تجزیه و تحلیل: همانطور که نتانیاهو ادعای پیروزی اسرائیل از دست می دهد ایالات متحده دموکرات

تامین امنیت پایدار در دستور است و تنها نتانیاهو فوری ترین چالش است. او مدتها در انتظار محاکمه به اتهام فساد مالی شروع می شود و بعد از این ماه برای اولین بار در یک نشسته نخست وزیر اسرائیل. نتانیاهو می تواند قلب را که شبح او کیفرخواست بود به اندازه کافی برای منصرف کردن آشکار کثرت رای دهندگان از حمایت او. او یک کمپین است که در آن او حمله اسرائیل عرب اقلیت bemoaned دشمنان خود را در رسانه ها و یک بار دیگر خود را مورد ستایش قرار داد, از اوراق قرضه با رئیس جمهور تهمت که doled یک امتیاز پس از دیگری به نتانیاهو دولت است. دوشنبه شب حتی اگر آن را به دور از روشن او را به بازگشت به قدرت نتانیاهو در مواجهه ملت و به آنچه که به طور موثر یک سخنرانی پیروزی.

اگر چه نتانیاهو ممکن است احساس توجیه خود را در جناح راست دستور کار — که تهمت حمایت کرده است به شدت با آن شتاب یافته موازی فرایند است که مفاهیم بزرگ برای آینده ایالات متحده و اسرائیل روابط. آمریکا دموکرات ها به طور فزاینده ای با احتیاط از نخست وزیر اسرائیل و مسیر خود را اصلاح می کند. و وجود دارد در حال رشد شکاف میان یهودیان آمریکایی به ویژه نسل جوان و اسرائیل رای گیری عمومی.

این در stark نمایش در آمریکا کمیته امور عمومی اسرائیل در کنفرانس سالانه این هفته است. مبارزه با نفوذ ترین طرفدار اسرائیل سازمان در واشنگتن و یک عامل اصلی در این شهر سیاست است. اما برخی از کاندیدان پیشتاز برای حزب دموکرات نامزدی ریاست جمهوری تصمیم گرفتند از شرکت در این سال از جمله بیشتر به طور قابل توجهی دیابت برنی ساندرز (I-Vt.), دموکراتیک سوسیالیستی است که می تواند کشور یهودی رئیس جمهور. ساندرز نه تنها مودبانه دعوت خود را به آدرس AIPAC; او با صدور بیانیه ای حمله به سازمان دادن یک پلت فرم به راست اعداد و ارقام از جمله کشیشان پروتستان و ملی سیاستمداران اروپایی که “ابراز تعصب و مخالفت با پایه حقوق فلسطینی.” او مارک نتانیاهو “ارتجاعی نژادپرستانه.”

اسرائیل U. N. سفیر دنی Danon کار اخراج شدند پشت یکشنبه در کنفرانس تماس ساندرز “دروغگو و جاهل احمق یا هر دو.” خود نتانیاهو خطاب به شرکت کنندگان در کنفرانس از طریق ویدئو و گفت ساندرز اتهامات “افترا آمیز.”

“چه چیزی باعث ساندرز بیانیه رادیکال است و استفاده او از واژه “تعصب” در رابطه با حقوق فلسطینی” نوشت: پیتر Beinart هفته گذشته در جریان یهودی یک جناح چپ انتشار. “در استقرار آمریکایی گفتمان این دسته از ضد فلسطینی تعصب به سختی وجود دارد. که در مورد دهه نه تنها در میان جمهوری خواهان اما حتی در میان مترقی دموکرات.”

که شروع به تغییر: ایالات متحده همسان نیست راست رانش از سیاست اسرائیل و احساسات عمومی. “دولت اسرائیل منتقل شده است حق است. غروب رفته با آن گفت:” ایلان گلدنبرگ یک عضو ارشد در مرکز امنیت نوین آمریکا یک اتاق فکر در واشنگتن است. “یهودیان آمریکایی جامعه است.”

دیگر بیشتر میانه رو دموکرات ها یا پیام های ارسال شده و یا با حضور AIPAC در تمجید از حمایت هر دو حزب از اسرائیل در حالی که هشدار در برابر هر گونه حرکت می کند که می تواند به خطر اندازد که پشتیبانی می کند. اما نتانیاهو بی حرکت به نظر می رسد.

در اظهارات خود به AIPAC او پیشنهاد کرد که با موثر برکت از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت او را به حرکت به جلو با برنامه های ضمیمه سرزمین های فلسطینی در کرانه باختری است. وجود دارد یک متخصص اجماع است که الحاق و اسرائیل ساخت و ساز در یک راهرو از زمین خارج و شرق بیت المقدس را به هم پیوسته فلسطین غیر ممکن است اگر آن را در حال حاضر. باید نتانیاهو سنگ فرش با هم یک راست ائتلاف الحاق خواهد بود یک چیز مطمئن است. رو به مرگ راه حل دو کشور مستقل اسرائیل و فلسطین متحده موجود side-by-side — هدف استراتژیک پی در پی آمریکا, دولت, دنبال, تا زمانی که مغلوب ساختن پیشی جستن — می میرند نهایی مرگ است.

این سوال اجتناب ناپذیر است که چه مسیر واشنگتن ایجاد خواهد دنبال زمانی که آن را می شود روشن فلسطینی ها باقی خواهد ماند marooned در یک زمین بدون خود حاکمیت دولت یا کامل حقوق سیاسی. به دلیل ارزش گلدنبرگ گفت: امروز جهان بینی دموکرات ها را به طور فزاینده ای به اولویت بندی اهمیت یک دولت دموکراتیک بر حفظ نامحدود اشغال نظامی. “در 10 تا 15 سال با راه حل دو کشور دیگر قابل دوام با اسرائیل الحاق بخش هایی از کرانه با آپارتاید مانند سیستم در محل این ناگزیری” او گفت:.

در میان دموکرات ها ساندرز است که احتمالا جلوتر از منحنی در تاکید بر اهمیت حقوق فلسطینی. “برنی منتقل شده مکالمه به طور قابل توجهی نسبت به داشتن بیشتر بحث باز و او به طور فزاینده ای نشان دهنده یک دیدگاه که شایع, اگر نه غالب در داخل حزب دموکرات گفت:” گلدنبرگ که پشتیبانی از نامزدی سناتور. الیزابت وارن (D-جرم.).

“هر آنچه که اتفاق می افتد با ساندرز نامزدی آن است که در حال حاضر با داشتن یک اثر مثبت هم برای اسرائیل و یهودیان آمریکایی” نوشت Anshel Pfeffer در مرکز و چپ روزنامه اسرائیلی “هاآرتص” با این استدلال که AIPAC نفوذ پایانی به عنوان یک نتیجه از آن overeager آغوش نتانیاهو. “اکثر یهودی دموکرات ها ممکن است از او حمایت, اما ساندرز است گفت: آنچه که بسیاری از آنها در حال فکر کردن — قطعا جوانتر یهودیان: نه تنها که نتانیاهو و دولت او هستند نژادپرستانه اما که یهودی-آمریکایی استقرار فعال است نتانیاهو برای بیش از حد طولانی است.”

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im