مشترک شیرین کننده های مصنوعی ممکن است شما را چاق و مریض تر یک مطالعه جدید می گوید

از غلات کامل کلوچه انگلیسی به کاهش قند سس گوجه فرنگی و سوکرالوز یافت می شود هزاران تن از محصولات پخته چاشنی شربت و دیگر مصرف کننده بسته بندی کالا — تقریبا همه آنها حاوی کربوهیدرات.

پیدا کردن که محققان اشاره کرد هنوز به تکرار در مطالعات دیگر افزایش می دهد سوال جدید در مورد استفاده از شیرین کننده های مصنوعی و اثرات آنها در افزایش وزن و سلامت کلی.

در دانشگاه ییل مطالعه محققان در زمان 60 سالم-وزن افراد و جدا آنها را به سه گروه تقسیم شدند: یک گروه که مصرف منظم و به اندازه نوشیدنی های حاوی معادل دو بسته از سوکرالوز شیرین کننده های گروه دوم که مصرف یک نوشیدنی شیرین شده با شکر در معادل شیرینی و سوم گروه کنترل است که تا به حال یک نوشیدنی با شیرین کننده مصنوعی به عنوان به خوبی به عنوان یک کربوهیدرات به نام مالتودکسترین.

مولکولهای مالتودکسترین نمی اتصال به گیرنده های طعم در دهان هستند و غیر ممکن است برای تشخیص. در حالی که حس سوم گروه آشامیدنی بود یکسان به اسپلندا-تنها گروه تنها در این گروه به نمایش گذاشته عوارض نامطلوب بهداشتی قابل توجهی.

شیرین کننده مصنوعی به خودی خود به نظر می رسید خوب, محققان کشف کرده اند اما این تغییر هنگامی که در ترکیب با یک کربوهیدرات است. هفت نوشیدنی بیش از دو هفته و قبلا افراد سالم در این گروه تبدیل به گلوکز تحمل یک بیماری متابولیک است که منجر به افزایش سطح گلوکز خون قرار می دهد و مردم در افزایش خطر ابتلا به دیابت است.

پیدا کردن زیر یک مطالعه در مجله JAMA Internal Medicine در سال گذشته که در بر داشت که مصرف دو یا بیشتر از دو لیوان مصنوعی شیرین نوشابه در روز با افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری های گردش خون. و در سال 2008 مطالعه ای که توسط دانشمندان دانشگاه پوردو نشان داد که شیرین کننده های مصنوعی به تنهایی می تواند در نتیجه افزایش فشار خون و افزایش وزن و افزایش خطر ابتلا به دیابت و سکته مغزی و بیماری های قلبی در موش صحرايی.

دانشمندان در آن پوردو مطالعه تغذیه ماست شیرین شده با گلوکز (قند ساده با 15 کالری/قاشق چای خوری همان قند) به یک گروه از موش. گروه دوم رو ماست شیرین با صفر کالری ساخارین. این گروه مصرف کالری بیشتری به دست اورد وزن بیشتر قرار داده و در بیشتر چربی بدن و نمی توان برای آن با برش به بعد. محققان توسعه “uncoupling فرضیه” نظریه پردازی که قطع طعم شیرین از کالری در نتیجه اختلال در توانایی استفاده از طعم شیرین به راهنمای چقدر به غذا خوردن و احساس سیری.

دانا کوچک بخشی مدیر تغذیه روانپزشکی در دانشگاه ییل و همکاران او در متابولیسم سلولی مطالعه فکر چیزی در مورد این روش در پوردو را آزمایش کنید. آن بود که ماست سرشار از کربوهیدرات.

“این uncoupling فرضیه ساخته شده بسیاری از حس” کوچک گفت: از طریق تلفن. “اما ما می خواستیم به ارزیابی آن در انسان است.”

محققان دریافتند که شیرین کننده های مصنوعی خود را در آن تاثیر نمی گذارد سوخت و ساز بدن “اما زمانی که شما آن را با یک کربوهیدرات آن سنن و در چنین راه را برای اقتباس در مغز و حساسیت به شیرینی تغییر است.”

انسولین به طور معنیداری بالاتر در ترکیب گروه. که بدان معنی است که آنها نیاز به آزادی بیشتر انسولین برای رسیدن به همان سطح گلوکز خون نشانه ای از کاهش حساسیت به انسولین. که می تواند منجر به اختلال در سوخت و ساز و کاهش وزن.

فرانک هو استاد و رئیس دانشکده علوم تغذیه در دانشگاه هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت عمومی است که در انجام تحقیقات گسترده در کم کالری شیرین کننده می گوید که در حالی که این یک مطالعه جالب این یافته ها تا حدودی تعجب آور و نیاز به تکرار شود در مطالعات آینده است.

“این مطالعه کوتاه مدت و مشخص نیست که آیا این اثرات می تواند در دراز مدت و ترجمه به نتایج بالینی مانند افزایش وزن و چاقی است. داده ها از قبلی تصادفی کنترل محاکمه ماندگاری شش ماه تا یک سال نشان داده است که جایگزین کم کالری نوشیدنی های شیرین شده برای خود را به طور منظم-کالری نسخه های نتایج در متوسط وزن و از دست دادن چربی.”

هو می گوید که این مطالعه با تمرکز فقط بر روی یک نوع کم کالری شیرین کننده و به شکل مایع از کربوهیدرات است اما از آنجا که هر کم کالری شیرین کننده منحصر به فرد است و سوخت و ساز ویژگی ها و پتانسیل تفاوت در مایع و جامد اشکال شکر آن را دشوار است به تعمیم یافته است.

FDA تایید کرده است که پنج شیرین کننده های مصنوعی ساخارین acesulfame آسپارتام neotame و سوکرالوز به عنوان به خوبی به عنوان طبیعی کم کالری شیرین کننده استویا. اسپلندا یکی از آنهایی که محبوب ترین در بازار, debuting در سال 1998 است. آن 600 برابر شیرین تر از قند FDA می گوید. اصلی آن عنصر سوکرالوز است شکر که ارائه هضم با جایگزینی برخی اتم ها با کلر.

“سوکرالوز امن ثابت شده در بیش از 110 به خوبی اجرا مطالعات علمی بیش از 25 سال است که توسط انجمن دیابت آمریکا و انجمن قلب آمریکا و توسط مواد غذایی-ایمنی نهادهای نظارتی در سراسر جهان گفت:” تد Gelov مدیر اجرایی افزوده محصولات غذایی که دارای اسپلندا.

او می گوید که در حالی که قند ثابت شده است که منجر به چاقی و بیماری های قلبی و دیابت و دیگر مسائل مربوط به سلامت اسپلندا کمک کرده است تا میلیون ها نفر از مردم از دست دادن وزن.

و در عین حال مصرف قند در ایالات متحده کاهش یافته است بیش از دو دهه گذشته حتی به عنوان نرخ چاقی در ادامه به موشک وار رفتن. با توجه به آمریکایی انجمن پزشکی نزدیک به 40 درصد از بزرگسالان آمریکایی چاق هستند.

کوچک و تیم او می گویند کربوهیدرات و سوکرالوز با هم کار کنند به اشتباه مغز که پس از آن miscommunicates با بقیه بدن و باعث کندی در توانایی خود را به سوخت و ساز قند مناسب است.

علی وبستر مدیر تحقیقات تغذیه و ارتباطات بین المللی مواد غذایی, اطلاعات, شورای روابط عمومی بازوی مواد غذایی و آشامیدنی و کشاورزی و صنایع می گوید: این مطالعه به روش ناقص است.

“این مطالعه را با یک دانه نمک” وبستر می گوید. “این تا به حال هیچ گیری از مصرف مواد غذایی در طول این دو هفته. شما می خواهید به نگه داشتن مسیر از هر چیز دیگری آنها خوردن و نوشیدن.”

کوچک اذعان کرد: “ما تا به حال هیچ اندازه گیری از مصرف مواد غذایی است.” اما او گفت: “هر سه گروه بودند دقیقا همان در پيش آزمون و به صورت تصادفی در یکی از گروه های. فرصتی که وجود دارد سیستماتیک تفاوت در غذا خوردن تنها در آن مردم اختصاص یافته به دسته کوچک موسیقی جاز گروه خواهد بود از نظر آماری بسیار بعید است. در هیچ مطالعه شما همیشه می توانید حساب کاربری برای هر فاکتور—است که چرا ما تصادفی.”

“سوال این است که” کوچک می پرسد: “آیا شیرین کننده های مصنوعی بد برای شما? ما نیاز به کشف کردن ساز و اما فرضیه این است که این کار را با هر گونه کربوهیدرات است.”

لیزا Lefferts دانشمند ارشد در مرکز علمی در جهت منافع عمومی و همچنین هشدار به توده تمام شیرین کننده های مصنوعی با هم. شیرین N پایین ساخته شده از ساخارین به عوامل حجیم به حجم آن بیشتر قابل مقایسه با شکر. آسپارتام یک مشترک شیرین در رژیم غذایی نوشابه با نام تجاری نام های جایگزین و برابر آن از دست می دهد طعم شیرین زمانی که گرم می شود (و بنابراین نه مفید در پخت). زنان باردار و دلسرد از استفاده از ساخارین و گروه های مصرف کننده باید هشدار در مورد استفاده از آسپارتام و neotame از آنجا که آنها حاوی ترکیبی است که می شکند به متانول.

“مردم فکر می کنم از شیرین کننده های مصنوعی همه با هم, اما آنها بسیار متفاوت” Lefferts می گوید. “ما شیرین گیرنده در دهان و روده و پانکراس و مغز است. ما نیاز به دانستن آنچه که این شیرین کننده های مصنوعی انجام می دهند به این طعم شیرین گیرنده در سراسر بدن ما است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>