در هر دولت است. یک سخنگوی آژانس گفته بود هدف این بود برای دریافت یک اخطار به سرعت.

این اقدامات به شدت انتقاد در آن زمان به عنوان نامناسب توسط خانواده های قربانیان, آسانسور, ایمنی مقامات و حتی برخی از CPSC کمیسیون.

“آن سقوط خواهد کرد در گوش ناشنوا گفت:” باب چوپان مدیر اجرایی انجمن ملی ایمنی آسانسور مقامات که گواهی آسانسور بازرسان.

“آن را دوباره اتفاق می افتد,” هشدار داد مایک هلوی که پسر جوان یعقوب دچار آسیب شدید مغزی در آسانسور مسکونی حادثه.

چهار ماه بعد از آن انجام داد.

این CPSC در تماس است Kaleb خانواده اما هنوز بررسی یوتا حادثه است. و آسانسور تولید کننده آن گفت: نمی دانم در مورد آن تا زمانی که تماس از طریق پست. پست های آموخته شده از آن پس از تماس با Kaleb خانواده. مصاحبه با خانواده اولین پاسخ دهندگان و دیگران همراه با عکس از صحنه نقطه به یک مشکل آشنا به رگولاتور.

و در حال حاضر یک خانواده است که با پرسیدن که چرا.

“آن boggles ذهن است که آنها انجام داده اند بیشتر” گفت: Kaleb مادر مریم برنج. “این قابل قبول نیست. این درست نیست.”

***

در شب شکرگزاری, مریم برنج به کمک مجموعه ای از میز شام هنگامی که او شنیده ام او را پسر جیغ و گریه. که غیر معمول بود برای بور با موهای پسر بچه کوچک است. او دویدم به سمت صدا. این بود که از آسانسور. او سعی در باز کردن درب بیرونی. اما آن را قفل شده بود توسط یک خودکار دستگاه ایمنی.

Kaleb به دام افتاده بود.

اما مریم برنج را درک نمی کنند خطر که پسرش مواجه شده است.

“به نظر نمی رسد واقعی و یا حتی ممکن است” او به یاد می آورد در مصاحبه اخیر خود با پست.

اکثر مسکونی آسانسور دو درب: یک نوسانی درب بیرونی و یک آکاردئون درب در آسانسور خود را.

شکاف بین این دو درب به رسمیت شناخته شده به عنوان یک خطر ایمنی برای چندین دهه است. حداقل هشت فرزند کشته شده اند و دو بیشتر به طور جدی صدمه دیده در آسانسور entrapments از سال 1981 با توجه به CPSC پایگاه داده و پس از تحقیقات است. اما واقعی تلفات سخت است می دانم. برخی از آسانسور ایمنی کارشناسان گمان آن است که به طور قابل توجهی بالاتر است.

[ده ها تن از مرگ و میر نوزادان بوده است به محبوب کودک محصول. اما تنظیم کننده بیش از حد فلج به عمل.]

اوتیس آسانسور — که برای اولین بار شناسایی این مشکل در 1930s — مجهز هزاران نفر از آن نوسان-درب آسانسور با فضای سپاه پاسداران برای از بین بردن این شکاف پس از یک کودک کشته شد و در مین در سال 2001. اوتیس مقامات همچنین سعی کردم به صدای زنگ که مشکل بود و نه منحصر به فرد به اوتیس ارسال ایمنی بروشور و نامه هشدار در سراسر صنعت آسانسور در اواسط 2000s.

بعد از یک پسر بود به ضرب خرد شده توسط یک آسانسور در سال 2003 در میشیگان, آسانسور, کارشناسان حمایت شدن درب به فاصله چهار اینچ از پنج اینچ به عنوان مدون توسط انجمن آمریکایی مهندسان مکانیک که مجموعه داوطلبانه استانداردهای ایمنی. در ابتدا ASME رد این ایده است. اما به عنوان کودکان در ادامه به کشته و مجروح این گروه در نهایت توافق کردند که در سال 2016 به چهار اینچ قانون است. ASME نیست پاسخ به یک درخواست برای نظر.

چهار اینچ مهمی شماره. این فضا اغلب مجاز بین نرده های بالکن و راه پله زیرا کودکان بیش از حد بزرگ هستند از طریق فشار. چهار اینچ فاصله بین درب آسانسور باید متوقف کودکان از اتصالات به فضا, آسانسور, ایمنی کارشناسان می گویند.

اما نه همه کشورها اتخاذ روز ASME codes. و کد ASME تغییرات اعمال می شود تنها به آسانسور ممکن است پس از 2017.

هیچ چیز انجام شد به آدرس شکاف در 300,000 تا 500,000 آسانسور مسکونی در حال حاضر نصب شده در خانه ها و ساختمان در سراسر کشور.

برنج خانواده, آسانسور, تولید شده در سال 2000 و نصب دو سال بعد با توجه به مصاحبه و عکس از آسانسور. آسانسور ساخته شده توسط ملی چرخ-O-Vator بود که به دست آورد در سال 2008 توسط ThyssenKrupp دسترسی به یک بخش از مجتمع آلمانی ThyssenKrupp.

یک سخنگوی این شرکت دنیس ون Milligen گفت: در بیانیه ای که “ThyssenKrupp اولویت ایمنی از هر دو کارکنان و سواری عمومی” و این که این شرکت هنوز در حال انتظار برای شنیدن از برنج خانواده و CPSC در مورد این موضوع.

ThyssenKrupp دسترسی به آسانسور نیز درگیر شدند در درب آسانسور-شکاف حوادث در گرجستان در سال 2010 و آرکانزاس در سال 2017.

سه سال پس از سال 2010 حوادث — یکی مربوط مایک هلوی پسر یعقوب — ThyssenKrupp دسترسی به توافق برای مقابله با CPSC.

[Fisher-Price اختراع محبوب کودک دارای جای خواب بدون, پزشکی, تست های ایمنی نگه داشته و فروش آن حتی به عنوان نوزادان درگذشت.]

این شرکت ادعا کرد که آن را نمی دانم محل خود آسانسور مسکونی, اما این توافق به ارسال نامه به آن نمایندگی به آنها بگویید در مورد مشکل و ارائه به پرداخت 25 درصد از برآورد 75 دلار هزینه برای یک گارد فضایی برای رفع آن با توجه به اسناد و مدارک فاش شده در طرح دعوی در دادگاه. در این نامه دستور نمایندگی به ایمیل یادداشت های هشدار دهنده به مشتریان خود و به شرکت مورد هر پاسخ.

اما کسانی که نامه های تولید شده بدون پاسخ — نه تنها فروشنده گفت: آنها با ارسال یک و یا هر گونه پاسخ با توجه به اسناد و مدارک از یک طرح دعوی در دادگاه.

بنابراین پدربزرگ و مادربزرگ از فلچر Hartz بود که به ضرب خرد شده توسط یک آسانسور در آرکانزاس در سال 2017 گفت: آنها هرگز از دریافت یک نامه هشدار آنها را از خطر است.

برنج خانواده هم گفت: آنها هرگز با هم یکی.

“اگر پدر من در قانون شناخته شده بود” مری برنج گفت: “او را ثابت کرده ایم و آن را در یک ضربان قلب.”

***

به عنوان Kaleb گریه مادر خود شکار برای کلید برای باز کردن درب آسانسور.

سپس Kaleb خاموش بود.

نگران مریم برنج به طبقه بالا دوید برای دیدن اگر آسانسور وجود دارد.

شوهرش کریس برنج به طبقه پایین دوید.

آسانسور درب پایین باز شد. و کریس برنج فریاد زد.

“این صدا بود, من هرگز می خواهم به شنیدن دوباره” مریم برنج به یاد می آورد.

او سعی به اجرا در طبقه پایین اما بستگان برگزار شد ،

کریس برنج به یاد می آورد در مصاحبه ای که او می تواند دیدن تنها پسرش را در قفسه سینه و صورت. Kaleb بدن پایین تر دوخته بود تحت آسانسور ماشین. پس از کریس برنج و برادرش کشیده کردن قطعه فلزی پسر شروع به نفس کشیدن.

پسر پدر بزرگ, Kent, برنج, فرار به خانه گاراژ و برداشت یک خودرو جک. آسانسور نشسته بر روی فلز سورتمه چند اینچ از زمین. Kaleb به دام افتاده بود بین آنها است. وجود دارد فقط به اندازه کافی اتاق برای جک به اسلاید در, کریس برنج گفت. مردان برافراشتند خودرو تا یک زن و شوهر اینچ کشیده و Kaleb ،

Kaleb بود با عجله به بیمارستان کودکان که در آن او برای بررسی صدمات. مادر او خواند و او را به آهنگ های مورد علاقه و بیش از “چرخ در اتوبوس دور و دور, دور و دور” — برای آرام کردن او را. او دچار کبودی و خراش در سراسر قفسه سینه و پشت. اما او به نظر می رسد برای فرار از جدی ترین آسیب.

“هیچ کس نمی تواند بر این باورند که چگونه به خوبی او را به انجام” مری برنج گفت.

او به زودی کشف کرد که چگونه خوش شانس بودند. آن شب در بیمارستان, او در بر داشت ارسال مقاله از تابستان گذشته توصیف تاریخچه کودکان به شدت مجروح شده و به قتل در آسانسور مسکونی حوادث است.

***

مدت کوتاهی پس از این حادثه یک CPSC محقق زنگ زد کریس برنج و یک پیام. این آژانس همچنین با ارسال نامه ای به خانواده در اواسط ماه دسامبر.

“من در یک تحقیق که شامل چندین حوادث مشابه و من می خواهم به شما بپرسید چند سوال مربوط به شماست” خواندن بخشی از این نامه با توجه به کپی نشان داده شده به این پست.

اما خانواده خرید و فروش شد با تعطیلات و مرگ یکی دیگر نسبی است. Kaleb نیز بود و اغلب بیمار پس از حادثه. این CPSC به نام دوباره on Jan. 6.

این برنج های گفت: آنها به طرح بحث به CPSC. اما آنها همچنین گفتند که احساس می کنم یک مقدار مشخصی از بی اعتمادی. آنها را دیده ام چگونه این سازمان در پاسخ به آنها تا کنون به موارد مربوط به پدر و مادر دیگر.

در CPSC — ایمنی تنظیم کننده برای 15,000 محصولات از جمله مسکونی آسانسور — آسانسور حوادث همچنان به عنوان یک منبع سرخوردگی و اختلاف تصمیم گیری با توجه به مصاحبه.

در تابستان گذشته چهار نفر از پنج سازمان در کمیسیون حاضر به ورود به این سازمان را “ایمنی هشدار” چرا که آنها احساس نمی رفت و آن را به اندازه کافی با توجه به مصاحبه ها و اسناد داخلی بررسی توسط پست. این کمیسیون همچنین را تأیید نمی کند اجازه می دهد دو آسانسور, انجمن تجارت برای ورود به پیام.

[مسکونی آسانسور بیشتر در حال تبدیل شدن به امری عادی با یک بزرگتر پیری جمعیت, اما در اینجا برخی از اشکالاتی]

این دو گروه, انجمن ملی پیمانکاران آسانسور و دسترسی انجمن سازندگان تجهیزات نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

هشدار در نهایت از فقط پس از آن اقدام رئیس Ann Marie Buerkle که استعفا از این سازمان در ماه اکتبر و در حال حاضر مشغول به کار در واشنگتن لابی شرکت ویلیامز و جنسن.

Buerkle نیز با ارسال نامه ای به فرمانداران برای درخواست کمک خود را با این مشکل است.

اما این نامه که موفق به پیدا کردن آن هدف است. نامه به فرماندار یوتا به دولت کار کمیسیون, که در خانه های دولت, آسانسور, ایمنی, برنامه, به طوری که آنها نمی دانند در مورد آن با توجه به یک دولت سخنگوی دولت. آن را نیز مهم نیست. این قانون در ایالت یوتا مانند بسیاری از ایالت ها به طور خاص مانع آسانسور مسکونی از قوانین و مقررات.

در حال حاضر پس از یادگیری در مورد یوتا حادثه برخی از CPSC کمیسیون می خواهیم این سازمان را یکی دیگر از نرم افزار در رفع مشکل.

[کمیسیون ایمنی محصولات مصرف کننده اقدام معاون طرح به مرحله پایین]

“این غیر اخلاقی برای کسانی که درگیر در تولید این محصول به ترک این وجود دارد unaddressed,” الیوت کی یکی از CPSC کمیسیون که کاهش یافته است به ثبت نام در برای Buerkle نامه گفت: در مصاحبه اخیر است.

کمیسر پیتر فلدمن گفت که او احساس محروم از تابستان گذشته مذاکرات با صنعت آسانسور و پشتیبانی از سخت تر اقدام توسط آژانس.

“من نمی دانم چه می,” فلدمن گفت. او گفت: این موضوع پیچیده است “اما هنوز هم نباید جلوگیری آژانس از انجام آن کار است.”

یک مشکل برای CPSC است بدانند که پس از: یک شرکت یا یک صنعت کامل است. مقامات آژانس نیز با تلاش صنعت آسانسور ادعا می کنند که شکاف مشکل ممکن است ناشی از آسانسور نصب نیست و طراحی آن بالا بردن شک و تردید بیشتری در مورد چه کسی مسئول است, به گفته مقامات آژانس صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن به بحث داخلی مذاکرات.

نتیجه این است که بیشتر به تاخیر می اندازد.

“صنعت می تواند این مشکل را حل 10 بار بیش از در این زمان آن را به هر آژانس فدرال گفت:” یک مقام ارشد آژانس رسمی.

رابرت آدلر که در زمان بیش به عنوان رئیس بازیگری که Buerkle چپ در بیانیه ای گفت که کوچک نظارتی آژانس فاقد منابع را به عقب براند برابر صنعت مخالف است.

“در یک دنیای کامل, ما هرگز مجبور به انتخاب اولویت دادن به یک خطر ایمنی بیش از دیگری است. اما واقعیت تاسف است که این سازمان هرگز به درستی تامین می شود. تا زمانی که اتفاق می افتد, ما تریاژ مسائل” آدلر گفت. “اما من می توانم به شما اطمینان دهم هر کودک مرگ من را نگه می دارد تا در شب, و ما در حال بررسی تمام گزینه ها برای این موضوع است.”

***

یکی دیگر از آسانسور حادثه نیز به تازگی ظاهر — یک مورد است که نشان می دهد چگونه تلاش برای هشدار به مقامات می تواند خنثی و امتیاز به این احتمال که این حوادث بسیار گسترده تر از باور.

در پاییز گذشته مت Reber سعی در هشدار CPSC به یک آسانسور به دام افتادن حادثه با استفاده از وب سایت سازمان تعیین شده برای گزارش بالقوه محصول مشکلات ایمنی. SaferProducts.gov ایجاد شده برای این منظور است.

Reber حادثه صورت گرفت در سال 2017, زمانی که او و خانواده اش اجاره یک خانه با یک آسانسور مسکونی در کارولینای شمالی در بانک های خارجی. دخترش نورا, 2 ساله بود که او گرفتار شدم بین آسانسور لولایی درب و آکاردئون درب Reber گفت. Reber گفت که او سعی به باز کردن درب بیرونی, اما آن را قفل شده بود. او موفق به کنجکاوی آن را باز کنید به اندازه کافی برای دیدن دختر خود را ایستاده در آسانسور هست. آسانسور شده اند باید به نام طبقه بالا به عنوان نورا ایستاده بود و در این فاصله به دقت از دست رفته ،

Reber و اچ کشیده نورا قبل از, آسانسور, فرود, او گفت:.

مدت کوتاهی پس از این حادثه Reber گفت: او به نام اجاره شرکت آسانسور تعمیر و نگهداری شرکت و ASME به گزارش آنچه اتفاق افتاده است.

“هیچ کس مسئولیت” او گفت:. “هر کس فقط با اشاره انگشت در کس دیگری.”

پس از ارسال مقاله Reber تصمیم گرفت به گزارش SaferProducts.gov.

در فرم آنلاین یک کپی از آن او به اشتراک گذاشته شده با پست Reber اشاره کرد که “خواندن داستان در مورد آنچه اتفاق افتاده است به کودکان دیگر به نظر من دختر من بسیار خوش شانس است . . . به همین دلیل نصب و راه اندازی این فضا است نه یک نیاز است که فراتر از من است.”

اما او نمی دانست آسانسور تولید کننده و یا نام مدل. این یک ساحل اجاره خانه. بنابراین او به ترک این زمینه خالی است.

در پاسخ Reber دریافت فرم متوجه گفتن خود را امن تر محصولات گزارش رد شد چرا که اطلاعات از دست رفته.

او هرگز دریافت هر گونه پیگیری از سازمان با وجود خروج خود را از اطلاعات تماس.

در مورد خواسته Reber را مورد CPSC گفت: این چک کردن به آنچه اتفاق افتاده است.

***

به تازگی مایک و Brandi هلوی رانندگی شد از خانه خود در نزدیکی آتلانتا به اورلاندو. این می شده است نزدیک به یک دهه پس پسر خود یعقوب را به شدت مجروح شد در یک آسانسور مسکونی حادثه. یعقوب در حال حاضر 12 نمی تواند راه رفتن و یا صحبت کردن. آنها رانندگی به یکی دیگر از جلسه درمان برای یعقوب زمانی که آنها متوجه شدند در مورد آنچه اتفاق افتاده در ایالت یوتا است.

یک کودک دیگر, یکی دیگر از آسانسور.

این نوع سناریو آنها بوده است هشدار در مورد سال از جمله ماه آوریل گذشته هنگامی که در حال بازدید CPSC دفتر مرکزی در Bethesda, Md., به درخواست این سازمان به عمل آورند.

“این فقط رفتن به ادامه” Brandi هلوی گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>