Gildea که صبح یکشنبه در سن 81 از ذات الریه و بیماری پارکینسون کار کرده برای این پست از سال 1965 تا بازنشستگی اش در سال 2005. اهل بالتیمور او فارغ التحصیل از دانشگاه جرج تاون به دست آورده و کارشناسی ارشد در رشته روزنامه نگاری از دانشگاه کلمبیا.

او خود را آغاز کرد روزنامه حرفه ای در ورزش, کپی, میز the Baltimore Sun. او سپس به استخدام توسط شرلی Povich و دستیار او March Zad به پوشش ورزشی برای پست. او همچنان در این ورزش اداره کل شغلی به جز مختصری از روی لئامت دادن به عنوان یک تکلیف ویرایشگر در بخش سبک در 1980s.

او یک دوست شخصی برای بیش از 50 سال از شروع زمانی که من در پوشش NFL برای فورت Lauderdale اخبار/Sun Sentinel و او را به عنوان مقاله نویس و کلی انتساب خبرنگار ورزشی برای پست. تخصص خود را ملاحظه بود به زیبایی نوشته شده و داستان از ویژگی های مورد ورزشکاران و مربیان و مکان آنها کار کرده است.

خود را زیبا و طراحی خوب-گزارش قطعات در تد ویلیامز ماهیگیری در کلید های فلوریدا پس از او نام مدیر واشنگتن سناتور در سال 1969 و وینس لومباردی زمانی که او در زمان فرماندهی ردسکینز که سال ایستادگی کردن. برای چهار دهه Gildea پروفایل بودند برجسته از پست بخش ورزش.

با چهار فرزند را به از طریق خصوصی مدارس و کالج ها Gildea نگاه راه هایی برای مکمل خود روزنامه درآمد. که شامل نوشتن اغلب برای خواننده هضم و گاهی اوقات برای شهر و کشور است. “شهر و کشور ؟” ما می غرغر اشاره کرد این بود که به طور منظم پاتوق ورزشی جمعیت.

او همچنین نوشت: کتاب های بسیاری از کتاب ها. “آینده در حال حاضر” بود که در اوایل سؤال از سالن از شهرت Redskins مربی جورج آلن نوشته شده و در سال 1972 با پست همکار Kenneth Turan که بعدها یک منتقد فیلم در لس آنجلس تایمز. “از این که بچه ها؟” آلن خواسته ضرب و شتم نویسندگان Gildea و توران.

“آینده در حال حاضر” منجر به Gildea نوشتن یک کتاب در مورد Redskins در حال اجرا پشت لری براون در سال 1972 NFL MVP. او به دنبال آن است که با یک کتاب سرگرم کننده در مورد استیو رایت, بازیگوش کارگر ماهر lineman از 1970s که نا امید هر مربی او تا به حال برای از جمله آلن که از من پرسید “چرا او [Gildea] نوشتن یک کتاب در مورد استیو رایت?”

مورد علاقه من Gildea کتاب کلاسیک خود “هنگامی که کلت متعلق به بالتیمور: یک پدر و پسر از یک تیم و یک زمان.” آن را در مورد یک تیم بزرگ فوتبال و آن شهر در مورد رفتن به بازی با پدر خود در ورزشگاه یادبود در 1950s و دیدن, در میان دیگران, جانی Unitas Lenny مور, هنر, Donovan, جیم پارکر و Gino Marchetti. Gildea و پدرش نیز در غرفه در استادیوم یانکی در سال 1958 زمانی که کلت ضرب و شتم New York Giants در وقت اضافه در عنوان بازی است که واقعا به ارمغان آورد NFL در از سرما. Gildea عاشق کلت از آن دوران تحت پوشش خود را در مجالس ترحیم برای پست و هرگز پذیرفته نعل اسب در کنار سفید, Indianapolis, کلاه.

در سال 1987 من خواسته Gildea اگر او را به لاس وگاس برای پوشش یک عنوان مبارزه با. Gildea نبود وگاس نوع پسر اما او به ورزش بوکس و شهر با آن 24 ساعته هتل و کافی شاپ که در خدمت او یک ساندویچ پنیر کبابی در ساعت 3 صبح بلند پس از مهلت.

Gildea در نهایت تحت پوشش بیش از 50 دعوا بسیاری از آنها قهرمانی, حوادث, در, درست, روح A. J. Liebling و برنده Nat فلایشر جایزه برجسته بوکس نوشتن. اگر Sugar Ray Leonard شد ساخت باز گشت Gildea بود بیرون رینگ, تلفن, در, دست, دیکته داستان خود را به پست ورزشی میز. (“کامپیوتر ها به عنوان قابل اعتماد به عنوان همراه” او اغلب گفته می شود.)

Gildea آخرین کتاب “طولانی ترین مبارزه” نوشته شده در سال 2012 وقایع بالتیمور جو Gans, بوکس, اولین آمریکایی آفریقایی قهرمان. “روزنامه شد, پیش بینی حماسی برخورد بین او و مبارزه نلسون یک جنگنده موجز و وحشتناکی شرح داده شده توسط جک لندن به عنوان” abysmal بی رحم,’ ” Gildea نوشت. “Gans و نلسون را ملاقات در روز کارگر بعد از ظهر زیر آفتاب صحرا. خواهد بود وجود دارد هیچ برنامه ریزی برای پایان دادن به مبارزه. این امر می تواند یک مبارزه به پایان معمولا هنگامی که یک مرد کاهش یافته و ماند به تعداد ده.” به عنوان سبک مبارزه به طول انجامید 42 دور و 2 ساعت و 48 دقیقه است. Gans به دست آورد.

قبل از نوشتن این کتاب Gildea صرف یک فصل بسکتبال در ایندیانا انجام گزارش “زمانی که بازی مهم” — درباره آخرین ایندیانا بسکتبال دبیرستان فصل است که در آن تمام تیم پرتاب شد با هم برای پایان فصل مسابقات را صرف نظر از اندازه مدرسه. موضوع خالص بود Gildea: ساده و مستقیم بدون اعتیاد به مواد مخدره به نوشتن خود را. ظریف و شیرین و شاید نه برای همه. او هرگز مقابله اما او تقریبا همیشه به دست آورده احترام از افراد خود را حتی در باب شوالیه. آنها یکدیگر را دوست داشت.

Gildea عاشق نامتعارف. او تحت پوشش جام جهانی قبل از آمریکا شبکه های کشف شده فوتبال. او همیشه گرامی سال 1990 جام جهانی ایتالیا و چگونه زمانی که ایتالیایی ها حذف شدند, قطار متوقف در کشور به دلیل مهندسین شدند و بیش از حد عاطفی خرد به کار می کنند.

در بازی های المپیک 1988 در سئول وی افزود: یک آیتم منو جدید به کره ای فرهنگ: اسپاگتی. او طرفدار fencers کشتی گیران و دیگران که علاقه مند به هیچ کس دیگری. او استثنایی بود در گزارش مناظر و صداها و بوها. او از جمله گزارش “صحنه-setters.”

او هیچوقت در تلویزیون و یا درک blowhards یا تقلبی و او حاضر به conned شود. او عاشق Cooperstown بروکس رابینسون Unitas, پارکر, Povich نیک Blackburn, فرانک رابینسون پل Tagliabue, لئونارد, Pimlico دوره مسابقه و ساقی بسکتبال. چشم از یک مزرعه پرورش اسب در Lexington, Ky., یک عرصه هاکی در تورنتو (برگ افرا باغ) یک زمین بسکتبال در بوستون (Boston باغ) یا کانزاس (آلن Fieldhouse) و یک لیگ کوچک بیس بال پارک در هر نقطه ساخته شده و او را خوشحال. به طوری که همسر خود را از بیش از 50 سال مریم Fran و فرزندان و نوه ها.

او ساخته شده آن دسته از ما که خواندن او می دانست که او خوشحال به عنوان به خوبی.

جورج سلیمان دستیار سردبیر ورزشی در واشنگتن پست, از سال 1975 تا 2003. او مدیر شرلی Povich مرکز ورزشی روزنامه نگاری در دانشگاه مریلند و عضو هیات علمی فیلیپ مریل دانشکده روزنامه نگاری.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقالات