نوع Omicron: جهان برای Omicron در حالت آماده باش است

[ad_1]

لندن – یک نوع جدید و بالقوه مسری تر از ویروس کرونا به نام Omicron، روز شنبه، تنها چند روز پس از شناسایی آن در آفریقای جنوبی، در بیشتر کشورهای اروپایی ظاهر شد و دولت های سراسر جهان را در تلاش برای جلوگیری از شیوع این ویروس قرار داد.

بریتانیا روز شنبه پس از باز کردن دو مورد، قوانین خود را در مورد پوشیدن ماسک و آزمایش افراد بین المللی تشدید کرد. موارد جدید روز شنبه در آلمان و ایتالیا تایید شد و بلژیک، اسرائیل و هنگ کنگ نیز گفتند که این گزینه در مسافران پیدا شده است.

در ایالات متحده، دکتر آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد بیماری های عفونی دولت، گفت که اگر نوع Omicron قبلاً در ایالات متحده باشد، تعجب نخواهد کرد.

فائوچی به تلویزیون NBC گفت: «ما هنوز آن را پیدا نکرده‌ایم، اما وقتی ویروسی دارید که این درجه از انتقال را نشان می‌دهد… در پایان، تقریباً همیشه در همه جا پخش می‌شود.»

نگرانی‌ها مبنی بر اینکه گزینه جدید پتانسیل انعطاف‌پذیری بیشتری در برابر محافظت ارائه شده توسط واکسن‌ها دارد، نگرانی‌ها در سراسر جهان از این که بیماری همه‌گیر و محدودیت‌های مربوط به مسدود کردن بسیار بیشتر از حد انتظار طول بکشد، افزایش یافته است.

با گذشت نزدیک به دو سال از شروع همه‌گیری که جان بیش از 5 میلیون نفر را در سراسر جهان گرفت، کشورها در حالت آماده باش هستند. بسیاری از آنها قبلاً محدودیت‌های سفر را بر روی پروازهای آفریقای جنوبی اعمال کرده‌اند، زیرا آنها به دنبال زمان برای ارزیابی قابل حمل‌تر بودن گزینه Omicron نسبت به گزینه دلتای غالب فعلی هستند.

در بریتانیا، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، پس از مثبت شدن آزمایش دو نفر برای نسخه جدید در انگلیس، گفت: «اقدامات هدفمند و احتیاطی» باید اتخاذ شود.

وی در یک کنفرانس خبری گفت: «در حال حاضر، این راه مسئول برای کند کردن کاشت و گسترش این گزینه جدید و به حداکثر رساندن حفاظت ما است.

از جمله اقدامات اعلام شده، جانسون گفت: هرکسی که وارد انگلیس می شود باید در روز دوم پس از ورود آزمایش PCR برای COVID-19 انجام دهد و تا زمانی که آزمایش منفی شود، خود را ایزوله کند. و اگر کسی برای نوع Omicron آزمایش مثبت بدهد، او گفت که مخاطبین نزدیک آنها بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون خود باید به مدت 10 روز خود را ایزوله کنند – در حال حاضر افراد نزدیک در صورت واکسینه شدن کامل از قوانین قرنطینه معاف هستند.

وی همچنین گفت که پوشیدن ماسک در مغازه ها و وسایل حمل و نقل عمومی الزامی است و گفت که از گروه مستقلی از دانشمندان که به دولت بریتانیا در زمینه معرفی واکسن های کرونا توصیه می کنند خواسته شده است تا برنامه واکسیناسیون را تسریع کنند. این ممکن است شامل گسترش برنامه تقویت کننده به گروه های سنی جوان تر، کاهش زمان بین دوز دوم و تقویت کننده، و اجازه دادن به کودکان بزرگتر برای دریافت دوز دوم باشد.

وی گفت: از امروز کمپین شتاب را تشدید خواهیم کرد.

وزارت بهداشت بریتانیا اعلام کرد که دو مورد کشف شده در این کشور مرتبط هستند و شامل سفر از آفریقای جنوبی است. یکی از دو مورد جدید در شهر برنت وود در جنوب شرقی انگلیس و دیگری در شهر مرکزی ناتینگهام است. دو مورد تایید شده در حالی که ردیابی تماس و آزمایش های هدفمند انجام می شود با خانواده های خود ایزوله شده اند.

دولت بریتانیا چهار کشور دیگر – آنگولا، مالاوی، موزامبیک و زامبیا – را به لیست قرمز سفر یکشنبه اضافه کرده است. شش نفر دیگر – بوتسوانا، اسواتینی (سوازیلند سابق)، لسوتو، نامیبیا، آفریقای جنوبی و زیمبابوه – روز جمعه اضافه شدند. این بدان معناست که هر کسی که اجازه ورود از این مقاصد را داشته باشد باید قرنطینه شود.

بسیاری از کشورها در چند روز گذشته در واکنش به هشدارها درباره تحویل نسخه جدید، محدودیت هایی را برای کشورهای مختلف آفریقای جنوبی از جمله استرالیا، برزیل، کانادا، اتحادیه اروپا، ایران، ژاپن، تایلند و ایالات متحده اعمال کرده اند. این در تضاد با توصیه های سازمان بهداشت جهانی است که در مورد هرگونه واکنش بیش از حد قبل از مطالعه دقیق گزینه هشدار می دهد.

علیرغم ممنوعیت پرواز، نگرانی های فزاینده ای وجود دارد که این گزینه در حال حاضر در سراسر جهان گسترده شده است.

ایتالیا و آلمان آخرین مواردی بودند که موارد تایید شده Omicron را گزارش کردند.

یک ایتالیایی که برای تجارت به موزامبیک سفر می کرد در 11 نوامبر در رم فرود آمد و به خانه خود در نزدیکی ناپل بازگشت. خبرگزاری لاپرس ایتالیا گزارش داد که او و پنج عضو خانواده از جمله دو کودک در سن مدرسه مثبت شدند. همه در حومه ناپل کازرتا در شرایط خوبی با علائم خفیف در انزوا هستند.

این گزینه توسط بیمارستان ساکو در میلان تأیید شد و مؤسسه ملی بهداشت ایتالیا گفت که این مرد دو دوز از واکسن را دریافت کرده است. وزارت بهداشت ایتالیا از همه مناطق می‌خواهد تا ردیابی و سازگاری ویروس را برای شناسایی موارد نوع جدید که برای اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد، افزایش دهند.

در آلمان، مؤسسه Max von Pettenkofer، مستقر در مونیخ در مرکز میکروبیولوژی، گفت که نوع Omicron برای دو مسافری که با پروازی از آفریقای جنوبی در 24 نوامبر وارد شده بودند تأیید شد. رئیس این موسسه، اولیور کپلر، گفت که تعیین توالی ژنوم هنوز کامل نشده است، اما “بدون شک ثابت شده است که این گزینه است.”

مؤسسه بهداشت عمومی هلند گفت که نوع Omicron “احتمالاً در تعدادی از افراد مورد آزمایش پیدا شده است” که پس از ورود به آمستردام در روز جمعه با دو پرواز از آفریقای جنوبی جدا شده بودند. این موسسه در بیانیه ای اعلام کرد که تجزیه و تحلیل بیشتر این توالی در حال انجام است تا با اطمینان مشخص شود که این گزینه جدید است. نتایج روز یکشنبه انتظار می رفت. در مجموع 61 نفر مورد آزمایش قرار گرفتند.

اسرائیل گفت که سویه جدید را در مسافری که از مالاوی بازمی‌گشت و 800 مسافری را که اخیراً از آفریقای جنوبی بازگشته بودند، ردیابی کرده است. و استرالیا اوایل یکشنبه گفت که محققان این کشور در حال کار برای تعیین اینکه آیا دو نفری که پس از ورود از آفریقای جنوبی به کووید مبتلا شده اند، به نوع Omicron آلوده شده اند یا خیر.

گسترش سریع این گزینه در میان جوانان آفریقای جنوبی متخصصان بهداشت را نگران کرده است، اگرچه هیچ نشانه فوری وجود ندارد که آیا این گزینه باعث بیماری جدی تری می شود یا خیر.

تعدادی از شرکت های داروسازی از جمله AstraZeneca، Moderna، Novavax و Pfizer گفته اند که قصد دارند واکسن های خود را با توجه به ظهور Omicron تطبیق دهند. فایزر و شریک آن BioNTech گفته اند که انتظار دارند تا حدود 100 روز آینده واکسن خود را تغییر دهند.

پروفسور اندرو پولارد، مدیر گروه واکسن آکسفورد، که واکسن AstraZeneca را تولید کرده است، ابراز خوش بینی محتاطانه ای نسبت به اینکه واکسن های موجود می توانند در پیشگیری از بیماری های جدی نوع Omicron موثر باشند، ابراز کرد و اشاره کرد که به نظر می رسد اکثر جهش ها در مناطق مشابه با سایر گزینه ها هستند.

او به رادیو بی‌بی‌سی گفت: «حداقل از نقطه‌نظر گمانه‌زنی، ما خوش‌بینی داریم که واکسن هنوز باید علیه نوع جدیدی از یک بیماری جدی کار کند، اما واقعاً باید چند هفته صبر کنیم تا آن را تأیید کنیم.»

برخی از کارشناسان می گویند که ظهور این گزینه نشان می دهد که چگونه انباشت واکسن ها در کشورهای ثروتمند باعث طولانی شدن همه گیری می شود.

کمتر از 6 درصد از مردم آفریقا به طور کامل در برابر COVID-19 واکسینه شده اند و میلیون ها کارمند بهداشتی و گروه های آسیب پذیر هنوز یک دوز دریافت نکرده اند. این شرایط می تواند گسترش ویروس را تسریع کند و فرصت های بیشتری را برای تبدیل آن به یک گزینه خطرناک ارائه دهد.

پیتر گفت: «یکی از عوامل کلیدی در پیدایش گزینه‌ها ممکن است سطوح پایین واکسیناسیون در برخی از نقاط جهان باشد و هشدار سازمان بهداشت جهانی مبنی بر اینکه هیچ یک از ما تا زمانی که همه در امان نباشیم، ایمن نیستیم و باید مراقب باشیم.» اوپنشاو، استاد پزشکی تجربی در امپریال کالج لندن.

وزارت امور خارجه در بیانیه ای اعلام کرد، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده روز شنبه با همتای آفریقای جنوبی نالدی پاندور گفتگو کرد و آنها بر اهمیت همکاری برای کمک به کشورهای آفریقایی برای واکسینه کردن جمعیت خود تاکید کردند. این می گوید بلینکن دانشمندان آفریقای جنوبی را به دلیل شناسایی سریع نوع Omicron و دولت به دلیل شفافیت در به اشتراک گذاری این اطلاعات، “که باید به عنوان الگویی برای جهان باشد” تحسین کرد.

——

(گیر مولسون در برلین، مایک کوردر در لاهه، هلند، کالین بری در میلان، لین بری در واشنگتن و فارس اکرم از غزه، نوار غزه، در این گزارش مشارکت داشتند.)[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقالات

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followerstürktelekom mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirmeyabancı dizi izle1xbetElexbetRexbetCanlı Bahis SiteleriTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvole