افغانستان در حال حاضر به ستوه با مشکلات مواجه ویروس

وکیل Kohsar خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

داوطلبان پوشیدن hazmat لباس و ماسک صورت منعکس شده در آینه در حالی که پاشش مواد ضد عفونی کننده در یک رستوران در کابل روز چهارشنبه در پیشگیری مبارزه با گسترش coronavirus.

کابل — افغانستان معلق در هوا بین صلح و جنگ و دولت فلج تنش سیاسی و جنگ قدرت در آن زمان مدتی برای coronavirus برای تبدیل شدن به یک واقعیت برای افغان ها.

گفت: برخی از آنها فکر می کردند این ویروس یک شایعه نادرست و یا بی ضرر آنفولانزا; دیگران بر این باور آن را تحت تاثیر قرار تنها “بی خدا” کشور است.

اما در طول چند روز گذشته با 22 مورد از coronavirus تایید در سراسر کشور, تاثیر بیماری همه گیر را آغاز کرده است به آمار خانه. در حال حاضر تقسیم شده و دولت آن به شدت ضعیف نظام سلامت باید دست و پنجه نرم کردن با یک بحران است که آوردن زندگی به توقف در غرب — و آن را باید انجام دهند در حالی که رقیب با یک گروه شبه نظامی رقابت برای قدرت در سراسر نیمی از کشور است.

[به دنبال به روز رسانی های زنده در coronavirus]

این کشور 22 نفر مرتبط شده اند به افغانستان بازگشت از درب بعدی ایران یک کشور است که ضربه سخت شده توسط ویروس با نزدیک به 1 ، 000 مرگ و میر. در هفته گذشته به تنهایی بیش از 50 ، 000 پناهنده افغان و کارگران باید آب گرفتگی بازگشت از ایران عمدتا برای فرار از ویروس با چند کنترل مرز و هیچ پزشکی در چک.

پاکستان و دیگر کشور همسایه و مهم منبع واردات بسته مرز خود را با افغانستان در این هفته ارسال مواد غذایی و بالا رفتن سرسام آور قیمت و دست پاچه خریداران تخلیه بازار. پاکستان نیز یک افزایش شدید در coronavirus موارد به حدود 200 طی هفته گذشته اکثر مرتبط به زائران شیعه در بازگشت از ایران.

رئیس جمهور اشرف غنی اخیرا دغدغه با مشکلات دیگر است. ماه گذشته او برنده اعلام شد در ماه سپتامبر انتخابات اما رقیب خود عبدالله عبدالله اصرار داشت که او برنده واقعی و عهد کرده است به شکل یک “موازی” دولت است. در همین حال رهبران طالبان را به حالت تعلیق در مذاکرات برنامه ریزی شده با افغان ها در مورد آینده کشور تا غنی موافق به رایگان از 5000 زندانی کردند.

Rahmat Gul

آسوشیتد پرس

یک فعال جامعه مدنی در توزیع اطلاعات به رانندگان در کابل به روز دوشنبه در یک مبارزه برای افزایش آگاهی در مورد کوروناویروس.

در روز شنبه هر چند رئیس جمهور ساخته شده زنده تلویزیونی درخواست تجدید نظر به این کشور برای آرامش و صبر است.

“محترم و با وقار مردم افغانستان” غنی گریه کرد. “لطفا گوش دادن به شایعات. با لطف خدا . . . کشور ما نیست و در مواجهه با هر گونه کمبود مواد غذایی ضروری.” او همچنین اعلام کرد توزیع بزرگ دولت-برگزار ذخایر گندم.

مقامات افغان دستور داد مدارس تعطیل برای یک ماه و لغو رویدادهای ورزشی و جشن های نوروز ایرانی-جشنواره بهار این آخر هفته زمانی که افغان ها گله به زیارتگاه ها و نقاط پیک نیک.

این کشور بزرگترین مشکل در حال حاضر آن است ضعیف سیستم مراقبت های بهداشتی است که به دور از کافی برای خدمت به فقیر کشور از 25 میلیون نفر تحت شرایط عادی است. کارشناسان و مقامات بهداشتی گفت این است که حتی کمتر آمادگی برای آزمون, درمان و مراقبت از coronavirus قربانیان.

[آنچه شما نیاز به دانستن در مورد کوروناویروس]

“اولین مشکل این است که ما در مورد تشخیص میزان کم است که ممکن است منجر به افزایش موارد مثبت بعد گفت:” محمد نوروز Haqmal یک متخصص سلامت در کابل. “دوم بالینی ما امکانات بسیار کمی دارد برای آنهایی که به طور جدی آسیب دیده و نیاز به خدمات بیمارستان.”

وجود دارد تنها یک آزمایشگاه در کل کشور است که می توانید تست برای coronavirus و تمام نمونه ها باید فرستاده می شود وجود دارد. تنها 264 موارد مشکوک تست شده اند پس از اولین مورد مثبت گزارش شد سه هفته پیش. وجود دارد هیچ labs در هرات یک شهر در نزدیکی مرز ایران و چند امکانات پزشکی است که می تواند قرنطینه برای بیماران آلوده.

در روز دوشنبه حداقل 37 نفر مشکوک به آلوده بودن به شکست دولت قرنطینه مرکز در هرات. وحید Mayar دولتی وزارت بهداشت گفت آنها شکست ویندوز و ضرب و شتم پزشکان به فرار. مقامات روز دوشنبه گفت که هفت نفر یافت شده است و بازگشت.

Hoshang هاشمی

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

خدمات بهداشتی و درمانی کارگران پوشیدن دنده محافظ اسپری ضد عفونی کننده در بازار به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر گسترش coronavirus در هرات در هفته گذشته.

Haqmal گفت که هیچ سیستم در مرزهای ایران به روی صفحه نمایش بازگشت پناهندگان و که آزمون داده می شود تنها برای بیمارانی که بازدید از بیمارستان در حالی که چند تيم سلامت شده اند بسیج برای تست موارد مشکوک در جوامع کار در خانه قرنطينه و مراجعه بيماران به بيمارستان ، او همچنین گفت: بیمارستان های دولتی دریافت نکرده اند بودجه اضطراری برای ساخت قرنطینه و مراکز فروش لوازم.

یک پیشنهاد شگفت انگیز به کمک آمده است از طالبان که کنترل مناطق زیادی از افغان در حومه شهر. در یک صدای جیر جیر شنبه طالبان سخنگوی سهیل شاهین گفت: “امارات اسلامی از طریق آن کمیسیون بهداشت اطمینان تمام سازمان بهداشت بین المللی . . . از آمادگی خود را برای همکاری و هماهنگی با آنها را در مبارزه با کرونا ویروس است.” مذهبی طالبان تماس خود را دولت اسلامی امارت.

[نقشه برداری گسترش coronavirus]

افغانستان مقامات بهداشت تایید کرد که طالبان بود که همکاری با آنها در برخی از مناطق برای توزیع خدمات بهداشتی و درمانی. آنها گفت که دولت قادر به ارائه مستقیم خدمات تنها در سه کشور 34 ولایت.

در کابل و دیگر شهرهای بهداشت و فعالان مدنی باید گردش در مکان های عمومی, با پوشیدن ماسک و اصرار مردم به اقدامات احتیاطی. تا زمانی که در این هفته بسیاری از مردم به نظر می رسد پرداخت اندک توجه اگر چه برخی از کسب و کار تعطیل به طور داوطلبانه برای ترس از جدی شیوع.

“ویروس آمده است تا به مبارزه علیه بشریت است. ما نگران هستند چرا که آن را سریع گسترش می یابد” گفت: عبدالرحیم فراهی که صاحب یک رستوران معروف در کابل. فراهی گفت که دولت گرفته بود عمل کوچک حاوی ویروس بنابراین او تصمیم گرفت برای عمل خود را. “من آماده هستم تا به شرایط مالی و از دست دادن اما نه به تهدیدی برای سلامت مردم است,” او گفت:.

اما عدم وجود اطلاعات گسترده باقی مانده است و حتی افراد مشکوک به آلوده بودن نادیده گرفته اند بهداشتی و چپ مراکز درمانی. برخی از ساکنان گفت: آنها به مراتب بیشتر نگران تروریسم و جرم و جنایت از در مورد گسترش یک بیماری است.

مرتضی احمدی, 21 که به فروش می رساند موز از سبد, گفت که او تا به حال شروع به شستن دست های خود را اغلب اما هنوز هم استفاده از یک ماسک.

“این سخت است برای پوشیدن آن را از طلوع تا غروب,” او گفت:. او همچنین پیشنهاد کرد که در کشورهای دیگر “وجود دارد نه بسیاری از مردم کشته شدن توسط جنایتکاران و تروریست ها است. همین دلیل است که آنها بسیار می ترسم از این ویروس است.”

شریف حسن و سید صلاح الدین کمک به این گزارش.

ادامه مطلب

اروپا بسته شدن مرزها. آنها ممکن است سخت به بازگشایی شده است.

سرد مقاله علمی کمک upend ایالات متحده آمریکا و انگلستان coronavirus استراتژی

شهروندان چینی در خارج از کشور پناه از بیماری همه گیر کوروناویروس — در صفحه اصلی

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>