لی و هفت دیگر پزشکان به سرعت احضار توسط مقامات چینی برای تبلیغ “شایعات” درباره سارس-مانند موارد در منطقه — اما هشدارهای شد prescient. به زودی, مقامات بهداشتی در سراسر جهان خواهد بود تقلا برای مبارزه با یک رمان ویروس با توجه به شباهت ژنتیکی به سارس. شیوع بیماری در ووهان منفجر شده به بیش از 20 ، 000 تایید موارد فقط در چین است.

در میان بیمار: چشم پزشک بود که محکوم به صدایی اولیه زنگ.

“تشخيص است و در نهایت تایید کرد:” Li ارسال شده در آذر. 31 در پلت فرم رسانه های اجتماعی Weibo.

Li وضعیت کشیده شده نادر اذعان رسمی اشتباه در چین که در آن بوروکراتیک فرهنگ است که اولویت ثبات سیاسی بیش از همه چیز احتمالا مجاز جدید کروناویروس به گسترش دورتر و سریعتر. در اواخر ماه گذشته چین بالاترین دادگاه اندرز به ووهان پلیس برای دستگیری.

“اگر جامعه به حال در آن زمان معتقد بودند کسانی که به ‘شایعه’ و عینک و ماسک استفاده مواد ضد عفونی کننده و اجتناب از رفتن به حیات وحش در بازار به عنوان اگر وجود دارد شیوع سارس شاید آن را کرده اید به معنای ما می تواند کنترل بهتر coronavirus امروز” به دادگاه گفت. “شایعات پایان هنگامی که وجود دارد باز بودن است.”

Li چشم پزشک در ووهان مرکزی بیمارستان به اشتراک گذاشته بود نگرانی های خود را در همان روز که مقامات چینی تایید آنها بررسی 27 نفر از پنومونی ویروسی. مسئولان کانون در ووهان — پایتخت هوبئی استان که در آن میلیون ها نفر در حال حاضر به دام افتاده در یک اقدام بی سابقه مستند — ارسال به یک “توجه فوری” به تمام بیمارستان ها در مورد وجود “ذات الریه از نامشخص شود.”

اطلاع دستور داد تمام ادارات بلافاصله پس از کامپایل اطلاعات در مورد موارد شناخته شده و گزارش آنها را زنجیره ای از فرمان. اما آن را ذکر نکرده سارس و یا یک کوروناویروس.

Li تا به حال نوشته شده از یک قطعه از یک RNA تجزیه و تحلیل پیدا کردن “کوروناویروس سارس” و گسترده ای از باکتری ها در کلنی بیمار ایرویز با توجه به متن چت که او و دیگر اعضای چت بعدها به اشتراک گذاشته آنلاین.

در Jan. 1 ووهان عمومی اداره امنیت با صدور احضاریه به لی و دیگران را متهم به دامن زدن شایعات. بازداشت شد به گزارش “Xinwen Lianbo” یک خبر تماشا, توسط دهها میلیون نفر.

پلیس به دنبال در دولتی شین هوا اخبار آژانس با سرد هشدار داد.

“پلیس در تمام تماس های شهروندان به ساخت شایعات نه گسترش شایعات باور نمی کند, شایعه” به ووهان, مقامات گفت:, و اضافه کرد که آنها را تشویق کاربران وب را به “به طور مشترک ساخت یک هماهنگ روشن و روشن فضای مجازی است.”

به عنوان مقامات ترک خورده پایین شیوع بیماری به سرعت بدتر شدن میان یک خلاء اطلاعاتی. وانگ Guangbao یک جراح و علم محبوب نویسنده در شرق چین بعد گفت که گمانه زنی ها در مورد سارس-مانند ویروس شایع در سراسر Jan. 1 در محافل پزشکی, اما این دستگیری ها منصرف بسیاری از جمله خود از صحبت علنی در مورد آن.

“هشت پوستر گرفتن کشف و ضبط شده همه ما پزشکان احساس ما در خطر است,” او گفت:.

ووهان پلیس منتشر شد Li on Jan. 3 پس از او امضا سند و گفت که او مرتکب “اعمال غیر قانونی.” دکتر که بلافاصله پاسخ به واشنگتن پست روز سه شنبه بعد توضیح داد به سی ان ان که خانواده اش خواهد بود “نگرانی بیمار” در مورد او “اگر من از دست دادن آزادی برای چند روز.” سی ان ان گزارش داد که او قادر به ترک ایستگاه پلیس در حدود یک ساعت.

او با عجله بازگشت به کار برای دیدن افراد بیمار و کار “به طور معمول” در حالی که او در Weibo رسیدگی به بیماران مبتلا به کروناویروس جدید.

سپس در ژانویه. 10 او سرفه کردم.

روز بعد Li نوشت: او تا به حال تب و توسط Jan. 12 او در بیمارستان بود. آزمایشات ویروس او شده بود مورد نقد و آمد منفی بود اما او با داشتن یک زمان سخت تنفس و حرکت.

چین در عین حال به اعلام شرایط اضطراری. که در ژانویه. 20 به بیش از 400 میلیون نفر چینی آماده به سفر خانه به مناسبت سال جدید قمری. مشهور pulmonologist به نظر می رسد در رسانه های دولتی اعلام کرد که ویروس جدید بود انتقال بین مردم و رهبر چین نامیده می شود برای سریع اطلاعات-تبادل و “مصمم تلاش های” حاوی ویروس است.

در روز ووهان و چند شهرستانها در این نزدیکی هست — یک منطقه به اندازه واشنگتن با بیش از 50 میلیون نفر — قفل شد پایین. مقامات شتافت به جای بالونی تعداد بیماران کار به راست کل جدید بیمارستان.

اواخر ماه ژانویه مقامات نیز با اذعان به اشتباهات.

عالی مردم دادگاه سرزنش پلیس برای مجازات لی و همکار خود پزشکان است. ووهان پلیس در بیانیه ای گفت: یک روز بعد از آن که هشت نفر احضار متعهد شده بود تنها خفیف تجاوزات كردن “اطلاعات تایید نشده.”

مقامات به “آموزش و انتقاد” و نه جریمه یا بازداشت مردم, پلیس گفت:.

لی که تاکید کرد که مجوز خود را لغو نشده گفت: او بوده است تشویق در بیمارستان توسط “شهروندان” حمایت و تشویق.” آخرین ارسال در Weibo فوریه. 1 اعلام آخرین نتایج آزمون درو ده ها هزار نفر از نظرات.

“دکتر لی شما یک دکتر خوب و با وجدان” به عنوان خوانده شده یکی هست-اگر پیام با بیش از 100,000 upvotes.

فرد دیگری شمارش Li میان هشت “پیامبران است.”

“مردم کل کشور در همبستگی با شما” دیدگاه گفت.

لنا H. خورشید و امیلی Rauhala کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im