ریو دو ژانیرو — به سمت چپ او یک بی باک truthteller. به حق او را دروغگو اگر نه آشکار جنایی. و به اسکار او فقط ممکن است بهترین مستندساز از 2019.

آن را دور دیگری از قطب بندی سیاسی در آمریکای لاتین, بزرگترین کشور, و این بار شخصیت اصلی برزیل فیلمساز پترا کاستاریکا. در موضوع: او مستند “لبه دموکراسی” و تجسم خود را از این تفرقه سیاسی و رویدادهای اطراف حذف یک رئیس جمهور برزیل به زندانی دیگر و از صعود ملی Jair Bolsonaro به کاخ ریاست جمهوری.

این فیلم که کمی به پنهان کردن آن همدردی برای چپ و عار برای Bolsonaro دارای رنده شده را در سمت راست پس از آن منتشر شد در سال گذشته در زبان انگلیسی در Netflix بکشد. منتقدان گفت: کاستاریکا, نوه ساخت و ساز بارون و دختر چپ فعالان elided حقایق ناخوشایند بود و بیش از حد به خطر بیافتد توسط روابط خانوادگی به یک هدف رندر از داستان است.

اما اختلاف ballooned به تمام عیار سیاسی جنجال پس از اسکار نامزد دریافت جایزه این فیلم برای بهترین فیلم مستند در سال 2019 خواستار آن یک “داستان احتیاطی” و کاستاریکا نشستم اواخر هفته گذشته برای یک مصاحبه با PBS.

“من متولد شدم در یک زمان از دموکراسی و دموکراسی بود من birthright,” او گفت: میزبان کریستین امانپور که نشان می دهد ايران در PBS. “این فیلم بود که شوک پیدا کردن دانه از فاشیسم است.”

او گفت: هیچ شواهد حمایت از زندانی کردن رئیس جمهور سابق Luiz Inácio Lula da Silva محکوم در سال 2017 توسط گدازه Jato پروب از پول شویی و فساد است. او گفت: آن را ناعادلانه به حذف جانشین او Dilma روسف که استیضاح به اتهام نادرست برزیل بودجه. کاستاریکا گفت: Bolsonaro دارای انگیزه آمازون را تخریب. و او توضیح داد که افزایش تیراندازی پلیس در ریو دو ژانیرو دولت به عنوان یک “نسل کشی سیاه برزیلی.”

انتقادات — همراه با صحنه بین المللی — بلافاصله پرسیده برزیل را جنگ فرهنگ. به زودی #PetraCostaLiar شد یکی از برجسته هشتگهای در برزیل, توییتر, و قدرتمند ترین سیاستمداران در حق محکوم شد او در شرایط شخصی و تهدید او.

“من معمولا نمی اتلاف وقت رد بد-ایمان بازیگرانی مثل خانم پترا کاستاریکا اما سطح پوچی این فرد در حال رسیدن به سطح جرم و جنایت ایم” فدرال کنگره ادواردو Bolsonaro پسر رئیس جمهور است. او گفت: “این مبارز کمونیست” بود اری برنده زن به پدربزرگ خود ساخت کنگلومرا “یک شرکت به آن گردن” در رسوایی فساد که roiled کشور است. “من می خواهم برای دیدن او تحریف است که” او گفت:.

سپس در روز دوشنبه Bolsonaro ارتباطات دفتر تصویری منتشر شده از حمله به کاستاریکا به عنوان یک دستفروش از خبر جعلی توصیف او به عنوان یک “ضد برزیل فعال.”

“بدون کوچکترین حس احترام برای وطن و برای مردم برزیل پترا گفت: در یک عمل غیر منطقی اسکریپت است که آمازون را تبدیل به یک دشت به زودی و با این که رئیس جمهور Bolsonaro دستور قتل هر دو آفریقایی-آمریکایی ها و همجنس گرایان” این دفتر در بیانیه ای گفت. “این باور نکردنی است که یک فیلمساز می تواند ایجاد یک روایت پر از دروغ و پوچ پیش بینی به منظور لکه دار کردن یک ملت فقط به این دلیل او را قبول نمی کند در نتیجه انتخابات است.”

در خود اظهارات Bolsonaro به نام این فیلم یک “داستان”.

کاستاریکا نوشت: در یک ایمیل به واشنگتن پست که او وحشت زده بود و دولت در واکنش به مصاحبه و فیلم و توصیف آن به عنوان تلاش برای سکوت او.

“هنگامی که آنها با من تماس ‘ضد برزیل رزمنده’ به عنوان آنها را به بسیاری از کسانی که با آنها موافق نیست و آنها در حال تلاش برای سانسور انتقاد و تفکر واگرا است که تضمین شده توسط ما حق اساسی آزادی بیان” او گفت:.

“پترا کاستاریکا درخشان فیلمساز و مستند است یک فرانک تجسم برزیل ایم” Maria do Rosário یک سیاستمدار چپگرا. “حقیقت لطمه می زند و آن را به دلیل که آنها به او حمله کند. او نامزدی اسکار بیش از سزاوار و denunciates کودتا در برزیل است.”

عقب و جلو بر برزیل ناتوانی در غلبه بر صدمات آن سیاسی اخیر جنجال و هیاهو در حالی که نشان دادن حساسیت خود را, چگونه آن را به تصویر کشیده قبل از مخاطبان بین المللی که به احتمال زیاد نمی دانید که چه چیزی منجر به افزایش ناگهانی از Bolsonaro.

در برزیل تقریبا هر واقعیت — به معانی — مربوط به رویدادهای اخیر سیاسی است بحث و مجادله و بحث است. بود که روسف استیضاح ؟ و یا آن را یک کودتا? شد Lula فاسد, سیاستمدار درگیر در گدازه Jato رسوایی مانند بسیاری از دیگران در خود کارگران ، یا محققان فاسد?

“چیزی که با پترا فیلم که من فکر می کنم اختلال اکثر مردم در اینجا این است که این نسخه ای که مردم را در خارج از برزیل و بسیاری از مردم را تنها دسترسی به این نسخه” گفت: پدرو Doria برجسته برزیلی روزنامه نگار و سردبیر اجرایی سابق روزنامه O Globo. “تنها یک طرف از واقعیت است.”

“او یک مستندساز و می گویند هر آنچه که او می خواهد” او گفت:. “اما اگر این روزنامه نگاری no محترم ویرایشگر اجازه داده اند این فیلم منتشر خواهد شد.”

مطبوعات طرفداران گفت Bolsonaro را در محکومیت فیلم و اتهامات علیه کاستاریکا کیفری انجام شد خلاف قانون اساسی است.

“این یک نمونه از یک دولت استبدادی: طبقه بندی افراد با موقعیت های مختلف از رئیس جمهور فعلی به عنوان دشمنان این کشور گفت:” مارینا Iemini Atoji اجرایی مدیر برزیل, انجمن علمی روزنامه نگاری تحقیقی.

در کنار تغییرات آب و هوا در کوستا گفت: در یک ایمیل ظهور رژیم های اقتدارگرا و عقب نشینی از دموکراسی است که نیروی بنیادین شکل گیری رویدادهای جهان است. فیلم او گفت: به درک که پویا در محل کار و در خانه کشور است.

“ظهور رهبران پوپولیستی و رو به رشد جهانی قطبش منجر به بیشتر سولفات در بحث های سیاسی در مطبوعات حضوری و آنلاین,” او گفت:. “این خیلی جالب است که این فیلم و من در حال کشیده شدن به آن از خواب بیدار شوید.”

Ana Paula دمنده کمک به این گزارش.

ادامه مطلب

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im