صلح افغانستان تلاش اینچ به جلو پس از ایالات متحده آمریکا را تهدید به قطع $1 میلیارد دلار در سال کمک

AP AP

وزیر امور خارجه مایک Pompeo, مرکز, راست, در دیدار با عبدالله عبدالله اصلی ترین رقیب سیاسی رئیس جمهور اشرف غنی در قصر سپیدار در کابل در روز دوشنبه.

کابل — تنها چند روز پس از ایالات متحده را تهدید به خروج 1 میلیارد دلار کمک بیش از یک بحران سیاسی است که خطرات پایان بخشیدن به آمریکا-طالبان توافق صلح امضا شده در ماه گذشته دولت افغانستان و طالبان در زمان مراحل است که می تواند حرکت دو طرف نزدیک به آغاز رسمی مذاکرات.

طالبان و دولت افغانستان روز چهارشنبه توافق کردند که به بخشی از زندانی ارز در پایان هفته, و, دولت اعلام کرد که دیدار با نمایندگان طالبان در افغانستان در روزهای آینده برای “بحث بیشتر است.”

“این یک توسعه مثبت,” ایالات متحده فرستاده زلمای خلیل زاد ارسال شده در توییتر در مدت کوتاهی پس از طالبان و دولت افغانستان منتشر شد اظهارات اعلام حرکت می کند.

نشانه هایی از پیشرفت را نشان می دهد تهدید کاهش کمک های ایالات متحده درآورده دولت افغانستان و طالبان به حرکت مذاکرات رو به جلو است. افغانستان متکی به حدود 8.5 میلیارد دلار در کمک های خارجی هر سال طبق آخرین گزارش بانک جهانی که پیش بینی شده این کشور باقی خواهد ماند و به شدت وابسته به کمک های بین المللی برای سال ها بدون در نظر گرفتن تغییرات در وضعیت امنیتی.

دولت افغانستان گفت: 100 طالبان زندانیان منتشر خواهد شد “دلایل انسان دوستانه از جمله سلامت, سن و آسیب پذیری به #COVID19 — مارس 31 بعد از تضمین توسط طالبان و زندانیان که آنها را مجددا در این مبارزه است.”

با وجود این دولت اعلام بحث بیشتر طالبان در یک بیانیه گفت: آن هیئت خواهد بود با سفر به افغانستان تنها به درستی بررسی هویت زندانیان برای آزادی.

ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق صلح امضا شده در دوحه پایتخت قطر در ماه گذشته تصریح کرد که یک زندانی مبادله تا 5000 طالبان و 1000 نفر از اعضای نیروهای امنیتی افغان بود که رخ می دهد در مارس 10, زمانی که مذاکرات رسمی میان طالبان و دولت افغانستان راه اندازی شد برای شروع.

اما دولت افغانستان به سرعت بیرون آمد و در مخالفت با جدول زمانی و مهلت گذشت.

چشم انداز مذاکرات میان دولت افغانستان و طالبان را پیچیده است مورد مناقشه نتایج انتخابات که شکسته قدرت سیاسی در کابل ، هر دو رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب خود عبدالله عبدالله مدعی پیروزی برگزار شد و به موازات inaugurations با وجود هفته از تلاش های دیپلماتیک برای جلوگیری از منظره.

نا امید از عدم پیشرفت وزارت امور خارجه قول داد برای کاهش 1 میلیارد دلار کمک به افغانستان این هفته است. وزیر امور خارجه مایک Pompeo اعلام کرد که پس از قطع برگزاری بحث در کابل با اشرف غنی و عبدالله در یک دولت وحدت.

Pompeo در بیانیه ای گفت که “شکست” رهبران افغانستان “آسیب آمریکا و افغانستان روابط و متاسفانه بیحرمت کسانی که در افغانستان آمریکایی ها و شرکای ائتلافی که زندگی خود را قربانی و گنج در مبارزه برای ساختن یک آینده جدید برای این کشور است.” او افزود که ایالات متحده “آماده شده را کاهش می دهد یکی دیگر از $1 میلیارد دلار در سال 2021.”

در نظرات عمومی پخش شده در تلویزیون افغانستان روز شنبه عبدالله عبدالله خواستار میانجیگری از رهبران محلی برای حل و فصل بحران است. او همچنین ابراز پشتیبانی برای تبادل زندانیان و ابراز تمایل خود را به حل و فصل اختلاف بر سر ریاست جمهوری است.

“ما آماده برای مذاکره و گفت و گو و ادامه بحران در هیچ علاقه ما هستند و نه به نفع آن طولانی شدن,” او گفت:.

سخنگوی دسته انتخاباتی عبدالله عبدالله توصیف خود را برای حمایت از این فرایند به عنوان “یک ژست حسن نیت است.”

عبدالله همچنین خطاب به قطع کمک های ایالات متحده توصیف آن به عنوان یک حرکت است که “بدون شک باعث خواهد شد این کشور بسیاری از مشکلات است.” او افزود که این کمک ها قطع “به هیچ وجه می تواند جبران شود.”

غنی قبلا متعهد شده است که به کمک برش “نمی خواهد که تاثیر مستقیم بر ما بخش های کلیدی و ما تلاش خواهد کرد به پر کردن شکاف از طریق اتخاذ اقدامات ریاضتی و با پیدا کردن منابع جایگزین” با توجه به بیانیه منتشر شده توسط دفتر او.

اما تحلیلگران استدلال کرده اند که ممکن است برای دولت افغانستان به ارائه همان سطح از خدمات با 1 میلیارد دلار کاهش از بودجه آن است.

به گزارش بانک جهانی در افغانستان را از وابستگی به کمک های خارجی هشدار داد که اگر جامعه بین المللی اجرا چشمگیر کاهش در کمک های این کشور می تواند مجبور به را “بسیار دشوار است trade-offs” بین هزینه های تامین و تحویل “از اساسی دولت توابع.” این گزارش همچنین هشدار داد که این کاهش احتمالا مخاطره سرمایه گذاری های عمومی با هدف حمایت از رشد اقتصادی و کاهش فقر است.

با وجود تریلیون صرف در کمک های بین المللی در افغانستان این کشور همچنان یکی از فقیرترین در جهان است. ایالات متحده به تنهایی صرف بیش از $133 میلیارد دلار در بازسازی کمک برنامه ها و نیروهای امنیتی افغانستان پس از سال 2001.

جورج گزارش از لندن است.

ادامه مطلب

افغان ها از ترس قهر با خود متخاصم رهبران پس از ایالات متحده می کشد $1 میلیارد دلار در سال کمک

آمریکا و پاکستان برای کاهش 1 میلیارد دلار کمک به افغانستان به عنوان بحران سیاسی تهدید صلح

افغانستان گیر کرده است با یک تقسیم دولت و شورشیان طالبان. در حال حاضر coronavirus در حال گسترش است.

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>