یک سال در هنگ کنگ

وجود دارد دو Hong Kongs. یکی شامل زندگی عادی همان نوع به تصویر کشیده شده بر روی کارت پستال که به چرخش در creaky فلزی چرخ و فلک: یاد skyline, نئون, نشانه, ریخته گری, چراغ نئون مردم پر مراکز خرید و هراس از مکانهای بسته. اما در سال 2019 یک جهان موازی سوسو به وجود. خیابان ها و مترو بدل به مرحله برای درگیری. دانش آموزان پیش بینی روبان از گاز اشک آور از آسمان قوز زیر چتر و منظم ضرب دیده میله های فلزی در چه شد موسیقی متن فیلم از تابستان است. افسران سرکوب معترضان و در اخبار همایش ها ارائه شده مشکوک توضیحات برای خشونت پلیس.

من نقل مکان کرد به هنگ کنگ در ماه مارس 2019 انتظار جهانی اول اما برخورد با دوم. فقط هشت روز بعد از من وارد هنگ کنگ دولت اصلاحات به بحث استرداد لایحه آورده بودند به قوه مقننه است که اساسا برای باز کردن درب به اجازه می دهد جنایی مظنون به تحویل به سرزمین اصلی چین برای محاکمه. بسیاری از ترس است که این لایحه پاره کردن “یک کشور دو سیستم” تنظیم که تضمین هنگ Kongers ادامه با برخی از آزادی تا 2047. اگر چه رئیس اجرایی کری لام در نهایت انصراف این لایحه پس از آن امتیاز کافی نبود. خواسته های معترضان در حال حاضر گسترش فراتر از لغو استرداد لایحه.

پدر و مادرم که مطرح شد در هنگ کنگ و مهاجرت به ایالات متحده قبل از اینکه من به دنیا آورده خواهر من و من به دیدار بسیاری از بار وقتی که ما بچه ها بود. من به عشق در هر بخشی از شهر احاطه شده توسط عموزاده تلاش من توقف تلاش در لهجه کانتونی, haggling با بروسقو مغازه داران و تماشای چراغ میلیون ها نفر از خانواده ها مجموعه ویکتوریا هاربر به آتش کشیده در شب.

من درک جدید از این شهر جدا از تجربیات عکاسی خود را از شیفت های لرزه ای. به عنوان من به دنبال جوان معترضان جریان از طریق سیستم مترو من مواجه می شوند بیشتر و بیشتر جیب این شهرستان است. یک روز همانطور که من راه می رفت در امتداد یک خیابان در ادارهء نیروی دریایی منطقه آن را در من dawned چرا من احساس من تا به حال شده است وجود دارد قبل از: این اولین جایی است که من تا کنون تجربه کرده بودند گاز اشک آور.

بازدید کنندگان در قله ویکتوریا در ماه نوامبر.

ویلیام Mo رقص در نوار کارائوکی در معبد و خیابان است.

یک زن و شوهر بوسیدن در شبکه های Lan Kwai Fong در هنگ کنگ منطقه مرکزی.

سمت چپ: ویلیام Mo رقص در نوار کارائوکی در معبد و خیابان است. راست: یک زن و شوهر بوسیدن در شبکه های Lan Kwai Fong در هنگ کنگ منطقه مرکزی.

یک فروشنده لباس پوشیدن و در یک اردک دونالد صحنه و لباس در Lan Kwai Fong.

ترکیب تکان دهنده تحقق و دنیوی تجربه شد آشنا و معمول است. یک بار پس از یک راهپیمایی طولانی زیر معترضان به کازوی خلیج من در زمان استراحت برای ویرایش عکس ها در یک پیاده رو. نزدیک یک گروه از مردان و زنان ایستاده بود قروچه و گله مند در مورد پلیس. زمانی که آنها کشف آنها اصرار داشت که من به اشتراک گذاشتن برخی از میوه است که آنها را آورده بود به خوراک معترضان. همانطور که من برداشت طالبی مکعب ارائه به نظر می رسید هر دو عجیب و غریب و عادی است.

در تظاهرات این دوگانگی همه جا بود. و چشمان من تنظیم سرعت — به نزد مواد غذایی صاحبان غرفه با پوشیدن ماسک گاز به شنیدن whir برگ دمنده به عنوان آنها پراکنده ابر از گاز اشک آور برای محیط های دانشگاهی با کوکتل مولوتف خطوط مونتاژ.

به عنوان درگیری پیوسته در شتاب زندگی روزمره نوتبوک به جلو بیش از حد. من ارزشمند داشتن فرصت برای ایجاد روابط با خانواده من. من به طبخ برای من, عمه ، خاله و دایی, جشن تولد با من عموزاده و رفتن به یام چا و یا دریافت مبلغ کم با مادر بزرگ من. بین خوردن بخار سبد مای سیو و میگو کوفته, عمه من به عنوان مترجم برای من و مادر بزرگ من که صحبت تنها Teochew. اگر چه من قادر به حمل در گفتگو با بستگان من با استفاده از ترکیبی از کانتونی و انگلیسی, من می دانستم که بسیار کمی از او گرفت.

یاد گرفتم “hiu سیک” و یا “دریافت برخی از استراحت” هنگامی که او تا به حال سکته مغزی در ماه سپتامبر که من می خواهم تکرار در بیمارستان کنار تخت در حالی که گریبانگیر او دست من است. در حالی که من در ایالات متحده برای یک تعطیلات زمستانی او توسعه پنومونی و گذشت در 104.

اسپری از یک توپ آب بازدید معترضان در ادارهء نیروی دریایی منطقه در ماه سپتامبر.

گلوبال تایمز روزنامه نگار فو Guohao فر به موقعیت جنین به معترضان حمله به او در فرودگاه بین المللی هنگ کنگ در ماه اوت است.

در اعتراض به آتش به مانع اطراف دولت مرکزی مجتمع در ادارهء نیروی دریایی منطقه در ماه سپتامبر.

سمت چپ: Global Times روزنامه نگار فو Guohao فر به موقعیت جنین به معترضان حمله به او در فرودگاه بین المللی هنگ کنگ در ماه اوت است. راست: در اعتراض به آتش به مانع اطراف دولت مرکزی مجتمع در ادارهء نیروی دریایی منطقه در ماه سپتامبر.

پلیس در پو لام حمل و نقل ایستگاه در ماه سپتامبر.

چندی پس از مراسم تشییع جنازه او به صورت تصاعدی در حال رشد تهدید رمان coronavirus که برای اولین بار کشف شده در ووهان چین بیشتر تغییر منظره. کسانی که قادر به در خانه مانده برای ترس از ابتلا به ویروس. در همه جا در خیابان های هنگ کنگ پارانویا ضخیم آویزان در هوا. اتومبیل های مترو در طول یک ساعت یک عجله احساس جادار و مغازه داران صحبت بی سر و صدا در خالی خیابان بازارهای قبلا پر شده با یک صدای ناهنجار و خشن از سر و صدا.

برای من این بوده است که زمان شاهد تغییر غیر قابل برگشت در زندگی شخصی من و در جامعه است. وجود دارد بنابراین بسیاری از لحظات مایل به کمک و احساس درماندگی در همان زمان. اما در میان این همه من معتقدم که, من چه بود, مهم ترین — به عنوان یک عکاس به عنوان یک نوه — به گواه آن است.

ممکن است-یانگ لام سابق واشنگتن پست photo editor.

طراحی توسط Christian فونت. ویرایش عکس توسط دادلی M. Brooks.

مردم با پوشیدن ماسک های جراحی عبور از جاده های بسته بندی شده در هنگ کنگ در ماه ژانویه است. ترس از رمان coronavirus ایجاد پارانویا و ماسک کمبود در شهرستان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقالات