ویدئوهای تقلبی که برای پیوند دادن مرگ ورزشکاران به عکس‌های COVID-19 استفاده می‌شوند

[ad_1]

جیک وست یک جوان 17 ساله به ظاهر سالم بود که هنگام بازی فوتبال در دبیرستانی در ایندیانا سقوط کرد و بر اثر ایست قلبی ناگهانی درگذشت. ویدئوی آنلاین گسترده نشان می‌دهد که واکسیناسیون علیه کووید-۱۹ مقصر است و سرفصل‌ها را در مجموعه‌ای سریع از اخبار مربوط به سقوط ورزشکاران می‌سازد.

این واکسن هیچ نقشی در مرگ وست نداشت – او در سال 2013، هفت سال قبل از همه گیری، بر اثر بیماری قلبی تشخیص داده نشده درگذشت.

این ویدئو تنها نمونه‌ای از مجموعه‌های مشابهی است که در اینترنت در حال پخش است که از تاکتیک‌های فریبنده برای مرتبط کردن واکسن‌ها به موج ادعایی مرگ و میر و بیماری در میان سالم‌ترین افراد، اغلب ورزشکاران، استفاده می‌کند، ادعایی که کارشناسان پزشکی می‌گویند شواهدی تأییدکننده وجود ندارد.

این ویدیوها بینندگان را با مجموعه‌ای از داستان‌ها و عناوین ارائه‌شده خارج از متن، که برخی از آن‌ها از زبان‌های دیگر ترجمه شده‌اند، سرازیر می‌کنند و جزئیات کمی را ارائه می‌دهند که افراد بتوانند خودشان بررسی کنند.

به گفته نوربرت شوارتز، استاد روانشناسی و بازاریابی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، آنها در انتشار اطلاعات نادرست با استفاده از راهبردی که شک و تردید ایجاد می کند و تحلیل انتقادی را دور می زند و از احساسات استفاده می کند، بسیار موثر هستند.

شوارتز گفت: “این برای ترویج این احساس طراحی شده است که واکسن ها می توانند خطرناک باشند.” “شما این کار را با موادی انجام می دهید که واقعی به نظر می رسند زیرا واقعی هستند. همه این رویدادها در واقع اتفاق افتاده اند، آنها فقط ربطی به واکسن ندارند.”

ویرایش تقریباً چهار دقیقه‌ای، که شامل داستان وست می‌شود، از “The HighWire” یک برنامه گفتگوی آنلاین به میزبانی دل بیگتری، که در میان جامعه ضد واکسن محبوبیت دارد و به تدریج از طریق رسانه‌های اجتماعی در حال افزایش است، سرچشمه می‌گیرد.

او بیننده را از طریق بیش از 50 فوریت های پزشکی پی در پی، با پخش موسیقی شوم و ضربان قلب تپنده در پس زمینه، ترجمه می کند و با تصاویری تلخ از پزشکان و هم تیمی هایی که به سمت ورزشکاران سقوط کرده می شتابند، به پایان می رسد.

پس از پخش ویدئو، بیگتری در برنامه خود خاطرنشان کرد که “هیچ مدرکی” وجود ندارد که واکسن ها مسئول این موارد هستند – حتی اگر او پیشنهاد کند که ممکن است این موارد باشد.

بیگتری گفت: «همه این ورزش‌ها برای بازی کردن به این واکسن نیاز دارند، و من فقط می‌توانم یک سوال بسیار ساده بپرسم، آیا به یاد دارید که داستانی درباره ورزشکاری که در زمین مسابقه دچار حمله قلبی شده بود شنیده باشید؟»

با این حال موارد ایست قلبی ناگهانی – نارسایی قلبی ناگهانی به غیر از حمله قلبی – مدت‌هاست که در بین ورزشکاران جوان ثبت شده است.

تجزیه و تحلیل بر اساس داده های خدمات پزشکی اورژانس در سال 2016 تخمین زد که بیش از 23000 ایست قلبی سرپایی کودکان در سال در ایالات متحده رخ می دهد که 4000 مورد آن عمدتاً ناشی از مشکلات قلبی است.

دکتر جاناتان درسنر، مدیر مرکز قلب و عروق ورزشی در دانشگاه واشنگتن، گفت: “هیچ مدرک علمی” وجود ندارد که نشان دهد واکسن های کووید-19 یا mRNA باعث افزایش ایست قلبی ناگهانی، که اغلب SCA نامیده می شود، در بین ورزشکاران وجود ندارد.

Dresner گفت: “SCA علت اصلی مرگ ناگهانی در ورزشکاران در حین ورزش و ورزش بسیار قبل از شروع همه گیری بود.” هیچ مدرکی وجود ندارد که موارد نشان داده شده در این ویدئو توسط واکسن ایجاد شده باشد.

خطر نادر میوکاردیت، وضعیتی که باعث التهاب قلب می‌شود و عمدتاً در مردان جوان و پسران نوجوان رخ می‌دهد، با واکسن‌های mfNA از Pfizer و Moderna مرتبط است. با این حال، افراد مبتلا معمولا به سرعت بهبود می یابند و متخصصان مراقبت های بهداشتی به این نتیجه رسیده اند که مزایای واکسیناسیون بیشتر از خطرات آن است.

کارشناسان خاطرنشان می کنند که کووید-19 خود خطر ابتلا به میوکاردیت را نیز به همراه دارد.

دکتر جاناتان کیم، رئیس قلب و عروق ورزشی در دانشکده پزشکی دانشگاه اموری و متخصص قلب تیم‌های تیم‌های NFL، NBA و MLB در آتلانتا، همچنین این ادعا را که چنین مشکلات قلبی در بین ورزشکاران رو به افزایش است را به چالش کشید.

کیم گفت: «یکی از نکات کلیدی که همه ما در جامعه قلب و عروق ورزشی واقعاً سعی داریم بر آن تأکید کنیم، مرگ غم انگیز ورزشکاران قبل از کووید بوده است و پس از پایان کووید، مرگ‌های غم انگیز ناشی از مرگ ناگهانی قلبی رخ خواهد داد.

با این حال، این اتهامات به طور گسترده در فضای مجازی منتشر می شود و در محافل ضد واکسن محبوبیت پیدا می کند.

دکتر رابرت مالون، مخترع شناخته شده و اکنون نسبت به فناوری مورد استفاده در برخی از واکسن‌های کووید-19 بدبین است، ویدیوی HighWire را با بیش از 440000 دنبال کننده در توییتر به اشتراک گذاشت و گفت: “ایمن و موثر؟”

مالون آن را در اواخر نوامبر، تقریباً همزمان با ارسال حکم فسخ و معافیت از طرف خانواده وست توسط یک وکیل، حذف کرد. او به درخواست AP برای اظهار نظر پاسخ نداد، اما در توییتی نوشت که پس از اطلاع از “دکتری” بودن ویدیو را دانلود کرده است.

اگرچه فقدان جزئیات، تأیید هر مورد ذکر شده در ویدیوی HighWire را غیرممکن می کند، بسیاری از مطالعات AP هیچ ارتباطی با واکسن های COVID-19 ندارد. برخی گزارش‌های محلی حاکی از آن است که عوامل محیطی مانند گرمازدگی یا شرایط اولیه مختلف می‌توانند نقش داشته باشند.

نسخه اولیه این ویدئو ویدیوهایی از تصادف کیونته جانسون از دانشگاه فلوریدا در حین بازی بسکتبال و همچنین سایر مجموعه‌ها را نشان می‌دهد. اما سقوط جانسون در دسامبر 2020 بود، قبل از اینکه واکسن ها به طور گسترده در دسترس قرار گیرند. مقامات دانشگاه به AP تأیید کردند که او در آن زمان واکسینه نشده بود.

رایان جیکوبز نوجوان فلوریدا که در ژانویه 2021 در جریان تمرین تنیس بیهوش شد و کریستین اریکسن فوتبالیست دانمارکی که در ژوئن امسال در زمین مسابقه با فنلاند دچار ایست قلبی شد، بودند. به گفته خانواده جیکوبز و باشگاه اریکسن، هیچ یک از آنها واکسینه نشده اند.

این ویدیو هفته‌ها بعد پس از بروز مشکلاتی در مورد برخی از داستان‌های موجود در آن، به‌روزرسانی شد. Bigtree در بیانیه‌ای ایمیلی گفت: پرونده‌های جانسون و جیکوبز پس از اینکه مشخص شد «به دلیل زمان یا سوابق پزشکی یا اظهارات جدید کشف‌شده دیگر مرتبط نیستند، کنار گذاشته شد».

داستان وست مانند موارد بحث برانگیز دیگر، مانند جک الحاتیب، دانش آموز 17 ساله کارولینای جنوبی که در ماه اوت در یک جلسه تمرین فوتبال جان باخت، در آخرین تکرار باقی می ماند. مادر او، کلی هوینز الحاتیب، گفت که کالبد شکافی نشان داد که او یک بیماری قلبی نادر دارد که به واکسن‌ها مربوط نمی‌شود.

برخی از ورزشکاران دیگر واکسن را دریافت کردند، اگرچه وضعیت بسیاری دیگر مشخص نیست. حداقل یک اسکیت باز هلندی، Kjeld Nuis، گزارش شده است که پس از واکسیناسیون دچار پریکاردیت شده است، اما او مدت کوتاهی پس از بهبودی در اینستاگرام پستی منتشر کرد.

برای اعضای خانواده وست که برای افزایش آگاهی در مورد ایست قلبی ناگهانی از طریق بنیاد بازی برای جیک تلاش کرده‌اند، دیدن داستان او در سرویسی برای انتشار اطلاعات نادرست واکسن، نگران‌کننده است. مادر او، جولی وست، از خود می‌پرسید که آیا افرادی که پشت این ویدئوها هستند، تا به حال به احساسات والدین خود فکر کرده‌اند.

او گفت: “تراژدی من با از دست دادن پسرم همیشه ناامید کننده است و اینکه فکر کنم کسی از این موضوع برای منافع خود استفاده می کند بسیار ناامید کننده است.” برای من شگفت‌انگیز است که افرادی هستند که می‌خواهند منتشر کنند یا برنامه‌های خود را داشته باشند.»[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum türktelekom mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themes