اتحادیه اروپا نمی خواهد کمک چین تسلا سرحال, NIO

خواهد استانی دولت قادر به صرفه جویی در چین تسلا سرحال ؟ سرمایه گذاران به نظر می رسد فکر می کنم. واقعیت ممکن است متفاوت باشد.

نیویورک-ذکر شده NIO, Inc., خود توصیف پیشگام در چین حق بیمه خودرو الکتریکی بازار و رقیب به ایلان شرکت خبر داد و گفت: از آن ساخته شده است یک توافقنامهای با شهرداری از دولت Hefei در استان آنهویی برای حمایت مالی. این شرکت حرکت خواهد کرد و آن چین و ستاد وجود دارد از شانگهای و می گوید که قصد دارد به جمع آوری بیش از 10 میلیارد یوان ($1.43 میلیارد دلار) در پرتو این همکاری است. جزئیات دیگر پراکنده بودند. سهام رسید تا آنجا که 34 درصد.

کسانی که جاه طلبی های بلند با توجه به شرکت نشسته بود 1.5 میلیارد دلار بدهی است و انتظار می رود به پست منفی رایگان جریان وجوه نقد از $1.4 میلیارد دلار برای سال 2019 با توجه به بلومبرگ تخمین می زند. در اوایل این ماه NIO گفت: آن را مطرح کرده بود 100 میلیون دلار در یک سال خوانده شده یادداشت آوردن مجموع به 200 میلیون دلار از خصوصی سرمایه گذاری این سال است. آن گفت که “کار بر روی چندین پروژه های تامین مالی نتیجه آن نامشخص است در این مرحله است.” در ضمن به عنوان coronavirus hobbles چین, Inc., NIO نمی تواند استطاعت به پرداخت آن به کارگران ،

این شرکت با انجام چند مشابه مشارکت. سال گذشته آن را وارد یک 10 میلیارد یوان توافق برای تامین مالی تحقیق و توسعه و یک مرکز تولید جدید با یک دولت متعلق به صندوق در پکن E-شهر سرمایه در ازای یک سهم اقلیت.

NIO شمارش امثال Baillie Gifford & Co. (یک سرمایه گذار تسلا), Tencent Holdings Ltd. و Temasek Holdings Pte در میان حامیان آن. آن را به طور مداوم سوخته نقدی پس قبل از رفتن در 2018. در سه ماهه سوم آن را از طریق رفت و حدود 1.5 میلیارد یوان به 2 میلیارد یوان Goldman Sachs Group Inc. تحلیلگران تخمین می زنند. آنها همچنین پیش بینی یکی دیگر از خروج پول نقد از 14 میلیارد یوان قبل از این شرکت می توانید حتی در سال 2023. به عنوان NIO اشاره کرد در آخرین اعلام نتایج برای سه ماهه سوم خود را “موجودی نقدی کافی برای تامین نیاز سرمایه در گردش و نقدینگی برای عملیات مستمر در 12 ماه آینده.”

دست یاری از پکن نمی تواند به نوبه خود در اطراف آن عملیات در این نرخ سوزاند. بخشی از مشکل اساسی این است که این شرکت را ندارد خود اتومبیل. آنها در حال تولید توسط دولت مورد حمایت Anhui Jianghuai Automobile Group Corp. یا JAC در یک کارخانه در حرفه – که در آن در حال حرکت – زیر پنج سال قرارداد امضا شده در سال 2016. هزینه-اثربخشی سوال برانگیز است: برای اولین بار سه سال NIO پرداخت می شود در هر اتومبیل اساس و پای این لایحه برای گیاه را عامل ضرر و زیان است. مشخص نیست به چه ترتیب است که در حال حاضر.

تحت توافق جدید NIO برنامه ای برای ساخت یک کارخانه تولید. آن را قبلا اوراق, برنامه ای برای یک در شانگهای که در آن تسلا شده است مورد استقبال دولت های محلی.

حتی اگر خرید و فروش ماشین باید رشد شاخص تا NIO همچنان ادامه دارد و به صرف فراتر از آن به معنی. هزینه فروش وسایل نقلیه و دیگر محصولات افزایش سریع تر از درآمد در سه ماهه سوم. اما هزینه های آن از فروش به 2.1 میلیارد یوان تا 2.3 درصد از سه ماهه دوم و صعود 30 درصد از سال قبل است. تحقیق و توسعه هزینه پایین آمد از سه ماهه دوم اما تقریبا مسطح در سال در 1.02 میلیارد یوان حسابداری برای تقریبا 60 ٪ از درآمد.در آخرین درآمد تماس این شرکت گفت: این کاهش هزینه اقدامات است. این کاهش در حدود 2000 شغل بین ماه های ژانویه و سپتامبر سال گذشته است. چه پول NIO می کند را ممکن است بهتر صرف شده در ساخت این ماشین به جای تغذیه اعتیاد به مواد مخدره در اطراف آنها.

بیش از پول نقد NIO به نظر می رسد نیاز به یک استراتژی جدید اگر آن را می خواهد برای زنده ماندن.

برای تماس با نویسنده این داستان: Anjani Trivedi در [email protected]

برای تماس با سردبیر مسئول این داستان: پاتریک مک داول در [email protected]

این ستون لزوما منعکس کننده نظر بلومبرگ LP و صاحبان آن است.

Anjani Trivedi است بلومبرگ نظر مقاله نویس پوشش شرکت های صنعتی در آسیا است. او قبلا برای وال استریت ژورنال.

©2020 بلومبرگ L. P.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im