افغان سرکوب نوروز, جشن, ترس از گسترش ویروس

کابل — هر بهار و در اولین روز از سال جدید فارسی, هزاران نفر از افغان ها گله به آبی گنبد Karte سخی حرم به دعا پیک نیک و افتخار مرده. خانواده ها سرگردان میان گور در اطراف دامنه کوه. دختران نشان می دهد درخشان در لباس های جدید. پسران پرواز بادبادک.

جشن نوروز یک بار ممنوع توسط رژیم طالبان در دهه 1990 است و پس از تبدیل شدن به یک جشن سالانه مراسم تولد دوباره و آزادی — مشاهده مدافع سرسخت ترین کشور اقلیت شیعه اما لذت می برد توسط افغان ها در تمام زمینه های.

روز جمعه اگر چه ورود نوروز را تحت الشعاع قرار بود رمان coronavirus. مقامات دولت اقدام برای مهار گسترش آن بود دستور داد این روز را مراسم لغو شد و خواست عمومی برای جلوگیری از شلوغ کرده است. دامنه کوه بود اما خلوت و حرم احاطه شده توسط پلیس مسلح با پوشیدن ماسک.

در هفته گذشته 22 مورد از coronavirus تایید شده است در سراسر کشور, همه مربوط به پناهندگان افغان سیل بازگشت از درب بعدی ایران که در آن covid-19 بیماری ناشی از coronavirus کشته شدن بیش از 1400 نفر. موارد گزارش شده در کابل 400 کیلومتر از مرز اما مقامات ترس است که این ویروس می تواند به زودی رسیدن به شلوغ پایتخت 4 میلیون.

“آنها کار درست را انجام داد. این بیماری سریع گسترش می یابد و ما باید آن را متوقف کند. آن را در حال آمدن است در اینجا از چین آن را آینده از ایران” گفت: Aladi حسن, 44, یک مدیر ساخت و ساز آورده است که او سه پسر به مشاهده حرم از راه دور است. او اشاره کرد که سایت شده و هدفمند توسط طالبان و دولت اسلامی حمله. در سال 2019 یک بمب گذار انتحاری کشته و 30 نفر به وجود آمدهاند.

“تروریست ها سعی در ربودن شادی نوروز از ما” حسن گفت. “در حال حاضر ما با دو مشکل ناامنی و بیماری است.”

‘هیچ کس من می دانم که در سفر یا’

در ایران بسیار بزرگتر کشور جشن نوروز در این سال شمار به مراتب بیشتر در معرض خطر گسترش بیماری را انتقال. آن است که مهم ترین تعطیلات برای این شیعه کشور 85 میلیون و جشن می کشد دو هفته.

بسیاری از ایرانیان در طول تعطیلات سفر برای دیدار اقوام و گاهی در شهرهای دور. آنها همچنین صرف زمان با بستگان مسن که ممکن است به ویژه آسیب پذیر به کوروناویروس. مقامات بهداشتی را دلسرد مردم از ترک خانه و برخی از ساکنان تهران پایتخت گفت: آنها برنامه ریزی برای خودداری از بازدید.

“مادر من آسم و پدر من دارای مشکلات قلبی است. من و شوهرم نمی خواهد آنها مراجعه کنید این نوروز” گفت: 33 سال Maserat صاحب یک نانوایی وجود دارد. رسیده توسط تلفن او کاهش یافته است به نام کامل او به طوری که او می تواند آزادانه صحبت می کنند در مورد وضعیت در ایران. “هیچ کس من می دانم که در سفر است یا,” او گفت:.

تهران یک شهر از 9 میلیون دلار است که به طور کامل از خریداران در طول نوروز. مردم به خرید شیرینی و کوکی ها و همچنین آماده سازی بهار جداول با عدس, جوانه ها و انواع توت ها. اما در این سال و صاحبان فروشگاه گزارش ياوه فروش. Maserat گفت که او تا به حال یک مازاد محصولات پخته شده و مواد غذایی دیگر منابع.

با توجه به ابلاغ وزارت بهداشت و درمان 1,433 که مردم از coronavirus و اضافی 19,000 کاهش یافته است بیمار است. سازمان بهداشت جهانی گفته است که تعداد واقعی مرده و آلوده است که احتمالا پنج برابر بالاتر است.

شیوع بیماری به بیمار مقامات ارشد نظامی فرماندهان و اعضای پارلمان. دولت تاکنون در برابر تماس به قرنطینه مناطق آسیب دیده توسط ویروس. و با وجود هشدارهای علیه, سفر, تلویزیون دولتی نشان داد که سپر به سپر ترافیک در جاده بین تهران و قم شهر مقدس که در آن ایران اولین coronavirus موارد تایید شد.

“ما فقط باید این 10 یا 12 روز تعطیلات در یک سال” یکی راننده گفت:. “چه چیز دیگری می توانیم انجام دهیم؟”

“ما باید خدا برای محافظت از ما’

در کابل که در آن اطلاعات در مورد کوروناویروس گسترش یافته است بیشتر به آرامی و بدون موارد گزارش شده برخی از ساکنان ابراز مشابه احساسات متناقض جمعه گفت: آنها می خواستند به رعایت تعطیلات و سلامت احتیاطی بیش از حد.

“من می دانم که این بیماری می تواند به گسترش بسیار سریع اما این فرهنگ ما است. ما باید برای رفتن و دعا” گفت: یک زن که به نام او به عنوان ماریا 44. او در راه او را به Karte سخی با خواهر او و چهار دختر — همه تعطیلات جدید لباس محافظ و ماسک صورت.

برخی از ساکنان گفت: آنها نگران بودند که به اندازه کافی افغان در حال گرفتن virus تهدید جدی است. احمد فیاض افشار یک بقال در جامعه شیعه گفت: برخی از مشتریان خندید و او را برای پوشیدن دستکش و ضد عفونی فروشگاه خود را.

“آنها گفتند: ما مسلمان هستند و این ویروس آسیب نمی رساند ما” افشار گفت. “آنها نمی دانند که صدها نفر که جان خود را از دست ایران شد و مسلمانان مثل ما.”

او اشاره کرد که جامعه پر است از معتادان به مواد مخدر — اغلب عودت کننده از ایران که زندگی می کنند در خیابان ها و مستعد ابتلا به گسترش بیماری است. او گفت که او به همان اندازه در مورد جدید هجوم جمعی از عودت که در صدر 150,000 از ژانویه تاکنون است.

“این مهاجران که فرار سال پیش هستند که منبع اصلی این ویروس در اینجا” افشار گفت. “آنها نباید به دلیل وجود دارد به مراتب بهتر امکانات بهداشتی در ایران. آنها در حال فرار, مرگ, اما ندانسته آوردن آن را به ما.”

رئیس روحانی در یک شیعه, مسجد, غلام سخی Jaffari گفت که او تا به حال اجتناب از دست دادن با نمازگزاران و توصیه آنها را به انجام همین کار را با دیگران است. او گفت که coronavirus بود از خدا بلکه “یک تهدید برای تمام بشر. ما بد رنج می برند اگر آن را خارج از کنترل در اینجا چون ما از فقر و بی سوادی است.”

در سخی حرم ارشد نگهبان سید یوسف حسینی گفت: رهبران مذهبی تصمیم به بستن آن را برای نوروز به دلیل انبوه جمعیت از بازدید کنندگان را ایجاد کنید در معرض خطر آلودگی. “ما نمی دانیم که اگر این ویروس توسط انسان ساخته شده و یا یک معضل از خدا” حسینی گفت: اما او افزود که با 130 کشور تحت تاثیر قرار افغان باید “درک نیاز” برای اقدامات شدید.

در روز جمعه جو خارج حرم تسخیر شد. بالون و آب نبات پنبه فروشندگان بیکار نشسته در پیاده رو. تعداد کمی از مردان و پسران پرواز بادبادک بالاتر از قبرها. مردم نگران به نظر میرسید اما همچنین مبارز.

“عفونت ویروس همه در مرز دور آنها چیزی برای انجام با کابل. مردم می خواهید برای جشن سال جدید است و ما باید به آنها اجازه” گفت: حمید Najib, 37, یک راننده تاکسی است. او از نگاه یک نقاب پلیس و سپس اشاره به آسمان است. “ما باید خدا برای محافظت از ما.”

کانینگهام گزارش از استانبول. سید صلاح الدین و شریف حسن در کابل کمک به این گزارش.

ادامه مطلب

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de