افغانستان بحران سیاسی را تهدید به عقب نشینی توافقنامه صلح

کابل — در نشانه ای از نصب نا امیدی با افغانستان, رهبران, وزیر امور خارجه, Mike Pompeo اعلام کرد در اوایل روز شنبه که ایالات متحده را کاهش دهد $1 میلیارد دلار کمک به این کشور به دلیل عدم توانایی خود را برای تشکیل یک دولت وحدت ملی به مذاکره با طالبان است.

Pompeo گفت که رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب اصلی او عبدالله عبدالله تا به حال موفق به کنار گذاشته اختلافات خود را تنها چند ساعت پس از ملاقات با دو مرد در یک سرعت مرتب سفر به کابل ،

“ایالات متحده آمریکا است که در آنها ناامید شده و چه رفتار خود وسیله ای برای افغانستان و ما منافع مشترک” Pompeo در بیانیه ای گفت. “شکست خود است آسیب آمریکا و افغانستان روابط و متاسفانه بیحرمت کسانی که در افغانستان آمریکایی ها و شرکای ائتلافی که زندگی خود را قربانی و گنج در مبارزه برای ساختن یک آینده جدید برای این کشور است.”

برای هفته مغلوب ساختن پیشی جستن دولت شده است فشار بر دولت افغانستان برای قرار دادن با هم متحد تیم به مذاکره با طالبان و تشکیل یک صلح پایدار معامله در افغانستان است که اجازه می دهد تا برای خروج نیروهای ایالات متحده.

Pompeo بیانیه نشان دهنده مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تمایل به شرط کمک به افغانستان به منظور وادار به پیروی از اشرف غنی و عبدالله عبدالله ،

“ما آماده هستند را کاهش می دهد یکی دیگر از $1 میلیارد دلار در سال 2021,” Pompeo گفت و تاکید کرد که رهبران دو کشور’ ناسازگاری نخواهد تاخیر آمریکا در خروج برنامه.

“ما در حال اقدام با شرایط مبتنی بر خروج نیروهای ما مطابق با ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق,” او اضافه شده است.

پس از خروج از افغانستان Pompeo ملاقات با طالبان مذاکره کننده ارشد در قطر. پس از این بحث به خبرنگاران گفت: که برگ برنده دولت نگرانی اصلی در حال حاضر است افغانستان را رهبری نه طالبان.

“آنها متعهد به کاهش خشونت و آنها تا حد زیادی انجام داده است که” Pompeo گفت: با اشاره به طالبان است.

او افزود که او امیدوار است که ایالات متحده نمی خواهد نیاز به خودداری از کمک به افغانستان ،

“ما امیدوار هستیم رک و پوست کنده که آنها خود را دریافت کنید با هم عمل می کنند و ما نمی خواهد که برای انجام آن است. اما ما در حال آماده به انجام این کار” Pompeo گفت.

Pompeo وارد کابل روز دوشنبه به امید حل و فصل درگیری میان غنی و عبدالله است که در تلاش برای تشکیل یک دولت موازی. Pompeo صرف روز در جلسه خصوصی با رهبران این دو کشور برای اولین بار به طور جداگانه و سپس با هم قبل از خروج از کشور کمتر از دو ساعت پس از او فرود آمد.

وزیر ناگهانی سفر از واشنگتن حتی با رمان coronavirus upending زندگی در ایالات متحده و مصرف آن دولت بود چشمگیر شاخص های ایالات متحده از مقامات رشد زنگ در طول سیاسی بن بست در اینجا — هر دو به صورت بالقوه خود را به فوران به خشونت و جنگ داخلی و تضعیف روند صلح است.

این توافقنامه صلح امضا Feb. 29 بین آمریکا و طالبان افغانستان اجازه می دهد هزاران نفر از نیروهای ایالات متحده برای آغاز خروج از افغانستان به زودی و برای هموار کردن راه برای مذاکرات بین طالبان و افغان مشترک دولت در آینده است. در عوض هر دو برنامه را گرفتار و تاریخ تنظیم شده برای مذاکرات.

“مگر در مواردی که این بحران حل و فصل شود و به زودی حل و فصل آن می تواند بر روند صلح که یک فرصت برای پایان دادن به . . . 40 سال از جنگ. و ما توافق با Talibs می تواند در معرض خطر قرار داده,” یک مقام وزارت خارجه به خبرنگاران گفت سفر با Pompeo, صحبت به شرط ناشناس ماندن به پرده.

این مقام گفت Pompeo را “اقتدار” به عنوان برترین دیپلمات های ایالات متحده و مشاور رئیس جمهور تهمت به او می دهد بیشتر پتانسیل تاثیر نسبت به سایر واسطه ها در غنی و عبدالله که تلخی جدا پس از شرکت حاکم برای مدت پنج سال. در هفته های اخیر هر دو زلمای خلیل زاد ایالات متحده دیپلمات رهبری مذاکرات صلح و ارشد افغانستان به رهبران سیاسی و مذهبی تلاش کرده اند برای پیدا کردن یک سازش — فایده ای نداشت.

حتی با “یک مقدار زیادی در رفتن” از جمله بیماری همه گیر کوروناویروس رسمی گفت: Pompeo تا به حال “آمده است تمام راه را در اینجا” به “فشار” هر دو به افغانستان برای تشکیل یک حکومت فراگیر و استرس خطرات است که می تواند نتیجه “اگر آنها نمی, انجام کار درست است.” این مقام گفت: هیچ نگرانی خاص است که افغانستان نیروهای دفاعی می تواند شکاف بین “دو رئیس جمهور و دو نفر از فرماندهان ارشد یا بدتر.”

چه تهمت و دولت می خواهد که برای غنی و عبدالله عبدالله به توافق بر سر یک “دولتی فراگیر که مورد قبول هر دو” این مقام گفت. “ما در حال تشویق آنها به افزایش به مناسبت” و “قرار دادن این کشور برای اولین بار.”

پس از بازگشت به عقب جلسات با Pompeo رفت بین اشرف غنی احمدزی و عبدالله عبدالله به کاخ — یک بلوک از هم جدا و سپس جلسه با آنها هم هیچ بیانیه های رسمی ساخته شده بودند.

Pompeo سپس پرواز به قطر جایی که او ملاقات کرد با طالبان مذاکره کننده ارشد عبدل غنی اند. دو مرد صحبت کرد و برای حدود یک ساعت در Al Udeid پایگاه هوایی در دوحه که در آن Pompeo فشرده طالبان “به ادامه مطابق با توافقنامه امضا شده در ماه گذشته گفت:” سخنگوی وزارت خارجه مورگان Ortagus.

[بن بست در افغانستان رئیس جمهور غنی و رقیب عبدالله عبدالله تهدید طالبان صلح معامله]

بحران سیاسی به وجود آمد پس از انتخابات ریاست جمهوری در ماه سپتامبر. غنی وقت بود برنده اعلام شده در ماه گذشته اما عبدالله ادعای تقلب گسترده و حاضر به تن. دو قفل شده در یک زمان بن بست به مدت دو هفته در حالی که عبدالله عبدالله حمایت آرایه ای از سابق قومی-اقلیت رهبران شبه نظامیان را آغاز کرده است نامگذاری خود فرمانداران و اعضای کابینه.

در ضمن هیچ پیشرفت در تشکیل یک دولت هیئت برای دیدار با طالبان حتی اگر کسانی که مذاکرات برنامه ریزی شده برای شروع 10 مارس. در یک جداگانه اختلاف غنی خودداری کرده است بلافاصله پس از انتشار 5,000 زندانیان طالبان به عنوان ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق مقرر پرتاب است که مقابله به شک به عنوان به خوبی و ترک معلوم نیست اگر و هنگامی که سربازان آمریکایی می توانید شروع به کشیدن در اعداد بزرگ است.

Pompeo ماموریت ترسناک یادآور آنچه پس از قبلی انتخابات افغانستان در سال 2014 هنگامی که پس از آن-وزیر امور خارجه, جان اف کری با موفقیت به واسطه یکسان از شکاف بین غنی و عبدالله عبدالله ، هر دو ادعا کرد که برنده انتخابات ریاست جمهوری در یک تقلب-خدشه در انتخابات اما واکنش آنها را متقاعد به پذیرش قدرت های تنظیم. آن ثابت شده است تنش و متمرد.

کاخ ریاست جمهوری

سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

رئیس جمهور اشرف غنی, مرکز, دریافت, وزیر امور خارجه مایک Pompeo, سمت چپ, در حضور افغانستان, معاون رئیس جمهور, Amrullah Saleh در کاخ ریاست جمهوری افغانستان در آوریل 23.

Pompeo نیز مطرح زندانی-آزادی موضوع را با غنی است که خلیل زاد تلاش شده است به کار در طول هفته گذشته است. بیش از آخر هفته او تسهیل یک ویدئو کنفرانس بین طالبان و افغانستان مقامات زندان در “ویژگی های” جنبه های پیشنهادی, انتشار, اما هیچ طرح نهایی شد.

Pompeo که با حضور و امضای توافقنامه صلح در قطر گفت: در آن زمان که مسیر رو به جلو خواهد بود “راکی” و که مذاکرات بین طالبان و افغانستان دشوار خواهد بود. اما او همچنین گفت که در حالی که رهبران طالبان را “یک مقدار زیادی از خون در دست خود آنها در حال حاضر ساخته شده یک استراحت” با گذشته خود و وعده داده شده به اجازه می دهد anti-ایالات متحده فعالیت های تروریستی در خاک افغانستان.

هادسون گزارش از واشنگتن است.

ادامه مطلب

ایالات متحده نشانه صلح با طالبان موافقت خود را برای خروج کامل نیروهای امریکایی از افغانستان

پاکستان ترس صلح افغانستان شکست می تواند به خشونت راه خود را

رئیس جمهور مصمم به آزاد کردن زندانیان طالبان

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im