تمام خشم: چرا ما باید عصبانی در کتاب های کودکان بیش از همیشه

Two تابستان پیش من در وسط یک مشکل پیش نویس برای کودکان کتاب. من قهرمان شد, شبح, اما این همه من می دانستم که. شک رخنه. اینکه دقیقا چه چیزی بود که من نوشتن ؟ سپس سرنا ویلیامز تا به حال یک روز بد در زمین تنیس و همه چیز تغییر کرده است.

شما احتمالا شاهد تصاویر. زمانی که ویلیامز از دست خلق و خوی خود را در سال 2018 به ما باز, نهایی, هر ثانیه از خشم اشاره انگشت او را در داوری شکستن او راکت تنیس – دستگیر شد توسط یک لنز. در حالی که خشمگین نر بازیکنان تنیس به ندرت آن را فراتر از بخش ورزشی یک ورزشکار زن را در خشم شد و منحصر به فرد به اندازه کافی برای پخش در مقابل صفحات در سراسر جهان است. استرالیا روزنامه به تصویر کشیده ویلیامز به عنوان یک چیز عجیب و غریب غول بچه در بدنام کارتون. بعد از آن سال #TimesUp و #MeToo جنبش به دست آورده حرکت سوخت توسط خشم زنان امتناع از سکوت می شود هر بیشتر. در یک مصاحبه با Vogue که پاییز اهسته priestess سرد قمر والر-پل صحبت در مورد زنان خشم به عنوان اگر آن را یک نوع هنر است. “من همیشه در بر داشت زن خشم بسیار جذاب,” او گفت:.

از جایی که من نشسته بود آن صدا مانند یک دره. لمس کاغذ درون من روشن شد. من کتاب کودکان طوفان شروع به شکل گرفتن به درستی با یک قهرمان بود که “متولد raging”: فرانکی ریپلی.

اگر چه خانواده اش خوشحال است یکی فرانکی فرار 11 ساله با یک خلق و خوی با توجه به افراط و. او گهگاه مجموعه آتش به همه چیز انتقاد درب و فریاد. اما مانند بسیاری از فرزندان او است که هرگز اجازه داده می شود به طور کامل کشف بیان و یا آزادی او در خشم. در اوایل کتاب او گفت: در زمان مفتخر سنت برای رفتن به اتاق او تا زمانی که او آرام. او خلق و خوی writhes در درون او از جان گذشته به بیان و شنیده می شود. این خود منجر به تعجب او به عنوان تمبر از پله ها بالا: “چه اتفاقی می افتد به احساسات قوی اگر شما مجاز به آنها را احساس می کنید? که در آن آنها بروید?”

ما به زودی پیدا کردن. یک فاجعه طبیعی دستمال مرطوب از کل ایجاد کرد و فرانکی می میرد. یک بیت. همه که حل نشده درنده خویی در درون او مانع او از مرگ به درستی. او forges جدید وجود به عنوان یک poltergeist – the angriest شبح وجود دارد.

در طول نوشتن از طوفانمن کمی نگران است. او شخصیت کمی است ؟ من باید تن آن پایین ؟ ویرایشگر من به نظر نمی رسد فکر می کنم. اگر هر چیزی او خواست فرانکی ، (در یکی از به یاد ماندنی, ایمیل او پیشنهاد کرد “شاید هالک او را کمی بیشتر؟”) هنوز هم نگران بودم: چگونه من عصبانی دختر بود دریافت کرد ؟ او می خواهد pilloried مانند سرنا?

اما زنان پشت #ملاقاتoo نشان داده است, من وجود دارد, ایمنی, نه به ذکر است اعتبار در اعداد است. در جستجوی همبستگی من skulked در اطراف کتابفروشیها و توییتر درخواست خوانندگان کتابفروشان و نویسندگان که در آن دیگر عصبانی بودند امید به زیرخاک در اوردن برخی از ارواح قوم و خویشی.

هنگامی که آن را به کلاسیک مری لنوکس در راز باغ پیشنهاد شد اما نزدیک تر خواندن نشان می دهد مریم بیشتر ناراضی از قهر یک کودک نادیده گرفته شده که “به نظر می رسید هرگز به واقعا هر کسی دختر کوچک”. ما اغلب به ما گفته شده در صفحات مادلین l’انگل را , چین و چروک در زمان است که شخصیت اصلی مگ عصبانی است اما با استانداردهای مدرن او خشم می تواند به راحتی سقوط به “قاطعانه” و یا فقط “بد” رده. (و یا حتی جرات آن را می گویند من عادی است؟) چند حتی پیشنهاد Anne of Green Gables و پی پی جوراب بلند که مرا به تعجب آنچه که استانداردهای ما حتی تعریف زن خشم در ادبیات کودکان.

در بسیار دوست داشتنی کلاسیک های قدیمی تر که هنوز خواندن و امروز ما نیز باید سنت عصبانی دختران بر این باورند که آن را “بد” کنار آنها است که آنها باید یاد بگیرند به کارشناسی کارشناسی ارشد و یا کنترل خشم خود و اغلب پاداش برای انجام این کار است. جو در زنان کمی همیشه احساس گناه برای او خلق و خوی برای مثال و دارل رودخانه در Enid Blyton را Malory برج است که اغلب دیده می شود “مبارزه” با او شدید خلق و خوی. برای مثال افراطی کتی Carr در سال 1872 سوزان کولیج کلاسیک What Katy Did لجباز ضربه کودک که در یک نمادین به نوبه خود از وقایع است که در حال حاضر به نظر می رسد در مورد به عنوان ظریف به عنوان یک آجر مجروح شده است و محدود به یک صندلی چرخدار تنها قادر به راه رفتن دوباره یک بار کل شخصیت تبدیل شده است. دور درس از این کتاب بی تردید است – از دست دادن خشم خود را و شما خواهد بود قابل قبول کاری شایسته عشق و قادر به آژانس.

است که می گویند شما نمی توانید تشخیص خشم در, مدرن, کتاب. من همچنین گفت: در مورد تند و تیز نا امید ترشرویی قهرمانان به توان کتاب برای تمام سنین است. ربکا پترسون تصویر کتاب بزرگ من فریاد در شب ویژگی های رک و پوست کنده, الهام بخش, الهام بخش کودک نو پا تبیین سرخوردگی او را در هر صفحه آفرین. برای کمی مسن تر خوانندگان وجود دارد کانی در Katherine Rundell را اکسپلورر, شوخی در Eloise ویلیامز Seaglass, Fidge در Lissa اوان درخشان بحباله نکاح در اوردن, خرگوش, به نام تنها چند. برای قبل از نوجوانان و بالاتر وجود دارد Lexi در Jenny Downham را خشمگین چیز (یک حزب به یاد ماندنی صحنه در اوایل کتاب به عنوان یک عالم صغیر برای جامعه به عنوان یک کل نشان می دهد Lexi – و ما – باید مقدار زیادی به خشمگین مورد) در حالی که CJ Skuse را هیولا و سالی Nicholls’ خود را زیبا چشم هر دو عصبانی قهرمانان است.

اما این دختران و متعارف خواهران به نظر می رسد با شرایط خاص. یک: به آنها اجازه داده شود تا زمانی که این توجیه backstory است که نشان می دهد واقعه غم غفلت و یا سوء استفاده – مشاهده ژاکلین ویلسون تریسی بشر کتاب است. یا خشم خود را شکل دادن به مراقبت: خشم خود را عاری از نفس پرستی و آنها را آماده برای مادر یا مراقبت از دیگران است. دال ماتیلدا را کی رولینگ را هرمیون گرنجر, فیلیپ پولمن را شلیاق Belacqua حتی Katniss Everdeen در سری بازی گرسنگی همه صرف مقدار زیادی از زمان عصبانی شدن از طرف دیگر مردم است. برای مثال در حالی که هری پاتر صرف وسیع swathes از زمان احساس خشم در زندگی خود – به عبارت دیگر, این همه در مورد او – هرمیون فقط واقعا می شود به درستی عصبانی از طرف دیگر مردم مانند خانه الف. رولد دال ماتیلدا را با استفاده از خشم به سرنگونی Trunchbull و صرفه جویی در کل مدرسه. حتی روز پیش از گرتا Thunberg شما می توانید استدلال می کنند حمل بر این سنت بزرگ – تند و تیز یک قهرمان برای ما وقت صحبت کردن حقیقت به قدرت که عشق ما را برای عصبانی شدن از طرف ما.

آیا این به این معنی است که داستانی دختران تنها مجاز به دریافت عصبانی اگر آن را برای بیشتر خوب است ؟ و اگر چنین است آیا ما سهوا شکل دادن به زن خشم به یک حالت روايي برای دختران ؟ من نمی توانم ادعا واکسیناسیون فرزندتان از این مفهوم – که دقیقا چه اتفاقی می افتد در نهایت در طوفان. فرانکی با استفاده از خشم خود را به… شما می توانید به عنوان خوانده شده آن را به پیدا کردن.

داستان از مهربانی و عدالت اجتماعی همیشه مهم خواهد بود. اما در سن افزایش آگاهی برای فشار برای تنوع در بازار ادبیات کودکان, شاید ما نیز باید با توجه به تنوع در نمایندگی از خلق و خوی. شاید ما می تواند اجازه می دهد تا ما داستانی شد عصبانی به دلایل دیگر از دلخراش backstories و عدالت اجتماعی ؟ می تواند ما را به عبارت دیگر در حال حاضر خشم به عنوان چیزی که فقط… وجود دارد بدون نیاز به توجیه و یا شیرین است ؟ که در آن داستانی Serenas گرفتن خشمگین در گرمای رقابت ؟ خواهد دیگر فرار نمی neurotypical کودکان یا کودکان که احساس می کنید همه چیز عمیق تر پیدا کردن خود را “دیده” در راه آنها ممکن است در حال حاضر ؟

ژاکلین ویلسون با تریسی بشر کتاب (گتی)

تجاری این همراه با خطر است. Imogen راسل ویلیامز یک کتاب کودکان منتقد برای چندین روزنامه های ملی با یک دهه تجربه از بررسی کتاب های کودکان در تمام سنین است. او احساس می کند ادبیات کودکان می توان panned اگر آن را ویژگی های یک قهرمان است که بلافاصله نمی یابم. “شما می توانید نر ضد قهرمانان خزنده از چوب اما اگر یک زن منجر نشده است دوست داشتنی واقعا stirs تا خوانندگان. من بسیاری از نظرات به صورت کتاب که در آن خوانندگان می گویند که آنها نمی مانند قهرمان و به عنوان یک نتیجه آنها نمی لذت بردن از کتاب و یا ببینید که آن را به حال هر هنری شایستگی و آن را یک کم بررسی است.”

و با بسیاری از عناوین به رقابت در برابر – شاید تعجبی ندارد که زن قهرمان در حال بسته بندی شده در یک راه به آنها را به فروش برساند. که به نوبه خود می تواند ایجاد قهرمانان که تقریبا به نظر می رسد همگن; چابک دلیر گاهی اوقات عصبانی اما با دلیل خوب ذاتا نوع ذاتا خوب است. بازیکنان تیم – در نهایت. که begs سوال: اگر ما سانسور داستانی برای خود دارند, آنچه که بر روی زمین کار می کنیم و به گوشت و خون واقعی ،

“تقریبا همیشه خانواده من رعایت دیدن خشم به عنوان یک احساس منفی. در حالی که چشم از غم انگیز کودک ایجاد همدلی یک کودک عصبانی است بسیار سخت تر به ‘با’ — و بنابراین پدر و مادر اغلب خواهید دید که خشم پایین و خلاص شدن از آن می گوید:” Bonamy الیور رشد و نمو روانشناس که انجام تحقیقات به روابط خانوادگی. “این می تواند منجر به سرکوب که به نوبه خود می تواند منجر به انواع مشکلات از پایین خط خود آسیب در میان آنها است.”

الیور تنها کسی است که می بیند عواقب ناشی از خشم در حال سرکوب. در مجموعه اخیر مقالات خشم او می شود: قدرت زنان خشم, Soraya district hall یادداشت اطلاعات پزشکی بیرون, پلاستیک, و خود را بالا آمار ثبت سرکوب خشم. زنان و دختران او استدلال می کند مجاز هستند یک “خط باریک عاطفی بیان” و خشم خود را اغلب مجاز نیست. مثل کتی, دختران هنوز هم محدود بودن آنچه آنها می شود مجاز نیست.

گرتا Thunberg: یک تند و تیز قهرمان برای زمان ما که عشق ما را برای عصبانی شدن از طرف ما (EPA)

چه این را با کتاب من خرید برای کودکان, برخی ممکن است بگویند این استدلال که جنس سیاست باید در نگهداری از آن است. این معتبر است – اما به همان اندازه معتبر است که ضد استدلال که ادبیات برای کودکان بسیار سازنده وقتی که می آید به ساخت هویت جنسیتی و سیاست همه جا هستند, آیا ما آن را دوست دارم یا نه. مسلما مردم نشان می دهد ما در حفظ و سیاست از کتاب های کودکان هستند که برای آنها سیاست نیست و نیاز به تغییر.

این داستان به ما بگویید که در کودکان به شکل داستان خود را در مورد جایگاه خود را در جهان و جایگاه خود در آن است. ایده های در مورد قدرت سرکوب و کسی که دارای مشروعیت در گفتمان اجرا را از طریق جهان ما تا آنجا که آنها تا به حال.

تا شاید دختران internalising این ایده که آنها باید دوست داشتنی قبل از آنها می تواند هر چیزی دیگری نیست چیزی است که ما فقط می توانید قبول منفعلانه کنه. شاید ما نیاز به اجازه می دهد بیشتر خشم در صورتهای مختلف و برای تمام دلایل مختلف. و اگر ما می خواهیم برای ایجاد یک نسل جدید است که ترس به صحبت می کنند تا شاید ما نیاز به ایجاد نیروهای زن از اختلال با بسیاری از صداها. شاید ما نیاز به کمی firestarters بیشتر از همیشه.

‘طوفان’, نیکولا اسکینر خواهد شد منتشر شده در 2 مارس توسط هارپر کالینز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>