کرونا: کارشناسان در مورد چگونگی حرکت رو به جلو در سال 2022 بحث می کنند

[ad_1]

از آنجایی که کانادا وارد سال جدید و مرحله جدیدی در حماسه COVID-19 می شود، برخی کارشناسان معتقدند زمان آن رسیده است که این کشور تفکر خود را در مورد ویروس کرونا تغییر دهد – از جمله حرکت به نقطه ای که بتوان آن را بومی تلقی کرد.

ظهور نسخه جدید Omicron، اگرچه در نظر گرفته می‌شود که قابل حمل‌تر است و احتمالاً از محافظت در برابر واکسن نسبت به نسخه دلتا جلوگیری می‌کند، ممکن است کمتر منجر به بیماری جدی و بستری شدن در بیمارستان شود، و برخی از کارشناسان را وادار به تجدید نظر در پیش‌بینی‌های مدیریت بیماری همه‌گیر خود می‌کند. برای سال جدید

سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز چهارشنبه ابراز امیدواری کرد که بدترین وضعیت همه‌گیری کووید-19 در سال 2022 پایان یابد.

تدروس آدانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت که او “خوشبین است که امسال می تواند سالی باشد که در آن نه تنها می توانیم به همه گیری حاد پایان دهیم، بلکه راه را برای امنیت بهداشتی قوی تر هموار کنیم.”

CTVNews با بسیاری از کارشناسان در مورد اینکه آینده همه گیر ممکن است با ورود به سال جدید چگونه باشد صحبت می کند.

واکسیناسیون ها

کارشناسان اغلب به تقویت ایمنی از طریق واکسیناسیون به عنوان یکی از راه‌های پایان دادن به همه‌گیری اشاره می‌کنند.

دکتر دیل کالینا، متخصص بیماری‌های عفونی در بیمارستان جوزف برانت در برلینگتون، روز چهارشنبه به کانال خبری CTV گفت که اگرچه مردم هنوز هم می‌توانند خود ویروس را حتی با واکسن‌ها و تقویت‌کننده‌ها دریافت کنند، اما این بیماری پس از یک فرد به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. به طور کامل واکسینه شده است.

و در حالی که کمپین های تقویت کننده در اینجا در کانادا در جریان است، کالینا خاطرنشان می کند که هنوز میلیون ها نفر در سراسر جهان هستند که هنوز اولین دوز خود را دریافت نکرده اند.

“بنابراین من با نوبت سوم همراه هستم. من فکر می کنم که دوز سوم برای افرادی که می توانند آن را دریافت کنند بسیار مفید است، اما در عین حال دوز اول و دوم در جهان اولین قدمی است که هنوز باید برداریم، بنابراین این برای پایان دوره بسیار مهم خواهد بود. جهان. بیماری همه گیر.”

دینا سانتر، استادیار ایمونولوژی در کالج پزشکی ماکس رادی در دانشگاه مانیتوبا در وینیپگ و رئیس تحقیقات گروه ایمونوبیولوژی بیماری‌های عفونی GSK، در ایمیلی به CTVNews.ca گفت که شواهد واضح این است که تقویت‌کننده‌ها تاثیر بزرگی خواهند داشت. تفاوت با امرون، پیشگیری از عفونت، “اما این مشکل را با کسانی که هنوز واکسینه نشده اند و از واکسیناسیون سه گانه فاصله دارند، حل نمی کند.”

از آنجایی که بسیاری از کودکان واجد شرایط واکسیناسیون نیستند، سانتر گفت که امیدوار است مدارس و مهدکودک ها در ایجاد فضاهای ایمن برای کارکنان و دانش آموزان، با تهویه مناسب و فیلترهای HEPA، و ارائه ماسک N95 به کارکنان و ملزم به واکسیناسیون سه گانه اولویت داشته باشند. مثال ها.

ما هنوز از عواقب درازمدت ابتلای کودکان به این بیماری اطلاعی نداریم، بنابراین مایلم سرمایه گذاری بیشتری در اینجا با اولویت کودکان در مدرسه ببینیم، اگرچه 30 درصد مثبت برای بسیاری از استان ها امیدوارکننده به نظر نمی رسد. “او گفت. .

تغییر نظر

بر خلاف یک بیماری همه گیر، که در آن پاتوژن به چندین جمعیت در مناطق جغرافیایی و با نرخ های بسیار بالاتر از حد انتظار حمله می کند، ویروس زمانی که به نقطه ای می رسد که می تواند سالانه در گردش باشد اما به یک منطقه جغرافیایی خاص محدود می شود، بومی می شود.

همچنین ممکن است مصونیت اولیه زیادی در جمعیت وجود داشته باشد.

دکتر مارتا فولفورد، متخصص بیماری‌های عفونی در بیمارستان کودکان مک مستر در همیلتون، و دانشیار پزشکی در دانشگاه مک مستر، در یک مصاحبه تلفنی به CTVNews.ca گفت که همه‌گیری‌ها در نهایت همه‌گیر هستند، اما نیاز به تغییر در تفکر است. تا وقتی نوبت به COVID-19 می رسد، این انتقال را انجام دهد.

حداقل برای یک ویروس تنفسی مانند SARS-CoV-2، انتظارات این است که از طریق واکسیناسیون و بهبودی، ایمنی اولیه کافی برای جمعیت وجود داشته باشد، “که همچنان در گردش باشد، اما بیماری ایجاد شده دیگر چندان جالب نخواهد بود. “

فولفورد افزود: این ایده که می‌توان کووید-19 را به طور کامل از بین برد یک “فانتزی” است و افزود که این ویروس نمی‌تواند معیارهای خاصی را برآورده کند که به آن اجازه ریشه‌کنی می‌دهد، از جمله توزیع جغرافیایی فعلی و انتقال آن به حیوانات.

“بنابراین این ایده که ما می‌خواهیم ویروس تنفسی را به نحوی از بین ببریم باعث حواس‌پرتی شد، و فکر می‌کنم ضرر زیادی داشت زیرا به جای اینکه به ما اجازه دهد برای همزیستی برنامه‌ریزی کنیم، بیش از حد از یک مورد وارد این تفکر عجیب و غریب شدیم. “، او گفت.

او گفت که بخشی از این تغییر در تفکر، کمتر نگران انتقال عمومی بدون علامت است و بیشتر بر روی افراد در معرض خطر تمرکز می کند، مانند افرادی که در مراکز مراقبت طولانی مدت هستند.

با این حال، فولفورد می‌گوید که او هرگز به عنوان یک متخصص بیماری‌های عفونی، هرگز ندیده است که افراد بدون علامت با سرعت امروزی آزمایش شوند، چیزی که او آن را “ناشنیده” توصیف کرد، مگر اینکه فرد بیمار باشد یا تحت نظارت در یک مکان خاص که یک ویروس در آن وجود دارد، باشد. شناخته شده در گردش است.

انتاریو، آلبرتا و سایر استان‌ها اخیراً دستورالعمل‌های جدیدی را اتخاذ کرده‌اند که بر اساس آن فقط افرادی که علامت‌دار هستند، در معرض خطر بالای بیماری جدی هستند یا در شرایط پرخطر کار می‌کنند، با آزمایش PCR مورد آزمایش قرار می‌گیرند، که «استاندارد طلایی» برای آزمایش در نظر گرفته می‌شود. کانادا برخی از استان‌ها نیز به سمت کاهش زمان ایزوله‌سازی مورد نیاز برای افراد کاملاً واکسینه شده در حال بهبودی از COVID-19 حرکت کرده‌اند.

دکتر کایران مور، افسر ارشد پزشکی انتاریو، روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «می‌دانم که مردم به شدت بر تعداد کل روزانه نتایج مثبت آزمایش نظارت می‌کنند، اما ما باید برگردیم.

“ما می دانیم که فعالیت عمومی دائمی در انتاریو وجود دارد، می دانیم که خطر انتقال بسیار بالایی خواهیم داشت، و این بخش از داده ها اکنون باید هدفمند و متمرکز شوند تا بهترین محافظت از انتاریو – برای بررسی افرادی که به آن نیاز دارند. برای بررسی افرادی که در تنظیمات ما با بالاترین خطر کار می کنند تا به بهترین نحو از مردم انتاریو محافظت کنیم.”

فولفورد گفت که «بی‌سابقه» شامل افرادی می‌شود که COVID-19 دریافت می‌کنند اما هیچ علامتی ندارند.

وی گفت: صادقانه بگویم، این اشتباه است و این یک تفسیر نادرست کامل از تشخیص و تفسیر آزمایش است.

یک واکنش زنجیره ای پلیمراز مبتنی بر آزمایشگاه مثبت یا PCR، به خودی خود به این معنی است که فرد مبتلا به ویروس است. فالفورد می‌گوید دیگر عوامل مهمی که باید در نظر گرفت، علائم و نشانه‌های بالینی هستند، بنابراین یک فرد سالم و عاری از بیماری مانند یک فرد واقعاً بیمار به عنوان یک مورد در نظر گرفته نمی‌شود.

داشبورد COVID-19 در انتاریو در حال حاضر بین موارد علامت دار و بدون علامت یا پذیرش در بیمارستان تمایز قائل نمی شود. برخی دارند پیشنهاد به روز رسانی داده ها برای انعکاس بیماران بستری در بیمارستان و بخش مراقبت های ویژه که به دلیل کووید-19 بستری شده اند، با افرادی که به دلایل دیگری بستری شده اند اما پس از معاینه مثبت هستند.

هنگام در نظر گرفتن اقدامات بهداشت عمومی اضافی برای کنترل شیوع COVID-19، فولفورد گفت که سلامت نه تنها شامل نبود بیماری، بلکه رفاه جسمی، روانی، اجتماعی و عاطفی فرد نیز می شود.

این نه تنها شامل پیشگیری از COVID-19، بلکه کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، ارتقای آمادگی جسمانی، سلامت روان، آموزش و افزایش سوء مصرف مواد و اعتیاد در طول همه گیری است.

او گفت: «به عبارت دیگر، سلامتی بسیار فراتر از کووید است.

“بیرون با کیم”

آنجلا راسموسن، ویروس شناس در سازمان واکسن ها و بیماری های عفونی (VIDO) در دانشگاه ساسکاچوان و رئیس ستون میزبان شبکه میزبان پاتوژن شبکه واکنش سریع به انواع ویروس کرونا (CoVaRR-Net) نیز می گوید که با تماشای سایر بیماری های همه گیر ویروس های تنفسی، مانند همه گیری آنفولانزای بدنام 1918، همه آنها پایان می یابد.

او گفت، اما همه‌گیری‌ها واقعاً به یک انفجار ختم نمی‌شوند. در عوض، آنها تمایل دارند “بیرون غر بزنند”.

راسموسن همچنین ایده حذف SARS-CoV-2 یا استراتژی “کووید صفر” را غیرواقعی و “صراحتاً اتلاف وقت” توصیف کرد، به ویژه به این دلیل که تعداد قابل توجهی از مردم در کانادا و در سراسر جهان از آن استفاده نکرده اند. واکسینه شده و هیچ ایمنی قبلی ندارند، بلکه به این دلیل که ویروس فوق العاده “عمومی” است و می تواند حیوانات را آلوده کند.

او گفت: “ما به آینده ای نگاه نمی کنیم که SARS-coronavirus-2 برای همیشه از بین رفته باشد.”

من از استفاده از اصطلاح “ما باید با این زندگی کنیم” متنفرم، اما احتمالاً این کار را انجام می‌دهیم زیرا این امر همچنان باعث شیوع بیماری می‌شود.

اما این بدان معنا نیست که کانادا یا جهان “برای همیشه” در یک بحران همه گیر زندگی خواهند کرد، به ویژه هنگامی که افراد بیشتری مصونیت پیدا می کنند، چه از طریق واکسیناسیون، تقویت کننده ها یا عفونت ها، که به کاهش شدت بیماری کمک می کند.

“بنابراین ما واقعاً این کار را انجام می دهیم، در این بخش آخر از کانادا، باید روی اطمینان از اینکه مردم واکسینه می شوند، مردم به واکسن ها دسترسی دارند و قوی تر می شوند، چه در اینجا در کانادا و چه زمانی که کانادا تلاش می کند تمرکز کنیم. به عنوان یک رهبر در صحنه بهداشت جهانی، ما باید هر کاری که می توانیم انجام دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که همه افراد در جهان به واکسن دسترسی دارند.”

او می‌گوید که با Omicron، از منظر فردی و اجتماعی، منطقی است که با آن به گونه‌ای رفتار کنیم که گویی هنوز می‌تواند تهدیدی برای سلامت عمومی باشد.

اگرچه نسبت نسبتاً کمتری از موارد Omicron ممکن است در مقایسه با دلتا نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشند، اما موج بزرگ عفونت ها همچنان می تواند تعداد مطلق افراد در بیمارستان را افزایش دهد و فشار بر سیستم بهداشتی را افزایش دهد.

او گفت: “اما سوال واقعی برای من این است که چگونه می توان افرادی را که به دلایل سیاسی یا ایدئولوژیک شدیداً با ماسک مخالف هستند، مخالف واکسن هایی که علیه تقویت کننده ها یا حداقل نسبت به آنها شک دارند، یا به طور کلی نسبت به واکسن ها شک دارند، جذب کرد.” من فکر می کنم متقاعد کردن این افراد بسیار سخت تر خواهد بود زیرا آنها یک گروه یکپارچه نیستند.

راسموسن می‌گوید این موضوع اعتماد از دست رفته به دولت و سلامت عمومی، دیدگاهی است که او درک می‌کند و چیزی است که بهبودی آن به زمان نیاز دارد.

او افزود، دیگران ممکن است به سادگی از همه گیری رنج ببرند، احتمالاً به این دلیل که قبلاً COVID-19 داشته اند و نتیجه جدی نداشته اند.

اما علاوه بر دسترسی به واکسن ها، به ویژه در جوامع محروم، مسائلی مانند دسترسی مشترک به مراقبت های بهداشتی، مراقبت از کودکان و حمل و نقل باید مورد توجه قرار گیرد.

حتی با ظهور داروهای درمانی برای درمان کووید-19، راسموسن می گوید که اگر منابع کم باشد یا بیماری به سرعت به اندازه کافی شناسایی نشود، مثلاً به دلیل عدم وجود ظرفیت آزمایش پایدار، این درمان ها مفید نخواهند بود.

“تا زمانی که واقعاً به روشی معنادار به این موضوع پرداخته شود، من فکر می‌کنم این مشکلات سیستمی همچنان ما را از نظر توانایی ما برای واکنش واقعی تا حد امکان مؤثر و کاهش اثرات منفی شیوع بیشتر SARS-coronavirus-2 آزار می‌دهد. وارد فاز اندمیک شده است.»[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum türktelekom mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themes