هواپیمایی بریده بریده راه, چشم انداز و اجرایی پرداخت coronavirus خرید اینترنتی

اما آخرین به روز رسانی از دلتا, آمریکا, ایالات و خطوط هوایی جنوب غربی نشانه چقدر تلخ چشم انداز خود را برای سال آمده است. و به عنوان مسافران لغو تعطیلات کسب و کار دلسرد کردن کارکنان از ترک شهر و کنوانسیون لغو en توده مدیران صنعت نسبت به شیوع ترس عامل پس از حملات یازدهم سپتامبر ، 11, 2001 حملات تروریستی.

“ما بی سابقه ای در قلمرو” کوئن را Helane بکر نوشت: روز سه شنبه در یک تحلیلگر توجه داشته باشید. “شرکت های هواپیمایی شده است سریع برای کاهش ظرفیت و یا پارک و یا سرعت بخشیدن به بازنشستگی از هواپیما. … در گذشته آنها را منتظر به این تنظیمات.”

دلتا گفته است که برش پروازهای بین المللی به میزان 25 درصد و در مسیرهای داخلی به اندازه 15 درصد است. حامل نیز خروج آن سال 2020 مالی چشم انداز سازماندهی استخدام توقف و تعلیق آن سهام خرید مجدد برنامه.

صحبت کردن در J. P. Morgan صنعتی, کنفرانس, دلتا مدیران گفت که شیوع جهانی قطع خالص رزرو حداقل 25 درصد افت کردن آنها انتظار بدتر خواهد شد. مدیران گفت: بسیاری از عدم احاطه مسافرت داخلی با مدیر عامل اد Bastian ذکر است که این ترس که در حال حاضر نگه داشتن مسافران خانه “بیشتر شبیه به آنچه که ما دیدیم در 9/11” به عنوان مخالف به برخی از گسترده تر اقتصادی نیروی.

خطوط هوایی آمریکا در عین حال گفت: آن را به مقیاس تابستان اوج پرواز بین المللی توسط 10 درصد است. کسانی که کاهش شامل 55 درصد کاهش در اقیانوس آرام راه به عنوان شیوع همچنان به دقیق تلفات در چین, کره جنوبی و ژاپن است. آمریکا را نیز کاهش می دهد پرواز داخلی در ماه آوریل با 7.5 درصد است.

“با توجه آمریکا جغرافیایی قرار گرفتن در معرض (74 درصد داخلی) ما کمتر نگران تاثیر هواپیمایی را کاهش خدمات به کشورهای آسیایی و … بیشتر نگران کاهش ظرفیت داخلی و تقاضا” مورنینگ برایان برنارد نوشت: در یک تحلیلگر توجه داشته باشید.

در همین حال شرکت هواپیمایی متحد روز سه شنبه گفت که آن مدیر عامل و رئیس جمهور را چشم پوشیدن از خود را پایه حقوق طریق حداقل تا پایان ماه ژوئن است که در آن قصد دارد برای کاهش 20 درصد از پروازها به طور نامحدود تا زمانی که آن را می بیند تقاضا انتخاب کنید تا. حامل گفت که در داخل کشور net رزرو را فرو برد حدود 70 درصد است. ناخالص رزرو در اروپا و اقیانوس آرام در حال پایین 50 درصد و 70 درصد بود.

خطوط هوایی جنوب غربی مدیر عامل شرکت Gary کلی نیز در نظر گرفتن 10 درصد کاهش پرداخت به عنوان حامل ادعا با شیب کاهش در رزرو. (این تصمیم برای اولین بار گزارش شده توسط وال استریت ژورنال و بعد از تایید توسط واشنگتن پست.)

با توجه به اسناد عمومی, کلی ساخته شده بیش از $7.7 میلیون دلار در سال 2018 از جمله حقوق و دستمزد پایه $750,000.

در هفته گذشته در غرب گفت: این انتظار به از دست دادن 200 میلیون دلار به 300 میلیون دلار در ماه مارس به تنهایی به دلیل coronavirus که برای اولین بار شناسایی شده در چین در اواخر ماه دسامبر و گسترش یافته است به ده ها تن از کشورها است. کلی نیز در مقایسه با نامطلوب افت در فروش به پس از حملات یازدهم سپتامبر ، حملات 11 گفت: ضربه به صنعت سفر “بیشتر بود و ترس و کاملا رک و پوست کنده و من فکر می کنم که واقعا چه آشکار این زمان.”

هواپیمایی سهام را ضربه سخت شده طی ماه گذشته اما ظهور کمی سهشنبه به عنوان بازار نوسان در کلمه ای که کاخ سفید مشغول به کار بود در اقتصادی مقابله به کوروناویروس.

مقامات نکرده صدور هر گونه محدودیت در مسافرت داخلی. اما مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری گفت: افراد مسن و کسانی که با زمینه ای شرایط پزشکی باید به جلوگیری از “غیر ضروری سفر مانند سفرهای طولانی هواپیما.” اما روشن است airlines احساس سوزش حتی بدون شرکت احكام — و که آنها نمی نگه داشتن تنفس خود را. ایران و JetBlue در حال حاضر به قطع خدمات داخلی.

قوی تر راهنمایی می توانید از خطوط هوایی در تنگه. صنعت کشتی کروز مواجه است خود را از بحران پس از وزارت امور خارجه هشدار داد مسافران در برابر گرفتن سفرهای طول شیوع کروناویروس و آمریکا مقامات بهداشتی مانع برخی از کشتی ها از قایقرانی. سهام محبوب خطوط کروز چهار آمریکایی به عنوان مسافر سوار دو کارناوال کشتی آلوده شد با کروناویروس در دو ماه گذشته.

اگر هر چیزی, عمده حامل انتظار دارند برخی از صرفه جویی در هزینه های پس از قیمت نفت به حال خود بزرگترین اسلاید پس از جنگ خلیج فارس در سال 1991. اما تحلیلگران با احتیاط از اثرات موج دار شدن برای کل اقتصاد است.

“این یک اکوسیستم” گفت: Teal گروه تحلیلگر ریچارد Aboulafia. “این است که یک بخشی از اقتصاد هر دو در تولید و خدمات که واقعا ملموس ترین و آسیب پذیر ترین.”

روز دوشنبه رئیس جمهور تهمت و گفت: او از کنگره برای کاهش مالیات حقوق و دستمزد و ارائه کمک به کارگران ساعتی از درد و رنج اقتصادی خرید اینترنتی از شیوع ویروس. او همچنین گفت که او به دنبال کمک به شرکت هواپیمایی و هتل و کروز صنایع. اما روشن نیست که آیا او از کنگره برای کمک به این صنایع و یا اگر او فکر او می تواند آن را به تنهایی.

صبح روز سه شنبه دلتا را Bastian وجود دارد گفت: “شکی” صنعت هواپیمایی را نوعی مداخله دولت.

“امیدوارم ما شروع به دیدن برخی از نور در انتهای تونل قبل از عظیم تغییرات ساختاری” باستین گفت.

خارجی حامل شد به سختی ایمنی بدن. Norwegian Air Shuttle آسا گفت: آن را لغو 3,000 پرواز از طریق اواسط ماه ژوئن. آن را نیز به طور موقت تخمگذار کردن کارگران به سوار شدن از بحران است. حامل اروپا نیز قطع مسیرهای به و از ایتالیا که در آن دولت دستور داده است تا در سراسر کشور مستند.

Loizos Heracleous یک کارشناس صنعت حمل و نقل هوایی در بریتانیا وارویک مدرسه کسب و کار گفت: برآوردهای وجود دارد که coronavirus می تواند هزینه حمل و نقل هوایی صنعت به یک پنجم از درآمد خود را و یا نزدیک به $219 میلیارد دلار است. خیلی بستگی به زمانی که ویروس موجود است و چگونه به سرعت اقتصاد جهانی پرش به عقب.

“صنعت حمل و نقل هوایی در حال حاضر تحکیم بیش از چند سال گذشته به خصوص در اروپا که در آن بازار بسیار رقابتی است” Heracleous گفت. “با اضافه شدن فشار ایجاد شده توسط coronavirus از آن خواهد شد جای تعجب نیست برای دیدن ضعیف تر هواپیمایی بیرون رفتن از کسب و کار و یا خریداری شده توسط شرکت های رقیب.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>