Amtrak ساخت ‘محافظ’ بلیط nonrefundable, استقبال شرکت های هواپیمایی مانند کرایه سیاست

آغاز مارس 1, Amtrak محبوب “بهینه ساز” بلیط خواهد بود nonchangeable و nonrefundable پایان دادن به محبوب سیاست است که به مسافران انعطاف پذیری به rebook اگر خود برنامه سفر را تغییر داد.

قوانین جدید نیز ایجاد محدودیت برای استاندارد کرایه راه آهن گفت.

Amtrak گفت: تغییرات اجازه خواهد داد که این شرکت به معرفی بیشتر “deep-تخفیف” فروش بلیط و افزایش ridership و درآمد در یک سیستم است که حمل به عنوان بسیاری از 32.5 میلیون مسافر در سال است.

اما این حرکت به احتمال زیاد به طور گسترده ای به عنوان نشانه دیگری از افغانستان را تکامل را به یک سیستم است که در عمل بیشتر شبیه به یک شرکت هواپیمایی با هزینه های اضافی و nonrefundable کرایه. تحت رهبری ریچارد اندرسون, سابق, مدیر اجرایی Delta Air Lines Amtrak تبدیل به بیشتر های هواپیمایی مانند شیوه از خدمت آماده وعده های غذایی به معرفی لغو مجازات است.

معاون اجرایی رئیس جمهور راجر هریس که Amtrak ارشد بازاریابی و درآمد افسر و همچنین سابق شرکت هواپیمایی اجرایی گفت: قوانین جدید در اطراف low-end کرایه یک تجارت است که اجازه خواهد داد که راه آهن را “بسیار پایین ترین نرخ حتی پایین تر است.” برای مشتریان که در حال حاضر خرید با کمترین هزینه بلیط آن را به معنای پایان بازپرداخت.

“به عبارت دیگر هنگامی که شما آن را خریداری شما از آن استفاده کنید و یا شما از دست دادن آن” هریس گفت.

برخی از طرفداران و گفت: باید یک فرصت به وزن در تغییرات به دلیل Amtrak دریافت پول مالیات دهندگان.

“Amtrak علنا بودجه فدرال و ایالتی دلار و آنها باید اجازه می دهد به ارائه ورودی در این نوع از طرح های پیشنهادی قبل از تصویب رسید. که در سطح پایه از شفافیت است که ما انتظار داریم” گفت: Sean شلوار جین-گیل, معاون رئیس جمهور از سیاست و امور حکومتی برای مسافران راه آهن انجمن.

[Amtrak پلیس استراتژی: بیشتر افسران داخل قطار کمتر در ایستگاه]

این تغییر به شرح زیر گزارش در کسب و کار خودی در ماه دسامبر در یک درز Amtrak یادداشت تخمگذاری برنامه ریزی کرایه محدودیت. Amtrak شده است قوانین سفت در اطراف بلیط بازپرداخت و لغو برای چندین سال. سیاست شرکت دادن کامل بازپرداخت به دارندگان بلیط به پایان رسید دو سال پیش هنگامی که آن را معرفی 25 درصد لغو مجازات است.

چنین مجازات شده اند هنجار در صنعت هواپیمایی است که می گوید که nonrefundable کرایه کمک به حفظ بلیط مقرون به صرفه است. خطوط هوایی ایالات متحده جمع آوری شده معادل 2.7 میلیارد دلار در رزرو-تغییر و لغو هزینه ها در سال 2018 با توجه به داده ها از ایالات متحده آمریکا اداره آمار حمل و نقل.

Amtrak به گفته مقامات آنها پیش بینی می کنند که این تغییر جدید و هزینه های لغو خواهد شد عملکرد حدود 10 میلیون دلار در سال است.

جزئیات محدودیت های موثر بر عمدتا “محافظ” و “ارزش” بلیط به شرح زیر است:

●مسافران که خرید محافظ فارس خواهد بود قادر به لغو یا تغییر برنامه سفر تا 24 ساعت پس از خرید. بعد از 24 ساعت بلیط خود را تبدیل خواهد شد nonrefundable و هیچ تغییر و یا ارتقاء خواهد شد مجاز است.

در حال حاضر, بهینه ساز, بلیط, Amtrak ترین تخفیف را می توان لغو هر زمان قبل از خروج — با 25 درصد هزینه لغو و تغییر بدون پرداخت هزینه.

●محدودیت های استاندارد و یا مقدار کرایه را سفت به طوری که 25 درصد مجازات ممکن است درخواست برای لغو یا 15 درصد جریمه برای تغییرات ساخته شده در عرض دو هفته از خروج مگر اینکه مسافر است تغییر و یا ارتقاء رزرو در همان قطار و یا روز را به عنوان اصلی رزرو.

امروز استاندارد فارس به طور کامل قابل استرداد اگر لغو هشت روز یا بیشتر قبل از خروج است. اگر لغو کمتر از هشت روز قبل از عزیمت 25 درصد فسخ کند.

●مسافران برگزاری, انعطاف پذیر, کسب و کار و Acela کلاس اول بلیط حق بیمه ادامه خواهد داد برای لذت بردن از انعطاف پذیری لازم برای ایجاد تغییرات و دریافت هزینه کامل تا لحظه خروج. کسانی که کرایه ها بسیار گران تر از محافظ و ارزش کرایه.

شلوار لی-گیل گفت: اگر این تغییرات واقعا به نفع مسافران Amtrak باید سهم خود را تجزیه و تحلیل.

“اگر این واقعا فراهم می کند هزینه های پایین تر گزینه برای مسافران با انعطاف بیشتری برنامه سفر پس از آن من مشکوک اعضای ما می تواند زندگی می کنند که با معاوضه—اگر ما می خواهم برای دیدن Amtrak داخلی برآورد مالی اثرات مسافران ساخته شده” شلوار جین – گیل گفت.

“با این حال ما اعضای صریح در مخالفت خود برای ماه مارس نسبت به سبک هواپیمایی و خدمات و ما با کنگره به مخالفت با فلسفه است که انتظار دارد هر جنبه از پردازنده تجربه بود پولی در یک اینچ از زندگی خود را,” او گفت:.

[تهمت است دوباره درخواست کنگره به بریده بریده Amtrak بودجه]

Amtrak به حال یک رکورد 32.5 میلیون مسافر در سال مالی 2019 و گزارش مالی نقاط عطف بیش از حد. شرکت رهبران می گویند سرمایه گذاری و عملیاتی تغییرات آنها را ساخته اند در حال بازده نتایج. Amtrak اضافه شده nonstop Acela سرویس بین منطقه و نیویورک در پاییز گذشته زایش تا قطار داخلی با فرش های جدید صندلی و بالشتک و به روز رسانی ملافه و حوله و ملحفه ها در آستین
فاصله اقامت. آن را تا به بازرسی و نگهداری سیستم WiFi روی قطار, مدرن, منو, بهبود پاکیزگی حمام آن و اضافه شدن امکانات جدید از جمله شیر سوئیت — در چندین ایستگاه های بزرگ.

برای جذب بیشتر مسافران این افزایش تا فروش تبلیغات اضافه کردن بیشتر خرید-یک-دریافت یک بلیط فروش. این شرکت می گوید این فشار خواهد شد و حتی بیشتر عمیقا با تخفیف کرایه ارائه می دهد جدید خود را با کرایه قوانین از جمله آن Acela و از راه دور قطار.

[Amtrak سیاهی رکورد ridership درآمد برای سال مالی 2019]

Amtrak می گوید هیچ برنامه ای برای اضافی تغییر سیاست برای افزایش درآمد خود را از هزینه ها مانند تحمیل چمدان محدودیت به عنوان شرکت های هواپیمایی انجام دهد. راه آهن را در چمدان سیاست سخاوتمندانه تر از هر هواپیمایی اجازه می دهد هر مسافر دو موارد شخصی و دو حمل فایرفاکس به همراه دو کیسه چک رایگان.

اما هریس گفت: این شرکت ممکن است نقد و بررسی سیاست.

“ما باید آن را بررسی کرد. “اما من فکر نمی کنم ما در حال رفتن به مانند یک شرکت هواپیمایی که به طور ناگهانی می گوید من 30 دلار برای کیسه خود را. . . . من فکر نمی کنم که ارزش گزاره که ما ارائه می دهیم.”

هنوز هریس گفت: این راه آهن است که مصرف برخی از درس از صنعت هواپیمایی برای کمک به اجرای کسب و کار موثر تر و بدون کاهش درخواست تجدید نظر از قطار که ارائه مقدار زیادی از legroom نیست, انعطاف پذیر صندلی و هیچ میانه صندلی.

“وجود دارد درس های آموخته از شرکت های هواپیمایی, اما من فکر نمی کنم ما همیشه باید یک شرکت هواپیمایی و یا مانند یک شرکت هواپیمایی” هریس گفت. “ما در حال تلاش برای گرفتن مردم از ماشین های داخل و خارج از کمتر-کربن-کارآمد اشکال حمل و نقل بر روی قطار. و یکی از راه های ما است که به کرایه بیشتر مقرون به صرفه برای بخش های جدید از جمعیت است.”

ادامه مطلب:

پایان یک سنت آمریکایی: این تصادف مرگبار ماشین ناهار خوری

Amtrak در طلب آن به 2 ساعت سی-n. y. سفر, اما آن را به مقدار زیادی بیش از سریعتر قطار

در زمان تحویل جدید Acela قطار مجموعه در معرض خطر Amtrak بازرس کل می گوید:

محلی خبرنامه: رسانه های محلی (ساعت 8 صبح) | بعد از ظهر وزوز (4 p. m.)

مانند PostLocal در Facebook | Follow @postlocal در توییتر | آخرین اخبار محلی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im