کرونا: چه مدت می توانید Omicron را پخش کنید؟

[ad_1]

اگر تست کووید-19 مثبت شد، به شما توصیه می‌شود که از پنج روز تا دو هفته خود را ایزوله کنید. همه چیز به محل زندگی شما بستگی دارد.

ایالات متحده و بریتانیا دوره های توصیه شده ایزوله سازی خود را برای افراد بدون علامت کاهش داده اند – و ممکن است به زودی از این روش پیروی کنند، زیرا نوع پرسرعت Omicron تهدید می کند که کارکنان بیمارستان و سایر کارکنان کلیدی را در خانه نگه دارد.

در ایالات متحده، اگر مردم بعد از پنج روز هیچ علامتی نداشتند، اکنون می توانند قرنطینه را ترک کنند و به دنبال آن پنج روز از پوشیدن ماسک در اطراف دیگران استفاده کنند.

هفته گذشته، بریتانیا این دوره را برای افرادی که دو آزمایش منفی متوالی انجام می دهند به هفت روز کاهش داد.

این در حالی رخ می دهد که موارد ثبت شده در هر دو کشور وجود دارد و برای اولین بار از زمان ظهور Omicron، کشورهای بزرگ از دوره ایزوله 10 روزه توصیه شده سازمان بهداشت جهانی منحرف می شوند.

اما بیشتر کشورها همچنان از شاخص 10 روز پیروی می کنند، در حالی که سایر کشورها مانند آلمان به 14 روز در انزوا نیاز دارند. این تفاوت ها باعث شده است که برخی از خود بپرسند چه زمانی و برای چه مدت افراد به نوع Omicron آلوده شده اند.

این حرکت ها در بحبوحه نگرانی ها در مورد در دسترس بودن کارگران کلیدی انجام شد. دکتر آنتونی فائوچی، مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، گفت: «اگر شما بدون علامت و آلوده هستید، ما می‌خواهیم افراد را به مشاغل خود بازگردانیم – به ویژه آنهایی که مشاغل ابتدایی دارند – تا جامعه ما به خوبی کار کند. او این هفته به CNN گفت.

اما برخی از داده های در حال ظهور نیز در پشت این تغییرات وجود دارد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده (CDC) گفت تصمیم آنها “با انگیزه علمی است، که نشان داده است که بیشتر انتقال SARS-CoV-2 در اوایل دوره بیماری رخ می دهد، معمولا 1-2 روز قبل از شروع علائم. و 2-3 روز بعد.

یک مطالعه اولیه CDC که روز سه‌شنبه منتشر شد، خوشه Omicron را در نبراسکا مورد بررسی قرار داد و دریافت که زمان بین قرار گرفتن در معرض و عفونت – معروف به دوره نهفتگی – می‌تواند حدود سه روز باشد. این کوتاهتر از سویه دلتا است که مطالعات آن دوره نهفتگی چهار روزه دارد.

مطالعه مشابهی در مورد یک جشن کریسمس در نروژ، که در آن ده ها نفر آلوده شدند، نتایج مشابهی یافت.

دکتر مگان رانی، رئیس بهداشت عمومی براون دین، روز سه‌شنبه به سی‌ان‌ان گفت: «شواهد انباشته‌ای برای افراد واکسینه‌شده وجود دارد مبنی بر اینکه اگر ما بدون علامت باشیم، احتمال مسری شدن ما در حدود پنج تا هفت روز بسیار کم است.

شواهدی مبنی بر اینکه Omicron ممکن است وزن کمتری نسبت به دلتا داشته باشد نیز احتمالاً در این حرکت نقش داشته است.

اما دستورالعمل‌های جدید هنوز بحث‌هایی را در جامعه پزشکی برانگیخته است و کارشناسان هنوز Omicron را به طور کامل درک نکرده‌اند.

رانی گفت: «داده‌های واکسینه نشده واقعاً تأیید نمی‌کند که شما ظرف پنج روز غیرعفونی شوید. من بسیار نگران این توصیه های جدید هستم.»

او پیشنهاد کرد تا زمانی که داده‌های بیشتری به دست نیامده، دستورالعمل‌های متفاوتی برای افراد واکسینه نشده وجود داشته باشد – که می‌تواند «تقویت بیشتری» برای تشویق مردم به مصرف واکسن داشته باشد، اگر قبلاً این واکسن را انجام نداده‌اند.

ارین برومریج، استاد زیست شناسی در UMass Dartmouth، روز چهارشنبه به CNN اضافه کرد که “مطمقاً هیچ داده ای برای آگاهی” در پشتیبانی از دستورالعمل های تغییر در اختیار ندارد.

وی افزود: افراد تا هفت یا هشت روز پس از آزمایش اولیه، حتی اگر هیچ علامتی نداشته باشند، همچنان می توانند آزمایش آنتی ژن مثبت شوند. بر خلاف انگلستان، که در آن آزمایش آنتی ژن فراوان تر است، دستورالعمل های ایالات متحده به نتیجه منفی بستگی ندارد.

با این حال، Omicron در حال از بین بردن نیروی کار در چندین کشور است و در صورت افزایش بار بیمارستان ها، احتمالاً کشورهای بیشتری دوره انزوای خود را در سال جدید کوتاه می کنند. فائوسی گفت: «با تعداد زیاد موارد جدید… یکی از چیزهایی که می‌خواهیم مراقب آن باشیم این است که تعداد زیادی از افراد در آنجا نداریم.»

شما پرسیدید. ما پاسخ دادیم.

سه مقاله پیش از چاپ منتشر شده در هفته گذشته برخی از اخبار خوب اولیه را در مورد جدی بودن نوع Omicron فاش کردند.

مطالعات – یکی از انگلستان، دیگری از اسکاتلند و سومی از آفریقای جنوبی – نشان می دهد که Omicron با خطر کمتر بستری شدن در بیمارستان نسبت به نوع دلتا مرتبط است.

میزان کاهش این خطر در مطالعات بین 40 تا 80 درصد متغیر است.

این مطالعه شامل داده های اولیه است و مقالات هنوز در یک مجله معتبر منتشر نشده است. اما آن‌ها به شواهد فزاینده‌ای اضافه می‌کنند که نشان می‌دهد سویه جدید، اگرچه بسیار سرایت می‌کند، اما ممکن است شدت کمتری داشته باشد.

با این حال، خطر کمتر بستری شدن در بیمارستان را می توان به راحتی با تعداد بیشتر عفونت های مشترک که Omicron در چندین کشور ایجاد می کند، جبران کرد.

به همین دلیل است که کارشناسان خواستار احتیاط هستند – و هرکسی که واکسن یا تقویت کننده را مصرف نکرده است را تشویق می کند تا قبل از نیاز به Omicron این کار را انجام دهد.

خواندنی های هفته

چگونه بفهمیم کووید، آنفولانزا یا سرماخوردگی است؟

آیا گلو درد، آبریزش بینی و درد عضلانی دارید؟ این می تواند یک سرماخوردگی معمولی، یک مورد آنفولانزا – یا کووید-19 باشد.

همه بیماری ها علائم مشابهی دارند، که گاهی اوقات تشخیص آنچه شما را در آب و هوای بد قرار می دهد دشوار می کند.

با گسترش نوع Omicron، بروز COVID-19 افزایش یافته است، اما به نظر می رسد تعداد بستری شدن در بیمارستان نسبتاً کم است.

عبدالالسید، مدیر سابق بخش بهداشت دیترویت، مدیر سابق بخش بهداشت دیترویت، به سی ان ان گفت: برای افراد واکسینه شده، شواهد نشان می دهد که عفونت با این نوع به نظر می رسد کمتر شدید باشد.

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که واکسن مانند فراخوانی است برای “هوشیار بودن” سیستم ایمنی بدن شما. السید گفت، بنابراین، ظرفیت آن برای شناسایی، هدف قرار دادن و از بین بردن ویروس ها، هر بار که ما واکسن را تقویت می کنیم، بسیار بالاتر است.

منطقی است که اگر واکسینه شده باشید علائمی که تجربه می کنید خفیف تر هستند. وی افزود، با این حال، این بدان معنا نیست که عفونت ها را نباید جدی گرفت، به ویژه با توجه به خطر بارگذاری بیش از حد سیستم های بهداشتی.

بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین در حال حاضر نرخ واکسیناسیون بالاتری نسبت به اروپا و آمریکای شمالی دارند

بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین در آغاز همه‌گیری با شیوع ویروس کرونا در سراسر منطقه تحت تأثیر افزایش نرخ مرگ و میر ناشی از کووید-19 قرار گرفتند.

تیم لیستر می نویسد: امروزه موج در بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین در حال تغییر است، جایی که سطح واکسیناسیون از کشورهای اروپا و آمریکای شمالی پیشی گرفته و به کاهش مرگ و میر کمک می کند.

اجرای واکسن ها در ابتدا به کندی انجام می شد و در دست گرفتن واکسن ها مشکل بزرگی بود. تنها شش ماه پیش، آمریکای لاتین و کارائیب کمتر از نیمی از مرگ و میرهای کووید-19 در سراسر جهان را تشکیل می دادند.

بر اساس آخرین داده های دانشگاه جان هاپکینز، این منطقه اکنون حدود 10 درصد از مرگ و میرهای جهانی کووید-19 را تشکیل می دهد.

به گفته سازمان بهداشت پان آمریکا (PAHO) این به دلیل عرضه سریع واکسن های اروپایی، آمریکایی، چینی و محلی است که تعدادی از کشورهای آمریکای لاتین در نیمه دوم سال جاری دریافت کردند.

یکی از دلایل این کمپین های موفق واکسیناسیون را می توان در تاریخ جستجو کرد: بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین طرح های ملی واکسیناسیون طولانی مدت و قابل اعتماد علیه سایر بیماری ها مانند فلج اطفال دارند.

Omicron باعث ایجاد یک کابوس برای یک سفر کریسمس می شود

چندین هزار پرواز در این هفته با افزایش موارد COVID-19 در سراسر جهان لغو شدند.

بیش از 2000 سفر روز چهارشنبه پس از یک سری سفرهای قطع شده در طول فصل تعطیلات لغو شد. به گفته FlightAware از بیش از 2800 پرواز لغو شده در روز دوشنبه، حدود 1000 پرواز در داخل یا خارج از ایالات متحده بوده است.

نزدیک به 11000 پرواز با تاخیر انجام شده است.

در سراسر جهان، خطوط هوایی بیش از 6000 پرواز را در شب کریسمس، کریسمس و روز پس از کریسمس لغو کرده اند. در ایالات متحده بیش از 1200 پرواز لغو شد و بیش از 5000 پرواز تنها در روز یکشنبه به دلیل مریض خواندن کارکنان و خدمه به تعویق افتاد.

این لغو در شلوغ ترین زمان سال برای سفرهای هوایی انجام می شود. اداره امنیت حمل و نقل ایالات متحده (TSA) گفت که میلیون ها نفر را هر روز در تعطیلات آخر هفته بررسی می کند و در روز پنجشنبه (23 دسامبر) به 2.19 میلیون مسافر رسید.

در روز چهارشنبه، تعداد افراد بیشتری نسبت به روز مشابه در سال 2019 از پست های بازرسی TSA عبور کردند.

توصیه برتر

وقت آن است که ماسک خود را ارتقا دهید

از آنجایی که نوع ویروس کرونا Omicron همچنان در حال گسترش است، برخی از کارشناسان می گویند زمان آن رسیده است که در گزینه های ماسک صورت خود تجدید نظر کنید – به خصوص اگر هنوز از پارچه های مختلف استفاده می کنید.

ماسک های پارچه ای چیزی بیشتر از تزئینات صورت هستند. دکتر لیانا ون، تحلیلگر پزشکی CNN، پزشک اورژانس و استاد مدعو سیاست گذاری و مدیریت سلامت در دانشکده موسسه میلکن در دانشگاه جورج واشنگتن، گفت: در پرتو Omicron جایی برای آنها وجود ندارد. سلامت عمومی.

ون اضافه کرد، در حالت ایده‌آل، در مکان‌های شلوغ، «شما باید ماسک KN95 یا N95 را بپوشید، که می‌تواند هرکدام به اندازه چند دلار ارزان باشد.

این ماسک ها با داشتن تناسب بهتر و مواد خاصی – مانند الیاف پلی پروپیلن – به عنوان موانع مکانیکی و الکترواستاتیکی عمل می کنند، این ماسک ها بهتر از ورود ذرات ریز به بینی یا دهان شما جلوگیری می کنند و برای عملکرد صحیح باید به صورت شما متصل شوند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followerstürktelekom mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirmeyabancı dizi izle1xbetElexbetRexbetCanlı Bahis SiteleriTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvole