سالگرد تولسا مسابقه کشتار زنده خواستار غرامت

در 31 ماه مه سال 1921 سفید اوباش صحنه یک دو روز قتل عام پر رونق سیاه در شهر اوکلاهما نصب یکی از خونین ترین حملات نژادپرستانه و خشونت در تاریخ ایالات متحده آمریکا.

پس از یک مرد سیاه و سفید در تولسا شد متهم به آزار یک زن سفید مسلحانه اوباش پشتیبانی شده توسط اجرای قانون و مقامات شهر با هجوم به گرینوود محله ای که در آن 35 بلوک از خانه کسب و کار کتابخانه و بیمارستان و مدارس و کلیساها نابود شدند ظرف 14 ساعت.

ده ها تن از خانواده های بی خانمان را رها شدند و صدها نفر کشته شدند. این شهر یک بار-مشهور سیاه و سفید “وال استریت” هرگز بهبود.

نزدیک به 100 سال بعد مقامات در تولسا طرح به حفر آنچه مشکوک است یک گور دسته جمعی بعد از باستان شناسان کشف “بزرگ ناهنجاری” در نزدیکی یک قبرستان امید به کشف مقیاس یک تراژدی است که پژواک از طریق مدرن آمریکا است.

در سالگرد تولسا نژاد قتل عام گروه های حقوق بشر نیز تمدید خواستار پرداخت غرامت به خانواده های نهفته قتل و خشونت است.

حفاری پروژه اعلام کرد در اوایل این سال را “ایجاد وجود یا عدم وجود انسان باقی می ماند تعیین ماهیت interments و به دست آوردن اطلاعات برای کمک به اطلاع رسانی گام های آینده در این تحقیقات از جمله بازیابی مناسب تلاش های” این شهر اعلام کرد, در بیانیه ای.

“تنها راه برای حرکت رو به جلو در کار ما را در مورد آشتی در نیویورک است که به دنبال حقیقت صادقانه” تولسا شهردار GT به bynum در بیانیه ای گفت. “همانطور که ما برای باز کردن این تحقیقات 99 سال بعد وجود دارد هر دو ناشناختهها و حقایق را کشف. اما ما متعهد به بررسی آنچه اتفاق افتاده است در سال 1921 از طریق جمعی و روند شفاف — پر کردن شکاف ها در شهر ما سابقه و ارائه شفا و عدالت به جامعه ما است.”

مجموعه ای برای شروع در 1 آوریل, حفاری شده است به تعویق افتاد و در پی این بیماری همه گیر کوروناویروس.

در حالی که Covid-19 شیوع تاخیر در ریشه از مهم اما اغلب نادیده گرفته شده قسمت در امریکا خونین تاریخچه حقوق بشر سازمان اصرار مقامات اوکلاهما به “سرعت عمل” به ارائه غرامت به, هنوز هم زندگی قربانیان و فرزندان خود و به منظور فراهم روشن قانونی راه را برای ساکنان به فایل مدنی ادعاهای مربوط به قتل عام.

“دهه سیاه رفاه و میلیون ها دلار سخت به دست آورده ثروت محو شد در ساعت اما هیچ کس تا کنون پاسخگو باشند و هیچ جبران شد تا کنون پرداخت و گفت:” Dreisen هیت ما برنامه حمایت افسر دیده بان حقوق بشر و نویسنده 66-صفحه گزارش جزئیات مورد پرداخت غرامت. “مقامات دولت این فرصت را دارند که به طور کامل روی چیزی حساب کردن با این تاریخی و معاصر اشتباهات در نهایت انجام آنچه آنها باید انجام داده اند مدت ها پیش ارائه غرامت به قتل عام فرزندان و مردم در تولسا امروز.”

پس از کشتار — بعد whitewashed به عنوان “شورش” — اوکلاهما اعلام وضعیت حکومت نظامی منتقل سیاه ساکنان را به اردوگاه های اقامت اجباری و موفق به تعقیب یک فرد برای هر جرم و جنایت.

میراث خود را باقی می ماند یک لکه تیره در تاریخ دولت پس از اسارت بازسازی و Jim Crow-دوره مشخص شده توسط عمومی lynchings وآغاز حبس در حال ظهور از برده داری.

در این سال اوکلاهما وزارت آموزش و پرورش است که انتظار می رود به عنوان سمبل قتل عام تاریخ آن به دوره های آموزشی برای اولین بار.

قتل عام جدید دریافت توجه در اوایل این سال به عنوان یک رویداد مرکزی در تحسین HBO سری مراقبان.

اما قتل عام سالگرد این سال می رسد در میان تظاهرات گسترده علیه قتل سیاه آمریکایی توسط افسر پلیس های گالوانیزه جنبش های توده ای خواستار عدالت و پایان دادن به خشونت پلیس و تاریخی نژادپرستانه و خشونت است.

“تولسا و خارج از غرفه برای مخرب کشتار در کشتار اما نژادپرستانه سیستم سیاست ها و شیوه های که صدمه سیاه Tulsans بیش از چند دهه نیست منحصر به فرد” Ms هیت در بیانیه ای گفت. “در بسیاری از تولسا است کوچک از ایالات متحده است.”

در حالی که صدها نفر از تولسا ساکنان در حال تظاهرات علیه خشونت پلیس پس از قتل جورج فلوید در مینیاپولیس چندین سازمان و کلیساها نیز برگزاری یادبود و رویدادهای دیگر به مناسبت این فاجعه را 99 سالگرد.

“من شوکه متاسفانه آنچه اتفاق افتاده در مینیاپولیس, اما آن را فقط به انگیزه بیشتری برای مبارزه با نژاد پرستی و انگیزه بیشتری برای مبارزه با نژادی سهام از نظر ما policing عدالت کیفری و اصلاحات در این کشور” کشیش رابرت ترنر که ورنون AME Church جان سالم به قتل عام گفت: ABC وابسته KTUL.

Tulsa ساکنان نیز اعتراض و سوگواری پس از قتل پلیس از رانندگان ترنس Crutcher در سال 2016; افسر پلیس که به کشته شدن او شد به جرم قتل نفس و وزارت دادگستری پروب نیست فایل هر اتهامات مربوط به حقوق مدنی سوء استفاده.

“ما باید درک کنند افرادی که تلاش کرده اند به اگزوز تمام معنی مانند ما رای ما ثبت دادخواست ما ماه مارس” کشیش ترنر گفت. “برخی از مردم فقط نا امید و این تنها راهی است که آنها دریچه. آنها می تواند دریچه چرا که در هنگام قدرت می شود که نمی شنوند شما زمانی که شما عمل مودبانه آنها در پیدا کردن راه های دیگر به عمل می کنند.”

Whilea “یک حساب برای کشتار و قتل مورد نیاز است و عقب افتاده” پوزش و بزرگداشت تنها یک بخش ضروری از فرایند اما “کافی” با توجه به جفری رابینسون, ACLU معاون حقوقی مدیر و مدیر, Trone مرکز برای عدالت و برابری.

“درست حساب نیاز به عمل و رهبران جوامع نهفته در تولسا باید انتظار عمل زمانی که آنها صحبت می کنند به شهر در مورد ساخت چه چیزی اشتباه است راست, دوباره,” او گفت:.

این استدلال برای پرداخت غرامت نیز همچنان در واشنگتن که در آن اعضای کنگره تلاش کرده اند برای سال معرفی قانونی که به طور رسمی ایجاد یک کمیته برای توسعه طرح به “به حساب وحشیانه بدرفتاری آمریکایی های آفریقایی تبار در طول chattel برده داری, Jim Crow تفکیک و پایدار سازه نژاد پرستی به جامعه ما بومی” می نویسد تگزاس کنگره شیلا جکسون لی.

متن قطعنامه مجلس نمایندگان 40 می گوید که آن را “آدرس اساسی بی عدالتی و ستم خشونت و رفتارهای غیر انسانی برده داری در ایالات متحده و 13 مستعمرات آمریکایی بین 1619 و سال 1865” را از طریق یک کمیسیون است که مطالعه ایجاد یک کمیسیون برای مطالعه و در نظر گرفتن یک “ملی عذرخواهی” برای برده داری و پس از آن “نژادی و تبعیض اقتصادی علیه آمریکایی های آفریقایی تبار” و تاثیر در میان سیاه جوامع امروز است.

آن مقدمه این است که به ویژه فوری “با ظهور و normalisation سفید supremacist عبارت” تحت دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ریاست جمهوری آقای جان لی نوشت.

“هر چند منتقدان استدلال کرده اند که این ایده از پرداخت غرامت است که بیاستفاده سیاسی یا مالی تمرکز خود را بر روی پول نتواند نقطه HR 40 کمیسیون, دستور,” او گفت:. “هدف از این تحقیقات تاریخی است را به جامعه آمریکا به حساب با ما چگونه گذشته تحت تاثیر شرایط فعلی از آمریکایی های آفریقایی تبار و امریکا به مکانی بهتر با کمک واقعا محروم.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>