ویتیلیگو (Leucoderma) – آیورودا درمان گیاهی

[ad_1]

ویتیلیگو یک وضعیت پزشکی است که در آن نامنظم تکه های سفید رنگی در پوست ظاهر می شود به دلیل از دست دادن ملانین رنگدانه است که تعیین کننده رنگ پوست و چشم. در حالی که علت دقیق شناخته شده نیست وراثت و اختلال سیستم ایمنی بدن هستند که مهم عوامل موثر در این بیماری که همچنین به عنوان شناخته شده leucoderma. ویتیلیگو بیشتر از یک لوازم آرایشی و بهداشتی بیماری از یک بیماری برای برخی از, آن ممکن است مخرب روحی و روانی و عواقب.

ویتیلیگو شناخته شده است در آیورودا به عنوان “Shwitra” یا “Kilaas”. متون کهن به وضوح ذکر است که این بیماری مسری است و نمی تواند علائمی مانند دیگر بیماری های پوستی.

سنتی آیورودا فرمولاسیون است که مفید در این بیماری عبارتند از: Arogya Vardhini, Trivanga Bhasma, Mahamanjishthadi حضرت (عصاره), Khadirarishta, Krumikuthar رسا, Krumimudgar رسا, Saarivasav و رسا Manikya. داروهای گیاهی مفید برای ویتیلیگو هستند: Manjishtha (Rubia cordifolia), Saariva (Hemidesmus indicus) Triphala (ميوه ها), Haridra (Curcuma longa), Daruharidra (زرشک aristata), Khadir (Acacia catechu), Vidanga (Embilia ريواس) و Bavachi (Psoralia corylifolia).

Bavachi دارای جایگاه ویژه ای در درمان ویتیلیگو. آن است که اعمال بر روی پوست به شکل یک خمیر یا روغن و پوست آسیب دیده قطعات برای چند دقیقه به خفیف اشعه خورشید در زمان های خاص از روز است. آن را نیز داده شده برای مصرف خوراکی به صورت پودر و یا قرص. برخی از پزشکان ترجیح می دهند به این دارو به تدریج افزایش دوز برای چند هفته و پس از آن کاهش آن به تدریج.

Brahmi (Bacopa monnieri), Jatamansi (Nardostachys jatamansi), Vacha (Acorus calamus) و Shankhpushpi (Convolvulus pluricaulis) مفید برای کاهش استرس است. Ashwagandha (Withania somnifera) Shatavari (مارچوبه racemosus) و Yashtimadhuk (Glycerrhiza glabra) مفید هستند برای اصلاح اختلال سیستم ایمنی بدن است.

برخی از آیورودا پزشکان توصیه خون اجازه (یا با زالو برنامه و یا با استفاده از یک سرنگ یا تیغ جراحی) از پوست آسیب دیده تکه به عنوان بخشی از درمان است. در عین حال برخی دیگر بر این باورند که درمان “Krumi” یا worms است که بخش مهمی از درمان است.

برای درمان این بیماری طولانی مدت است و ممکن است هر چیزی از سه تا هجده ماه. طول مدت درمان ممکن است متناسب با میزان پوست دخالت احتمالا به دلیل اختلال سیستم ایمنی بدن است. برای مثال برخی از افراد مبتلا به ویتیلیگو گسترده ممکن است پاسخ بسیار سریع در حالی که دیگران با چند تکه های پوست ممکن است پاسخ به آرامی.

بهتر است برای جلوگیری از پرتقال و ليمو و مواد غذایی دریایی بیش از حد نمک و ترش یا تخمیر مواد غذایی و محصولات.

[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>