15 زنان متهم سابق Redskins کارکنان از آزار و اذیت و سوء استفاده کلامی

چند ماه پس از امیلی Applegate برای آغاز به کار ردسکینز واشنگتن در سال 2014 او حل و فصل به زندگی روزمره: او را ملاقات یک زن co-worker در حمام در طول ناهار خود را می شکند او گفت: به commiserate و در مورد گریه های مکرر آزار جنسی و سوء استفاده کلامی آنها را تحمل.

آنها گریه های سابق افسر ارشد عامل را expletive رنگ و لعاب tirades, Applegate گفت: زمانی که او به یاد می آورد او خواستار “f—–g احمق” و سپس درخواست او پوشیدن لباس تنگ برای ملاقات با مشتریان “بنابراین مردان در اتاق چیزی برای نگاه است.” آنها با سر دادن در مورد یک ثروتمند suiteholder که برداشت او از دوستان پشت در طول یک بازی Applegate گفت و بی تفاوتی این تیم بالا فروش اجرایی نمایش داده می شود هنگامی که او شکایت کرده است.

اما بیشتر از همه, Applegate, گفت:, گفتند در مورد تحقق رویای خود را از کار در NFL آمد با آنچه آنها به عنوان مشخصه بی امان آزار جنسی و سوء استفاده کلامی که نادیده گرفته شد — و در برخی موارد چشم پوشی توسط تیم برتر مدیران.

Applegate یکی از 15 زن سابق Redskins کارکنان که به گفته واشنگتن پست آنها از نظر جنسی مورد آزار و اذیت در طول زمان خود را در باشگاه. دیگر 14 زنان صحبت کرد به شرط ناشناس ماندن با استناد به ترس از دادخواهی به عنوان برخی از امضا توافقنامه nondisclosure با این تیم است که تهدید را قصاص اگر آنها صحبت منفی در مورد این باشگاه است. این تیم کاهش یافته است یک درخواست از پست به انتشار سابق کارکنان زن از این موافقت نامه ها به طوری که آنها می تواند صحبت می کنند در ضبط بدون ترس از حقوقی تلافی جویانه. این داستان درگیر مصاحبه با بیش از 40 کارمندان فعلی و سابق و بررسی پیام های متنی و داخلی شرکت اسناد و مدارک.

مالک تیم دانیل اسنایدر کاهش یافته و چندین درخواست برای مصاحبه. در طول هفته گذشته به عنوان پست ارائه جزئیات اتهامات و یافته ها به این باشگاه سه تیم کارکنان متهم به رفتار نامناسب ناگهان رفتگان از جمله لری, مایکل, باشگاه دیرین رادیو صدای الکس سانتوس تیم مدیر pro پرسنل.

در بیانیه این تیم گفت: آن را به حال استخدام سی وکیل بث ویلکینسون و شرکت او Wilkinson والش “به انجام کامل مستقل بررسی این موضوع تمام و کمک به تیم مجموعه کارمند جدید استاندارد برای آینده است.”

“تیم فوتبال ردسکینز واشنگتن طول می کشد مسائل از رفتار کارمند به طور جدی … در حالی که ما صحبت نمی کنم به کارمند خاص شرایط عمومی که جدید اتهامات اخلاقی به ارمغان آورد جلو که بر خلاف این سیاست ما آدرس آنها بی درنگ” این تیم گفت.

اتهامات مطرح شده توسط Applegate و دیگران — در حال اجرا از سال 2006 تا سال 2019 — span بسیاری از اسنایدر زمان تصدی به عنوان مالک و سقوط به دو دسته ناخوشایند و پیشنهادهای یا نظرات از یک طبیعت جنسی و تشویق به پوشیدن آشکار پوشاک و لاس زدن با مشتریان به فروش می پردازد. در میان مردان متهم به آزار و اذیت و سوء استفاده های کلامی سه تن از اعضای سابق اسنایدر درونی دایره و دو دیرین اعضای پرسنل بخش:

  • مایکل معاون ارشد رئیس جمهور از محتوا و “صدای Washington Redskins.” هفت کارمندان سابق گفت: مایکل به طور معمول در مورد ظاهر فیزیکی از همکاران زن در روابط جنسی و توهین به لایههای. در سال 2018 مایکل گرفتار شد “داغ میکروفن” صحبت درباره جذابیت کالج-سن کارآموز با توجه به شش کارمندان سابق که شنیده می شود ضبط. مایکل کاهش یافت یک مصاحبه درخواست و بازنشسته چهارشنبه.
الکس سانتوس اخراج شد به عنوان مدیر pro پرسنل در هفته گذشته. (آسوشیتد پرس)
  • سانتوس باشگاه مدیر pro پرسنل متهم شد, شش کارمندان سابق و دو خبرنگاران گفت که این تیم از ساخت نامناسب اظهارات در مورد بدن خود و درخواست از آنها اگر آنها شاعرانه او علاقه مند شده. در 2019, سانتوس موضوع تحقیقات داخلی پس از Rhiannon واکر خبرنگار ورزشی اطلاع مدیریت باشگاه سانتوس بود باریکش او به او گفت که او تا به حال “یک الاغ مانند یک واگن” و بارها و بارها از او خواست تا به امروز او واکر گفت: در مصاحبه با این پست. نورا Princiotti یک خبرنگار برای رینگر که قبلا تحت پوشش این تیم همچنین در مصاحبه ای گفت که او مورد آزار و اذیت توسط سانتوس. سانتوس بود که اخراج این هفته گذشته کاهش یافته است به نظر.
  • Richard Mann II, دستیار مدیر pro پرسنل که در یک پیام متنی به دست آمده توسط پست گفت: یک کارمند زن از او و همکارانش بحث که آیا سینه او شده بود جراحی افزایش یافته و در دیگر متن پیام گفت: یکی دیگر از کارمند زن به انتظار “نامناسب آغوش … و نگران نباشید که خواهد بود یک منگنه در جیب من هیچ چیز دیگری.” مان که او نیز از کار اخراج شد هفته گذشته کاهش یافته است به نظر.
  • دنیس گرین سابق رئيس جمهور از کسب و کار عملیات التماس زن کارکنان فروش برای پوشیدن پایین برش بلوز دامن تنگ و لاس زدن با ثروتمند مجموعه, دارندگان, با توجه به پنج کارمندان سابق از جمله Applegate. گرین در 17 سال کار حرفه ای با باشگاه به پایان رسید و در سال 2018 در میان رسوایی بیش از وحی او تا به حال به فروش می رسد دسترسی به Redskins cheerleaders — از جمله حضور در یک لباس شنای زنانه دوتکه, تقویم عکاسی در کاستاریکا — به عنوان بخشی از حق بیمه suite بسته است. گرین کاهش یافته است به نظر.
  • میچ Gershman سابق افسر ارشد عامل که Applegate گفت: به طور معمول berated او را برای بی اهمیت مشکلاتی مانند اختلال در عملکرد چاپگر در حالی که همچنین افتخار بدن خود را. دو دیگر سابق کارکنان زن پشتیبانی Applegate حساب از آزار و اذیت و سوء استفاده کلامی توسط Gershman که در سمت چپ این تیم در سال 2015.

“آن بدبخت ترین تجربه زندگی من” Applegate در حال حاضر 31 گفت: از سال کار به عنوان یک هماهنگ کننده بازاریابی برای باشگاه است که او را ترک در سال 2015. “و همه ما تحمل آن, از آنجا که ما می دانستم که اگر از ما شکایت کرده و آنها به ما یادآوری از این وجود دارد 1000 نفر وجود دارد که می تواند ما را در یک ضربان قلب.”

Gershman در یک مصاحبه تلفنی تکذیب کرد, Applegate را با خود ندارد.

“من به سختی حتی به یاد داشته باشید که به او” Gershman گفت. “من فکر ردسکینز یک محل عالی برای کار … من عذر خواهی به هر کسی که فکر می کردم که من بطور شفاهی سوء استفاده.”

هیچ کاری متهم اسنایدر یا سابق دیرین تیم رئیس جمهور بروس آلن از رفتار نامناسب با زنان اما آنها ابراز شک و تردید بودند غافل از این رفتار آنها ادعا می کنند.

“من فرض بروس [آلن] می دانست چرا که او شنبه 30 فوت دور از من … و من دیدم گریه در میز من چندین بار در هر هفته” Applegate گفت.

آلن که اخراج شد در پایان سال گذشته نیست پاسخ به درخواست مصاحبه.

مالک تیم دانیل اسنایدر سمت چپ با رئیس جمهور سابق و مدیر کل بروس آلن در حاشیه قبل از دوشنبه شب فوتبال بازی در فدرال اکسپرس زمینه است. (Jonathan نیوتن / واشنگتن پست)

در حالی که تاریخ و دیگران متهم نیست اسنایدر از اقدام نادرست با زنان آنها او را سرزنش برای یک understaffed بخش منابع انسانی و آنچه که آنها به عنوان کم عمق فرهنگ لفظی میان مدیران ارشد که آنها معتقد بودند نقش مهمی در چه کسانی مدیران درمان کارکنان خود را.

اسنایدر به طور معمول خوار مدیران ارشد با توجه به سه تن از اعضای سابق خود را اجرایی کارکنان و شاید شدت گرین سابق اجرایی فروش آنها اسنایدر مسخره برای داشتن یک مرد, تشویق کن, کالج. پس از یک جلسه هیات اجرایی به گفته یکی از کارکنان سابق گرین گفت: اسنایدر دستور داده بود او را به انجام دانلود آکروبات برای سرگرمی خود را.

“من هرگز در بیشتر خصمانه و دستکاری منفعل-تهاجمی محیط … و من مشغول به کار در سیاست گفت:” جولیا Payne سابق دستیار وزیر مطبوعات در دولت کلینتون که به طور خلاصه به عنوان معاون ارتباطات برای این تیم در سال 2003.

پین نیست شاهد یا تحمل آزار و اذیت جنسی او گفت: اما او پشتیبانی چه بسیاری دیگر از کارمندان سابق گفت: در مورد فرهنگ تحت اسنایدر.

“با چنین سمی, خلق و خوی, محور, محیط زیست و مالک مانند رفتار او گفت:” پین “چگونه می تواند هر کسی فکر می کنم این زنان را به منابع انسانی است؟”

یک تیم پرچم مگس بالا Redskins پارک در اشبرن Va., (جیم Lo Scalzo / سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/REX/Shutterstock)

ناخواسته پیشرفت

در اولین روز از کار برای تیم جدید به کارکنان داده می شود دستی که به توصیف سازمان ارزش های اصلی.

“تبریک تبدیل شدن به یک عضو از تیم نخبگان از افراد درگیر در حق رای دادن با یک زن فوق العاده ای گذشته و آینده امیدوار کننده,” کتاب متحده است. “سطح رسانه ها و نظارت عمومی از Washington Redskins بزرگ شود هر نامناسب و یا رفتار غیر حرفه ای, بنابراین سطح بالایی از حرفه ای مورد نیاز است از همه کارکنان.”

در حالی که وجود دارد این است که یک بخش به بحث آزار و اذیت جنسی, بسیاری از کارمندان سابق گفت: اگر روند برای دست زدن به آزار و اذیت جنسی شکایت آن را هرگز مورد بحث در این باشگاه مختصر onboarding روند.

آن بدبخت ترین تجربه زندگی من است. و همه ما تحمل آن, از آنجا که ما می دانستم که اگر از ما شکایت کرده و آنها به ما یادآوری از این وجود دارد 1000 نفر وجود دارد که می تواند ما را در یک ضربان قلب.

امیلی Applegate, Redskins کارمند در سال 2014 به 2015

تیم منابع انسانی ستاد متشکل از یک تمام وقت کارمند — که همچنین انجام وظایف اداری در تیم ستاد — مسئول بیش از 220 کارمند تمام وقت, با توجه به چندین کارمندان سابق.

“هیچ انسانی” گفت: یک جانباز سابق کارمند زن که در سمت چپ 2019. “و هرگز وجود یک گزارش روند و نه یکی توضیح داده شده به کارکنان جدید در مورد چگونه شما باید چیزی را گزارش دهید.”

در بیانیه ای Redskins با اشاره به این تیم استخدام جدید مدیر منابع انسانی در سال 2019 و این کارمند کار می کند با این تیم حقوقی وزارت در مورد هر گونه مسائل مربوط به رفتار کارمند.

سابق زنان شاغل گفت: چند هفته اول در Redskins پارک نیز اغلب با یک غیررسمی اما ارزشمند جهت اداره بخش خصوصی توسط veteran کارمندان زن که به آنها هشدار داد برای جلوگیری از برخی افراد و مکان ها مانند پله در نزدیکی در ورودی به تیم برمیگردد.

اندود شده در بالا با شفاف پلکسی گلاس پله فرود از لابی به اتاق قفل و منطقه آموزش و کسی که ایستاده در پایین می توانید نگاه کردن به دامن یک زن ایستاده در بالای صفحه.

یک سابق زنان عضو از کارکنان اجرایی این درس در اوایل دوره تصدی خود را, او گفت: هنگامی که او را به دیدن یک مرد مربی دو طبقه پایین خیره حق بازگشت تا راه رفتن گام به گام با او.

“او حتی تکیه به بهتر زاویه ، “او حتی سعی در پنهان کردن آن است.”

برای بسیاری از زنان شغل خود را با این تیم خود را برای اولین بار از کالج. چند ابراز احساس شرم و گفت: آنها متوجه آنها پذیرفته شده رفتار سال پیش آنها در حال حاضر متوجه شد مانند ناخواسته شانه مالش و یا یک تعریف در مورد خود.

“این اولین کار من, بنابراین من از نوع نرمال آن” گفت: یک زن که مشغول به کار برای این باشگاه برای چندین سال و رفتگان در سال 2019. “و آن را اتفاق می افتد به هر یک از زن co-کارگران زیر سن 40.”

اردوگاه های آموزشی در ریچموند در ماه اوت به سر چشمه نامناسب فعالیت های مختلف زنان گفت. برخی از تشویق جوان زن کارکنان برای جلوگیری از شرکت دخانیات یک بار و رستوران در شکوه ساختمان آجر آباد توسط تیم مقامات.

“من propositioned اساسا هر روز در اردوگاه آموزشی” گفت: یک کارمند زن که مشغول به کار برای این تیم در اواسط 2010s برای چندین سال. این پیشنهادهای آمد و در قالب یک زمزمه دعوت از یک مربی در شرکت دخانیات به اتاق هتل خود را, او گفت:, و همچنین به عنوان ایمیل و پیام های متنی از دیگر نر کارکنان نیز افشای اتاق خود اعداد و ارائه دعوت نامه برای اواخر شب بازدیدکننده داشته است.

حضور سالانه NFL سراغ ترکیب در ایندیاناپولیس سابق کارکنان زن گفت: همچنین افزایش احتمال ناخواسته توجه و گزاره ها در مکان هایی مانند نخست 47 یک steakhouse و نوار محبوب با لیگ مقامات و روزنامه نگاران.

من هرگز در بیشتر خصمانه و دستکاری منفعل-تهاجمی محیط … و من مشغول به کار در سیاست است. … با چنین سمی, خلق و خوی, محور, محیط زیست و مالک مانند رفتار او چگونه می تواند هر کسی فکر می کنم این زنان را به منابع انسانی است ؟

جولیا Payne سابق دستیار وزیر مطبوعات در دولت کلینتون که به طور خلاصه به عنوان معاون ارتباطات برای ردسکینز در سال 2003.

در 2019 ترکیب Rhiannon واکر جدید به ردسکینز ضرب و شتم برای ورزشی, وارد نخست 47 به یاد بگیرند که سانتوس, باشگاه سراغ مدیر شده بود درخواست او گزارش همکاران اگر آنها فکر او ممکن است علاقه مند به او گفت: در یک مصاحبه تلفنی در این هفته. آنها سعی در تضعیف او — خارج از نگرانی های اخلاقی واکر گفت: همکاران او می دانست که او در یک رابطه متعهد و نمی خواهد همیشه تاریخ یک مرد متاهل — اما سانتوس بود و مصمم او گفت: او گفته شد پس از ورود.

سانتوس با نزدیک شدن به او گفت: و گفتگو آغاز شده گناه. او نشان داد او عکس هایی از همسر و دختران جوان بر روی تلفن خود واکر به یاد می آورد خواندن از یادداشت های او بعد از ارائه به شرکت وکلا در توصیف این حادثه است. سپس سانتوس گفت واکر او “فرسوده f—” از شلوار جین خود را روز قبل از او گفت و پرسید که آیا او خواهد او را اگر آنها مجرد بودند.

“من به او گفتم که من یک دختر و او را به ما نمی نیاز به بازی hypotheticals اینجا” واکر گفت. “من خیلی بی پرده است.”

سانتوس نگه داشته و در تلاش برای دست کشیدن مرده برای چند دقیقه و گفت واکر او را “فصل را با افسون خود” او به یاد می آورد. سپس او باریکش او در ران در دیگر تیم کارکنان و خبرنگاران او گفت:. واکر احساس تحقیر او به یاد می آورد و نگران برخی از مردم را دیدم که آنچه اتفاق افتاده بود فکر می کنم او تا به حال با استقبال از توجه.

“این احساس تقریبا بدترین چیز در جهان” واکر گفت. “او اهمیتی نمی دهند. او معتقد بود که خنده دار است.”

واکر بعد از شکایت با این تیم است. در بیانیه ای ورزشی حمایت او حساب و تایید شرکت وکیل صحبت با Redskins مدیریت در مورد واکر اتهامات.

“ورزشی صراحت می ایستد Rhiannon واکر حساب از آزار و اذیت او تحمل از آقای سانتوس” این شرکت اعلام کرد.

به زودی پس از حادثه با سانتوس واکر گفت: او آموخته از دیگر خبرنگار که اتهام او را تحمل شبیه آزار و اذیت: نورا Princiotti که تحت پوشش این تیم برای واشنگتن تایمز در سال 2017.

Princiotti در یک مصاحبه تلفنی گفت: در دو یا سه نوبت سانتوس کشیده SUV خود را در کنار او به عنوان او راه رفتن از Redskins پارک و ارائه تفسیر در بدن او و کمد لباس.

“او به من گفت من تا به حال یک کمی سفید دختر بچه” Princiotti گفت. “احساس کلی این بود که من باید می پوشند کمتر لباس.”

مانند واکر Princiotti گفت که او زده بود چگونه با گستاخی سانتوس عمل کرده و همچنین به عنوان دیگر تیم کارکنان که در نظر او به نظر می رسد. Princiotti گفت: یکی نر از اعضای ارتباطات کارکنان یک بار به او گفت که او تا به حال یک نام مستعار در اطراف Redskins پارک: “Princihottie.”

“آن را ناخالص و همچنین فقط وحشتناک جناس” او گفت:. “وجود دارد یک حس قریب که هیچ کس تا به حال انجام هر چیزی در مورد این مسائل است.”

واکر مطلع تونی Wyllie و سپس این تیم معاونت ارتباطات در مورد Princiotti به اتهامات او گفت:, و Princiotti تایید او صحبت کرد به Wyllie در مورد سانتوس. Wyllie که در سمت چپ تیم در سال 2019 کاهش یافته است به نظر برای این داستان. چند هفته بعد تیم وکلای مطلع ورزشی که سانتوس شده بود منظم است اما مشخص, چگونه, واکر گفت.

سانتوس اخراج شد هفته گذشته پس از ارسال اطلاع تیم از اتهامات مطرح شده توسط رئیس سابق دیگر نر کارکنان. یک سابق زنان کارمند گفت که او با دریافت یک متن, یک شب بعد از کار که در آن سانتوس به او گفت که او می خواست به بوسه او که بعد در اتاق استراحت. یکی دیگر از سابق کارمند زن گفت: سانتوس به او گفت که او در راه رفتن به دفتر یک روز, او تا به حال یک “زیبا” و از او خواست به نوبه خود در اطراف برای او.

“من انجام می شود با NFL ، تجربه خود را با ردسکینز “را کشته است هر رویای یک حرفه ای در ورزش حرفه ای.”

مکالمه بین Richard Mann دوم و سابق زن Redskins کارمند

تصویر ترکیبی از تصاویر متعدد. (ارائه تصاویر/واشنگتن پست)
تصویر ترکیبی از تصاویر متعدد. (واشنگتن پست)

سانتوس اخراج شد همراه با بالا سراغ دستیار Richard Mann دوم که فرستاده مخ زن جنسی متون به دو نفر از کارکنان زن آنها ارائه شده به پست.

در تبادل با یک سابق زنان همکار مان به شوخی در مورد گرفتن یک “نامناسب در آغوش بگیرید.” در دو مبادلات با زن همکار مان او اطلاع داد که او و همکارانش بحث شد که آیا سینه او شده بود جراحی پیشرفته — “واقعی یا جعلی است بحث” او پیامک — و ارائه شده به او را برای ناهار به نفع.

“اگر من را که من می خواهم به فشار ته قنداق تفنگ خود را” Mann پیامک.

“متاسفانه که بود (است؟) فرهنگ” یکی از این زنان پیامک یک خبرنگار پس از ارسال پیام. “بنابراین ما احساس ما تا به حال به رول با آن است.”

در یک مصاحبه تلفنی جدید, مربی تیم Ron ریورا کاهش یافته است به بحث در مورد چرا سانتوس و مان رد شد.

“ما در حال تلاش برای ایجاد یک فرهنگ جدید در اینجا” ریورا گفت. “ما امیدواریم که مردم را به درک کنند که آنها نیاز به قضاوت ما در جایی که هستیم و جایی که ما در حال رفتن به عنوان مخالف به جایی که ما شده ایم”

مکالمه بین Richard Mann دوم و سابق زن Redskins کارمند

تصویر ترکیبی از تصاویر متعدد.

‘صدای Redskins’

به طرفداران و عموم لری مایکل است که شاید یکی از این بیشتر سازگار جنبه های حق رای دادن مشخص شده توسط به طور منظم پرسنل گردش مالی. این تیم منجر play-by-play برای پخش از 16 سال گذشته مایکل همچنین در خدمت به عنوان معاون ارشد و مسئول محتوا و نظارت بر وب سایت باشگاه و بخش ویدیو.

اما در میان خود بیشتر کارکنان مرد در تصویری و دیجیتال تیم مایکل برای سال تا به حال تبدیل شدن به یک رشد منبع ناراحتی با توجه به چهار کارکنان سابق به دلیل میل شدید او به صورت خاموش-رنگ تفسیر در مورد همکاران زن.

“این همیشه objectifying; آن را همیشه موهن. … من حتی نمی دانم چه باید بکنید. من فقط shake it off” یکی سابق مرد کارمند گفت. “ما همه فقط نگران شغل ما و تلاش برای ایجاد آن است.”

در اردوگاه های آموزشی در سال 2017, مایکل را دیدم یک زن جوان از حمایت کارکنان توسط راه رفتن و تبدیل به یکی از کارکنان و از نظر او “تنگ” قبل از اضافه کردن یک نکته در مورد زندگی اجتماعی او را به کارمند گفت.

رسانههای لری و میکائیل در سمت چپ و سانی Jurgensen در فدرال اکسپرس زمینه در سال 2004. (جان مک دانل/واشنگتن پست)

او گفت: “شما نمی توانید ظروف سرباز یا مسافر با هر چند … چون شما می دانید او را f—–g هر مرد در این تیم مناسب است؟,” گفت: این کارمند که بعد از آن ذکر شده نظر به چهار همکاران از جمله یک جانباز زن کارمند.

“من میگردند اما تعجب نیست,” زن کارمند گفت. سال قبل مایکل حال فشرده این صورت زن پس از اواخر شب مداخله از یک تیم با برنامه و به او گفت: “او خیلی زیبا و دلفریب,” او گفت:.

نظر دیگری به یاد می آورد توسط دو نفر از کارمندان مرد که یکی از همکاران زن مصری تبار.

“او گفت: آن را مانند نگاه او قطعا تا به حال کمی یونانی در او به دلیل سبک تر و رنگ پوست و همچنین به عنوان که” یکی سابق مرد کارمند گفت.

هیچ یک از این کارکنان ثبت رسمی شکایت آنها گفت: چرا که آنها هرگز فکر نمی کردم چیزی خواهد از آن آمده است.

“آنها در حال رفتن به خلاص شدن از شر “صدای Redskins’ … بیش از 30 ، 000 $در سال, مدیر بازاریابی” یک سابق مرد کارمند گفت.

مایکل موضوع یک شکایت در سال 2018 با توجه به شش سابق تیم کارکنان پس از او ثبت شد بحث در مورد یک زن کارآموز در طول تمرین یک روز. این حادثه زمانی رخ داد که مایکل بود که فیلم برداری برای یک تیم تولید فیلم کارکنان سابق گفت, و یک کارآموز راه می رفت.

سابق تیم کارکنان که شنیده تصویری مختلف بود خاطراتی از دقیق بیان اما توافق Michael اظهار داشت: در مورد چگونه جذاب او در بر داشت کارآموز بود که در کالج.

“آن را نفرت انگیز” گفت: یک سابق زنان کارمند که شنیده های صوتی. “این است که یک مرد رشد کرده است که می تواند پدر بزرگ من و او را به صحبت کردن در مورد کسی که جوانتر از من است.”

یک کارمند زن از شکایت در مورد این ویدئو به این باشگاه بخش حقوقی و یک تیم وکیل در زمان روی هارد دیسک از کارمند که تا به حال کشف شده ، زمانی که وکیل بازگشت هارد دیسک این کارمند گفت: پرونده حذف شده بود. معلوم بود به کارکنان آگاه از این حادثه که آیا مایکل منظم بود.

“باشگاه های بخش حقوقی حذف فایل از روی هارد دیسک و حفظ فایل در سازمان محرمانه HR/پرونده های حقوقی که در آن هنوز هم ساکن” این گروه در بیانیه ای گفت.

صبح روز چهارشنبه پست درخواست یک مصاحبه با مایکل و اطلاع مقامات باشگاه مورد نظر نسبت به مایکل توسط خود کارمندان سابق و “داغ میکروفن” حادثه.

ساعت بعد مایکل اعلام بازنشستگی خود را.

“پس از 16 سال وقت من را با این سازمان است که بیش از” مایکل در بیانیه ای گفت. “به فصل بعدی.”

اسنایدر متعلق به واشنگتن NFL حق رای دادن از سال 1999. (Toni L. ساندیس/واشنگتن پست)

محیط زیست فرار

قبل از امیلی Applegate تغییر شغل در ماه دسامبر 2014 در حال حرکت از کار در فدکس فیلد به تیم بازاریابی در اشبرن او هشدار داد با همکاران در مورد رئیس جدید میچ Gershman او به یاد می آورد. باشگاه افسر ارشد بازاریابی و شهرت را برای انفجاری خوی Applegate گفت: اما نه آزار و اذیت جنسی.

“من حدس می زنم من به اندازه کافی خوش شانس تر بود او از نوع” Applegate گفت.

Gershman اغلب اظهار نظر در بدن او یا ظاهر او گفت: در پشت سر هم با توهین در مورد عملکرد کار.

“او را به من بگویید من احمق نیست که قادر به چاپ چیزی راه او می خواستم و به طور مستقیم دنبال, ‘آیا شما اجرای فوق العاده دیروز شما نگاه واقعا خوب'” Applegate گفت.

Gershman گفت Applegate هرگز به پوشیدن آپارتمان, تنها, پاشنه, او گفت:, و پیشنهاد فرم اتصالات لباس برای شب حوادث با حق بیمه مشتریان. او همچنین در مورد پرسش او زندگی دوستیابی و ابراز نگرانی او یک دوست پسر, او گفت:. در یک پیام متنی ارز Applegate ارائه شده به پست او در مورد طرح خود را برای آینده فروش نشست.

“نه بخشی از آن. هیچ نگرانی. برو پیدا کردن یک شخص!!” او پاسخ داد.

نیز وجود دارد روال طغیان خشم Applegate گفت: مانند زمانی که Gershman رو از دست داده و در راه به Joe Theismann رستوران در اسکندریه پس از درخواست او برای چاپ کردن جهت برای او.

“همه او تا به حال به انجام آن را در نوع GPS و او را صرف 20 دقیقه جیغ, چگونه f—–g بی کفایت من برای او مناسب, جهت,” او گفت:. “من ترک کار گریه احتمالا چهار روز در هفته.”

Gershman در مختصر مصاحبه تلفنی متناوب را تکذیب کرد و گفت که او نمی یاد مکالمات اشاره شده توسط Applegate.

“من نمی توانم اظهار نظر در مورد چیزی که من نمی تواند به یاد داشته باشید,” او گفت:.

مکالمه بین میچ Gershman و امیلی Applegate

تصویر ترکیبی از تصاویر متعدد از پیام های متنی. (تصاویر توسط امیلی Applegate/واشنگتن پست)

یکی دیگر از تیم اجرایی بارها و بارها اظهار نظر در Applegate ظاهر او گفت: Dennis گرین برگزار شد که با فشار بالا کار نظارت بر فروش لوکس صندلی و سوئیت حق بیمه در فدرال اکسپرس زمینه است.

در یک مناسبت Applegate گفت: گرین قدردانی خود را بر روی پاهای او پوشیده بود.

“او ساخته شده یک نظر در مورد چگونه بزرگ من در این ساق زیرا آنها آنقدر تنگ,” او گفت:. “که در واقع تنها زمان میچ گفت: چیزی مانند” دنیس شما نمی توانید می گویند چیزی شبیه به آن.’ “

زنانی که کار می کرد برای گرین نگه داشتن احساسات متضاد در مورد سابق خود را ، در حالی که آنها اذعان او به اظهارات نامناسب و تحت فشار آنها را به پوشیدن لباس های آشکار و لاس زدن با زمان و آینده نگر suiteholders آنها نیز آگاه بودند گرین رو فشار فوق العاده ای از اسنایدر به فروش گران صندلی برای یک تیم که در زمینه محصول اغلب شغل خود را به چالش کشیدن.

اسنایدر “را تحقیر دنیس در مقابل سایر مدیران به خاطر او بود, تشویق کن, کالج … و دنیس همه چیز را در زمان. او همه چیز و هر چیزی که او تا به حال به مطمئن شوید که آن سوئیت فروخته شد سال پس از سال” یکی سابق بانوی فروشنده گفت.

اما حتی کسانی که دلسوز به گرین گفت: رفتار خود را به سمت چپ آنها را با روحی زخم. یک بانوی فروشنده که مشغول به کار در سال 2005 تا 2010 قاب زمان به یاد می آورد که گرین بارها و بارها ارائه شده برای اتصال او با یک جراح پلاستیک اگر او می خواست عمل جراحی تقویت سینه. او گفت که او می دانست که یک دکتر که انجام داده بودند چندین روش برای cheerleaders او به یاد می آورد و او می تواند “او،”

“کاهش یک زن جوان به تفکر است که او تنها می تواند کار خود را به خوبی اگر او می پوشد یک چیز خاص و یا در معرض بخشی از بدن او عار” این سابق بانوی فروشنده گفت. “آن قرار می دهد و زنان را در خود جای.”

“من نمی بینم آنچه که من را به ترس از’ Applegate می گوید. ‘من فقط گفتن حقیقت است.’ (Celeste Sloman برای واشنگتن پست)

قصاص نگرانی

بیش از چند روز گذشته Applegate گفت: او به دریافت پیام ها از چندین سابق Redskins همکاران که باید پرسید که آیا او نگران بالقوه تلافی او می تواند از این باشگاه است. او به آنها گفت که او نگران نیست, او گفت:. او هیچ علاقه ای به کار کردن در ورزش حرفه ای دوباره در زمان LSATs این هفته و در حال مطالعه برای مدرسه قانون است.

“من نمی بینم آنچه که من را به ترس از” او گفت:. “من فقط گفتن حقیقت است.”

به برخی از همکاران سابق وجود دارد حکایت از Applegate زمان با این تیم که مشکلات آنها بیشتر است. در سال 2015 Applegate گفت: او کنار کشیده توسط اریک Schaffer این باشگاه کلی مشاور و معاون ارشد رئیس جمهور که در سمت چپ در اوایل این سال است.

Schaffer وحشت زده شد توسط لفظی Applegate تحمل از Gershman او گفت که او به او گفت و به او ارائه شده به عنوان یک شاهد و یا اتصال خود را با یک وکیل اگر او می خواست برای شکایت رسمی. Applegate کاهش یافته است و گفت: او می ترسید ساخت یک موضوع Gershman را انجام خواهد علامت پایان زندگی حرفه ای خود را با تیم.

من به سختی حتی به یاد داشته باشید که او چه کسی است. من فکر ردسکینز یک محل عالی برای کار … من عذر خواهی به هر کسی که فکر می کردم که من بطور شفاهی سوء استفاده.

میچ Gershman سابق افسر ارشد عامل که در سمت چپ این سازمان در سال 2015

Applegate توجه Schaffer به عنوان یکی از چند نر تیم مدیران که درمان او را به خوبی. برخی از همکاران سابق این ابراز خشم است که Schaffer نمی شکایت خود را. با توجه به کارمند دستی “همه نظارت و مدیریت پرسنل Redskins سازمان در حال انتظار برای گرفتن فوری و اقدام مناسب برای پیشگیری یا جلوگیری از آزار و اذیت در محل کار است که آنها آگاه شوند.”

Schaffer کاهش یافته است به نظر. Applegate گفت: او می داند که چرا او را ندارد مسئله از درمان او در سال 2015. این همان دلیل او هرگز شکایت.

“من نیاز به نگه داشتن کار من,” او گفت:. “هنگامی که آن پایین می آید به آن 98 درصد از مردم تصمیم گیری در مسائل مانند این بر اساس نیاز به نگه داشتن شغل خود را … است که چرا این مسائل می رود برای مدت طولانی است.”

Les نجار کریم Copeland, آدم کیلگور و سام Fortier کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer türktelekom mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesbuy stripe accountNovagraBMW Oil ChangeAyırma Büyüsü