ویروس کرونا: اسرائیل رکورد بالایی در ابتلای جدید دارد

[ad_1]

تل‌آویو، اسرائیل – به‌رغم محدودیت‌های سفر و قرنطینه اجباری، اسرائیل بیشترین تعداد عفونت‌های جدید ویروس کرونا را تا به امروز ثبت کرده است – به رهبری نوع فوق‌عفونی Omicron.

رکورد ۱۱۹۷۸ مورد تشخیص داده شده در روز سه‌شنبه، بالاترین تعداد عفونت‌های جدید گزارش شده در یک روز از زمان شروع همه‌گیری بود. رکورد قبلی در 2 سپتامبر با 11345 عفونت جدید ثبت شده در طول موج دلتا ثبت شد. Omicron که برای اولین بار در آفریقای جنوبی کشف شد، ظاهرا مسری تر است، اما باعث موارد کمتری از بیماری های جدی و مرگ می شود – به ویژه در بین افراد واکسینه شده.

در اسرائیل، مانند جاهای دیگر، این گزینه به سرعت در حال گسترش است – تست های استرس زا، مدارس، بیمارستان ها و خطوط هوایی – که برخی از کارشناسان به جای آن بر روی پذیرش در بیمارستان تاکید دارند. کارشناسان می گویند، این موارد، مانند مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا، به دلیل محافظت ارائه شده توسط واکسیناسیون، به سرعت رشد نمی کنند.

افزایش سریع عفونت ها، رهبران اسرائیل را از پروتکل روشن در مورد واکسیناسیون، آزمایش، قرنطینه و ردیابی تماس که مشخصه واکنش دولت به این بیماری همه گیر است دور کرده است. واکسیناسیون سریع اسرائیل در ابتدا اسرائیل را به یک رهبر جهانی تبدیل کرد.

اکنون اسرائیل اولین کشوری است که چهارمین واکسن را برای افراد بالای 60 سال و همچنین افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند ارائه می کند. نخست وزیر نفتالی بنت روز سه شنبه گفت که نتایج اولیه یک مطالعه در مرکز پزشکی شیبا افزایش تقریباً پنج برابری آنتی بادی ها را در میان افراد مبتلا به سکته چهارم نشان داد.

اسرائیل به سرعت در حال تغییر قوانین و شیوه‌های سازگاری است، از جمله کاهش قرنطینه برای جلوگیری از تعطیلی اقتصاد. تغییرات بیشتری انتظار می رود. برای مثال، تقاضا برای آزمایش احتمالاً دولت را به سمت آزمایش‌های گروه‌های پرخطر مانند افراد مسن سوق می‌دهد.

این یک خبر به روز شده است. تاریخچه قبلی AP در زیر آمده است.

اسرائیل برای اولین بار در نزدیک به دو سال گذشته درهای خود را به روی گردشگران باز کرده است. فقط یک ماه بعد بسته شد. روز یکشنبه، زمانی که نوع Omicron رکوردهای آلودگی را ثبت می کند، کشور بازگشایی خواهد شد – اما فقط برای مسافران برخی از کشورها.

حتی در اسرائیل نسبتاً کوچک و ثروتمند، که یک رهبر جهانی اولیه در برابر همه‌گیری ویروس کرونا بود، نسخه Omicron از توانایی دولت برای تدوین و اجرای یک سیاست عمومی واضح برای همه‌گیری فراتر رفته است. چیزی که زمانی یک رژیم ساده واکسن، آزمایش، ردیابی تماس و فاصله گذاری برای یک کشور 9.4 میلیونی بود، با قوانینی که به نظر می رسد هر چند روز یک بار تغییر می کند، زیگزاگ شده است.

شلاق در اینجا، برای همه چیز، از گردشگری گرفته تا آزمایش، قرنطینه، ماسک و سیاست مدرسه، نگاهی اجمالی به پازل همه‌گیری پیش روی دولت‌های سراسر جهان را ارائه می‌کند، زیرا نوع Omicron جمعیت را می‌سوزاند. یک روز سازمان جهانی بهداشت همه گیری را تمام شده اعلام خواهد کرد. اما در این میان، رهبران در حال ارزیابی میزان خطر ابتلا به بیماری، انزوا و مرگ هستند.

در اسرائیل، مانند جاهای دیگر، آنچه واضح است این است که نسخه فوق مسری Omicron مبارزه با COVID-19 را وارد مرحله گیج کننده تری از قوانین کرده است که توسط یک فرض کلیدی هدایت می شود: بسیاری از مردم نسخه Omicron را دریافت خواهند کرد، که بیشتر است. مسری است، اما به نظر می رسد که باعث بیماری و مرگ کمتر جدی می شود، به ویژه در میان افراد واکسینه شده. اما افراد واکسینه شده نیز از این گزینه استفاده می کنند و باعث افزایش موجی می شود که تا حدی به دلیل تجمعات در تعطیلات زمستانی ایجاد می شود.

شارون آلروی پرایس، یکی از مقامات ارشد بهداشت عمومی در وزارت بهداشت اسرائیل در کانال 13 این هفته گفت: “هیچ کنترلی بر موج Omicron وجود ندارد.”

جاناتان هالوی، رئیس مرکز پزشکی شعر زدک در اورشلیم روز سه شنبه گفت: «احتمالا هیچ کس از عفونت مصون نیست.

هدف جدید محافظت از آسیب پذیرترین افراد جامعه بدون هیچ گونه محاصره ملی دیگری است – خط قرمز، نخست وزیر نفتالی بنت و دولت 7 ماهه کشور در تلاش برای اجتناب از آن هستند.

بنت در یک کنفرانس خبری روز یکشنبه گفت: “این یک بازی کاملاً متفاوت با توپ است.”

او افزود: «اگر می‌خواهیم تا حد امکان به تعهد و کار با یک کشور آزاد ادامه دهیم، باید مراقب توپ باشیم.»

در زندگی روزمره، این به معنای باتلاق سردرگمی است، زیرا بنت و دولت ائتلافی که او رهبری می کند در تلاش برای توافق بر سر قوانین و ابلاغ تصمیمات خود به مردم هستند.

روزنامه هاآرتص روز سه شنبه در تیتری نوشت: «وزارت آموزش، مدیران را تنها گذاشته تا با هرج و مرج ناشی از کووید-19 مبارزه کنند». فقدان دستورالعمل ملی، طبق تاریخ، برخی از مدیران مدارس را مجبور کرده است که خودشان تصمیم بگیرند که کلاس ها را حضوری، از راه دور یا ترکیبی برگزار کنند.

بنت در یک کنفرانس خبری گفت که دولت در مواجهه با گزینه چالش برانگیزتر چابک باقی مانده است. این شامل تصمیم دولت، پس از چند ناکامی، برای تزریق چهارمین واکسن به افراد دارای نقص ایمنی و افراد حداقل 60 سال است. اعتقاد بر این است که اسرائیل اولین کشور در جهان است که دومین واکسن تقویت کننده را به بخش هایی از جمعیت خود ارائه می دهد.

روز سه شنبه، بنت اعلام کرد که یک مطالعه اولیه در مرکز پزشکی شیبا نشان داد که چهارمین سکته مغزی منجر به افزایش پنج برابری آنتی بادی در خون شده است. اسرائیل همچنین یک قدم با ارائه داروهایی که می تواند به افراد در معرض خطر برای جلوگیری از عفونت های جدی کمک کند، فاصله دارد.

دکتر ناداو داوودوویچ که ریاست دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه بن گوریون را بر عهده دارد و یکی از اعضای هیئت مشاوران ملی است، گفت: “اکنون بیشتر وزارتخانه ها بهتر از زمان دولت قدیم با هم کار می کنند.” کمیته کرونا

بنابراین تصمیم دولت، به عنوان مثال، برای بستن مرزهای اسرائیل در اواخر نوامبر، فرصتی برای افزایش نرخ واکسیناسیون این کشور، که در اواسط و پایان ماه افزایش یافت، داد. این همچنین به بیمارستان ها اجازه داد تا برای موج احتمالی بیماری آماده شوند.

جمعیت واکسینه شده به طور مداوم در حال افزایش است، اما تا حدی توسط یهودیان افراطی ارتدوکس و برخی اعراب که به آرامی آستین ها را بالا می زنند محدود شده است. حدود 63 درصد از مردم اسرائیل دو بار واکسینه شده اند، در حالی که حدود 46 درصد سه بار سکته کرده اند.

دنیای اطلاعات ما اسرائیل را در رتبه هفدهم جهان در سطح واکسیناسیون، پس از سایر کشورهای ثروتمند مانند امارات متحده عربی و ایالات متحده – و درست جلوتر از رقیب اصلی خود، ایران، قرار می دهد. در اوایل ژوئن، اسرائیل شماره یک در لیست بود.

اما موج جدیدی از عفونت ها بدون شک فرا رسیده است. آمارهای دولتی نشان می دهد که موارد ابتلای جدید در اسرائیل در روز دوشنبه به 10815 افزایش یافت که حدود 7000 بیشتر از یک هفته قبل است. این بالاترین رقم از سپتامبر است و انتظار می‌رود که رشد بیشتری نیز داشته باشد. سوابق دولتی نشان می‌دهد که بیماری‌های شدید عمدتاً برای چندین ماه دائمی می‌مانند و مرگ و میر روزانه ناشی از ویروس کرونا از 13 دسامبر تاکنون از دو نفر تجاوز نکرده است.

با این حال، با توجه به گسترش سریع گزینه، این روند همچنان آشفته و گیج کننده است.

قرنطینه ای که دو هفته پیش برای افرادی که ممکن است در معرض این ویروس قرار گرفته باشند، برای جلوگیری از تعطیلی اقتصاد کاهش می یابد.

ردیابی مخاطبین به دلیل کمبود آزمایش پیچیده تر شده است. دولت همچنین قصد دارد الزامات آزمایشی را سخت‌تر کند تا بار ایستگاه‌های آزمایشی شلوغ را کاهش دهد، جایی که مردم مجبورند ساعت‌ها برای آزمایش منتظر بمانند. به زودی قوانین جدیدی انتظار می رود که الزامات آزمایش را بر روی گروه های پرخطر مانند سالمندان متمرکز کند.

فهرست کشورهای ممنوعه اسرائیل کاهش یافته است و وزارت بهداشت روز دوشنبه توصیه کرد که کانادا، فرانسه، آفریقای جنوبی، مجارستان، نیجریه، اسپانیا و پرتغال حذف شوند.

سفر به ایالات متحده و بریتانیا همچنان ممنوع است.

موانع قابل توجهی برای هر گونه فرض “مصونیت گله ای” وجود داشت – زمانی که افراد کافی واکسینه شده بودند یا از عفونت گذشته بهبود یافته بودند تا از گسترش کنترل نشده ویروس جلوگیری شود.

نهمان اش، رئیس بهداشت اسرائیل گفت که تزریق چهارم می‌تواند به اسرائیلی‌های بیشتری تزریق شود، اما مشخص نیست که آیا می‌توان آن را به سرعت انجام داد یا خیر.

اش در روز یکشنبه به رادیو 103FM گفت: “هزینه مصونیت گله عفونت های زیادی است و ممکن است اتفاق بیفتد.” اما ما نمی‌خواهیم آن را از طریق عفونت منتقل کنیم.»

بنت که در کنفرانس مطبوعاتی روز یکشنبه در مورد ادعاهای فلیپ فلاپ به چالش کشیده شد، گفت که او ناامیدی و سردرگمی را درک می کند، اما پیشنهاد کرد که ویروس گزینه های محدودی را ارائه می دهد.

او پاسخ داد: «ما می‌توانستیم راهبردی را انتخاب کنیم که کشورهای دیگر انتخاب کرده‌اند، و آن محاصره است… این اتفاق سال گذشته رخ داد که خسارت زیادی به همراه داشت». یا “ما می توانستیم این کار را انجام دهیم و هیچ کاری انجام دهیم.”

در عوض، او گفت: “ما تصمیم می گیریم مسئولیت بپذیریم، تصمیم بگیریم، حتی اگر دشوار باشد.”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer türktelekom mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesbuy stripe accountNovagraBMW Oil ChangeAyırma Büyüsü