یک سال پس از نیوزیلند مسجد تیراندازی پنهان کاری کفن جستجو برای پاسخ

کارل دادگاه گتی ایماژ

گل و ادای احترامات چپ در کرایستچرچ نیوزیلند در 19 مارس 2019 پس از قتل عام نمازگزاران در دو مسجد.

CHRISTCHURCH, New Zealand — یک سال پس از مسلح ذبح 51 نمازگزاران در دو نیوزیلند مساجد این کشور را تلاش برای پاسخ در مورد چگونه قاتل شد قادر به انجام حملات در حال وقوع است تا حد زیادی در دامن زدن به نگرانی در میان برخی از کارشناسان و در جامعه مسلمانان.

مارس 15 کشتار در, Christchurch, درخواست سطح بالای تحقیق شناخته شده به عنوان یک کمیسیون سلطنتی و فراگیر تغییر در نیوزیلند چشم انداز امنیتی از طریق گسترش نظارت ممنوعیت سلاح های تهاجمی و دولت تفنگ بیع متقابل.

این حملات نشان داد یک “فاجعه بار شکست امنیتی و اطلاعاتی” شبیه به “ما نسخه 11 سپتامبر گفت:” الکساندر Gillespie یک استاد حقوق در دانشگاه Waikato. به عنوان یک نتیجه او گفت: سازمان های امنیتی روبرو خواهد شد سوالات در طول این پرسش که “آیا رفتن به قلب بسیاری از فرآیندهای خود را به آن محرمانه خواهد بود در توجیه برخی از قطعات است.”

در عین حال با خیلی از پرس و جو را در مذاکرات محافظت از نمایش عمومی زلاند نو, عدم شرکت پاسخ در مورد اینکه آیا سازمان های دولتی از دست رفته علائم هشدار دهنده و یا موفق به بررسی نکاتی در مورد متهم مسلح برنتون Tarrant. آن است که هنوز ناشناخته که آیا ملی استرالیا که در شیراز در ماه ژوئن برای قتل و ترور جرائم حال کمک یا تشویق در برنامه ریزی خود را متهم به حملات و یا لینک بود با خشونت سفید-supremacist شبکه.

[پس از مسجد تیراندازی نیوزیلند سلاح های بیع متقابل اجرا می شود به یک مانع: صاحبان اسلحه]

پرس و جو را توصیه به علت ماه آینده و نخست وزیر Jacinda protocol wine studio را دولت چپ — که چهره انتخابات در ماه سپتامبر تعیین خواهد کرد که چقدر به عمومی. با Tarrant شنوایی نزدیک شدن به مقامات می گویند که آنها نیاز دارند برای جلوگیری از افشای عمومی اطلاعات است که می تواند به خطر اندازد یک محاکمه عادلانه و یا چشم انداز یک اعتقاد.

“رویکرد کلی این است که اتهامات باید در دادگاه و نه در رسانه ها و نیوزیلند ندارد متحده-سبک بازجویی از منصفه در موارد بالا مشخصات به جای محدود کردن چه اطلاعاتی را می توان ساخته شده است. کمیسیون سلطنتی خواهد بود مراقب باشید برای جلوگیری از علنا گفتن چیزهایی که نشان می دهد که برنتون Tarrant گناه است” گفت: Graeme Edgeler یک Wellington مبتنی بر وکیل حقوقی و مفسر.

کارل دادگاه

گتی ایماژ

پوستر بنا پس از حمله دیده می شود در کرایستچرچ در 21 مارس سال گذشته است. قتل عام بدترین جرم تیراندازی در نیوزیلند تاریخ است.

سرکوب سفارشات پوشش شواهد با توجه به پرس و جو توسط نیوزیلند پلیس اطلاعات و دیگر سازمان های دولتی منجر به نگرانی این عمل تعادل فراهم می کند دامنه برای مقامات برای پنهان کردن اشتباه.

“وجود دارد یک امکان مجزا که گزارش پرس و جو خواهد بود اگر نه ماست مالی کردن یک سیراب به پایین مرور می کند که ویژگی خاص سرزنش در سیستماتیک و سازمانی و یا سطوح فردی” گفت: پل Buchanan, یک, Auckland مبتنی بر مشاور و مفسر در امور امنیت کار کرده است که با ایالات متحده آمریکا امنیت ملی سازمان.

در نامه ای به پرس و جو در سال گذشته نیوزیلند سابق روابط کمیسر Joris de Bres با انتقاد از محرمانه بودن مفاد و هشدار داد که آنها در معرض خطر آوردن کاوشگر به بی احترامی.

“این سطح از سرکوب شواهد و مدارک و مکاتبات به نظر می رسد بی سابقه,” او نوشت. او کاهش یافته است به نظر این مقاله است.

سخنگوی این کمیسیون گفت: محققان به “انجام یک فرایند خصوصی برای دلایل خوبی از جمله نیاز به محافظت از [Tarrant را] محاکمه عادلانه و حقوق امنیت ملی و اجازه می دهد مردم را به جلو آمده و با ارائه شواهد و آزادانه است.”

این تحقیق به رهبری یک قاضی ارشد و دیپلمات سابق بود “کار بر روی این فرض که پس از گزارش ساخته شده در مکان های عمومی, مدارک و شواهد و اطلاعات جمع آوری شده خواهد بود مگر اینکه این موضوع به مسائل مربوط به حریم خصوصی و محرمانه بودن عدالت طبیعی و یا امنیت ملی,” او گفت:.

[در میان نیوزیلند مسجد قربانیان حمله: پدر و مادر و کودکان و پناهندگان]

دفاتر protocol wine studio و وزیر دادگستری اندرو کمی نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر. کمی گفته است که در ماه های قبل از کشتار مقامات تا به حال بحث شده است و نزدیک نظارت از راست افراط گرایی است.

وجود دارد که نا امیدی در جامعه مسلمان بیش از اتهام شکست توسط مقامات در سرب تا مسجد کشتار. ارسال به پرسش اسلامی زنان شورای نیوزیلند معتقد است که اگر مقامات تا به حال عمل کرده و با دقت بیشتری در پاسخ به مسلمانان خواستار حفاظت از عناصر تهدید کننده جامعه خود مسلح به احتمال زیاد “هرگز رو به درب مساجد.”

Aliya Danzeisen یک عضو شورای که نشسته بر مسلمان گروه های مرجع به این درخواست گفته است که فقط یک روز قبل از حملات در, Christchurch, او امضا پلیس بیانیه ای در مورد تهدید علیه جامعه است.

کای Schwoerer

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

نمایی از بالا, Christchurch, دادگاه ماه گذشته. برنتون Tarrant است که با توجه به محاکمه در ماه ژوئن در ارتباط با مسجد حملات در ماه مارس گذشته.

اما این پنهان کاری موجب شده است که این فرآیند پرس و جو ممکن است به عنوان به چالش به عنوان آن باید باشد, او گفت:. “به سرکوب و محدود از نظر مرجع به این معنی نیست که ما نمی تواند دسترسی به هر شهادت و چالش های آن, و یا می گویند که آیا یا نه آن را متناسب با تجربه ما. قطعا وجود دارد یک عدم تعادل قدرت در اینجا اما این نه تقصیر از کمیسیون آن در دولت است.”

یک سخنگوی نیوزیلند سازمان های اطلاعاتی گفت: این کمیسیون بررسی شد و حیاتی برای خانواده های قربانیان و برای حفظ اعتماد عمومی به هوش کار می کنند. “ما باید یاد بگیریم از این فاجعه و ما,” او گفت:, و اضافه کرد که مقامات اطلاعاتی بودند همکاری با این روند با وجود محدود بودن در آنچه آنها می گویند publicly.

پلیس هم گفت: آنها تا به حال شده است با همکاری نزدیک با کمیسیون.

بدون سبک آمریکایی در قانون اساسی تضمین آزادی بیان محدودیت در گزارش در نیوزیلند می تواند گسترده تر از خواهد بود مجاز تحت قانون ایالات متحده گفت: اندرو Geddis یک استاد حقوق در دانشگاه Otago.

با وجود پنهان کاری, Abdul Aziz یک بازمانده از حملات گفت که او تا به حال ایمان در این فرآیند است.

“من مطمئن هستم که دولت در حال انجام بهترین خود را; نه همه چیز را می توان ساخته شده و در عین حال” او گفت:. “هنگامی که [Tarrant] مورد به پایان رسید, من انتظار می رود دولت را لغو محدودیت.”

امنیت باقی می ماند زندگی می کنند موضوع به صورت نیوزیلند را برد. در این ماه یک مرد دستگیر شد در ارتباط با اتهام تهدید علیه یکی از مساجد حمله در Christchurch.

“من بیش از عذر خواهی از دولت” Danzeisen گفت. “من می خواهم برای دیدن تغییر دهید.”

ادامه مطلب

پس از مسجد تیراندازی نیوزیلند سلاح های بیع متقابل اجرا می شود به یک مانع: صاحبان اسلحه

نیوزیلند فقط ممنوع نظامی-سلاح گرم سبک. اینجا چرا آمریکا نمی تواند.

مشکوک نیوزیلند مسجد مسلح پنجه نرم می کند گناه نیست

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de