۹ خرداد و مهمترین اخبار کرونایی استان‌ها

۹ خرداد و مهمترین اخبار کرونایی استان‌ها

[ad_1]

پس از سه ماه تلاش شبانه روزی حافظان سلامت و همراهی حماسی مردم و هدایت مسئولان و کمک و ایثار خیران و جهادگران عرصه سلامت طی هفته‌های اخیر آمار ابتلا به کرونا در سطح ایران روند کاهشی به ‌خود گرفت و مهار آن بیش از هر زمان دیگری در دسترس قرار گرفت اما در برخی استان ها به خاطر برخی بی توجهی ها به توصیه‌های بهداشتی و بی دقتی در اجرای عادی‌سازی رفت و آمدهای عمومی دوباره شاهد افزایش تعداد افراد درگیر با این بیماری هستیم.

برخی تصور می کنند  چون علائم بیماری ندارند، می توانند تحرکی عادی در جامعه داشته باشند و این در حالیست که بارها متخصصان اعلام کرده اند امکان ناقل بودن همیشه هست و افزایش ترددها و جابه جایی های شهری و بین شهری می تواند وضعیت را  از حالت مدیریت شده خارج کند و این یک زنگ خطر جدی است.

 توجه به توصیه های متخصصان و پزشکان، اتخاذ روش های پیشگیرانه، رعایت نکات بهداشتی، دوری از اضطراب ، حداقل رساندن تماس ها و ارتباطات و پیگیری اخبار از منابع رسمی و موثق از مهمترین اقداماتی است که نباید آنها را نادیده گرفت .

مراکز استانی و دفاتر ایرنا در شهرستان ها نیز در این مدت تلاش کرده اند تا جدیدترین و موثق ترین اخبار با موضوعیت کرونا را منتشر کنند و شهروندان را د جریان آخرین اطلاعات بدست آمده در این زمینه قرار دهند .

استاندار کرمانشاه: افزایش تعداد مبتلایان به کرونا بسیار نگران‌کننده است

درخواست از بهبودیافتگان کرونا در آذربایجان‌شرقی برای اهدای خون

شیوع کرونا صنف عکاسان و فیلمبرداران گناباد را تهدید می کند

پایگاه‌های انتقال خون سیستان و بلوچستان در برابر کرونا ایمن هستند

ضرری که کرونا به بخش فرهنگ و هنری چهارمحال و بختیاری وارد کرد

کرونا به طلایی‌پوشان فوتبال اصفهان هم رحم نکرد

فتاح: قم در مبارزه با کرونا عملکرد خوبی داشت

رئیس بهداشت گناوه: تغییر رفتار مردم این شهرستان نسبت به کرونا ضروری است

عضو هیات‌علمی دانشگاه چمران:اثرات مخرب کرونا با تقویت اعتماد ملی قابل جبران‌است

کرونا ۳۰ میلیارد ریال به شیلات کهگیلویه و بویراحمد خسارت وارد کرد

پلیس فتا بوشهر به عاملان انتشار اخبار جعلی کرونایی هشدار داد

کاهش قیمت و تقاضا برای خرید آبزیان با شیوع کرونا درچابهار وکنارک

کارآفرینان گنابادی چهار میلیارد ریال به آسیب دیدگان کرونا کمک کردند

فرماندار میناب نسبت به اوج گیری دو باره بیماری کرونا هشدار داد

فارس در شاخص‌های تشخیص کرونا فراتر از متوسط کشور عمل کرده است

کرونا جان ۵۰ نفر دیگر را در ایران گرفت

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۴۶ هزار و ۶۶۸ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۷ هزار و ۶۷۷ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز جمعه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (نهم خرداد) بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاههای علوم پزشکی دو هزار و ۸۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۵۴۷ مورد بستری و دو هزار و ۲۷۲ نفر (حدود ۸۰ درصد) از موارد سرپایی و افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۱۴۶ هزار و ۶۶۸ نفر رسید

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۵۰ بیمار دیگر مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان باختند و از زمان شیوع این بیماری در کشور تاکنون ۷ هزار و ۶۷۷ نفر جان خود را از دست داده اند.

جهانپور بیان کرد: بر اساس این گزارش ها تاکنون ۱۱۴ هزار و ۹۳۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور بهبودیافته و از بیمارستان ترخیص شده اند. ۲۵۴۷نفر از این بیماران نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت در بخش های آی سی یو قرار دارند که امیدواریم شفا پیدا کنند.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲۰ هزار مورد تست جدید از افراد مشکوک به بیماری کووید۱۹ گرفته شده و تاکنون ۸۹۶ هزار و ۵۷۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

جهانپور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵ استان فاقد فوتی و در پنچ استان، فقط یک مورد فوتی ناشی از بیماری کووید۱۹ گزارش شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>