نازی ها کشته شدن بیش از 1.1 میلیون نفر در اتاق های گاز و اجرای محوطه آشویتس به تنهایی. زمانی که ارتش سرخ وارد رها اردوگاه 75 سال پیش آنها یافت می شود حدود 7000 بازماندگان از چپ به مرگ توسط یک عقب نشینی ارتش نازی ها. خالی از سکنه نگاه در چشمان خود را به یاد می آورد یک سرباز اتحاد جماهیر شوروی سال بعد “خیانت مصیبت خود را.”

برای برخی از بازماندگان که در بازگشت به آشویتس به صحبت می کنند قبل از آن “دروازه جهنم” خیانت بود که از جامعه بین المللی است که نگاه دور به عنوان رایش سوم سوار بر آن هیولا سیستماتیک کمپین پاکسازی قومی. “کجا بود همه ؟” گفت: Batsheva داگان, 95, در سخنرانی خود. “که در آن جهان که می تواند همه چیز را ببینید و در عین حال چیزی برای نجات تمام کسانی که هزاران نفر؟”

در سایه طولانی از شکاف بین لهستان و مقامات اسرائیلی بیش از حافظه تاریخی از جنگ جهانی دوم اسرائیل پرزیدنت رئوبن ریولین تاسف چگونه آلمان نازی بود “تا حد زیادی کمک در مرگبار خود عمل می کند” همکاران “در سراسر اروپا است.” Rivlin همچنین هشدار داد از اشباح یک بار دیگر بلندی بیش از غرب: “وظیفه ما این است که برای مبارزه با یهودی ستیزی و نژاد پرستی و فاشیستی نوستالژی — کسانی که بیمار شر” او گفت:.

در تجمع به مراسم این هفته در آشویتس و بیت المقدس شده است وجود دارد مقدار زیادی از تمرکز در درس که نیست — و یا دیگر بودن را آموخته است. در سراسر غرب ستیزی در حال افزایش است از جمله مرگبار موجی از حملات به یهودیان در فرانسه و ایالات متحده و آلمان و جاهای دیگر. موفقیت illiberal ملی احزاب در اروپا به اوج نگرانی چگونه حافظه از وحشت از هولوکاست (و شرایطی که ایجاد شده آن) است که به آرامی محو شدن از جهانی تخیل.

برای بازماندگان آشویتس که به نظر می رسید رئیس پیام. “ما می خواهیم که نسل بعدی می دانیم آنچه که ما از طریق رفت و باید آن را هرگز دوباره اتفاق می افتد گفت:” 91 ساله دیوید مارکس در سخنان رونویسی توسط آسوشیتد پرس. او از دست داده و 35 نفر از اعضای خود را به رومانیایی خانواده یهودی در آشویتس. “یک دیکتاتور نمی آیند تا از یک روز دیگر” او گفت:, و اضافه کرد که آن اتفاق می افتد در “میکرو مراحل است.”

“آنها می دانند که پس از جنگ جهانی منظور ساخته شده در سایه آشویتس — معماری از نهادهای بین المللی و ظاهرا جهانی حقوق بشر در خطر است خودآگاه و عمدی هدف پوپولیستی ملی دولت ها در اروپا و فراتر از آن” را نوشت نگهبان Jonathan Freedland. “بیشتر به سادگی آنها ترس است که این تابو در تعصب و تعصب — تلقی می نامیم سمی پس از آزادی از 1945 — عقب است.”

منتقدان می گویند دولت از جمله رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در حال دادن تشویق به نیروهای طولانی نگهداری در خلیج. “پس از رئیس جمهور تهمت قدرت است نژادپرستی و افراط گرایی به عنوان یک جریان اصلی نمایش با امتناع از محکوم نئو نازی تجمع در شارلوتزویل و متهم یهودیان آمریکایی بی وفایی,” تشکر. Raja Krishnamoorthi (D-بیمار است.) نوشت: برای جلو لیبرال یهودی آمریکایی انتشار. “رئیس جمهور تضعیف شده است ما بافت اجتماعی با هل دادن شعارهای نفرت در برابر نه تنها جامعه یهودی بلکه مسلمانان و دیگران با اضافه کردن سوخت به آتش نفاق است که فاسد ملت ما در هسته خود است.”

دیگران استدلال می کنند که آمار و ارقام در سمت چپ در انتقاد از اسرائیل در اشغال سرزمین های فلسطینی نیز سایه به خطرناک اشکال ستیزی. حتی در آلمان که در آن انکار هولوکاست جرم است و شرم بیش از نازی كرده است و هنوز هم در مرکز ملی فرهنگ و هجوم مهاجران مسلمان در طول سال ها تغییر کرده است به تمرکز به بخش های جدیدتر. “آنچه ما می بینیم در برلین در مدارس عمومی است که به دلیل جو بسیار متشنج گاهی اوقات معلمان خجالتی و دور از آموزش در مورد هولوکاست” Remko Leemhuis اقدام مدیر کمیته یهودیان آمریکایی در برلین گفت: به همکاران من. “برای بسیاری از کودکان زمانی که آنها شنیدن یهودیان و هولوکاست آنها به طور خودکار فکر می کنم در مورد اسرائیل و در مورد درگیری با فلسطینیان است. و این بسیار عنوان شده است.”

هفتاد و پنج سال پس از آشویتس آزاد شد بازماندگان در حال ترس برای آینده آنها ممکن است زندگی می کنند را ببینید. “من می دانم که جهان نیست که از تجربه ما” رنه نمک 90 گفت: به نگهبان. “آن را فراموش کردن.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im