نقشه که در آن زلزله زده در کارائیب در روز سه شنبه.

یکی از قوی ترین زلزله ثبت شده در کارائیب 7.7 قدر زده حدود 70 مایلی شمال غربی از مونتگوبی, جامائیکا, در مدت کوتاهی پس از ساعت 2 بعد از ظهر شنبه. جزئی لرزش احساس شد به دور دست در شمال فلوریدا در حالی که متوسط بیشتر تکان دادن گزارش شده در جامائیکا.

تکان دادن نیز گزارش شده در جزایر کیمن و کوبا. گزارش اولیه از آسیب از این منطقه شده اند پر از لکه.

در جنوب فلوریدا که در آن لرزش احساس شد زمانی که زلزله رخ داد چندین ساختمان تخلیه شدند در میامی.

زلزله به نظر می رسد به یکی از بزرگترین ثبت در کارائیب و بزرگترین از سال 1946 تنها با چند اضافی high-end زلزله ظاهر می شود در بررسی زمین شناسی ایالات متحده پایگاه داده.

اقیانوس آرام هشدار سونامی مرکز نشان داد که یک سونامی بود که ممکن است در بخش هایی از کارائیب و مناطق اطراف آن با امواج تا سه فوت است. اما درست قبل از 4 بعد از ظهر آن نوشته شده که سونامی تهدید کرده بود به تصویب رسید.

جزر و مد سنج نشان داد که هر گونه سونامی امواج تولید شده توسط زلزله کوچک بودند.

بزرگتر سونامی منجر نشد که زلزله شد و تا حد زیادی ناشی از لغز ساز با برخی از انحراف اخلاقی. این بدان معناست که یک صفحه تکتونیکی احتمالا تضعیف دیگری به صورت افقی و رو به پایین است.

همگرا صفحات از سوی دیگر معمولا موثر در ایجاد سونامی. قدر یک سونامی است که متناسب با مساحت و بزرگی از لغزش.

نگاهی به سابقه لرزه خیزی نشان می دهد که هیچ های اخیر foreshocks قبل از این زلزله.

در ابتدا به نظر می رسد این زلزله رخ داده است در امتداد جنوب حاشیه آمریکای شمالی بشقاب است ومیگوید سوی غرب. در همان زمان کارائیب صفحه در حال حرکت است, غرب در چند سانتی متر در سال است. در این میان نهفته است Gonâve microplate. زلزله رخ داده در نزدیکی کیمن تغار.

انتشار انرژی معادل دهها میلیارد تن مواد منفجره است. زلزله بود فوق العاده کم عمق اتفاق می افتد در تنها چند مایل عمق. به دلیل فاصله دریایی اثرات ممکن است به حداقل برسد.

کوچکتر پس لرزه به احتمال زیاد در این منطقه طی هفته های آینده.

که در آن امواج زلزله شناسایی شد


یک رکورد بخش تولید با داده ها پس از زلزله است. زمان اندازه گیری به صورت عمودی در حالی که فاصله از مرکز (درجه) امتداد افقی. 180 درجه نشان می دهد مخالف دقیق نقطه بر روی زمین. (متی Cappucci/Miaki Ishii نرم افزار)

“رکورد بخش” تولید شده توسط داده ها از جهانی شبکه لرزه نگاری ارائه شده در بالا را نشان می دهد امواج زلزله گسترش و سفر در سراسر جهان است. هر عمودی ردیابی نشان دهنده یک فرد لرزه نگار. زمانی که وارد آنها نشان دادن امواج تبلیغ در سراسر جهان شناسایی شده توسط seismometers حتی اگر انسان نمی تواند آنها را احساس می کنید. (زمان اندازه گیری از پایین به بالا.)

دو متمایز clusterings از امواج دیده می شود در این طرح است. برای اولین بار در حال امواج بدن رخ می دهد که کاهش در هر اثری چون آنها اولین امواج برای رسیدن پس لرزه.

امواج بدن حرکت را از طریق زمین. ابتدا P (compressional) امواج و سپس S (برشی) امواج — حدود 40 درصد کندتر هنگام سفر از طریق سنگ جامد.

امواج سطح قابل توجهی کندتر اما آنها باعث آسیب بیشتر. امواج سطحی از امواج عشق, که منجر به عقب و جلو تکان دادن و ریلی امواج که باعث یک حرکت نورد. سطح امواج آهسته تر هستند زیرا آنها تبلیغ در امتداد سطح زمین است.

تا به حال شنیده عامه در مورد حیوانات “سنجش” زلزله قبل از آن می رسد ؟ که افسانه نیست. برخی از حیوانات می تواند حس عبور از فوق العاده ظریف و امواج بدن (که ما به ندرت احساس) و اقدام گاهی اوقات ده دقیقه قبل از صدمه زدن امواج سطحی می رسند.

رسانه های اجتماعی تصاویر و گزارش

در اینجا چند اولیه تصاویر و گزارش از رسانه های اجتماعی در shaking:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im